Як знайти польське коріння: актуальна та свіжа інформація

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (55 оценок, среднее: 4,31 из 5)
Loading...

Ви дізнаєтесь про:

Як знайти польське коріння в 2018Польща одна з небагатьох країн, яка всіма можливими способами намагається знайти своїх співвітчизників за межами країни і посилено працює над тим, щоб повернути їх до життя на батьківщині, забезпечити фінансову підтримку і надати блага для розвитку. Як знайти польське коріння і підтвердити свою приналежність до цієї нації, читайте на порталі KudaPostupat.ua.

Знайти польське коріння, дізнатися про долю предків, яких було репресовано, або ж просто з інтересу розкопати невідоме життя своїх родичів – це відмінний привід, щоб звернутися в архіви і підняти джерело інформації про своє походження.

Потрібно сказати, що з 2011 року, після прийняття Україною закону про відкритий доступ до публічної інформації та архівів, знайти дані про родичів, які стали жертвами репресій комуністичних тоталітарних органів, стало набагато простіше. Та й в цілому, багато матеріалів, які допомагають знайти польське коріння, було розсекречено.

Відповідаючи на питання, як знайти польське коріння, дослідники заявляють, що в цьому можуть допомогти архіви, державні установи, а також всесвітня глобальна мережа Інтернет. Іноді запити в пошукових системах видають несподівані результати, кажуть експерти.
Де і як знайти польське коріння

Де і як знайти польське коріння

Існує досить багато варіантів того, як можна знайти польське коріння, але при цьому є кілька фіксованих принципів, якими потрібно керуватися під час дослідження свого родоводу.

1. В Україні розпорядником інформації про народження або метрики є органи реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). Вони зобов’язані зберігати всю документацію за останні 75 років, тому знайти дані про польське коріння можна в РАЦСах регіону, де народився ваш предок.

2. Якщо ви хочете знайти польське коріння і для цього потрібна інформація давніша, ніж за останні 75 років, то для початку вам доведеться підтвердити родинні зв’язки. В цьому випадку залишається сподіватися тільки на удачу, оскільки в центральних і східних областях України багато документів було безслідно знищено.

Якщо у вашому випадку сталося саме так, то можна спробувати знайти документи про своє коріння в другорядних джерелах інформації, наприклад, в школі чи університеті, де навчався або працював польський предок. Але все ж основне і першочергове джерело даних – обласний державний архів.

Ще одна проблема з якою може зіткнутися людина в процесі пошуку польських коренів – це зберігання документів в архівах інших міст. Наприклад, документальні дані з архіву міста Рава-Руська можуть перебувати в архівах районного центру Жовква, у Львові або навіть в Варшаві. Всі ці міста мають певну історичну зв’язок.

записи про народження, шлюби і смерті жителів3. Стосовно інформації, яка датується раніше 1917 року, то з її пошуком також можуть виникати певні труднощі. Добре, якщо в потрібному вам регіоні збереглася метрична книга, в якій залишилися записи про народження, шлюби і смерті жителів цього округу, а інакше ймовірність знайти польське коріння вкрай мала.

Дослідники, які вивчають генеалогію, рекомендують крім звернень за допомогою ще й самостійно шукати свої польське коріння. Найчастіше в архівних виписках припускаються помилок, збиваючи людину з правильно шляху. Тому відправки запиту найчастіше мало, потрібна ще й допомога в пошуку польських коренів професіонала, якому можна довіритися.

Особливо це зручно в разі, коли ви не можете виїхати в Польщу для самостійного пошуку. Гарантом в даному випадку для вас буде те, що в Польщі, на відміну від України, можна безкоштовно фотографувати все публічні дані, що зберігаються в архівах.
Як знайти польське коріння через Інтернет

Як знайти польське коріння через Інтернет

Знайти польське коріння можна на сторінках інформаційного порталу szukajwarchiwach.pl. Тут зібрані всі матеріали польських архівів. Щонайменше, на сайті можна дізнатися, де знайти ту чи іншу книгу з можливими записами про вашому польському родичу. Також в базі зберігаються мільйони оцифрованих копій документів, які можна відкрити на своєму комп’ютері.

За посиланням www.agad.gov.pl/inwentarze/testy.html можна знайти електронні варіанти метричних книг, які відносяться до таких регіонів України, як Волинь, Львів і Поділля. Тож не дивно, що саме на цій території проживає дуже багато українців з польським корінням.

Якщо ви знаєте, що хтось із ваших польських родичів мігрував до Сполучених Штатів, то скористайтеся порталом www.libertyellisfoundation.org. Тут можна відшукати реєстраційні дані про тих людей, які прибували в Америку на кораблях третього класу.

Але при цьому врахуйте той момент, що в іноземних джерелах інформації можуть бути помилки в написанні польських імен і прізвищ.

Шукати коріння в архівних матеріалахШукати коріння в архівних матеріалах часів Другої світової війни можна в російській базі «Меморіал», за посиланням www.obd-memorial.ru. Або ж за допомогою електронного листа звертатися в Інститут пам’яті Польщі.

У мережі Інтернет існує кілька не зовсім законних, але при цьому дуже корисних ресурсів, які також допомагають відшукати польське коріння.

Наприклад, сайт inn.rozshuk.com.ua, який є гібридом інших баз даних і допомагає жителям маленьких міст і сіл в питанні, як знайти польське коріння. А www.nomer.org – це свого роду телефонний довідник, але в Інтернеті, який може стати в нагоді під час пошуку польських коренів.

Другорядні джерела інформації для пошуку польських коренів

Як правило, цією категорією джерел користуються ті люди, які досягли прогресу у вивченні свого роду, знайшли польське коріння і прагнуть дізнатися більше про історію своєї родини. До них відносять:

 • сповідальні розписи – це свого роду звітний документ про членів сім’ї, який щорічно писали парафіяни в Російській імперії на рубежі 18 і 19 століття;
 • ревізскі казки – це папери, які призначалися для подушного податкового обкладення населення в Російській імперії;
 • шлюбний обшук – аналог свідоцтва про одруження або вінчання, але більш інформативний.

джерела інформації для пошуку польських коренівЩе одне перевірене джерело інформації – це польський ресурс dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny з описаними даними по населених пунктах.

В Україні офіційні відомства виявляють зацікавленість в питаннях відновлення даних про репресованих громадян країни в різні відрізки часу. А ось, наприклад, в Росії цю ініціативу підтримують в основному громадські працівники. До числа російських баз даних, в яких можна знайти польське коріння, відносяться:

 • lists.memo.ru – сайт з інформацією про репресованих громадян колишнього СРСР;
 • stalin.memo.ru – на порталі розміщені дані про жертв репресій в період Великого терору (1936-1938 рр).

А також, під час пошуку польських коренів, за офіційними даними можна звертатися в інформаційно-аналітичний центр в Міністерства внутрішніх справ Росії.

Українські ресурси, які допомагають знайти польське коріння

Варто відзначити, що і в Україні, і за її межами є кілька офіційних інформаційних ресурсів, на яких зберігається інформація про жителів 20 століття. Іноді на в них можна знайти корисні факти з життя вашого польського предка.

знайти польське корінняУ базі даних www.reabit.org.ua зберігається великий обсяг інформації про репресованих українців. Матеріали структуровані за алфавітом, це значно полегшує процес пошуку потрібного польського родича.

Деякі факти з життя тих, хто стали жертвами Голодомору 1932-1933 років, можна знайти тут www.memory.gov.ua.

Як знайти польське коріння в Україні? В першу чергу потрібно піднімати архіви СБУ, Міністерства внутрішніх справ, обласні архіви за місцем проживання, народження або арешту польського предка. Для того, щоб отримати інформацію, потрібно діяти в порядку ЗУ «Про звернення громадян».

У запиті необхідно вказати:

 • назву та адресу установи, до якої буде направлено звернення;
 • ПІБ і адресу;
 • коротку суть питання.

Якщо ви знаєте ПІБ польського предка, якого вам потрібно знайти, його місце народження або іншу точну інформацію, то обов’язково вкажіть її в листі. Відправити запит в архів можна звичайною або електронною поштою, а також залишити заявку під час особистого відвідування установи.

Підтвердження польських коренів дає можливість іноземному жителю отримати Карту поляка або за законом репатріації повернутися до Польщі. При цьому країна фінансово підтримує своїх співвітчизників і їх найближчих родичів, створюючи умови для покупки житла і пошуку гарної роботи.

Для українців є маса варіантів, як знайти польське коріння, адже саме з поляками нас пов’язує тісне історичне минуле.

Email: info.kudapostupat@gmail.com

–  (+48) 574 127 632 Viber, Whatsapp –  (+38) 050 93 08 723

 

 

Подати заявку

  Я не маю жодних документів про дату і місце народження мої пращурів
  Наявні скани чи фото документів висилаю вам на Viber або WhatsApp (+48 574 127 632)
  Я погоджуюсь оплатити вашу консультацію та пошук документів
  Ви підтверджуєте, що ознайомилися з політикою конфіденційності, та обробкою персноральних даних
  Внесіть значення 4 + 3 =
  Телефонний контакт з нами пришвидшить розгляд вашої справи - +48 (574) 12-76-32 (Viber, Whatsapp) або +38 (050) 93-08-723

  Цікаве по темі:

  Карта поляка: як отримати

  Як підтвердити польське походження

  Допомога в пошуку польського коріння

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (55 оценок, среднее: 4,31 из 5)
  Loading...
  Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
  Новини України
  Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
  Як скласти резюме для пошуку роботи в Польщі
  Новини
  Як скласти резюме для пошуку роботи в Польщі
  Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
  Без категории
  Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
  Професії майбутнього
  Освіта в Україні
  Професії майбутнього
  Топ-10 професій без вищої освіти
  Новини
  Топ-10 професій без вищої освіти
  Освіта у Вроцлаві
  Вроцлав
  Освіта у Вроцлаві
  Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
  Освіта та навчання у Німеччині
  Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
  Робота для студента в Польщі – особливості працевлаштування
  Варто знати
  Робота для студента в Польщі – особливості працевлаштування
  Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
  Навчання за кордоном
  Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
  Академмістечка Кракова
  Академмістечка Польщі
  Академмістечка Кракова
  Освіта для любителів музики
  Новини
  Освіта для любителів музики
  Що чекало студентів в Словаччині в умовах пандемії COVID – 19 ?
  Варто знати
  Що чекало студентів в Словаччині в умовах пандемії COVID – 19 ?
  Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
  Без категории
  Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
  Вся правда про навчання в Чехії в умовах пандемії COVID – 19
  Варто знати
  Вся правда про навчання в Чехії в умовах пандемії COVID – 19
  IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
  Новини
  IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
  Професії майбутнього
  Освіта в Україні
  Професії майбутнього
  Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
  Освіта та навчання у Німеччині
  Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
  Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
  ЗНО
  Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
  Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
  Освіта та навчання у Німеччині
  Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
  Популярні професії
  Популярні
  Популярні професії
  Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
  Новини України
  Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
  Освіта в Кракові
  Краків
  Освіта в Кракові
  W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
  Освіта та навчання у Польщі
  W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
  Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
  Освіта та навчання у Польщі
  Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
  Send this to a friend