ТОП жіночих професій 2020

 

Вибір професії – важливий етап в житті кожної людини.  З цим питанням стикається кожен випускник школи.  Знання актуальних економічних тенденцій і затребуваність тих чи інших професій, дозволяє зробити правильний вибір майбутньої спеціальності.

Вже давно позаду залишилися часи, коли існували “чисто жіночі” або “чисто чоловічі” професії.  Сучасне суспільство не ставить суворих рамок у виборі професії для жінок, але є спеціальності, з якими жінки справляються набагато краще, ніж чоловіки.  Жінки за своєю натурою досить стресостійкі, комунікабельні, самовіддані, схильні до співпереживання і здатні виконувати кілька завдань одномоментно.  Ці переваги дозволяють жінкам реалізовуватися в сферах пов’язаних з суспільством, дітьми, психологією, медициною і т.д.  У той же час, вибирати професії для жінок, які пов’язані з важкою фізичною працею, не бажано, тому що це може негативно позначитися на загальному стані здоров’я жінки.

У цій статті ми дізнаємося, якими будуть затребувані жіночі професії в 2020 році, умови і особливості роботи.

Затребувані жіночі професії 2020 року в сфері IT

У сфері IT знайти і реалізувати себе може будь-яка дівчина, адже дана галузь має широкі простори для вибору вектора діяльності. Професії IT не тільки затребувані, але й перспективні. За даними останніх досліджень, інформаційні технології будуть стрімко розвиватися найближчі 30-50 років, що призведе до необхідності нових кадрів і розширенню сфер діяльності.

Для творчої жіночої натури IT напрямок може стати ідеальним плацдармом для  реалізації потенціалу.

Дизайнер інтерфейсів

Дівчатам, у яких є творче і креативне мислення однозначно варто розглянути цю спеціальність. Дизайнер інтерфейсів – затребувана жіноча професія, адже кожен сайт або додаток необхідно адаптувати під користувача, зробити його зручним і приємним оку.

Дизайнер інтерфейсів повинен вміти передбачати дії користувача сайту або користувача додатку, отже – повинен мати хорошу логіку і здатність до аналізу. У його обов’язки входять написання сценаріїв дій користувача на інтернет платформі, вміння дохідливо пояснювати і малювати своє бачення інтерфейсу і правильно аналізувати цільову аудиторію. Працювати можна віддалено (звичайно, з дозволу начальства) і часто поєднувати кілька проектів. За свою працю дизайнери отримують більше ніж пристойну заробітну плату.

SEO-спеціаліст

Важливо не тільки створити якісний інтернет продукт, а й вміти його правильно «подати». SEO-оптимізація сьогодні займає особливе місце в сфері IT і без хороших фахівців тут просто не обійтися.

Суть роботи SEO-фахівця полягає в просуванні продукту на просторах інтернету завдяки внутрішньої та зовнішньої оптимізації сайту. Від того, наскільки професійно працівник володіє навичками SEO-оптимізації буде залежати кількість людей, яку він зможе залучити на свій ресурс.

До основних обов’язків сеошника входить:

 • Перевірка сайту на зручність використання, його наповненість і адекватність, а також видимість в пошуковій системі;
 • Проведення аналізу сайтів-конкурентів;
 • SEO оптимізація сайту – визначення мета-тегів, створення ТЗ для копірайтера, згідно семантичному ядру;
 • створення посилань для сайту, які будуть відповідати всім вимогам;
 • Відстеження нових алгоритмів пошукових систем, і адаптація контенту під їхні вимоги.

Хороший спеціаліст буде володіти знаннями, як працюють пошукові системи, буде мати загальні уявлення про прийоми в інтернет-маркетингу і прийоми нарощування посилальної маси і його не збентежать основи копірайтингу (для формування правильних ТЗ). Вибираючи професію SEO-фахівця, людина вибирає постійний розвиток, зростання і динаміку, адже без цих факторів неможливо витримати конкуренцію. Жінка легко зможе знайти себе в професії SEO-фахівця, так як професія не тільки відповідальна, а й креативна.

Розробник мобільних додатків

Ця професія сьогодні модна, добре оплачувана і затребувана. Чи варто говорити, що кожна людина щодня використовує до 10 різних додатків, і вже не може собі уявити життя без смартфона. Тенденції сучасного ринку праці диктують, що професія розробника мобільних додатків в найближчі півстоліття не втрачатиме свою актуальність і необхідність.

Професія може зацікавити прекрасну стать: робота цікава, не вимагає фізичного навантаження і має високу оплату праці. До претендента будуть висунуті такі вимоги:

 • Знання мов програмування (Objective-C / С ++);
 • Знання CSS і HTML;
 • Знання HTTP, XML;
 • Вільна робота з Android, iOS SDK, володіння шаблонами проектування, знання скриптових мов програмування і т.д .;
 • Здатність розуміти чужий код;
 • Мати технічну англійську мову.

Затребувані жіночі професії 2020 року в медицині

Завдяки здатності до емпатії, жінкам ідеально підходить робота лікаря, медсестри або фармацевта.  Медицина – це та сфера, в якій неможливо обійтися без жіночої руки.  Тож не дивно, що більшість затребуваних професій в медицині пов’язані саме з прекрасною статтю.

 Педіатр

Педіатр – споконвічно жіноча професія, яка буде затребуваною в 2020 році.  Лікар-педіатр займається лікуванням і наглядом дітей від народження до 18 років.  Він здійснює діагностику різних захворювань, лікує інфекційні та соматичні захворювання.  Також, педіатр направляє на лабораторні та інструментальні дослідження, на консультації до вузькопрофільних спеціалістів.  В обов’язки педіатра входить просвітницька робота та проведення вакцинації дітей.

Педіатр – затребувана жіноча професія, яка зобов’язує бути уважним, відповідальним і чуйним.  Цей фахівець веде дітей з самого народження, спостерігаючи за динамікою фізичного і психологічного розвитку малюка, його відповідність віку.

Педіатр може працювати в поліклініці, стаціонарі, в складі педіатричної невідкладної допомоги, діагностичному центрі, багатопрофільній лікарні.

Щоб стати педіатром необхідно запастися терпінням, адже навчання триває 8 років (6 років медичний університет, 2 роки інтернатура), і кожні наступні 5 років необхідно проходити атестацію, для підтвердження лікарської кваліфікації.

Бути педіатром – значить все життя вчитися.  Безумовно, педіатр не тільки затребувана жіноча професія, а й соціально значуща.  На жаль, у багатьох пострадянських країнах цих фахівців не вистачає, бо заробітні плати не відповідають рівню відповідальності. Хороший оклад педіатр зможе отримувати в приватних організаціях і клініках, або відкриваючи особистий кабінет.

 Гінеколог

Гінекологія – жіноче царство.  Саме в цій сфері працює 90% жінок.  Гінеколог – це лікар, який займається консультативної практикою, проводить огляд жіночої статевої системи, призначає обстеження і лікування.  Лікар-гінеколог оцінює стан сексуального і фізичного здоров’я жінки, допомагає в питаннях планування та ведення вагітності, вирішує проблеми контрацепції.  Деякі гінекологи додатково ведуть хірургічну практику і мають освіту УЗД – діагноста.  В обов’язки лікаря-гінеколога входить огляд пацієнта і проведення діагностичних заходів, призначення лікування або госпіталізація в гінекологічний стаціонар, дослідження молочних залоз, виписка лікарняних листів і заповнення медичної документації.

Виділяють наступні спеціальності гінекологів:

 • Дитячий гінеколог – займається питанням здоров’я статевої системи дівчаток до 18 років.  Спостерігає за статевим дозріванням дитини, відповідає на питання, що хвилюють юних пацієнтів.
 • Гінеколог-хірург – проводить операції на внутрішніх і зовнішніх жіночих статевих органах.
 • Урогінеколог – лікує поєднані патології сечостатевої системи.
 • Онкогінеколог – спеціалізується на онкологічних захворюваннях жіночої статевої системи, проводить діагностику, лікування і профілактику захворювань.
 • Гінеколог – ендокринолог – консультує з питань порушення гормонального фону дівчат і жінок.

Щоб отримати спеціальність гінеколога, необхідно закінчити медичний університет і пройти інтернатуру за фахом “гінекологія”, або закінчити курси підвищення кваліфікації.

Гінеколог – це дуже престижна і затребувана жіноча професія.  У 2020 році вона не втратить свою актуальність і значимість.

 Затребувані жіночі професії 2020 року в сфері торгівлі та послуг

У сфері торгівлі і послуг багато професій, які можуть бути цікавими жінкам, тому що вони тісно пов’язані з індустрією краси та сферою розваг.

Менеджер з продажу

Менеджер з продажу – це ідеальна робота для дівчат, які вміють красиво говорити і володіють даром переконання. Дана професія сьогодні затребувана на ринку праці серед підприємств, які займаються продажами не тільки товарів, але й послуг.

Кандидат на менеджера з продажу повинен володіти такими навичками:

 • Грамотна мова;
 • Комунікабельність;
 • Стресостійкість.

Хороший фахівець у цій галузі повинен розуміти процеси продажів і їх принципи, а також не боятися відмов або сказати щось не те. Після того, як пройде перший страх спілкування з клієнтом, весь процес піде легко і просто.

Менеджер з продажу отримує в 2020 році оклад в розмірі від 14 000 до 80 000 грн, в залежності від сфери діяльності компанії і досвіду фахівця.

Стиліст

Хто, як не жінка, здатний з першого погляду зрозуміти, чого не вистачає в образі людини, який колір волосся і зачіска йому б підійшли за формою обличчя і який одяг краще б підкреслив його індивідуальність? Професія стиліста підійде творчим натурам, жінкам, які хочуть створювати красу.

У своїй роботі стиліст повинен враховувати і зіставляти багато факторів, таких як індивідуальні особливості зовнішності клієнта, його роботу / розпорядок дня, і особливості характеру. Стиліст допомагає підібрати основний гардероб, дає рекомендації з приводу зачіски і деталей макіяжу.

Отримати цю спеціальність можна відразу по закінченню школи, пройшовши курси стилістів, або закінчивши університет. Працювати фахівець може самостійно, відкривши своє агентство, займаючись консультаціями онлайн, або на знімальних майданчиках, в театрах і на телебаченні. Заробітна плата в даній сфері дуже різниться, починаючись від 12 000 грн і обмежується лише кількістю клієнтів і специфікою агентства.

Косметолог

Косметолог – затребувана жіноча професія і хоч дана спеціальність, на перший погляд, схожа з професією стиліста, вона має свої кардинальні відмінності. Косметолог – це фахівець, який працює тільки з шкірою клієнта, усуває естетичні дефекти без пошкодження шкірних покривів. Косметолог – затребувана професія, і вона такою залишиться ще довгі роки, адже бажання зберегти молодість і красу є у кожної людини. Сьогодні ми маємо тенденцію максимальної популяризації косметологічних послуг, адже вони дозволяють добитися ефекту омолодження без застосування пластичної хірургії.

Лікар-косметолог – це фахівець, який закінчив медичний університет і додатково пройшов косметологічні курси. Такий професіонал на вагу золота, і працевлаштуватися йому не складає ніяких труднощів відразу після отримання диплома. Лікар-косметолог може проводити косметологічні процедури і консультувати пацієнтів по більш серйозним шкірних захворюванням.

Косметолог-естетист не має медичної освіти і всі свої знання, і вміння виносить з навчальних курсів. Стати цим фахівцем можна відразу після закінчення школи.

Професія косметолога зобов’язує постійно вчитися, підвищувати свою кваліфікацію і йти в ногу з сучасними трендами б’юті-індустрії. Але всі докладені зусилля однозначно принесуть свої плоди – хороший косметолог в місяць отримує близько 20 000 грн.

Затребувані жіночі професії 2020 році в психології

Всім відомо, що жінки по своїй натурі відмінні психологи.  Вони чуйні, вміють вислухати і підтримати.  Якщо отримати спеціальність психолога, можна не тільки допомагати людям, а й отримувати за це гідну заробітну плату.

Хороший психолог – це завжди затребувана жіноча професія, як серед звичайних людей, так і у великих компаніях.

 Дитячий психолог

Дитячий психолог – це фахівець, який займається питаннями дитячої психіки, її розвитком і особливостями.  Він здійснює психологічну підтримку дітям, допомагає вирішити існуючі ситуації, пережити складні періоди життя.  Дитячий психолог оцінює рівень психічного і емоційного розвитку дитини, його відносини в соціумі і сім’ї, виявляє можливі відхилення і допомагає у вирішенні психологічних проблем.  Дитячий психолог консультує не тільки дітей, а й їхніх батьків, радить, як правильно допомогти дитині, підбирає розвиваючі програми з урахуванням особливостей кожного пацієнта.

Дитячий психолог – затребувана професія в сучасному суспільстві, з якою ідеально впорається жінка.

 Клінічний психолог

Це фахівець, який займається дослідженнями в певному напрямку психології, тісно пов’язаного з медициною.  Клінічний психолог розробляє діагностичні заходи і корекційні програми для різних психологічних проблем.  Клінічний психолог – затребувана професія, тому що фахівець займається відновленням психологічного здоров’я пацієнтів.  Спеціаліст тісно співпрацює з лікарем психіатром і спільно з ним розробляє корекційні програми для лікування пацієнтів.  Спеціальність клінічного психолога охоплює широкий спектр робіт: це і гештальт-терапія, поведінкова психотерапія, лікування психосоматичних розладів і неврозів, робота з дітьми та підлітками.  Клінічний психолог затребуваний в приватних і державних клініках, в дослідницьких центрах, реабілітаційних клініках.

 Когнітивний психолог

Когнітивний психолог займається питанням пізнавальних і адаптаційних систем свідомості.  Професія, яка передбачає вивчення психіки людини, його сприйняття навколишнього світу і реакція на зовнішні подразники.  Когнітивний психолог моделює алгоритми і моделі пізнавальних взаємодій.  Когнітивний психолог вивчає пам’ять, увагу, сприйняття, розуміння, мислення і прийняття рішень на прикладі різних пацієнтів.  На сьогоднішній день це дуже актуальна і затребувана жіноча професія.  Так як цей напрямок психології досі розвивається, фахівці даної сфери будуть актуальними ще багато років.

Затребувані жіночі професії 2020 року – стюардеса (бортпровідник)

Така романтична і багатогранна професія – стюардеса. В обов’язки даного фахівця входить обслуговування пасажирів на борту, турбота про їхню безпеку і комфорт, надання першої медичної допомоги, при необхідності. Стюардеси повинні стежити, щоб пасажири були пристебнуті ременями безпеки, пояснювати їм правила користування рятувальними жилетами і кисневими масками, розносити їжу і напої.

Вибираючи спеціальність стюардеси дівчина повинна розуміти, які складнощі можуть виникнути під час роботи. З боку здоров’я – це постійне навантаження на організм через зміни часових поясів, перепади тиску і необхідності весь рейс проводити на ногах. З боку особистого життя – постійна відсутність вдома, адже виходячи на рейс, жінка проводить там тривалий час, що позначається на взаєминах в сім’ї і навіть на самій можливості сім’ю створити.

Отримати професію бортпровідника в Україні можна в Головному навчальному та сертифікаційному центрі цивільної авіації України (ГУСЦГАУ) і Міжнародному авіаційному центрі підготовки.

Але отримати спеціальність ще не означає отримати роботу, адже на борт корабля відбирають тільки кращих, і кожна авіакомпанія має свої особисті вимоги до кандидатів. В підсумку, хочеться сказати, що стюардеса – затребувана жіноча професія, зі своїми труднощами і особливостями. Всі неприємності, які може приносити ця спеціальність, окупаються значним розміром заробітної плати.

Затребувані жіночі професії 2020 року – фахівець з кадрів

Менеджер по персоналу / фахівець з кадрів – займається питанням кадрового обліку на підприємстві.  До обов’язків спеціаліста входить робота з кадровою документацією: договори, накази, угоди, повідомлення і т.д.  Він створює внутрішні нормативні акти підприємств, систему обліку робочого часу, оформляє відпустки, заповнює трудові книжки і приймає на роботу співробітників.  Професія менеджера з персоналу передбачає офісну роботу зі стандартним робочим графіком.

Кадровик – сполучна ланка між начальством та робітниками, і це слід враховувати, вибираючи цю професію.  Це приємний момент, з боку поваги колег, і неприємний, з боку гніву начальства, якщо щось пішло не так.  Спеціаліст по кадрам працює в офісі, найчастіше в особистому кабінеті, що безумовно є плюсом професії.

Хороший кадровик повинен володіти швидкою реакцією, бути уважним до дрібниць, мати гарну пам’ять і бути відповідальним.  Спеціаліст по кадрам – затребувана жіноча професія, бо на будь-якому підприємстві, де влаштовано  понад 10 осіб, цей фахівець необхідний, і ще жоден менеджер по кадрам не шукав собі роботу довше місяця.

Сьогодні, представниці прекрасної статі вільні у виборі професії, можуть обирати будь-яку спеціальність і реалізовувати себе в різних сферах.  Ми підібрали найбільш затребувані жіночі професії 2020 року, щоб допомогти вам у виборі спеціалізації.

 

 

Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Дізнайся інформацію про вступ “на живо”!
Новини
Дізнайся інформацію про вступ “на живо”!
Офіційна релокація: в якій країні можна жити після закінчення навчання
Навчальний процес в Польщі
Офіційна релокація: в якій країні можна жити після закінчення навчання
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Освіта у Польщі: правила вступу без посередників у 2022 році
Блог
Освіта у Польщі: правила вступу без посередників у 2022 році
Безкоштовні курси польської мови + 1500 зл щомісяця степендії для українських студентів –  університет Вістула  Варшава
Варто знати
Безкоштовні курси польської мови + 1500 зл щомісяця степендії для українських студентів –  університет Вістула  Варшава
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Навчання за кордоном
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Робота для студента в Польщі – особливості працевлаштування
Варто знати
Робота для студента в Польщі – особливості працевлаштування
20 порталів та інтернет-ресурсів з пошуку роботи у Польщі
Варто знати
20 порталів та інтернет-ресурсів з пошуку роботи у Польщі
Хто має право на пільговий вступ 2020 – пояснення МОН України
Новини
Хто має право на пільговий вступ 2020 – пояснення МОН України
Як евакуювати дитину в безпечні країни? Офіційні правила перетину кордону
Блог
Як евакуювати дитину в безпечні країни? Офіційні правила перетину кордону
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
X
Send this to a friend