facebook
Головна / Новини / Освіта в Україні /

ТОП жіночих професій 2020

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (7 оценок, среднее: 3,14 из 5)
Loading...

Вибір професії – важливий етап в житті кожної людини.  З цим питанням стикається кожен випускник школи.  Знання актуальних економічних тенденцій і затребуваність тих чи інших професій, дозволяє зробити правильний вибір майбутньої спеціальності.

Вже давно позаду залишилися часи, коли існували “чисто жіночі” або “чисто чоловічі” професії.  Сучасне суспільство не ставить суворих рамок у виборі професії для жінок, але є спеціальності, з якими жінки справляються набагато краще, ніж чоловіки.  Жінки за своєю натурою досить стресостійкі, комунікабельні, самовіддані, схильні до співпереживання і здатні виконувати кілька завдань одномоментно.  Ці переваги дозволяють жінкам реалізовуватися в сферах пов’язаних з суспільством, дітьми, психологією, медициною і т.д.  У той же час, вибирати професії для жінок, які пов’язані з важкою фізичною працею, не бажано, тому що це може негативно позначитися на загальному стані здоров’я жінки.

У цій статті ми дізнаємося, якими будуть затребувані жіночі професії в 2020 році, умови і особливості роботи.

 Затребувані жіночі професії 2020 року в медицині

Завдяки здатності до емпатії, жінкам ідеально підходить робота лікаря, медсестри або фармацевта.  Медицина – це та сфера, в якій неможливо обійтися без жіночої руки.  Тож не дивно, що більшість затребуваних професій в медицині пов’язані саме з прекрасною статтю.

 Медсестра

Медична сестра – права рука доктора, його надійний помічник.  Саме вона виконує всі призначення лікаря, здійснює маніпуляції та є сполучною ланкою між лікарем і пацієнтом.  У разі необхідності, медсестра надає першу допомогу пацієнтам.

Медсестра має середню медичну освіту, яку отримує в медичному коледжі чи університеті, після 9 або 11 років навчання в школі.  Це затребувана жіноча професія, яка передбачає відповідальність, уважність, концентрацію уваги, спостережливість, хорошу пам’ять, здатність до співпереживання і т.д.

Медсестра може бути:

 • Палатна – займається доглядом за пацієнтами, які мають ліжковий режим і знаходяться на стаціонарному лікуванні.  В обов’язки входить вимірювання температури, тиску, видача ліків, підготовка хворих до маніпуляцій і дотримання всіх приписів лікаря.
 • Процедурна – займається всіма видами ін’єкцій, проводить забір крові на аналізи, встановлює крапельниці і т.д.
 • Дільнична – веде прийом дільничних хворих разом з лікарем, записує, під диктовку лікаря, дані огляду хворого і призначення лікування, допомагає в антропометричних обчисленнях пацієнта, здійснює процедури на дому.
 • Дієтична – контролює меню і харчування пацієнтів в стаціонарі.
 • Операційна – допомагає лікареві проводити операції.
 • Стоматологічна – асистує доктору стоматологу.

Знайти роботу медсестрі простіше простого, адже практично в кожній державній клініці є недобір середнього медичного персоналу.  Але, вибираючи професію медсестри, потрібно бути готовою до того, що графік роботи може бути ненормованим, оклад невисоким, а психоемоційна напруга буде супроводжувати кожну зміну.  Також, всі медичні працівники, мають ризик заразитися інфекційними хворобами.

Спеціальність медсестри залишатиметься дуже затребуваною жіночою професією і в 2020 році, оскільки кількість населення з кожним днем ​​зростає, і всі потребують медичної допомоги.

 Педіатр

Педіатр – споконвічно жіноча професія, яка буде затребуваною в 2020 році.  Лікар-педіатр займається лікуванням і наглядом дітей від народження до 18 років.  Він здійснює діагностику різних захворювань, лікує інфекційні та соматичні захворювання.  Також, педіатр направляє на лабораторні та інструментальні дослідження, на консультації до вузькопрофільних спеціалістів.  В обов’язки педіатра входить просвітницька робота та проведення вакцинації дітей.

Педіатр – затребувана жіноча професія, яка зобов’язує бути уважним, відповідальним і чуйним.  Цей фахівець веде дітей з самого народження, спостерігаючи за динамікою фізичного і психологічного розвитку малюка, його відповідність віку.

Педіатр може працювати в поліклініці, стаціонарі, в складі педіатричної невідкладної допомоги, діагностичному центрі, багатопрофільній лікарні.

Щоб стати педіатром необхідно запастися терпінням, адже навчання триває 8 років (6 років медичний університет, 2 роки інтернатура), і кожні наступні 5 років необхідно проходити атестацію, для підтвердження лікарської кваліфікації.

Бути педіатром – значить все життя вчитися.  Безумовно, педіатр не тільки затребувана жіноча професія, а й соціально значуща.  На жаль, у багатьох пострадянських країнах цих фахівців не вистачає, бо заробітні плати дуже низькі, а відповідальність велика.  Хороший оклад педіатр зможе отримувати в приватних організаціях і клініках, або відкриваючи особистий кабінет.

 Гінеколог

Гінекологія – жіноче царство.  Саме в цій сфері працює 90% жінок.  Гінеколог – це лікар, який займається консультативної практикою, проводить огляд жіночої статевої системи, призначає обстеження і лікування.  Лікар-гінеколог оцінює стан сексуального і фізичного здоров’я жінки, допомагає в питаннях планування та ведення вагітності, вирішує проблеми контрацепції.  Деякі гінекологи додатково ведуть хірургічну практику і мають освіту УЗД – діагноста.  В обов’язки лікаря-гінеколога входить огляд пацієнта і проведення діагностичних заходів, призначення лікування або госпіталізація в гінекологічний стаціонар, дослідження молочних залоз, виписка лікарняних листів і заповнення медичної документації.

Виділяють наступні спеціальності гінекологів:

 • Дитячий гінеколог – займається питанням здоров’я статевої системи дівчаток до 18 років.  Спостерігає за статевим дозріванням дитини, відповідає на питання, що хвилюють юних пацієнтів.
 • Гінеколог-хірург – проводить операції на внутрішніх і зовнішніх жіночих статевих органах.
 • Урогінеколог – лікує поєднані патології сечостатевої системи.
 • Онкогінеколог – спеціалізується на онкологічних захворюваннях жіночої статевої системи, проводить діагностику, лікування і профілактику захворювань.
 • Гінеколог – ендокринолог – консультує з питань порушення гормонального фону дівчат і жінок.

Щоб отримати спеціальність гінеколога, необхідно закінчити медичний університет і пройти інтернатуру за фахом “гінекологія”, або закінчити курси підвищення кваліфікації.

Гінеколог – це дуже престижна і затребувана жіноча професія.  У 2020 році вона не втратить свою актуальність і значимість.

 Фармацевт

Професія фармацевта добре підходить жінкам, тому що фахівець цієї області повинен часто спілкуються з людьми і консультувати їх з виникаючих питань.  Фармацевт не тільки реалізує лікарські засоби, а й добре розбирається в діючих речовинах.  Ця професія актуальна сьогодні і не втратить свою значимість з роками, тому що всі люди хворіють і всі ходять в аптеки.  На відміну від існуючої думки, що фармацевти займаються тільки продажем ліків, ця спеціальність вимагає закінчення медичного університету.  Під час навчання (5 років) студенти навчаються створювати медичні препарати, розбираються в особливостях різних груп медичних речовин, вивчають показання, протипоказання і взаємодії між різними ліками.  Фармацевт не обов’язково повинен працювати в аптеці, адже це затребувана жіноча професія в наукових лабораторіях і приватних організаціях.  Фармацевт може створювати лікарські препарати в дослідницьких центрах або представляти їх в лікарнях – в який напрямок йти – кожен вирішує сам.

Фармацевт, так само як і будь-який медичний працівник, повинен постійно вчитися і розвиватися, бо ринок лікарських засобів стрімко зростає і збільшується.  Також, фахівець в цій області повинен володіти відмінною пам’яттю, комунікативними здібностями, уміннями концентруватися і швидко реагувати.  Ця професія підійде жінкам, які хочуть об’єднати сім’ю і кар’єрний ріст.

 Затребувані жіночі професії 2020 році в психології

Всім відомо, що жінки по своїй натурі відмінні психологи.  Вони чуйні, вміють вислухати і підтримати.  Якщо отримати спеціальність психолога, можна не тільки допомагати людям, а й отримувати за це гідну заробітну плату.

Хороший психолог – це завжди затребувана жіноча професія, як серед звичайних людей, так і у великих компаніях.

 Дитячий психолог

Дитячий психолог – це фахівець, який займається питаннями дитячої психіки, її розвитком і особливостями.  Він здійснює психологічну підтримку дітям, допомагає вирішити існуючі ситуації, пережити складні періоди життя.  Дитячий психолог оцінює рівень психічного і емоційного розвитку дитини, його відносини в соціумі і сім’ї, виявляє можливі відхилення і допомагає у вирішенні психологічних проблем.  Дитячий психолог консультує не тільки дітей, а й їхніх батьків, радить, як правильно допомогти дитині, підбирає розвиваючі програми з урахуванням особливостей кожного пацієнта.

Дитячий психолог – затребувана професія в сучасному суспільстві, з якою ідеально впорається жінка.

 Клінічний психолог

Це фахівець, який займається дослідженнями в певному напрямку психології, тісно пов’язаного з медициною.  Клінічний психолог розробляє діагностичні заходи і корекційні програми для різних психологічних проблем.  Клінічний психолог – затребувана професія, тому що фахівець займається відновленням психологічного здоров’я пацієнтів.  Спеціаліст тісно співпрацює з лікарем психіатром і спільно з ним розробляє корекційні програми для лікування пацієнтів.  Спеціальність клінічного психолога охоплює широкий спектр робіт: це і гештальт-терапія, поведінкова психотерапія, лікування психосоматичних розладів і неврозів, робота з дітьми та підлітками.  Клінічний психолог затребуваний в приватних і державних клініках, в дослідницьких центрах, реабілітаційних клініках.

 Когнітивний психолог

Когнітивний психолог займається питанням пізнавальних і адаптаційних систем свідомості.  Професія, яка передбачає вивчення психіки людини, його сприйняття навколишнього світу і реакція на зовнішні подразники.  Когнітивний психолог моделює алгоритми і моделі пізнавальних взаємодій.  Когнітивний психолог вивчає пам’ять, увагу, сприйняття, розуміння, мислення і прийняття рішень на прикладі різних пацієнтів.  На сьогоднішній день це дуже актуальна і затребувана жіноча професія.  Так як цей напрямок психології досі розвивається, фахівці даної сфери будуть актуальними ще багато років.

 Затребувані жіночі професії 2020 року в сфері педагогіки

З давніх-давен професія педагога вважається елітною і шанованою.  Корінням професія вчителя сягає часів Стародавньої Греції, де були побудовані перші школи.  Тільки самим наймудрішим було дозволено навчати підростаючі покоління.  Сьогодні, ця професія не втрачає свою актуальність і широко популярна серед жінок.

В освітній сфері жінка може знайти себе в професії няні, викладача університету, репетитора, чи вчителя.

 Учитель

Учитель – фахівець, який повинен не тільки багато знати, постійно розвиватися і йти в ногу з часом, а й вміти зацікавити молоду аудиторію, утримати їх увагу.  Саме на плечі вчителів лягає відповідальна ноша рівня освіти наших дітей.  Бути вчителем – покликання і талант.

Справжній учитель повинен володіти сильною нервовою системою, умінням знаходить спільну мову з будь-якою дитиною, хорошою пам’яттю і ораторським мистецтвом.  В обов’язки викладача входить безліч обов’язків: підготовка матеріалу для уроків і їх проведення, перевірки зошитів і контрольних робіт, оцінювання праць учнів, психологічні бесіди з учнями та їх батьками, організація батьківських зборів і т.д.

Щоб отримати професію вчителя необхідно закінчити педагогічний вуз по обраному напрямку.  Отримати роботу вчителя не складно в будь-якому навчальному закладі, тому що в країні є нестача освітніх кадрів.  На високу зарплату розраховувати не варто, велика частина вчителів живе за рахунок надбавок, доплат за стаж або поєднують кілька робіт, включаючи репетиторство.  У професії вчителя є кар’єрний ріст – можна дослужитися до завуча або навіть директора.

Професія вчителя була і буде затребуваною, тому що кожне покоління повинно навчатися.

 Затребувані жіночі професії 2020 року – фахівець з кадрів

Менеджер по персоналу / фахівець з кадрів – займається питанням кадрового обліку на підприємстві.  До обов’язків спеціаліста входить робота з кадровою документацією: договори, накази, угоди, повідомлення і т.д.  Він створює внутрішні нормативні акти підприємств, систему обліку робочого часу, оформляє відпустки, заповнює трудові книжки і приймає на роботу співробітників.  Професія менеджера з персоналу передбачає офісну роботу зі стандартним робочим графіком.

Кадровик – сполучна ланка між начальством та робітниками, і це слід враховувати, вибираючи цю професію.  Це приємний момент, з боку поваги колег, і неприємний, з боку гніву начальства, якщо щось пішло не так.  Спеціаліст по кадрам працює в офісі, найчастіше в особистому кабінеті, що безумовно є плюсом професії.

Хороший кадровик повинен володіти швидкою реакцією, бути уважним до дрібниць, мати гарну пам’ять і бути відповідальним.  Спеціаліст по кадрам – затребувана жіноча професія, бо на будь-якому підприємстві, де влаштовано  понад 10 осіб, цей фахівець необхідний, і ще жоден менеджер по кадрам не шукав собі роботу довше місяця.

 Затребувані жіночі професії 2020 року в сфері торгівлі та послуг

У сфері торгівлі і послуг багато професій, які можуть бути цікавими жінкам, тому що вони тісно пов’язані з індустрією краси та сферою розваг.

Список популярних жіночих професій:

 • Адміністратор
 • Хостес
 • Офіціант
 • Бармен
 • Аніматор
 • Візажист
 • Менеджер з туризму
 • Косметолог
 • Перукар-стиліст
 • Майстер манікюру і педикюру
 • Майстер нарощування вій
 • Стиліст
 • Тамада
 • Продавець-консультант
 • Фотограф
 • Тату-мастер
 • Покоївка

Всі перераховані вище професії об’єднує прагнення зробити життя людини простішим кращим.  Такі творчі професії ідеально підходять для жінок.  Фахівці в цій сфері повинні мати високі комунікативні навички, стресостійкість, неконфліктність, доброзичливість, активність.  Працівники сфери послуг затребувані не тільки в Україні, а й за кордоном, що відкриває для шукачів різні перспективи кар’єрного росту.  Переваги роботи в сфері послуг і торгівлі – це вільний графік, який частіше за все складається індивідуально.  Це відмінно підходить жінкам, які суміщають роботу і сім’ю.

Щоб стати фахівцем у сфері послуг і торгівлі не потрібно закінчувати вуз і досить пройти спеціальні курси.  Хороший професіонал в сфері послуг і торгівлі матиме багато особистих клієнтів, чайових і як наслідок високий рівень зарплати.

Сьогодні, представниці прекрасної статі вільні у виборі професії, можуть обирати будь-яку спеціальність і реалізовувати себе в різних сферах.  Ми підібрали найбільш затребувані жіночі професії 2020 року, щоб допомогти вам у виборі спеціалізації.

comments powered by HyperComments
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (7 оценок, среднее: 3,14 из 5)
Loading...

Send this to a friend