ТОП професій в Україні у 2022 році

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (32 оценок, среднее: 2,66 из 5)
Loading...

Думаєте, куди вступати? Перша порада – зверніть увагу на професії, які сьогодні в дефіциті на ринку праці і на які прогнозують попит у найближчі 5-10 років – тобто якраз на той час, коли ви закінчите інститут та почнете шукати роботу. Вивчивши вакансії на популярних українських інтернет-ресурсах та поспілкувавшись із експертами з працевлаштування, ми склали рейтинг затребуваних та перспективних професій в Україні у 2022 році.

Український ринок праці: тенденції, перспективи

Перша тенденція, на яку варто звернути увагу – це високий попит на фахівців, яких мало навчають в Україні. Інженери-енергетики, біотехнології, менеджери з продажу, фахівці у сфері айті, картографи – ці професії на сьогоднішній день найзатребуваніші, а ось студентів за цими спеціальностями набирають небагато (та ще й є недобори навіть на бюджетні місця).

Величезний попит на фахівців, які були престижними наприкінці 20 століття, але згодом інтерес до них впав – архітектори, інженери-електрики, технічні фахівці у сфері машинобудування. Сьогодні величезний дефіцит спеціалістів як в Україні, так і в Європі, тому з дипломом за відповідним напрямом ви легко знайдете роботу в ЄС навіть із недостатнім знанням іноземних мов. Якщо ж ви одразу налаштовані працювати в Європі, але варто замислитися про здобуття освіти у закордонному виші. 

ТОП-20 перспективних професій на українському ринку праці

Розглянемо, які професії в Україні найбільш затребувані – для складання рейтингу ми орієнтувалися на кількість вакансій, мінімальну зарплату для фахівців-початківців та конкурс на одне місце при вступі.

Інженер IT, програміст

Займається проектуванням, розробкою та обслуговуванням інформаційних систем, захистом інформації. Він працює над створенням локальних мереж, серверів, технічних засобів зберігання та передачі даних, апаратною підтримкою користувачів. В Україні фахівців у цьому напрямку готують у Харківському національному технічному університеті «КПІ», Харківському національному технічному університеті «ХПІ», конкурс – 3,5-4 особи на місце. Зарплата фахівця-початківця – 12-15 тисяч гривень.

Менеджер з продажу

Менеджери з продажу працюють у компаніях виробників товарів, торгових оптових фірмах та роздрібній торгівлі. Спеціальна вища освіта не є обов’язковою, але буде плюсом. Часто у продажники йдуть фахівці з інших сфер – наприклад, людина з медичною освітою може стати чудовим менеджером з продажу медобладнання, оскільки зможе чітко пояснити, як той чи інший прилад допоможе лікареві. Зарплата фахівця-початківця – близько 15 тисяч гривень.

Менеджер з персоналу

Керівники компаній, що розуміють цінність людського ресурсу для розвитку бізнесу, відкривають цілі HR-відділи у своїх фірмах. Дрібний та середній бізнес вдається до послуг HR-фахівців на умовах аутсорсингу. Спеціально менеджерів з персоналу в Україні навчають, проте для роботи підходить освіта психолога. Середня зарплата для спеціаліста на старті кар’єри – 12 тисяч гривень.

Юрист

Останні 5-7 років кажуть, що юристів в Україні надто багато і варто вибрати іншу спеціальність під час вступу. Але при цьому постійно відкриті вакансії для спеціалістів з вищою юридичною освітою та насправді є гострий дефіцит у компетентних професіоналах у цій сфері. Юристи можуть працювати адвокатами, в органах прокуратури та судової влади, нотаріусами, слідчими, а також викладати та надавати юридичні послуги. Навчають юристів у багатьох українських навчальних закладах, при цьому для працевлаштування наявність диплома про вищу освіту є обов’язковою умовою. Новачок може заробляти від 12 тисяч гривень.

Економіст

Сфера компетенцій економістів є максимально широкою – можна працювати на підприємствах, у банківських установах, у брокерських конторах, органах статистики та державного планування, аналітичних організаціях. Це загальна категорія, яка включає професіоналів різних напрямків та спеціальностей. Здобути освіту економіста можна в Україні, але якщо ви націлені на роботу в міжнародних компаніях, варто подумати про навчання за кордоном. В Україні новачок може одержувати від 11 тисяч гривень.

Менеджер з реклами та РR, маркетолог

Маркетологи і спеціалісти з реклами – одні з найбільш популярних. Їхнє завдання – продумати та реалізувати стратегію виходу та просування нових та існуючих продуктів, послуг та бізнесів на ринку, знайти підхід до потенційного покупця та підвищувати лояльність аудиторії до бренду. В Україні є нестача навчальних програм у цьому напрямі, можна відзначити Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана для навчання маркетологів та Інститут журналістики КНУ імені Шевченка для майбутніх піарників. Конкурс для абітурієнтів – 2 особи на місце, а мінімальна зарплата у сфері – 15 тисяч гривень.

Інженер зв’язку

Ця технічна спеціальність гостро потребує спеціалістів. Займатися потрібно розвитком систем мобільного зв’язку, телекомунікацій, інтернету, їх обслуговуванням та підтримкою. Без диплома претендувати на високооплачувану роботу неможливо, а здобути освіту можна в Україні в Одеській національній академії зв’язку ім. О. Попова, Київському національному технічному університеті «КПІ» чи Одеському національному політехнічному університеті. Конкурс – 2 особи на місце, зарплата в Україні – від 15 тисяч гривень.

Архітектор

Архітектори сьогодні – одна з найпопулярніших професій. Без нього неможливо звести навіть дачний будиночок, і перепланування у квартирі без архітектурного обґрунтування та технічної документації заборонено проводити. Робота складна та відповідальна, і без вищої освіти до неї не допустять. Навчають архітекторів у Київському національному університеті будівництва та архітектури, Одеській державній академії будівництва та архітектури, Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури. Можна здобути освіту за кордоном – наприклад, в Університеті екології та управління у Варшаві (Польща). Зарплата фахівця-початківця – 15 тисяч гривень, а конкурс на місце – 4-4,5 особи.

Перекладач (східні мови)

На ринку праці вже надлишок перекладачів з англійської та німецької мов, а ось фахівців з арабської, китайської мови не вистачає. Можна займатися синхронним, письмовим та технічним перекладом. Навчають східних спеціалістів у лінгвістичних вишах, але конкурс досить високий – 4-5 осіб на місце. Мінімальна зарплата – 16 тисяч гривень.

Інженер-енергетик

Це не тільки одна з найбільш популярних спеціальностей в Україні. У Європі дуже гострий дефіцит інженерів у сфері енергетики, і українців із дипломом відповідної кваліфікації заберуть із руками та ногами (навіть із недостатньо високим знанням іноземної мови). Освіту можна здобути в українських технічних вузах чи за кордоном, особливо якщо ви націлені на працевлаштування за кордоном.

Інженер транспорту

Фахівець цього напряму розробляє та обслуговує транспортні системи. Обов’язково потрібний диплом про вищу освіту, який можна отримати у Національному транспортному університеті (Київ), Українській державній академії залізничного транспорту (Харків), конкурс – 2 особи на місце. Зарплата – від 13,5 тисячі гривень.

Фахівець громадського харчування

Для шеф-кухаря диплом про вищу освіту не є обов’язковою умовою, але все ж таки варто піти вчитися – щоб розуміти, як відбувається коагуляція білків за різних температур і чому це важливо для приготування ідеального стейку. Можна піти до кулінарної школи, яка не дає диплом державного зразка. Заробляє помічник кухаря у ресторані від 12,5 тисяч гривень на період стажування, після – набагато більше. Шефи популярних закладів одержують зарплату з 5 нулями.

Фармацевтика, медицина, лікар (зі спеціалізацією)

Усі медичні спеціальності на піку популярності. Працювати можна як у державних клініках, так і приватних, причому в останніх зарплати дуже високі (наприклад, середня зарплата стоматолога в Києві – 40 тисяч гривень). Вчитися доведеться довго – від 7 років на лікаря загальної практики до 15 хірургів.

Математичні, фізико-технічні спеціальності

Дуже гострий дефіцит у цій сфері гарантує, що без роботи ви точно не залишитеся. І це ситуація не лише в Україні, а й у Європі, тому паралельно рекомендуємо серйозно взятися за вивчення англійської мови – з українським дипломом математика чи фізика та знанням іноземних мов ви легко знайдете роботу за кордоном.

Журналіст

Людина, яка навчилася писати цікаво та грамотно, може працювати на телебаченні та в друкованих ЗМІ, у копірайтингу, вести соціальні мережі та очолити прес-службу президента чи великого заходу. Як правило, диплом про вищу освіту не вимагають, але без спеціальних знань ви просто не впораєтеся з такою роботою. Найкращий варіант для здобуття якісної освіти – профільний Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, але можна навчатись і на філологічних факультетах інших вузів. Зарплатня від 10 тисяч гривень для новачків.

Мікробіолог

Дуже цікава та престижна робота, якщо вас цікавить прикладна наука. Вчитися можна у Київському національному університеті ім. Шевченка, Львівському національному університеті ім. І. Франка, Харківському національному університеті ім. В. Каразіна. Конкурс для абітурієнтів невеликий, щоправда, і на високу зарплату в Україні не доведеться розраховувати – від 9000 гривень. Але якщо ви влаштуєтеся у міжнародну корпорацію, ситуація кардинально зміниться.

Геолог, географ, картограф, нафтовик

На картографа можна надійти навіть без іспитів на бюджет – на географічні факультети ця (за винятком спеціальностей у сфері туризму) недобір абітурієнтів. А даремно – ці фахівці працюють над розробкою нових корисних копалин та отримують дуже високу зарплату, від 20 тисяч на старті.

Педагог

В Україні дуже не вистачає вчителів. Якщо вас бентежить зарплата, пам’ятайте, що крім школи можна займатися репетиторством, а там прибутки набагато вищі. Вища освіта є обов’язковою. Зарплатня – від 8 тисяч гривень.

Інженер морського транспорту

Фахівці у цій сфері займаються проектуванням, будівництвом та обслуговуванням кораблів та окремих вузлів. Здобути диплом – а без нього працювати не вийде – можна в Одеському національному морському університеті. Зарплатня від 15 тисяч гривень.

Логіст

У глобалізованому світі логістика виходить першому плані. Банальний приклад – щоб ви могли купити вранці свіжі круасани, їх мають привезти вчасно. Логісти займаються організацією розподілу продукції за складами та торговельними мережами, транспортом, плануванням запасів та закупівель підприємств та торгових мереж. Для роботи у міжнародних компаніях бажано мати диплом закордонного вишу. 

До початку вступної кампанії ще є час і ви можете оцінити свої сильні сторони, проаналізувати, в якій професії ви знайдете себе і зможете побудувати успішну кар’єру. Рекомендуємо пройти тести з профорієнтації та дізнатися більше про те, чим займається той чи інший спеціалісти. Багато корисної інформації ви знайдете на нашому сайті в розділі «Топ професій».

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (32 оценок, среднее: 2,66 из 5)
Loading...
Програма «Go4Poland. Вибери Польщу» – чудовий старт для кар’єри
Варто знати
Програма «Go4Poland. Вибери Польщу» – чудовий старт для кар’єри
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Освіта та навчання у Польщі
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Варшава
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
ЗНО
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Навчання за кордоном
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Пробне ЗНО 2021 – коли відбудеться, та коли реєструватись
ЗНО
Пробне ЗНО 2021 – коли відбудеться, та коли реєструватись
Вартість освіти за кордоном – найпопулярніші країни
Навчання за кордоном
Вартість освіти за кордоном – найпопулярніші країни
Вступна кампанія 2020 – що нам підготувало МОН
ЗНО
Вступна кампанія 2020 – що нам підготувало МОН
Як скласти резюме для пошуку роботи в Польщі
Новини
Як скласти резюме для пошуку роботи в Польщі
Топ-10 професій без вищої освіти
Новини
Топ-10 професій без вищої освіти
ТОП професій в Україні у 2022 році
Блог
ТОП професій в Україні у 2022 році
Програма  Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Освіта та навчання у Німеччині
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Академмістечка Польщі
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Робота під час навчання: привабливо, але не для всіх
Варто знати
Робота під час навчання: привабливо, але не для всіх
Грантова програма «Обрій Європа»: ЄС виділить молодим вченим понад 80 мільярдів євро на розвиток науки та інновацій
Варто знати
Грантова програма «Обрій Європа»: ЄС виділить молодим вченим понад 80 мільярдів євро на розвиток науки та інновацій
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Без категории
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Варшава
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Офіційна релокація: в якій країні можна жити після закінчення навчання
Навчальний процес в Польщі
Офіційна релокація: в якій країні можна жити після закінчення навчання
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Варшава
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Якщо ви покинули Україну під час війни чи може роботодавець звільнити ?
Нове на сайті
Якщо ви покинули Україну під час війни чи може роботодавець звільнити ?
Send this to a friend