Професії майбутнього

Чи знаєте ви, що робить «валідаторів знань», або хто такий «ментор стартапів»? Ні, це не химерні пристрої або персонажі з науково-фантастичних фільмів. Це – професії майбутнього. Людство динамічно розвивається, і безліч спеціальностей, які були так популярні в пострадянські часи просто йдуть у небуття, і на їх місце приходять нові, які відповідають очікуванням сучасного світу.

Професії майбутнього мають схожі риси: в своїй більшості вони спрямовані на збереження екології, розробку нових технологій, які б спрощували людське життя і підкорення космосу. Ми розбили професії майбутнього на блоки, в залежності від пріоритетної сфери діяльності: Розробники-проектувальники, IT / Інтернет, Екологія, Медицина, Соціологія, Космос.

Розробники-проектувальники

Сучасні телефони, розумні годинники і самостійні будинки –  людину сьогодення важко чимось здивувати. Людство рухається в бік глобальної автоматизації та роботизації. Як це позначиться на нашому житті надалі судити складно, тому давайте просто познайомимося з передовими професіями майбутнього в сфері проектування та розробок.

Проектувальник інфраструктури Smart Home

І почнемо знайомство зі світом майбутнього з фахівця Smart Home (розумний будинок). Саме поняття «розумний будинок» містить в собі ідею повної систематизації та автономності всіх домашніх гаджетів. Кавоварка готує до вашого пробудження каву, робот-пилосос самостійно прибирається в квартирі, а вікна відкриваються на провітрювання в гарну погоду – все це незначні дрібниці, які виводять людське життя на відчутно новий рівень.

Спеціаліст, який буде займатися проектуванням, установкою і налаштуванням системи Smart Home, буде на вагу золота в майбутньому – років так через 6-8, коли ідея автономності побуту вкорениться у більшої частини населення планети. Дана професія вимагає аналітичного складу розуму, знань в сфері IT та сучасних технологій.

Проектувальник високошвидкісних залізниць

Професія не тільки майбутнього, але вже і сьогодення. Перші залізниці для високошвидкісних поїздів були побудовані в кінці 90-х років, в рамках однієї країни. Сьогодні ж створена транс’європейська мережа високошвидкісної лінії Париж-Братислава, яка з’єднає 34 мільйонів чоловік в п’яти країнах. Загальна протяжність маршруту складає 1500 км.

І хоча далеко не у всіх країнах ведеться активний розвиток теми швидкого залізничного сполучення, фахівець, який буде проектувати транспортні шляхи для поїздів, з урахуванням особливостей території і клімату, стане популярним у майбутньому. Уже сьогодні в Массачусетському технологічному інституті і Мічиганському технологічному університеті готують таких фахівців.

Проектувальник дирижаблів та інфраструктури для повітроплавання

Авіаційна галузь розвивається паралельно з космічною і скоро дирижаблі в небі не стануть асоціюватися зі стімпанком, а увійдуть в наше життя як невіддільна складова. Дирижаблі будуть конкурувати з літаками, хоча вони і поступаються їм в швидкості, вони набагато більш екологічні і, що не менш важливо – не вимагають палива. Ну і вантажність у них в рази вище, ніж у звичайних боїнгів.

Спеціаліст, який буде проектувати аеродроми, ангари, станції техобслуговування і програми для навігації дирижаблів буде необхідний в майбутньому.

IT та інтернет

В даному блоці ми не будемо перераховувати популярні сьогодні професії програмістів, розробників додатків і баз даних, а зупинимося на тих спеціальностях, які тільки з’явилися і знаходяться в стадії розвитку.

IT – проповідник

Всі чули про релігійних проповідників, або косметологічних. Але чи знаєте ви, що з 2021 року набирає популярність професія IT – проповідник. Мета його роботи – пояснювати людям нові програми і сервіси, прищеплювати цінність використання сучасних технологій. Це раніше старше покоління не знало, як комп’ютер включити, і це вважалося нормою, а сьогодні, щоб вижити і бути конкурентоспроможним потрібно бути інформаційно підкованим.

Тестувальник ігор

Сучасні ігри перестали вважатися чимось дитячим і несерйозним. Світові компанії витрачають мільярди доларів, щоб запустити нову гру з унікальним сюжетом і фантастичною графікою. Персонажі володіють своєю харизмою і характером, а людина повністю переноситися в вигаданий світ. Ігри стали частиною культури, на рівні з кіно і серіалами. Тому, така професія, як тестувальник ігор, буде тільки набирати популярність.

Менеджер цифрової смерті

Половина життя сучасної людини проходить в соціальних мережах. Тож не дивно, що після смерті потрібно навести лад не тільки у фізичних справах, але й у віртуальних. Менеджер цифрової смерті займається видаленням акаунтів, блогів і каналів покійних авторів. Професія свіжа, але з часом вона вкорениться на просторах, оскільки соціальне життя важко уявити без інтернету, а «чистити» цей простір комусь потрібно.

Екологія

2021 рік показав всю важливість екології та негативний вплив людини на її стан. Варто було ізолювати людей на місяць – і відразу очистилися річки і моря, повернулися рідкісні тварини, і повітря стало кристально чистим. Щоб підтримувати такий результат потрібно глобально переглянути наше ставлення до життя на планеті. Тема захисту навколишнього середовища буде на піку популярності в найближчі роки.

Спеціаліст з подолання екологічних катастроф

Даний фахівець працюватиме над розв’язанням масштабних екологічних проблем: «пластиковий» океан, забруднення водойм відходами виробництва, радіаційні звалища, льодовики, що тануть та парниковий ефект. Завдання не з легких, тож фахівець повинен володіти аналітичним складом розуму, розбиратися в біології та хімії, орієнтуватися в сучасних технологіях. До одного з підвидів даної професії можна віднести Портового геолога – це фахівець, який контролює екологічні показники безпеки портів, вплив судів на водну флору і фауну.

Екоаналітік добувної галузі

Це спеціальність, основна діяльність якої спрямована на запобігання екологічних катастроф, пов’язаних з видобувною діяльністю людини. Завдяки роботі даного фахівця, людство не буде шкодити довкіллю своїми діями і баланс у видобутку копалин буде дотриманий.

ГМО-агроном

Раніше вважалося, що продукти з модифікованим генним кодом небезпечні для здоров’я людини, і можуть впливати на генетику. Але сучасні вчені спростували цей міф, і вже сьогодні можна знайти фахівців, які спеціально схрещують ДНК морквини з баклажаном і в цьому немає нічого поганого. Дані фахівці будуть розвивати сільську галузь й впроваджувати в неї біотехнологічні досягнення.

Проектувальник нових органічних матеріалів

Тренд на екологічність знайшов своє місце і в індустрії краси. Багато світові бренди відмовляються від використання шкіри й хутра тварин, віддаючи перевагу штучним матеріалам. Внаслідок цього віяння на перший план вийшли матеріали, які мають натуральне походження, але не шкодять природі. Так, сьогодні можна знайти одяг з бамбука, кропиви, водоростей, коноплі, евкаліпта і багато чого іншого. Проектувальник нових органічних матеріалів буде розвивати галузь екологічного використання сировини, а також створювати нові, унікальні тканини.

Медицина

Епідемія коронавірусу показала, наскільки медицина і людство в цілому були не готові до бою з даними противником. За період пандемії медицина сильно змінилася, і цей вплив ще позначиться на професіях майбутнього. Наприклад, став дуже популярним онлайн-терапевт, з яким можна було проконсультуватися не виходячи з дому, і багато людей не стануть повертатися до звичайних походів в поліклініку.

Нейрофармаколог

Даний фахівець займається створенням препаратів, які безпосередньо впливають на роботу мозку, підвищуючи продуктивність у здорових людей. Спеціаліст повинен мати медичну освіту, глибокі пізнання в фармакології та психології, а також володіти гнучким розумом.

Біоетик

Медицина все більше переплітається з сучасними технологіями, тож на стику їх зіткнення виникла потреба у фахівці, який зміг би розв’язати спірні питання. Біоетик повинен знаходити компроміси між мораллю і впровадженням медичних досягнень у генетиці, клонування і трансплантології.

Молекулярний дієтолог

Привілей, поки що, багатих людей – особистий дієтолог. Молекулярний дієтолог – це вдосконалена версія звичайного фахівця, адже майбутній раціон він створює на підставі генетичного аналізу клієнта, його фізіологічних особливостей, а також молекулярного складу їжі. Даний фахівець допоможе боротися не тільки з ожирінням, але і з багатьма захворюваннями, які виникають на тлі неправильного харчування (цукровий діабет, атеросклероз, артеріальна гіпертензія, захворювання нирок і т.д.)

Соціологія

Спеціаліст по образу майбутнього для дитини

Суть роботи – формування приблизного способу життя для дитини, намічаючи траєкторію його розвитку. Звичайно, все це відбувається за бажанням батьків, які розуміють сильні і слабкі сторони своєї дитини, її здібності. Експерт повинен підібрати оптимальні навчальні програми, курси та план розвитку на певний проміжок часу.

Ментор стартапів

Оскільки розвивати свою справу вигідно і перспективно, на цьому стало можливим заробляти. Істинний ментор повинен мати власні успішні проекти, для того щоб на їхньому прикладі пояснювати особливості просування і секрети успіху молодим стартаперам. Професія сучасна і дуже прибуткова.

Валідатор знань

Цей фахівець прийшов на заміну звичайним шкільним і університетським комісіям. Суть його роботи полягає в розробці нових систем оцінювання знань та умінь, які можна застосувати в освітній системі. Спеціаліст повинен бути всебічно розвиненою людиною з хорошим логічним мисленням і вищою освітою.

Космос

Після запуску Crew Dragon ні у кого не залишилося сумнівів, що людство вийшло на новий рівень спілкування з космосом. Завдяки розробкам Ілона Маска космічна індустрія зробила семимильний крок вперед, і таке поняття як «космотуризм» скоро стане повсякденним для всіх нас.

Космогеолог / космобіолог

На МКС вже довгі роки проводяться різні експерименти в умовах невагомості, в тому числі пов’язані з флорою. У зв’язку з наявним прогресом, унікальні спеціальності, які дозволяють вивчати корисні копалини на Місяці і астероїдах, інопланетну фауну стануть широкодоступними і популярними.

Менеджер по космотуризму

Як і звичайний менеджер, даний фахівець розроблятиме туристичні програми, з єдиною різницею –  подорож буде в космос. Професія з’явиться тільки з запуском туристичних шатлів, яке планується до 2025 року.

Академмістечка Познані
Академмістечка Польщі
Академмістечка Познані
Дізнайся інформацію про вступ “на живо”!
Новини
Дізнайся інформацію про вступ “на живо”!
Популярні професії
Популярні
Популярні професії
Академмістечка Кракова
Академмістечка Польщі
Академмістечка Кракова
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Вартість навчання в Польщі
Новини
Вартість навчання в Польщі
Які  реалії навчального року 2020/ 2021 в Польщі  в умовах пандемії COVID – 19 і чи варто вступати до Польщі в 2021 році ?
Навчальний процес в Польщі
Які реалії навчального року 2020/ 2021 в Польщі в умовах пандемії COVID – 19 і чи варто вступати до Польщі в 2021 році ?
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Освіта та навчання у Польщі
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Робота під час навчання: привабливо, але не для всіх
Варто знати
Робота під час навчання: привабливо, але не для всіх
20 порталів та інтернет-ресурсів з пошуку роботи у Польщі
Варто знати
20 порталів та інтернет-ресурсів з пошуку роботи у Польщі
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Освіта та навчання у Польщі
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Вартість освіти за кордоном – найпопулярніші країни
Навчання за кордоном
Вартість освіти за кордоном – найпопулярніші країни
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
X
Send this to a friend