ТОП професій в США

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (134 оценок, среднее: 0,41 из 5)
Loading...

Сполучені Штати Америки вже не перший рік утримують світове економічне лідерство.  Економіка США – найбільша в світі за номінальним ВВП, що багато говорить про потенціал країни.  Америка приваблива для іноземців та емігрантів в плані навчання, роботи і життя вцілому.  Саме потік висококваліфікованих фахівців з різних куточків землі вплинув на розвиток економіки держави.  Навіть з урахуванням того, що процеси отримання робочої візи і легального працевлаштування в США досить проблематичні, країна все одно залишається повною можливостей, де кожен мрійник може домогтися успіху.

У цій статті ми дізнаємося, які затребувані професії в США є на 2019 рік, які професії в США високооплачувані, та як отримати роботу в штатах.

 Ринок праці в США

Згідно з даними Бюро трудової статистики при Міністерстві праці США, станом на 2019 рік, рівень безробіття в країні становив 3.6%, темпи зростання ВВП – 3,2%, середня погодинна оплата зросла на 3.2%.  На ринку праці з’являються нові вакансії, відбувається зростання робочих місць в різних сферах діяльності.  Навіть, не дивлячись на торговельну війну з Китаєм, ринок праці США продовжує демонструвати відмінні результати протягом 102 місяців поспіль.

Мінімальна заробітна плата в США на 2019 рік – 7.25 $ за годину.  Офіційна середня зарплата, до збору податків, становить близько 4 000 $ в місяць.  До речі, розмір податку в США залежить від рівня доходу – від 10 до 37%.  Чим більше заробляє громадянин, тим вище у нього податок.

Ринок праці США потребує різноманітних фахівців.  Затребуваність професії багато в чому залежить від штату, так як особливості інфраструктури накладають свій відбиток.  Наприклад, на Гаваях найбільш затребувані професії знаходяться в сфері харчування та послуг: кухарі, офіціанти, бармени, хостес, адміністратори і т.д.  А в штаті Флорида більш розвинене сільське господарство, і робочі місця там будуть саме в цій галузі.

Так як потік мігрантів, які шукають роботу без особливої кваліфікації, дуже великий, то і конкуренція серед таких спеціальностей досить висока.  До цих спеціальностей відносяться офіціанти, клінінг-менеджери, касири, вантажники, водії і т.д.  Набагато простіше знайти роботу в областях, які вимагають спеціальну освіту.  Висококваліфіковані фахівці особливо затребувані в медичній галузі і в сфері IT-технологій.

Найпростіше отримати роботу в США здобувачеві, який закінчив вуз в цій країні.  Це відразу вирішує питання документів і підвищує зацікавленість роботодавця.  Для того, щоб компанія була зацікавлена ​​взяти іноземця на роботу, а відповідно звалити на свої плечі питання оформлення робочої візи та дозволу на роботу, здобувач повинен мати як спеціальну вищу освіту, так і достатній досвід роботи в даній галузі.  Також, володіння англійською мовою на високому розмовному рівні – обов’язкова вимога більшості американських компаній.

 Затребувані професії в США

Найбільш затребувані професії США – це ще не найбільш високооплачувані.  Вакансії, які не обіцяють казкові золоті гори, не цікавлять корінних жителів, так як їм простіше жити на допомогу від держави.  Тому, робота, яка не потребує спеціальної освіти, а лише фізичну працю цікава тільки приїжджим.

 Затребувані професії США в сфері послуг

Америка з кожним днем ​​зростає і розвивається, її відвідують мільйони туристів, тому, в сфері послуг, завжди є вакантні робочі місця.  Найбільш затребувані професії в цій області:

  • Продавець-консультант – в США величезна кількість різноманітних магазинів, і якщо відкрити місцеву газету на сторінці з пошуком роботи, то обов’язково знайдеться кілька вакансій в сфері торгівлі.  На сьогоднішній день в Америці 4.5 мільйонів робочих місць продавців.  Робота продавцем-консультантом не складна, не вимагає вищої освіти, зазвичай має позмінний 8-10-годинний графік.  На жаль, і зарплата у цієї спеціальності далеко не висока, і становить 25 370 $ в рік.  Для порівняння, середня заробітна плата в США в 2019 – 46 000 $ в рік.
  • Офіціант – одна з найпоширеніших професій в США.  За останні 5 років кількість робочих місць зросла практично на 4%.  Цю роботу зазвичай вибирають студенти, або люди, яким потрібен гнучкий графік і неповний робочий день.  Середня заробітна плата офіціантів – 20 800 $ + чайові, які прийнято давати у всіх закладах.  Іноді розмір чайових перевищує рівень офіційної зарплати.  Бонус роботи офіціантом – зазвичай роботодавці забезпечують співробітників безкоштовним харчуванням.
  • Працівники ресторанно-готельної сфери – сюди відносяться кухарі, посудомийки, покоївки, бармени, прибиральники, хостес.  Диплом про вищу освіту на такі вакансії не питають, і з легкістю беруть на роботу старанних співробітників, які відповідально ставляться до виконуваної роботи.  Досвід роботи в цій сфері безумовно буде плюсом, як і знання англійської мови.  Але, навіть якщо немає знання англійської мови, є вихід.  В Америці існує безліч російськомовних ресторанів, куди із задоволенням візьмуть слов’янина.

Робота в сфері ресторанно-готельного бізнесу дуже складна і вимотує, тому далеко не кожен зможе в ній тривало працювати.  Зарплата, в середньому, коливається від 20 000 до 25 000 $ в рік, в залежності від штату і закладу.

 Затребувані професії в медичній сфері

У медичній сфері найбільш затребувана професія в США – медсестра.  Саме середнього медичного персоналу не вистачає в багатьох штатах Америки – кількість вакантних робочих місць становить 2.6 мільйонів.

Професія медсестри не тільки актуальна в 2019 році, але і дуже добре оплачується – середня річна зарплата приблизно 74 000 $.  Найвища оплата праці медсестри в Каліфорнії – 102 700 $, а найнижча в Південній Дакоті – 57 010 $ (згідно з даними Бюро статистики праці США в 2019 році).

Стати медсестрою можна лише маючи середню медичну освіту.  Навіть якщо навчання отримане не в США, диплом медсестри визнається на території країни.  При цьому, немає необхідності займатися нострифікацією диплома, а потрібно лише отримати ліцензію на роботу.  Для цього необхідно здати кваліфікований англомовний іспит NCLEX.  Заява на здачу нього може розглядатися до півроку, так що в цей період можна встигнути підготуватися до майбутнього оцінювання.  Здавати іспит можна як по туристичній, так і по освітній візі.

Порада: найкраще проходити екзаменування в тому штаті, де плануєте розпочати медсестринську практику, так як в іншому випадку ліцензію змусять переоформляти.

Освіту медсестри можна отримати і в США.  Якщо студент вже закінчив на батьківщині вуз, де вивчалися природні науки, він може пройти медсестринські курси, і протягом 2-х років стати медсестрою.  По закінченню навчання також здається іспит для отримання ліцензії.

Навчання на медсестру з нуля в Америці займає від чотирьох до шести років.  Вчитися на медсестру складно, тому що практика проходить в гнійних і хірургічних відділеннях – одних з найскладніших у фізичному і моральному плані.  Закінчуючи 4 роки навчання, випускник отримує кваліфікацію медсестри (ADN), а після 6 років – медсестри-бакалавра (BSN).  Основна різниця між кваліфікаціями – рівень зарплати.

 Цікавий факт: навчання лікаря в США триває мінімум 11 років.

Сенс роботи медсестри в США – бути головним помічником лікаря.  Медсестри ведуть історії хвороби, спостерігають за харчуванням, надають моральну допомогу, проводять первинну діагностику захворювання, оцінюють результати аналізів.  Це крім тих медсестринських обов’язків, до яких ми звикли: установка крапельниць, уколів, контроль стану пацієнта, видача лікарських засобів і т.д.

Також, як і у нас, в Америці медсестри діляться на категорії, в залежності від відділення роботи.  Є медсестри операційні, які асистують хірурга на операціях, є неонатальні, реанімаційні та палатні в різних відділеннях.

Багато медсестер, які виїхали працювати в США, скаржаться, що робота дуже важка, графік позмінний і особливо вибирати не доводиться.  Перший час на новій роботі найбруднішу і найважчу роботу віддають новеньким, і з цим доводиться миритися.

На щастя, цей тернистий шлях з головою окупається – медсестра отримує мінімум 30 $ за годину, а з високою кваліфікацією – в 2 рази більше.  До того ж медсестра – затребувана професія і дуже шанована.

Також, завжди залишаються затребуваними хороші фахівці в медичній сфері: анестезіолог (приблизно 245 000 $), хірург (237 000 $), стоматолог (228 000 $), акушер-гінеколог (221 000 $), психіатр (218 000 $), терапевт  (190 000 $), педіатр (174 000 $).  Ці професії, не тільки затребувані в США, але і одні з найбільш оплачуваних.

 Офісні працівники

Типові клерки, яких ми часто бачимо в американських фільмах, дуже затребувані в США.  Кількість робочих місць на 2019 рік – 2.9 мільйонів, що на 4% більше, ніж у 2015 році.  До офісним працівників відносяться: секретарі, менеджери малої середньої ланки, мережеві адміністратори, рядові юристи і т.д.  Середній дохід на рік – 30 000 $.

Графік роботи офісних працівників стандартний – 8 годин на день 5 днів на тиждень.

До офісних працівників можна віднести і працівників сфери IT.  Співробітники в області інформаційних технологій з кожним роком стають все більш затребуваними професіями в США.  Конкуренція в IT-сфері серйозна, адже і серед американців вистачає кваліфікованих програмістів.  Щоб отримати посаду в IT- компанії потрібно буде показати себе на 110%, але старання однозначно того варті – в середньому початківець даної сфери отримує від 60 000 $ в рік.

Навіть без спеціальної технічної або інформаційної освіти можна потрапити в сферу IT – стати «тестувальником».  «Тестувальники» – фахівці, які перевіряють якість додатків та ігор, з боку користувача.  Щоб отримати цю професію, необхідно пройти спеціальні навчальні курси.  Це можна зробити як на батьківщині, так і в США.  Наприклад, в Нью-Йорку існують курси в центрі IT Pass, Look AT PRO Education, де можна стати як мануальним, так і автоматизованим «тестувальником».  Мануальні фахівці проходять навчання 3 тижні, а автоматизовані «тестувальники» – 3 місяці.  Ця професія затребувана в США, і з кожним днем ​​стає тільки більш актуальною.

Також, до офісних працівників відносяться і працівники Call-Сentre.  Професія затребувана в США з багатьох причин, одна з яких – небажання місцевого населення працювати в цій сфері за невеликі гроші.  Середньостатистичний працівник Call-Сentre заробляє близько 40 000 $, що навіть менше, ніж середня зарплата в США.  При цьому, недобір працівників становить 2.4 мільйона в 2019 році.  Це не дивно, адже робота по телефону з людьми досить складна і нервова, і в обов’язки працівника входить прийом скарг, і заспокоєння гнівних клієнтів.  Отримати роботу іноземцю в Call-Сentre не складно, головне – в ідеалі володіти розмовною англійською.

 Високооплачувані професії США

Найбільш високооплачувані професії в США безпосередньо пов’язані з медициною.

На першому місці списку найбільш затребуваних професій США знаходиться анестезіолог – річний дохід становить від 240 000 – 245 000 $.  Висококласні фахівці в медицині заслужено отримують гідну плату за свої старання, але ж шлях доктора в США зовсім не простий.  Для початку – це від 11 до 17 років навчання.

На другому місці – хірург.  У хірургії лікарі отримують приблизно стільки ж, скільки й анестезіологи – 240 000 $.

Третє місце найбільш високооплачуваних професій США дісталося дантистам.  Стоматологи і в нашій країні, в порівнянні зі звичайними докторами, отримують не погано.  Але в Америці, суми зарплати дантистів на зовсім іншому рівні – 220 000 $ в рік.

Акушер-гінеколог по праву займає четверте місце в списку, адже його щорічний оклад складає 218 000 $.

 Щоб стати доктором в США є 3 шляхи.

Перший спосіб – отримати початкову освіту в американській загальноосвітній школі (12 років навчання), далі вступити до коледжу на бакалавра наук (4 роки навчання).  Після закінчення коледжу слід вступити в медичну школу (варіація нашого медичного вузу), де потрібно буде відучитися ще 4 роки.  Після закінчення медичної школи студент здає спеціальне тестування – USMLE Steps і йде в медичну резидентуру (аналог нашої інтернатури) де, в залежності від спеціальності проводить від 3 (терапевт / педіатр) до 9 років (хірург / нейрохірург).

Але цей варіант не тільки найтриваліший, а й досить дорогий.  З урахуванням всіх ступенів освіти (а навчання на доктора завжди платне) за освіту потрібно буде віддати близько 400 000 $.  І це сума тільки за навчання, без урахування проживання, харчування, медичної літератури і т.д.  Та й беруть до вищих навчальних закладів далеко не всіх, а тільки найкращих (близько 20% від абітурієнтів).

Другий спосіб – отримати медичну освіту на Карибських островах.  Навчання разом з проживанням обійдеться до 50 000 $, так що після закінчення медичного коледжу можна сміливо вступати до вузу Карибського басейну.  Вступити в такий вуз набагато простіше, тому що конкуренція невисока.  По закінченню навчання студенти також здають тестування USMLE Steps і отримують диплом, який визнається в США.

Третій спосіб підходить тим, хто вже має медичну освіту.  Після отримання диплома лікаря, випускникові потрібно зареєструватися на сайті Educational Comission for Foreign Medical Graduates, надати необхідні документи та зареєструватись на перше тестування USMLE Step 1.

Перше тестування коштує 740 $ і в нього входять основні медичні дисципліни, такі як анатомія, фізіологія, біохімія і т.д.

Далі здається USMLE Step 2, вартістю 840 $ – клінічні предмети.  І останнє випробування – практичні навички, проходження яких зобов’язує знаходження в США.  Практика здається на акторах і триває 2 дні.

В сумі всі витрати виходять до 2 000 $, що значно дешевше, ніж отримати освіту в США.  Якщо всі випробування пройдені відмінно, майбутній доктор відправляється на матч, де вибирає клініку, в якій хоче проходити резидентуру.  І якщо клініці випускник цікавий як фахівець, підписується контракт.  Після закінчення фінального етапу навчання, а він один з найскладніших, так як доктор може працювати по 100 годин на тиждень, резидент здає іспит на отримання ліцензії.

Шлях доктора в Америці дуже складний і тривалий, але він однозначно вартий того.

З немедичних професій в Америці добре отримують маркетологи – 170 000 $, просунуті IT-фахівці – від 130 000 $, юристи – 130 000 і фінансисти – 120 000 $.

Звичайно, не варто забувати про сферу шоу-бізнесу, та спорт.  Популярні виконавці, актори, спортсмени та моделі також отримують великі гонорари.

У будь-якому з варіантів, на хорошу високооплачувану професію може претендувати лише людина з вищою освітою або вродженим талантом і набутим досвідом.  Без освіти, на жаль, високооплачувані професії в США знайти практично не реально.

Підводячи підсумки, можна сказати, що саме в сфері медицини знаходяться як найбільш затребувані, так і найбільш високооплачувані професії в США.  У перспективі знаходиться розвиток IT галузі з можливим підвищенням загального рівня зарплат.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (134 оценок, среднее: 0,41 из 5)
Loading...
Вартість освіти за кордоном – найпопулярніші країни
Навчання за кордоном
Вартість освіти за кордоном – найпопулярніші країни
Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
Навчання за кордоном
Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
Осінній та весняний набори у системі вищої освіти Польщі. Що робити українцям до жовтня 2022?
Варто знати
Осінній та весняний набори у системі вищої освіти Польщі. Що робити українцям до жовтня 2022?
Стипендії для студентів Польщі у 2020/2021 навчальному році
Новини
Стипендії для студентів Польщі у 2020/2021 навчальному році
Топ-10 професій без вищої освіти
Новини
Топ-10 професій без вищої освіти
Продовжити навчання у Польщі: запущено 01.04.22 р .спеціальну програму для студентів та аспірантів з України
Варто знати
Продовжити навчання у Польщі: запущено 01.04.22 р .спеціальну програму для студентів та аспірантів з України
Дякуємо, Польща: спеціальні пропозиції для українців при вступі в польські університети
Варшава
Дякуємо, Польща: спеціальні пропозиції для українців при вступі в польські університети
Програма «Go4Poland. Вибери Польщу» – чудовий старт для кар’єри
Варто знати
Програма «Go4Poland. Вибери Польщу» – чудовий старт для кар’єри
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Освіта та навчання у Німеччині
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Як проходить в умовах пандемії COVID – 19 навчальний  2020/2021 рік в литовських ВНЗ ?
Дізнайся де найкраще навчатись за кордоном
Як проходить в умовах пандемії COVID – 19 навчальний 2020/2021 рік в литовських ВНЗ ?
Швейцарські федеральні стипендії
MBA
Швейцарські федеральні стипендії
Професії майбутнього
Освіта в Україні
Професії майбутнього
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Академмістечка Польщі
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Робота під час навчання: привабливо, але не для всіх
Варто знати
Робота під час навчання: привабливо, але не для всіх
Грантова програма «Обрій Європа»: ЄС виділить молодим вченим понад 80 мільярдів євро на розвиток науки та інновацій
Варто знати
Грантова програма «Обрій Європа»: ЄС виділить молодим вченим понад 80 мільярдів євро на розвиток науки та інновацій
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Без категории
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Варшава
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Офіційна релокація: в якій країні можна жити після закінчення навчання
Навчальний процес в Польщі
Офіційна релокація: в якій країні можна жити після закінчення навчання
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Варшава
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Якщо ви покинули Україну під час війни чи може роботодавець звільнити ?
Нове на сайті
Якщо ви покинули Україну під час війни чи може роботодавець звільнити ?
Send this to a friend