ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?

Вибір професії – це одне з найважливіших рішень у житті кожної людини. Змінився світ і технології, що швидко розвиваються, створюють нові можливості для кар’єрного зростання. Якщо ви шукаєте цікаву роботу з високими зарплатами, то, можливо, варто звернути увагу на наступні 25 затребуваних професій. Спеціально для вас ми склали рейтинг найбільш актуальних спеціальностей у 2023 році в Україні та Європі. Він допоможе вам вибрати свій шлях у кар’єрі, якщо ви закінчуєте школу і вибираєте, куди вступати, або плануєте змінити професійний напрямок.

Як складався рейтинг?

Складання рейтингу найбільш затребуваних професій – завдання непросте виходячи з ринкових трендів, що динамічно змінюються. Для аналізу ми орієнтувалися на такі критерії:

 • конкурс на місце – кількість вакансій у співвідношенні до претендентів. Звичайно, перспективною буде професія, де вакансій більше, ніж кандидатів;
 • рівень заробітної плати;
 • складність входу у професію, готовність роботодавців брати новачка;
 • необхідна освіта, складність у вступі на потрібну спеціальність в університеті;
 • необхідні навички та рівень знань;
 • можливості кар’єрного зростання.

При складанні рейтингу ми враховували всі ці фактори та аналізували дані з різних джерел, щоб отримати повніше уявлення про затребуваність професій.

ТОП-25 найпопулярніших професій у 2023 році

Отже, пропонуємо познайомитись з нашим ТОП-25 актуальних професій в Україні та Європі. Місця в ньому розподілені за зростанням – з останнього, двадцять п’ятого місця до першого.

25. Beauty-фахівець

Відкриває наш рейтинг фахівець із краси. Це загальна категорія, що включає різні напрямки косметології. Хороший фахівець може вільно виїжджати за кордон і працювати там або отримувати дохід вищий за середній в Україні. Головне – надавати якісні послуги та бути професіоналом у своїй справі. Щоб робити неінвазивні процедури (манікюр, догляд за волоссям, маски та чищення шкіри), достатньо закінчити курси та отримати сертифікати. А ось для інвазивних процедур (уколи краси, ботоксу, гіалуронки і, тим більше, хірургічні маніпуляції), потрібна медична освіта.

24. Інженер IT, програміст

Сфера IT, як і раніше, знаходиться в статусі швидкого зростання. Фахівці з програмування та розробки програмного забезпечення потрібні в багатьох галузях. На 24 місці рейтингу ми розмістили універсального фахівця, який працює з сайтами, нескладними програмами і може налаштувати програмне забезпечення – далі в ТОП представлені вузькоспеціалізовані професії. Вища освіта для програміста, як правило, не обов’язкова умова, але потрібний високий рівень кваліфікації, досвід та багаж знань. А його простіше здобути в університеті, ніж займатися самопідготовкою. Якісну підготовку можна отримати як в Україні, так і за кордоном. Наприклад, фахівці цього напряму навчають у Вищій Школі Екології та Управління у Варшаві (Польща).

23. Менеджер з продажу

Менеджер з продажу відповідає за залучення клієнтів, просування продукції чи послуг, укладання угод та підтримку клієнтських відносин. Професія користується попитом у всіх галузях, оскільки торгівля визначає успішність будь-якого бізнесу. Завдання включають пошук клієнтів, управління продажами і забезпечення задоволення клієнтських потреб. Навчають менеджерів із продажу в економічних навчальних закладах, хоча часто диплом про вищу освіту не потрібний. Виделка заробітної плати дуже широка, і кар’єрне зростання дозволяє зрости до ТОП-менеджера великої корпорації. І це дозволяє професії менеджера з продажу посісти 23 місце у нашому рейтингу.

22. Логіст

Логіст – це спеціаліст, який займається організацією та управлінням процесами переміщення товарів, матеріалів та інформації всередині компанії або між різними організаціями. Затребуваність професії логіста обумовлена зростанням світової економіки, збільшенням міжнародної торгівлі та необхідністю оптимізації логістичних процесів. Ефективна логістика дозволяє компаніям знизити витрати, підвищити якість обслуговування клієнтів та підтримувати конкурентоспроможність на ринку.

21. Монтажер відео, контент-мейкер

Відеоконтент – один із головних трендів у SEO-просуванні, а на додаток стрімкими темпами розвивається реклама в соціальних мережах. Сьогодні будь-який бізнес – від невеликого салону краси до великої промислової корпорації – має бути присутнім у соціальних мережах та постійно підтримувати зв’язок зі своєю аудиторією. І всім їм потрібні відео. Тому, ставши відмінним фахівців і навчившись працювати в програмах Adobe Premiere Pro або DaVinci Resolve, можна почати заробляти дуже хороші гроші. Працювати можна як на фрілансі, так і у штаті компанії. Причому фахівець із України сміливо може брати замовлення з усього світу – часто до наших монтажерів звертаються замовники із США, Канади та ЄС. Вище освіта не обов’язкова, але диплом з режисерського мистецтва чи відеодизайну стане великим плюсом.

20. SMM-фахівець

Фахівці з управління соціальними медіа (SMM-менеджери) займаються управлінням офіційними сторінками компаній у соціальних мережах, залучають нових клієнтів та інвесторів, розробляють стратегії для просування проектів та працюють над покращенням іміджу бренду. В даний час вакансії, пов’язані з SMM, займають одне з перших місць за кількістю пропозицій на сайтах пошуку роботи. Це завдяки тому, що навіть малі підприємства прагнуть підтримувати свою присутність у соціальних мережах. Для успішної роботи в цій галузі необхідні креативність, комунікабельність та вміння стежити за останніми тенденціями у сфері соціальних медіа. Розмір заробітної плати для спеціаліста з SMM може змінюватись в діапазоні від 12000 до 30000 гривень на місяць, залежно від рівня кваліфікації співробітника та обсягу його обов’язків.

19. Менеджер з персоналу

Професія менеджера з персоналу надає можливість активно впливати на формування команди, підтримувати робочий клімат і розвивати персональні навички співробітників. В умовах постійних змін у бізнесі попит на кваліфікованих фахівців з управління персоналом залишається високим.

18. Будівельник

З робочих спеціальностей, найбільш затребуваних в Україні, можливо, будуть інженери, дизайнери, маляри, штукатури, будівельники доріг та мостів, а також фахівці з ремонтних робіт. В Україні існує значна кількість пошкоджених та зруйнованих будівель, а в деяких населених районах не залишилося жодної непошкодженої споруди. Відновлення інфраструктури вимагатиме значного часу, і процес займатиме не один рік, що означає, що будівельникам завжди буде надано можливість зайнятості.

17. Юрист

Правові консультації та захист прав – необхідність у будь-якому суспільстві. Розвиток економіки, технологій та міжнародних відносин призводить до збільшення складності правових питань, що потребує професійних юридичних консультацій. Це створює постійний попит на компетентних юристів у різних сферах, від бізнесу до правозахисних організацій. Однак за рахунок того, що юридична сфера популярна вже понад 20 років, спостерігається переважання пропозиції над попитом – кандидатів вже набагато більше, ніж вакансій, і конкурс на одне місце більше 10 осіб. Тому якщо не хочете доводити, що ви найкращий, і прагнете швидкої кар’єри, краще вибрати спеціалізацію з меншою конкуренцією.

16. Економіст

Економіст – це фахівець, який вивчає економічні явища, що аналізує дані та тенденції, і надає рекомендації на основі економічних знань. Його завдання – збирання та обробка даних, оцінка майбутніх економічних трендів та подій на основі зібраних даних та статистики, розробка стратегій та оцінка ризиків. Затребуваність професії економіста зумовлена тим, що економічний аналіз та консультації допомагають компаніям та організаціям ефективно керувати своєю діяльністю, а також адаптуватися до змінних умов ринку та економічного середовища. Економісти також потрібні в державних структурах для розробки політики та стратегій розвитку. Обов’язково потрібний диплом про вищу освіту.

15. Фінансист (банківська сфера)

Експерти з фінансів потрібні всім від індивідуальних клієнтів до великих корпорацій. Професія фінансиста у банківській сфері є високо затребуваною, оскільки банки відіграють ключову роль економіці. Фінансисти мають можливість працювати у стабільній галузі, забезпечуючи фінансову стабільність компаній та клієнтів, а також мають доступ до різноманітних можливостей кар’єрного зростання.

14. Шеф-кухар

Професія шеф-кухаря залишається затребуваною у ресторанній індустрії, де якість та оригінальність страв відіграють ключову роль. Шеф-кухарі мають можливість виявити свій творчий потенціал, вести бригаду та створювати унікальний гастрономічний досвід для клієнтів.

13. Менеджер з реклами та РR, маркетолог

Професії менеджера з реклами та PR, а також маркетолога залишаються високо затребуваними у бізнесі, де стратегічне позиціонування та комунікації відіграють ключову роль. Ці фахівці мають можливість створювати успішні кампанії, підвищувати впізнаваність бренду та ефективно взаємодіяти з аудиторією.

12. Project Manager

Продакт менеджер відповідає за стимулювання різних показників, які різняться залежно від конкретного продукту, над яким компанія працює (мобільні програми, освітні курси, медична косметика). Наприклад, менеджер з продукту фокусується підвищення процента користувачів, які після ознайомлення з програмою освітніх курсів виявляють інтерес і оплачують її. Головні переваги цієї професії – привабливий рівень заробітної плати та можливості для подальшого професійного зростання. Також слід зазначити деякі недоліки даної сфери. Незважаючи на популярність цієї професії, далеко не просто знайти роботу в цій галузі. Навіть для посади Senior багато компаній вимагають виконання тестового завдання.

11. Фахівець з кібербезпеки

Зі зростанням інтернет-загроз потрібен захист даних та мереж, що робить фахівців з кібербезпеки затребуваними. Фахівець аналізує коди систем та веб-сайтів з метою запобігання крадіжці особистих чи конфіденційних даних. Це відносно нова професія, в якій поки що обмежена кількість фахівців, а тому роботу знайти не складно. У ній залучають високий рівень зарплати та широкі можливості для кар’єрного зростання. Для освоєння цієї спеціальності слід вступити на відповідний факультет вузу, пов’язаний із комп’ютерними технологіями

10. Фахівець з AI

Фахівці, які займаються штучним інтелектом та машинним навчанням, мають чудові перспективи у галузі розробки інноваційних рішень. В останні періоди штучний інтелект стрімко просувається вперед, інтегруючись у різноманітні аспекти життя. Можливо, найближчими роками ШІ стане невід’ємною частиною суспільства, і фахівці у цій сфері завжди будуть потрібні. Однак для тих, хто прагне цієї професії, важливо готуватися до інтенсивного навчання, мати гарну англійську мову та математичні знання. Визначення середньої зарплати в галузі штучного інтелекту складне через її відносну новизну. Ймовірно, ці фахівці зароблятимуть на рівні, який можна порівняти із зарплатами програмістів.

9. Тестувальник, або QA інженер

Завдання тестувальника оцінити програмні продукти з позиції користувача. Він тестує сайти, програми та програми, знаходить у них помилки чи елементи управління, якими користувачеві скористатися незручно. Наприклад, якщо не відкривається вікно реєстрації або замість форми користувача перенаправляють на головну сторінку. Потім тестувальник складає звіт, передає його програмістам і вони виправляють помилки. Стати тестувальником – це найпростіший спосіб увійти до ІТ з перспективами подальшого кар’єрного зростання та непоганою зарплатою на старті.

8. Трейдер

Трейдер здійснює операції купівлі та продажу на різних ринках з метою отримання прибутку. В Україні ця професія часто асоціюється з криптовалютою, однак вона може включати також фондові ринки та акції. Стабільність доходу трейдера не завжди гарантована – він може змінюватись від 500 до 10 000 доларів і більше. У разі роботи в компанії заробітна плата залежить від успішності угод, здійснених співробітником. Варто виділити новий напрямок – торгівлю NFT (невзаємозамінні токени), який тільки починає набирати популярності. Продаж NFT на даний момент може бути не настільки поширеним, проте ті, хто розуміється на цій галузі, можуть отримувати значні доходи. Щодо вибору університету та факультету для вступу, рекомендується віддавати перевагу математичним та економічним спеціальностям.

7. Кіберюрист

Кіберюрист – це експерт у юриспруденції, який спеціалізується на правових питаннях, пов’язаних з Інтернетом. Зі збільшенням кількості користувачів онлайн-простору виникає все більше питань, яких законів слід дотримуватися в інтернет-просторі. Переваги цієї професії включають можливість зайняти позицію в новій і поки що малоконкурентній ніші, потенційно високий рівень заробітної плати, гнучкість у виборі формату роботи – як у рамках компанії, так і незалежно.

6. Front-end розробник

Фахівець, який працює в цій галузі, займається створенням інтерфейсу для веб-сайтів, програм або програмного забезпечення. Іншими словами, frontend розробник відповідає за візуальне втілення, яке сприймає користувач. Для оволодіння цією затребуваною професією важливо почати з вивчення мов програмування, таких як Javascript, HTML та CSS. Курси з frontend користуються популярністю серед молоді, проте багато компаній не поспішають приймати новачків без досвіду роботи. Відмінне володіння англійською мовою відіграє важливу роль. Якщо ваш рівень знань нижчий за середній, рекомендується знайти репетитора з англійської, який крім основ допоможе вам опанувати IT- та ділову англійську.

5. Аналітик даних

Зі зростанням кількості даних потреба в аналітиках даних зростає, допомагаючи компаніям приймати обґрунтовані рішення. Аналітик – це фахівець, який допомагає приймати рішення на основі аналізу даних. Йому потрібно знати мови програмування – Python, R, SQL. Також важливо мати досвід роботи з інструментами Power BI та Tableau. В основні переваги цієї професії варто віднести привабливий рівень заробітної плати (починаючи від 600 доларів для новачків), можливість віддаленої роботи та постійний попит на фахівців даної галузі. Для роботи у ролі аналітика потрібна наявність вищої освіти. Варіанти навчання включають факультет економіки, економічної кібернетики, математики чи спеціалізацію, пов’язану з інформаційними технологіями.

4. UX дизайнер

З розвитком технологій користувальницький досвід стає все важливішим, і дизайнери інтерфейсів затребувані як ніколи. UX дизайнер створює інтерфейс, тобто зовнішній вигляд сайту чи мобільного додатку. Він думає, як розмістити кнопки та блоки, щоб врахувати комфорт користувача та створити привабливий сайт. Базові програми, якими має опанувати цей фахівець, – Figma та Sketch. На старті можна розраховувати на зарплату в 700 доларів, і вона тільки зростатиме в міру розвитку дизайнера UX. І повірте, з такою професією без роботи ви точно не залишитеся.

3. Енергетик

Відкриває трійку лідерів рейтингу професія енергетика. Фахівці у галузі енергетики не залишаться без роботи до і після війни. Відновлення енергетичної інфраструктури України після обстрілів від Росії займе значний час, надаючи постійну зайнятість у цій галузі. Для успіху у цій сфері потрібне здобуття спеціалізованої вищої освіти. Середня заробітна плата в енергетичній сфері становить близько 18000 гривень на місяць в Україні та 21000 гривень у Києві.

2. Лікар

В Україні існує поширене уявлення про те, що заробіток лікарів невеликий. Однак важливо враховувати контекст місця роботи: якщо в державних лікарнях заробітні плати можуть бути нижчими за очікувані, то в приватних медичних закладах можливе отримання більш гідної винагороди. Також варто зазначити, що рівень заробітної плати може значно відрізнятися залежно від медичної спеціалізації (наприклад, терапевтичної, хірургічної, вузькоспеціалізованої, психологічної, патологоанатомічної). Просування професійними сходами зазвичай здійснюється шляхом підвищення кваліфікації та накопичення досвіду.

1. Архітектор енергонульових будинків

В Україні потрібне відновлення цілих міст, що постраждали через військові дії, що призведе до ще більшого попиту на професію архітектора. У цьому процесі активно використовуватимуться нові будівельні технології, включаючи зведення енергонульових будинків. Ці споруди здатні забезпечувати себе необхідною енергією завдяки використанню відновлюваних джерел енергії. Зрештою, на першому місці нашого рейтингу – архітектор, знайомий із енергоефективними технологіями.

Для цієї професії обов’язково потрібна вища освіта. Отримати його можна в Україні чи за кордоном. Дуже хороші програми з архітектури та енергетики пропонує Вища Школа Екології та Управління у Варшаві. Це приватний навчальний заклад, який відкрито з 1995 року і на даний момент університет вважається одним із найбільших у Європі. Університет спеціалізується в галузі екології, управління та пов’язаних з ними знань. Він пропонує різноманітні програми освіти, включаючи бакалаврат, магістратуру та докторський ступінь. У Школи Екології та Управління є спеціальні програми, які фокусуються на створенні екологічно стійких та енергоефективних архітектурних рішень. Студенти навчаються враховувати екологічні аспекти в дизайні, використовувати відновлювані джерела енергії, керувати відходами.

Для українців є спеціальні умови для вступу, які передбачають знижки на навчання та вступний внесок, курси польської мови та пільги під час подання заяви. Перед тим як подавати заявку на програму, рекомендується відвідати офіційний веб-сайт університету та отримати детальну інформацію про запропоновані програми, вимоги до вступу та актуальну інформацію про факультети та спеціалізації.

Де шукати цікаву роботу із високими зарплатами?

Шукати цікаву роботу з високою заробітною платою можна у різних джерелах:

 1. Онлайн платформи для пошуку роботи. Сайти як LinkedIn, Indeed, Glassdoor та інші надають великі списки вакансій з різними рівнями заробітної плати та сферами діяльності.
 2. Професійні соціальні мережі. Такі сервіси як LinkedIn також можуть бути чудовим місцем для пошуку роботи з високими зарплатами, а також для встановлення зв’язків у вашій індустрії.
 3. Пряме звернення до компаній. Якщо у вас є конкретні компанії, які вас цікавлять, можна спробувати звернутися до них безпосередньо, відправивши своє резюме та висловлюючи інтерес до можливих вакансій.
 4. Кар’єрні ярмарки та заходи. Участь у кар’єрних ярмарках, семінарах та конференціях може дати вам шанс зустріти представників компаній та дізнатися про можливі вакансії.
 5. Рекрутингові агенції. Професійні рекрутери можуть допомогти вам знайти відповідну роботу відповідно до ваших навичок та інтересів.
 6. Спеціалізовані сайти та ресурси. Залежно від вашої галузі діяльності, є ресурси, що спеціалізуються на певних галузях та спеціальностях, де ви можете знайти цікаві пропозиції щодо роботи.
 7. Особисті зв’язки. Не забувайте про можливість через особисті зв’язки та рекомендації від колег, друзів та знайомих дізнатися про вакансії та місця з високими зарплатами.
 8. Консалтингові та аутсорсингові компанії. Компанії, що спеціалізуються на наданні послуг та консультацій у різних сферах, часто пропонують цікаві та високооплачувані вакансії.

Не забувайте аналізувати вакансії та компанії, враховуючи не лише рівень зарплати, а й сферу діяльності, культуру організації та можливості для розвитку кар’єри.

Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Навчання за кордоном
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Освіта для любителів музики
Новини
Освіта для любителів музики
Освіта в Кракові
Краків
Освіта в Кракові
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Варшава
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Освіта та навчання у Польщі
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Освіта у Польщі: правила вступу без посередників у 2022 році
Блог
Освіта у Польщі: правила вступу без посередників у 2022 році
Назвали топ-5 IT-спеціальностей, на які буде максимальний попит у 2022 році
Варто знати
Назвали топ-5 IT-спеціальностей, на які буде максимальний попит у 2022 році
Вступна кампанія 2020 – що нам підготувало МОН
ЗНО
Вступна кампанія 2020 – що нам підготувало МОН
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
Академмістечка Кракова
Академмістечка Польщі
Академмістечка Кракова
Безкоштовний транспорт, зв’язок, соціальні послуги
Навчальний процес в Польщі
Безкоштовний транспорт, зв’язок, соціальні послуги
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
X
Send this to a friend