facebook
Головна / Новини / ТОП спеціальностей /

Топ-10 професій, які мають найвищу заробітну плату

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (46 оценок, среднее: 3,43 из 5)
Loading...

Більшість школярів, які закінчують школу, уже встигли обрати професії та спеціальності, на які підуть навчатися у майбутньому. Але існує і великий відсоток тих, хто до останнього не може визначитися, або міняє свої вподобання через певні обставини. При виборі майбутньої професії молоді люди враховують не лише талант, схильності до роботи у тій чи іншій сфері, а й такий фактор, як майбутня заробітна плата. Потрібно розуміти, чи обрана професія зможе приносити бажаний дохід не лише через 10 років, а й через 15-20.

Пропонуємо вам переглянути наш ТОП-10 професій, які вважаються найбільш високооплачуваними по всьому світу. Найцікавіше те, що більшість представників «дорогих» спеціалізацій відносяться до сфери охорони здоров’я. Хоча і навчатися на лікаря потрібно близько 10 років, дійсно хороші спеціалісти погоджуються на такий термін, за що мають хорошу оплату і цінуються по всьому світу. Прикро лише те, що зарплати для українських лікарів виглядають досить мізерними, у порівнянні з світовими розцінками. Отож, давайте розглянемо більш детально, яким фахівцям і які зарплати платять по всьому світу.

  1. Хірурги та анестезіологи

Хірурги та анестезіологи

Саме ці люди щоденно рятують людські життя, практично витягують «з того світу» безнадійно хворих та дарують надію на життя. Але ця робота дуже відповідальна та постійно перевіряє спеціалістів на витривалість та кваліфікованість. Лікарі цього напряму постійно перебувають у стресовому стані, що негативно впливає на їхнє власне здоров’я. До таких труднощів усі відносяться з розумінням, тому поважають хірургів, а також висловлюють своє ставлення до них через високі заробітні плати. Таким чином, хороший лікар-анестезіолог та хірург за рік отримують близько 210-260 тисяч американських доларів.

Якщо пощастило влаштуватися у хорошу клініку, то персоналу пропонують додатково хороше медичне страхування та інші пільги. Найвищими зарплатами по всьому світу можуть похизуватися медики саме із Сполучених Штатів. Існує навіть жарт про те, що більшу зарплату за хірурга отримує лише сам президент. У Європейських країнах зарплата за рік складає приблизно 255 тисяч доларів. Саме таку заробітну плату отримують хірурги в Голландії.

Набагато гірша ситуація на теренах колишнього радянського союзу, де хірурги та анестезіологи в середньому за рік мають всього 20 тисяч доларів. Для прикладу, в Україні лікар-хірург на державній роботі отримує всього 42 тисячі доларів в рік. В приватних медичних закладах ця цифра більша вдвічі.

Якщо по всьому світу професія хірурга є найбільш високооплачуваною, то в нашій країні вона займає лише 10-ту позицію.

Разом з тим, професія хірурга є однією з найбільш затребуваних у світі. Існують скептики, які вважають, що через 10-15 років у операціях можна буде повністю замінити людей на роботів. Але саме людський фактор є вирішальним, коли потрібно приймати негайні рішення за операційним столом. Тому, дійсно професіональні хірурги та анестезіологи будуть потрібні ще дуже довго.

  1. Лікар-стоматолог

Ще одна дорого вартісна професія з області медицини. Зуби мають усі люди, але далеко не всім вдається зберегти їх від різних захворювань, тому доводиться звертатися до спеціалістів. На щастя, прогрес у стоматології дійшов до того, що можна легко вирішити практично всі проблеми із зубами, навіть їх повну відсутність. Але разом  розвитком цієї галузі, виросли ціни на послуги стоматологів. Попит на цю професію є актуальним завжди, особливо враховуючи, що ці спеціалісти отримують немаленькі суми. Якщо стоматолог дійсно кваліфікований, то його заробітна плата в рік складає приблизно 190-210 тисяч доларів.

Професія стоматолога, як і хірурга буде актуальною та затребуваною ще багато років. Адже замінити таких спеціалістів роботизовані системи не зможуть. А люди з кожним роком хворіють все більше, тому робота буде завжди.

Як і у ситуації з хірургами, найбільш заможними є стоматологи, які мешкають та працюють в Сполучених Штатах. Як не дивно, але в Україні таких спеціалістів також цінують. Стоматолог, який працює в приватній клініці, в рік може отримувати від 100 до 900 тисяч гривень, в залежності від профілю та кваліфікації. Відповідно, стоматологи-хірурги, ортодонти, та ортопеди мають найвищу заробітну плату у зв’язку зі специфікою роботи.

  1. Керівник вищої ланки

Така професія має кілька напрямків: головний директор, виконавчий директор, головний менеджер, ТОП-менеджер. Професія є дуже відповідальною та має досить великий перелік функцій для людей, які її мають. Саме від високої кваліфікації керівника, від його професіоналізму залежить успіх підприємства, його розвиток та процвітання. Такі люди постійно знаходяться у русі, планують, контролюють, керують та займаються розвитком. Кожна фірма прагне мати найбільш кваліфікованого керівника, який працює на результат. Така робота має гідну оплату. Фірми існують великі та маленькі, тому рівень заробітної плати керівника може сягати від 170 тисяч до 250 тисяч в рік. І це без врахування різноманітних бонусів, які отримує керівник безпосередньо від вищого керівництва та фірми. Керівникам відомих брендів можуть платити навіть мільйонні зарплати – можуть собі дозволити.

Розмір зарплати також дещо відрізняється в залежності від галузі, в якій працює компанія. Найбільш прибутковою буде посада генерального менеджера у компанії, яка займається продажами. На другому місті за розміром зарплати знаходиться маркетинг. Директори у адміністративних та фінансових компаніях посідають третю та четверту сходинку відповідно.

На п’ятій сходинці посада директора, керівника філіалу, керівника франшизи та директора магазинів. Премії та бонуси теж мають місце і їх розмір залежить від досвідченості працівника.

В Україні керівників вищої ланки теж не ображають. Якщо прослідкувати за пропозиціями на біржах праці, річна зарплата складає 350-370 тисяч гривень.

  1. IT-спеціалісти

Професія розробника програмного забезпечення вважається найбільш перспективною останні кілька років. Адже сьогодні практично кожна організація, фірма чи компанія потребує послуг кваліфікованого айтішніка. Особливо якщо брати до уваги, що весь бізнес поступово переходить у площину інтернету. На відміну від хірургів чи стоматологів, ІТ-спеціалістам не потрібно вчитися 10 років. А розмір заробітної плати не набагато нижчий від медиків. А якщо спеціаліст з програмного забезпечення ще й регулярно піднімає свою кваліфікацію за рахунок навчання, то розмір заробітної плати може досягати 180 тисяч доларів в рік.

Знову ж таки, найбільші заробітні плати отримують айтішніки в Америці. Але на них цій країні є величезний попит, звідки і високі гонорари.

Українські розробники програмного забезпечення, якщо працюють на іноземні компанії, отримують заробітну плату більше 910 тисяч гривень в рік. А це досить непогані цифри для нашої країни.

Сам розмір гонорару також відрізняється, в залежності від виду роботи. Найвищі зарплати отримую архітектори комп’ютерних систем. А от HTML-кодери та тестувальники отримують порівняно найменші заробітні плати у галузі.

  1. Спеціалісти з маркетингу

Працівники цього напрямку відповідають за просування товарів та послуг компанії, на яку працюють. На посаду головного маркетолога підшуковують кандидатів, які мають відповідну профільну освіту та досвід роботи. Великою перевагою у цій сфері також є навики програмування.

Маркетологи займаються тим, що шукають шляхи та ринки збуту послуг та товарів. А таких площадок у наш час безліч.

PR-спеіалісти, які співпрацюють з іноземними компаніями, в середньому за рік отримують 130-150 тисяч доларів. Найвищі зарплати отримують маркетологи у Австралії та США.

Українські маркетологи в рік можуть розраховувати на гонорари розміром до 980 тисяч гривень.

Найвищу заробітну плату пропонують директорам з маркетингу, на другому місці SMM-спеціалісти. Порівняно невеликий гонорар отримують асистенти та  менеджери по PR-просуванню.

  1. Інженерія

Як не дивно, але саме ця спеціальність дозволяє отримувати високу заробітну плату у бідь-якій сфері. Але найбільш затребуваними на сьогоднішній день стали інженери-механіки. Недостача таких спеціалістів особливо відчувається у Європі та країнах арабського світу.

Але щоб мати високі гонорари, потрібно бути висококваліфікованим спеціалістом і довести на практиці свої вміння. Наявність диплому інженера без необхідної практики не гарантує абсолютно нічого.

Справжні професіонали легко зможуть відшукати собі роботу в будь-якому напрямку. Особливо необхідні інженери на виробництві.

Спеціалісти цього напрямку в рік отримують від 90 до 110 тисяч доларів.

В Україні інженери можуть розраховувати на гонорар розміром 130 тисяч гривень в рік. Найбільш затребуваними на вітчизняному ринку залишаються інженери-механіки. Відповідно такі спеціалісти мають найвищі доходи.

  1. Адміністратор бази даних

Ще один напрямок діяльності, про який ще кілька років тому ніхто не здогадувався, але тепер це один із найважливіших спеціалістів. Ця людина несе велику відповідальність, адже слідкує за безпекою на функціональністю бази даних підприємства, забезпечує її оновлення, проектування, реалізацію, підтримує її цілісність. Адміни повинні мати відповідні навики для оптимізації, захисту та усунення неполадок, якщо такі виникають. Будь-які збої у роботі бази даних можуть мати для компанії жахливі наслідки. Тому робота вимагає відповідальності та високої кваліфікованості.

За кордоном адміністратори можуть розраховувати на заробітну плату розміром 75-80 тисяч доларів.

В Україні такі фахівці можуть в рік мати дохід від 35 тисяч до 350 тисяч гривень .Така велика різниця між мінімальною та максимальною зарплатою залежить від розмірів компанії та компетенції адміна.

  1. Фінансисти та банкіри

Вміння правильно працювати з грошима високо оцінюється на сучасному ринку праці. Фінансисти відповідають за правильність проведення фінансових операцій в середині банківської установи, підприємства та між ними.

Розмір заробітної плати спеціаліста по фінансам в рік складає 68-74 тисячі доларів. Але в додаток до гонорару фінансисти отримують затишний та спокійний кабінет.

На фінансистів покладається велика відповідальність. Саме тому кваліфіковані працівники, які себе чудово зарекомендували, претендують на високі зарплати.

В Україні банкіри можуть мати в рік гонорар розміром до 980 тисяч гривень. Саме тому ця професія в нашій країні займає перше місце, випередивши навіть програмістів.

Розмір заробітної плати звичайно залежить від кваліфікації працівника, рівня відповідальності та розмірів компанії, на якій працює спеціаліст.

  1. Викладачі

Нонсенс для українців та норма для цивілізованого світу – це високі заробітні плати для працівників освітньої сфери. Закордоном розмір гонорару вчителів може сягати до 70 тисяч доларів в рік і перевищувати навіть зарплати фінансистів.

В усьому світі професія вчителя дуже високо цінується. Щоб мати вищий гонорар, потрібно бути спеціалістом певної сфери та мати у ній вчену ступінь.

Порівнювати заробітні плати наших вчителів з іноземними навіть некоректно, ситуація дійсно плачевна. В рік український вчитель, який працює на повну ставку, може розраховувати на 65 тисяч гривень. А Це вдвічі менше, ніж його американський колега отримує за один місяць.

  1. Дизайнер

Графічні дизайнери та розробники веб-макетів в різних країнах мають різні гонорари. Але незмінним є те, що вони дійсно великі. Це яскравий приклад того, як творчі люди можуть використовувати свій потенціал для заробітку в сучасному інформаційному суспільстві.

В середньому, дизайнери можуть розраховувати на 50-70 тисяч доларів в рік. Ставка може змінюватися в залежності від країни та специфіки роботи спеціаліста.

В Україні дизайнери можуть розраховувати на заробітну плату розміром до 300 тисяч гривень в рік.

Немає особливої різниці, яку саме професію оберете ви. Важливо любити обрану справу та стати справжнім професіоналом. Не потрібно боятися, що працівників без досвіду не візьмуть на високооплачувані посади. Адже усі починають з найпростіших вакансій.

Щоб постійно залишатися на хорошому рахунку, необхідно постійно вдосконалювати свої навики та не боятися вчитися чомусь новому. Світ не стоїть на одному місті і ті професії, які актуальні сьогодні, через декілька років можуть взагалі зникнути. Тому підходьте до вибору майбутньої спеціальності обдумано та відповідально. Бажаємо успіхів!

Читайте також, про Топ-10 непопулярних спеціальностей за версією порталу Куда Поступать.

Підписуйтесь на нашу сторінку у Фейсбук, та слідкуйте за актуальними новинами у сфері вищої освіти.

comments powered by HyperComments
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (46 оценок, среднее: 3,43 из 5)
Loading...

Send this to a friend