ТОП жіночих професій 2020

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (64 оценок, среднее: 3,28 из 5)
Loading...

Вибір професії – важливий етап в житті кожної людини.  З цим питанням стикається кожен випускник школи.  Знання актуальних економічних тенденцій і затребуваність тих чи інших професій, дозволяє зробити правильний вибір майбутньої спеціальності.

Вже давно позаду залишилися часи, коли існували “чисто жіночі” або “чисто чоловічі” професії.  Сучасне суспільство не ставить суворих рамок у виборі професії для жінок, але є спеціальності, з якими жінки справляються набагато краще, ніж чоловіки.  Жінки за своєю натурою досить стресостійкі, комунікабельні, самовіддані, схильні до співпереживання і здатні виконувати кілька завдань одномоментно.  Ці переваги дозволяють жінкам реалізовуватися в сферах пов’язаних з суспільством, дітьми, психологією, медициною і т.д.  У той же час, вибирати професії для жінок, які пов’язані з важкою фізичною працею, не бажано, тому що це може негативно позначитися на загальному стані здоров’я жінки.

У цій статті ми дізнаємося, якими будуть затребувані жіночі професії в 2020 році, умови і особливості роботи.

Затребувані жіночі професії 2020 року в сфері IT

У сфері IT знайти і реалізувати себе може будь-яка дівчина, адже дана галузь має широкі простори для вибору вектора діяльності. Професії IT не тільки затребувані, але й перспективні. За даними останніх досліджень, інформаційні технології будуть стрімко розвиватися найближчі 30-50 років, що призведе до необхідності нових кадрів і розширенню сфер діяльності.

Для творчої жіночої натури IT напрямок може стати ідеальним плацдармом для  реалізації потенціалу.

Дизайнер інтерфейсів

Дівчатам, у яких є творче і креативне мислення однозначно варто розглянути цю спеціальність. Дизайнер інтерфейсів – затребувана жіноча професія, адже кожен сайт або додаток необхідно адаптувати під користувача, зробити його зручним і приємним оку.

Дизайнер інтерфейсів повинен вміти передбачати дії користувача сайту або користувача додатку, отже – повинен мати хорошу логіку і здатність до аналізу. У його обов’язки входять написання сценаріїв дій користувача на інтернет платформі, вміння дохідливо пояснювати і малювати своє бачення інтерфейсу і правильно аналізувати цільову аудиторію. Працювати можна віддалено (звичайно, з дозволу начальства) і часто поєднувати кілька проектів. За свою працю дизайнери отримують більше ніж пристойну заробітну плату.

SEO-спеціаліст

Важливо не тільки створити якісний інтернет продукт, а й вміти його правильно «подати». SEO-оптимізація сьогодні займає особливе місце в сфері IT і без хороших фахівців тут просто не обійтися.

Суть роботи SEO-фахівця полягає в просуванні продукту на просторах інтернету завдяки внутрішньої та зовнішньої оптимізації сайту. Від того, наскільки професійно працівник володіє навичками SEO-оптимізації буде залежати кількість людей, яку він зможе залучити на свій ресурс.

До основних обов’язків сеошника входить:

 • Перевірка сайту на зручність використання, його наповненість і адекватність, а також видимість в пошуковій системі;
 • Проведення аналізу сайтів-конкурентів;
 • SEO оптимізація сайту – визначення мета-тегів, створення ТЗ для копірайтера, згідно семантичному ядру;
 • створення посилань для сайту, які будуть відповідати всім вимогам;
 • Відстеження нових алгоритмів пошукових систем, і адаптація контенту під їхні вимоги.

Хороший спеціаліст буде володіти знаннями, як працюють пошукові системи, буде мати загальні уявлення про прийоми в інтернет-маркетингу і прийоми нарощування посилальної маси і його не збентежать основи копірайтингу (для формування правильних ТЗ). Вибираючи професію SEO-фахівця, людина вибирає постійний розвиток, зростання і динаміку, адже без цих факторів неможливо витримати конкуренцію. Жінка легко зможе знайти себе в професії SEO-фахівця, так як професія не тільки відповідальна, а й креативна.

Розробник мобільних додатків

Ця професія сьогодні модна, добре оплачувана і затребувана. Чи варто говорити, що кожна людина щодня використовує до 10 різних додатків, і вже не може собі уявити життя без смартфона. Тенденції сучасного ринку праці диктують, що професія розробника мобільних додатків в найближчі півстоліття не втрачатиме свою актуальність і необхідність.

Професія може зацікавити прекрасну стать: робота цікава, не вимагає фізичного навантаження і має високу оплату праці. До претендента будуть висунуті такі вимоги:

 • Знання мов програмування (Objective-C / С ++);
 • Знання CSS і HTML;
 • Знання HTTP, XML;
 • Вільна робота з Android, iOS SDK, володіння шаблонами проектування, знання скриптових мов програмування і т.д .;
 • Здатність розуміти чужий код;
 • Мати технічну англійську мову.

Затребувані жіночі професії 2020 року в медицині

Завдяки здатності до емпатії, жінкам ідеально підходить робота лікаря, медсестри або фармацевта.  Медицина – це та сфера, в якій неможливо обійтися без жіночої руки.  Тож не дивно, що більшість затребуваних професій в медицині пов’язані саме з прекрасною статтю.

 Педіатр

Педіатр – споконвічно жіноча професія, яка буде затребуваною в 2020 році.  Лікар-педіатр займається лікуванням і наглядом дітей від народження до 18 років.  Він здійснює діагностику різних захворювань, лікує інфекційні та соматичні захворювання.  Також, педіатр направляє на лабораторні та інструментальні дослідження, на консультації до вузькопрофільних спеціалістів.  В обов’язки педіатра входить просвітницька робота та проведення вакцинації дітей.

Педіатр – затребувана жіноча професія, яка зобов’язує бути уважним, відповідальним і чуйним.  Цей фахівець веде дітей з самого народження, спостерігаючи за динамікою фізичного і психологічного розвитку малюка, його відповідність віку.

Педіатр може працювати в поліклініці, стаціонарі, в складі педіатричної невідкладної допомоги, діагностичному центрі, багатопрофільній лікарні.

Щоб стати педіатром необхідно запастися терпінням, адже навчання триває 8 років (6 років медичний університет, 2 роки інтернатура), і кожні наступні 5 років необхідно проходити атестацію, для підтвердження лікарської кваліфікації.

Бути педіатром – значить все життя вчитися.  Безумовно, педіатр не тільки затребувана жіноча професія, а й соціально значуща.  На жаль, у багатьох пострадянських країнах цих фахівців не вистачає, бо заробітні плати не відповідають рівню відповідальності. Хороший оклад педіатр зможе отримувати в приватних організаціях і клініках, або відкриваючи особистий кабінет.

 Гінеколог

Гінекологія – жіноче царство.  Саме в цій сфері працює 90% жінок.  Гінеколог – це лікар, який займається консультативної практикою, проводить огляд жіночої статевої системи, призначає обстеження і лікування.  Лікар-гінеколог оцінює стан сексуального і фізичного здоров’я жінки, допомагає в питаннях планування та ведення вагітності, вирішує проблеми контрацепції.  Деякі гінекологи додатково ведуть хірургічну практику і мають освіту УЗД – діагноста.  В обов’язки лікаря-гінеколога входить огляд пацієнта і проведення діагностичних заходів, призначення лікування або госпіталізація в гінекологічний стаціонар, дослідження молочних залоз, виписка лікарняних листів і заповнення медичної документації.

Виділяють наступні спеціальності гінекологів:

 • Дитячий гінеколог – займається питанням здоров’я статевої системи дівчаток до 18 років.  Спостерігає за статевим дозріванням дитини, відповідає на питання, що хвилюють юних пацієнтів.
 • Гінеколог-хірург – проводить операції на внутрішніх і зовнішніх жіночих статевих органах.
 • Урогінеколог – лікує поєднані патології сечостатевої системи.
 • Онкогінеколог – спеціалізується на онкологічних захворюваннях жіночої статевої системи, проводить діагностику, лікування і профілактику захворювань.
 • Гінеколог – ендокринолог – консультує з питань порушення гормонального фону дівчат і жінок.

Щоб отримати спеціальність гінеколога, необхідно закінчити медичний університет і пройти інтернатуру за фахом “гінекологія”, або закінчити курси підвищення кваліфікації.

Гінеколог – це дуже престижна і затребувана жіноча професія.  У 2020 році вона не втратить свою актуальність і значимість.

 Затребувані жіночі професії 2020 року в сфері торгівлі та послуг

У сфері торгівлі і послуг багато професій, які можуть бути цікавими жінкам, тому що вони тісно пов’язані з індустрією краси та сферою розваг.

Менеджер з продажу

Менеджер з продажу – це ідеальна робота для дівчат, які вміють красиво говорити і володіють даром переконання. Дана професія сьогодні затребувана на ринку праці серед підприємств, які займаються продажами не тільки товарів, але й послуг.

Кандидат на менеджера з продажу повинен володіти такими навичками:

 • Грамотна мова;
 • Комунікабельність;
 • Стресостійкість.

Хороший фахівець у цій галузі повинен розуміти процеси продажів і їх принципи, а також не боятися відмов або сказати щось не те. Після того, як пройде перший страх спілкування з клієнтом, весь процес піде легко і просто.

Менеджер з продажу отримує в 2020 році оклад в розмірі від 14 000 до 80 000 грн, в залежності від сфери діяльності компанії і досвіду фахівця.

Стиліст

Хто, як не жінка, здатний з першого погляду зрозуміти, чого не вистачає в образі людини, який колір волосся і зачіска йому б підійшли за формою обличчя і який одяг краще б підкреслив його індивідуальність? Професія стиліста підійде творчим натурам, жінкам, які хочуть створювати красу.

У своїй роботі стиліст повинен враховувати і зіставляти багато факторів, таких як індивідуальні особливості зовнішності клієнта, його роботу / розпорядок дня, і особливості характеру. Стиліст допомагає підібрати основний гардероб, дає рекомендації з приводу зачіски і деталей макіяжу.

Отримати цю спеціальність можна відразу по закінченню школи, пройшовши курси стилістів, або закінчивши університет. Працювати фахівець може самостійно, відкривши своє агентство, займаючись консультаціями онлайн, або на знімальних майданчиках, в театрах і на телебаченні. Заробітна плата в даній сфері дуже різниться, починаючись від 12 000 грн і обмежується лише кількістю клієнтів і специфікою агентства.

Косметолог

Косметолог – затребувана жіноча професія і хоч дана спеціальність, на перший погляд, схожа з професією стиліста, вона має свої кардинальні відмінності. Косметолог – це фахівець, який працює тільки з шкірою клієнта, усуває естетичні дефекти без пошкодження шкірних покривів. Косметолог – затребувана професія, і вона такою залишиться ще довгі роки, адже бажання зберегти молодість і красу є у кожної людини. Сьогодні ми маємо тенденцію максимальної популяризації косметологічних послуг, адже вони дозволяють добитися ефекту омолодження без застосування пластичної хірургії.

Лікар-косметолог – це фахівець, який закінчив медичний університет і додатково пройшов косметологічні курси. Такий професіонал на вагу золота, і працевлаштуватися йому не складає ніяких труднощів відразу після отримання диплома. Лікар-косметолог може проводити косметологічні процедури і консультувати пацієнтів по більш серйозним шкірних захворюванням.

Косметолог-естетист не має медичної освіти і всі свої знання, і вміння виносить з навчальних курсів. Стати цим фахівцем можна відразу після закінчення школи.

Професія косметолога зобов’язує постійно вчитися, підвищувати свою кваліфікацію і йти в ногу з сучасними трендами б’юті-індустрії. Але всі докладені зусилля однозначно принесуть свої плоди – хороший косметолог в місяць отримує близько 20 000 грн.

Затребувані жіночі професії 2020 році в психології

Всім відомо, що жінки по своїй натурі відмінні психологи.  Вони чуйні, вміють вислухати і підтримати.  Якщо отримати спеціальність психолога, можна не тільки допомагати людям, а й отримувати за це гідну заробітну плату.

Хороший психолог – це завжди затребувана жіноча професія, як серед звичайних людей, так і у великих компаніях.

 Дитячий психолог

Дитячий психолог – це фахівець, який займається питаннями дитячої психіки, її розвитком і особливостями.  Він здійснює психологічну підтримку дітям, допомагає вирішити існуючі ситуації, пережити складні періоди життя.  Дитячий психолог оцінює рівень психічного і емоційного розвитку дитини, його відносини в соціумі і сім’ї, виявляє можливі відхилення і допомагає у вирішенні психологічних проблем.  Дитячий психолог консультує не тільки дітей, а й їхніх батьків, радить, як правильно допомогти дитині, підбирає розвиваючі програми з урахуванням особливостей кожного пацієнта.

Дитячий психолог – затребувана професія в сучасному суспільстві, з якою ідеально впорається жінка.

 Клінічний психолог

Це фахівець, який займається дослідженнями в певному напрямку психології, тісно пов’язаного з медициною.  Клінічний психолог розробляє діагностичні заходи і корекційні програми для різних психологічних проблем.  Клінічний психолог – затребувана професія, тому що фахівець займається відновленням психологічного здоров’я пацієнтів.  Спеціаліст тісно співпрацює з лікарем психіатром і спільно з ним розробляє корекційні програми для лікування пацієнтів.  Спеціальність клінічного психолога охоплює широкий спектр робіт: це і гештальт-терапія, поведінкова психотерапія, лікування психосоматичних розладів і неврозів, робота з дітьми та підлітками.  Клінічний психолог затребуваний в приватних і державних клініках, в дослідницьких центрах, реабілітаційних клініках.

 Когнітивний психолог

Когнітивний психолог займається питанням пізнавальних і адаптаційних систем свідомості.  Професія, яка передбачає вивчення психіки людини, його сприйняття навколишнього світу і реакція на зовнішні подразники.  Когнітивний психолог моделює алгоритми і моделі пізнавальних взаємодій.  Когнітивний психолог вивчає пам’ять, увагу, сприйняття, розуміння, мислення і прийняття рішень на прикладі різних пацієнтів.  На сьогоднішній день це дуже актуальна і затребувана жіноча професія.  Так як цей напрямок психології досі розвивається, фахівці даної сфери будуть актуальними ще багато років.

Затребувані жіночі професії 2020 року – стюардеса (бортпровідник)

Така романтична і багатогранна професія – стюардеса. В обов’язки даного фахівця входить обслуговування пасажирів на борту, турбота про їхню безпеку і комфорт, надання першої медичної допомоги, при необхідності. Стюардеси повинні стежити, щоб пасажири були пристебнуті ременями безпеки, пояснювати їм правила користування рятувальними жилетами і кисневими масками, розносити їжу і напої.

Вибираючи спеціальність стюардеси дівчина повинна розуміти, які складнощі можуть виникнути під час роботи. З боку здоров’я – це постійне навантаження на організм через зміни часових поясів, перепади тиску і необхідності весь рейс проводити на ногах. З боку особистого життя – постійна відсутність вдома, адже виходячи на рейс, жінка проводить там тривалий час, що позначається на взаєминах в сім’ї і навіть на самій можливості сім’ю створити.

Отримати професію бортпровідника в Україні можна в Головному навчальному та сертифікаційному центрі цивільної авіації України (ГУСЦГАУ) і Міжнародному авіаційному центрі підготовки.

Але отримати спеціальність ще не означає отримати роботу, адже на борт корабля відбирають тільки кращих, і кожна авіакомпанія має свої особисті вимоги до кандидатів. В підсумку, хочеться сказати, що стюардеса – затребувана жіноча професія, зі своїми труднощами і особливостями. Всі неприємності, які може приносити ця спеціальність, окупаються значним розміром заробітної плати.

Затребувані жіночі професії 2020 року – фахівець з кадрів

Менеджер по персоналу / фахівець з кадрів – займається питанням кадрового обліку на підприємстві.  До обов’язків спеціаліста входить робота з кадровою документацією: договори, накази, угоди, повідомлення і т.д.  Він створює внутрішні нормативні акти підприємств, систему обліку робочого часу, оформляє відпустки, заповнює трудові книжки і приймає на роботу співробітників.  Професія менеджера з персоналу передбачає офісну роботу зі стандартним робочим графіком.

Кадровик – сполучна ланка між начальством та робітниками, і це слід враховувати, вибираючи цю професію.  Це приємний момент, з боку поваги колег, і неприємний, з боку гніву начальства, якщо щось пішло не так.  Спеціаліст по кадрам працює в офісі, найчастіше в особистому кабінеті, що безумовно є плюсом професії.

Хороший кадровик повинен володіти швидкою реакцією, бути уважним до дрібниць, мати гарну пам’ять і бути відповідальним.  Спеціаліст по кадрам – затребувана жіноча професія, бо на будь-якому підприємстві, де влаштовано  понад 10 осіб, цей фахівець необхідний, і ще жоден менеджер по кадрам не шукав собі роботу довше місяця.

Сьогодні, представниці прекрасної статі вільні у виборі професії, можуть обирати будь-яку спеціальність і реалізовувати себе в різних сферах.  Ми підібрали найбільш затребувані жіночі професії 2020 року, щоб допомогти вам у виборі спеціалізації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (64 оценок, среднее: 3,28 из 5)
Loading...
Популярні професії
Популярні
Популярні професії
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Освіта та навчання у Німеччині
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Топ-10 професій без вищої освіти
Новини
Топ-10 професій без вищої освіти
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Освіта та навчання у Німеччині
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Професії майбутнього
Освіта в Україні
Професії майбутнього
Академмістечка Варшави
Академмістечка Польщі
Академмістечка Варшави
Вид на проживання в Польщі
Новини
Вид на проживання в Польщі
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Новини України
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Академмістечка Кракова
Академмістечка Польщі
Академмістечка Кракова
Як скласти резюме для пошуку роботи в Польщі
Новини
Як скласти резюме для пошуку роботи в Польщі
12 міфів про освіту за кордоном
Без категории
12 міфів про освіту за кордоном
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Освіта та навчання у Польщі
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Новини
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Професії майбутнього
Освіта в Україні
Професії майбутнього
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Освіта та навчання у Німеччині
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
ЗНО
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Освіта та навчання у Німеччині
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Популярні професії
Популярні
Популярні професії
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Новини України
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Освіта в Кракові
Краків
Освіта в Кракові
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Освіта та навчання у Польщі
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Освіта та навчання у Польщі
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Університети Польщі – як знайти університет мрії
Навчання за кордоном
Університети Польщі – як знайти університет мрії
ТОП-10 найбільш затребуваних професій в Україні
Варто знати
ТОП-10 найбільш затребуваних професій в Україні
X
Send this to a friend