ТОП жіночих професій у 2022 році

Ще недавно дівчатам радили йти працювати стюардесами, перукарями, моделями та вчителями. Але ринок праці динамічно змінюється, і сьогодні затребуваними стають нові спеціальності – біотехнологи, менеджери з продажу, дизайнери інтерфейсів і архітектори потрібні набагато частіше і заробляють більше. Які професії сьогодні максимально затребувані та які будуть актуальні через 5 років – розповідаємо у нашій статті.

Вибір професії: чим керуватися

Коли випускник школи вирішує, куди вступати, у багатьох школах із ним працюють психологи. Вони допомагають вирішити, в якій сфері варто себе шукати – проводять тести з профорієнтації, допомагають виділити свої сильні сторони, визначитися, технічна спеціальність буде ближчою абітурієнтові або він справді на 100% гуманітарій. При виборі професії слід враховувати свої сильні та слабкі сторони, захоплення, схильності. Але не менш важливо розуміти, чи буде професія вашої мрії високооплачуваною і чи зможете ви знайти роботу після закінчення навчання.

ТОП-10 спеціальностей для дівчат

Спочатку розглянемо професії, на які зараз підвищений попит на українському ринку праці. В Україні є гострий дефіцит на спеціалістів у цих сферах та відкрито максимальну кількість вакансій. Для складання рейтингу ми скористалися популярним порталом для пошуку співробітників у країні.

Менеджер з продажу

Це робота для тих, хто вміє і хоче продавати та здійснювати великі угоди. Вища освіта у фінансово-економічній сфері чи менеджменті буде великим плюсом, але також така робота підійде фахівцям із комунікацій. У деяких сферах із більшою ймовірністю візьмуть на роботу продажника, який навчався не на менеджера, а на спеціаліста в цій ніші – наприклад, для продажу медичного обладнання швидше візьмуть медика, який розуміє, як воно допоможе лікареві. Щоб підвищувати свою компетенцію та набувати нових навичок, опановувати ефективні техніки продажу рекомендуємо відвідувати тренінги та курси. Середня зарплата становить 20 тисяч гривень, але продажники можуть заробляти у рази більше.

Стиліст

Трохи розширимо цю категорію та назвемо її «фахівець із краси», оскільки успішну кар’єру може побудувати стиліст-перукар, байєр та професіонал у підборі одягу, візажист. Стилісти займаються всім – від створення загальної концепції іміджу до укладання волосся. Але не варто розпорошуватися на всі завдання, виберіть один напрямок та розвивайтеся в ньому. Для стиліста важливий не лише талант та рівень майстерності, а й особистий бренд. Клієнти йдуть до тих, кого знають. Тому потрібно вкладатись у піар себе як професіонала. Але результат того вартий – середня зарплата стиліста по Україні 17,5 тисячі гривень, по Києву – 20 тисяч гривень.

Веб-дизайнер

Дуже популярна професія з максимально широкою сферою напрямків, де можна застосовувати свої навички. Веб-дизайнери займаються розробкою макетів архітектури та зовнішньої оболонки інтернет-сайтів, інтерфейсів мобільних програм, комп’ютерних ігор, а також адаптацією дизайну для реалізації. Вища освіта у цій сфері буде плюсом, але можна закінчити спеціальні курси. Головне – це відмінне портфоліо та широкий спектр навичок. Середня зарплата по Україні – 22000 гривень, можна заробляти значно більше. Крім того, ви можете працювати на іноземні компанії (фізично бути присутніми в офісі не потрібно), де зарплата вимірюється вже в євро або доларах.

Маркетолог

Маркетологи потрібні в будь-якій компанії – від малого бізнесу, де всі завдання лягають на плечі одного спеціаліста, до найбільших корпорацій у повноцінних маркетингових відділах, у яких може працювати кілька десятків людей. Маркетологи створюють концепції продукту, займаються їх позиціонуванням та просуванням, складаються портретні профілі цільової аудиторії, розробляють стратегію реклами та контролюють її реалізацію. Завдання маркетолога – збільшити дохід компанії, а у цьому зацікавлений кожен бізнес. Найчастіше вимагають диплом про вищу освіту, вчать на маркетологів у багатьох українських вузах. Середня зарплата в Україні – 20 тисяч гривень, інтернет-маркетолога – 21,5 тисячі гривень.

Косметолог

Тут є два напрямки – лікар-косметолог із медичною освітою та косметолог, який тільки закінчив спеціальні курси. Ін’єкційні процедури має право робити лише лікар, косметолог без медичної освіти може робити маски, масажі, корекцію брів, татуаж та інші безін’єкційні процедури. Звідси різниця у зарплатах – косметолог без медичної освіти в середньому в Україні заробляє 16 тисяч гривень, лікар – удвічі більша. Можна працювати у салоні краси, центрах естетичної косметології або відкрити власну практику.

Педагог

Професія затребувана та попит на педагогів величезний, але випускників шкіл та вищих навчальних закладів відлякує низька зарплата у школах. Але педагог може відкрити власну практику або додатково до ставки у школі підробляти репетиторством (причому дедалі більше ний попит на онлайн-репетиторів, тобто учнів можна знаходити по всій Україні). Вища педагогічна освіта – обов’язкова умова для працевлаштування.

Стоматолог

Стоматолог – професія дуже затребувана та високооплачувана. Будемо об’єктивні – стоматологічні послуги коштують дуже дорого, а зуби болять у всіх. Тому стоматологи заробляють дуже багато, і графік набагато спокійніший, ніж у лікарів інших спеціальностей. Працюють вони у клініках або відкривають приватні практики. Так, вчитись доведеться довго – спочатку медичний внз, потім інтернатура, ординатура. Натомість після закінчення навчання можна розраховувати на зарплату у 30 тисяч гривень та вище у регіонах, 40 тисяч гривень та вище – у Києві.

Копірайтер

Копірайтер – порівняно нова спеціальність, хоч писати тексти завжди було прибутково. Перехід продажів в інтернет значно збільшив попит на копійратерів – вони пишуть не лише рекламні тексти, слогани, сценарії для роликів, а й СЕО-тексти, опис продуктів, ведуть блоги та соціальні мережі. Конкуренція дуже висока, але гарний копірайтер завжди заробить на хліб із маслом. Середня зарплата в Україні – 15 тисяч гривень, але це через величезний розрив у рівні оплати. Одні спеціалісти можуть отримувати 400 доларів на місяць, інші – 4000 тисяч доларів. Все залежить від навичок, якості текстів та обсягу написаного (зазвичай передбачена відрядна оплата за виконану роботу – за 1000 знаків). Якщо ви дуже добре знаєте іноземні мови, зможете працювати на закордонні компанії.

Спеціаліст з кредитів

Банківські установи відчувають дефіцит у спеціалістах із кредитів, а тому роботу можна знайти відразу після отримання диплома (або навіть на останніх курсах університету). Але вища освіта потрібна обов’язково. Зарплата близько 10,5 тисяч гривень.

Секретар-референт

Секретар-референт, або асистент керівника – це права рука директора та головна людина в офісі. Його завдання – організувати робочий процес, координувати роботу всіх відділів, забезпечити офіс усім необхідним. Потрібно працювати постійно в режимі багатозадачності та оперативного вирішення задач. Вища освіта не обов’язкова, а ось особисті та професійні навички потрібні найширші – від стійкості до стресів до вміння будувати таблиці в Excel. Середня зарплата в Україні – 13000 гривень.

Найперспективніші професії для дівчат

Вакансії у цих сферах зустрічаються не так часто, як представлені вище, але є гарантії, що у найближчі 50-70 років інтерес до фахівців із такими навичками лише зростатиме. Якщо ви хочете працювати на перспективу та будувати кар’єру, вам варто серйозно замислитися над вступом до внз за такою спеціальністю.

Дизайнер інтерфейсів

Сьогодні це одна з найбільш високооплачуваних спеціальностей в IT – хоча середня зарплата по Україні становить скромні 22 тисячі гривень, багато фахівців беруть додаткові замовлення як фрілансери та працюють на закордонний ринок, отримуючи набагато більше. Англійська мова не потрібна, тому відкрито доступ до співпраці з міжнародними компаніями. Найближчими роками попит на фахівців лише зростатиме, оскільки цивілізація дедалі більше переходить в онлайн.

Архітектор

Ця професія не втрачає своєї актуальності. Люди будують будинки, офісні центри, котеджні містечка, розбивають ландшафтні парки, роблять перепланування у своїх квартирах – і всюди потрібний архітектор. Без проектування до будівництва приступати не можна. Середня зарплата – 21 тисяча гривень, але на ринку є пропозиції вакансій із оплатою 100-120 тисяч.

Для архітектора наявність вищої спеціальної освіти – обов’язкова умова. Диплом міжнародного зразка підвищить вашу цінність на ринку праці та дозволить працювати в іноземних компаніях без підтвердження рівня своєї кваліфікації. Здобути освіту архітектура ви можете в Університеті екології та управління у Варшаві, там дуже хороші програми для студентів з України.

Біотехнолог

Біотехнології та генна інженерія як один із їхніх напрямків сьогодні стрімко розвиваються. У цій сфері дуже багато жінок-науковців. Можливо, саме ви зробите прорив і створите ліки від раку. Але вчитися доведеться дуже багато та довго. Якщо у вас є пристрасть до наукової роботи та бажання змінювати світ – зверніть увагу на біотехнології. Рекомендуємо вивчити англійську – і не тільки щоб працювати в міжнародних компаніях, але і для можливості знайомства з дослідженнями колег по всьому світу.

Лікар

Медицина – це та сфера, яка завжди буде потрібна людям. Ця професія престижна та шанована. Рівень зарплати відрізняється у приватних та державних клініках, багато в чому вона залежить від обраної спеціальності. Вчитися доведеться довго – мінімум 7 років для терапевта, а якщо виберете хірургію – то всі 15 (але починаючи з ординатури, студенти вже починають отримувати зарплату).

Менеджер в IT

Менеджер проектів в айті-сфері – це професія, на яку варто зробити ставку. Вона потрібна сьогодні і з кожним роком кількість вакансій зростає – у прямій залежності з розвитком самої сфери ІТ. Потрібно поєднувати завдання адміністратора (менеджера) та розбиратися в технічних питаннях, щоб бути перекладачем між клієнтом та спеціалістами. Середня зарплата в Україні – 25 тисяч гривень.

Вибираючи, куди поступати, обов’язково оцініть ваші шанси знайти високооплачувану роботу та побудувати кар’єру у вибраній сфері. Сподіваємось, наш матеріал вам у цьому допоможе!

Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
Без категории
Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
Академмістечка Варшави
Академмістечка Польщі
Академмістечка Варшави
Вся правда про навчання в  Чехії в умовах пандемії COVID – 19
Варто знати
Вся правда про навчання в Чехії в умовах пандемії COVID – 19
Проведення онлайн презентацій польських вузів
Освіта та навчання у Польщі
Проведення онлайн презентацій польських вузів
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Новини України
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Топ-10 професій без вищої освіти
Новини
Топ-10 професій без вищої освіти
Хто має право на пільговий вступ 2020 – пояснення МОН України
Новини
Хто має право на пільговий вступ 2020 – пояснення МОН України
Пробне ЗНО 2021 – коли відбудеться, та коли реєструватись
ЗНО
Пробне ЗНО 2021 – коли відбудеться, та коли реєструватись
Дякуємо, Польща: спеціальні пропозиції для українців при вступі в польські університети
Варшава
Дякуємо, Польща: спеціальні пропозиції для українців при вступі в польські університети
Евакуація в Польщу: що потрібно знати, корисні посилання
Варто знати
Евакуація в Польщу: що потрібно знати, корисні посилання
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Освіта та навчання у Польщі
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Освіта у Польщі: правила вступу без посередників у 2022 році
Блог
Освіта у Польщі: правила вступу без посередників у 2022 році
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Академмістечка Польщі
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
X
Send this to a friend