Щоб влаштувати свою дитину в дитячу дошкільну установу українські батьки змушені записувати її в садок практично відразу ж після народження. Дефіцит місць – актуальна проблема останнього десятиліття, про яку знали вищі органи влади, але вирішувати її не поспішали.
Нарешті, днями глава МОН України Лілія Гриневич заявила, що Міністерство активно займається цим питанням і до 2020 року планується створення 96 тисяч нових місць у дитячих садках. Це дозволить усунути проблему черг і зменшить завантаженість в групах, запевняє міністр.
На даний момент в черзі в київські дитячі садочки стоіть приблизно 8 тис. дітей, а в одеські – 9 тисяч. Згідно зі статистикою 2017 року в Україні чекають своєї черги в дошкільний заклад 52 тисячі чоловік.
За словами глави МОН, крім браку місць, в країні також існує дефіцит кваліфікованих фахівців у сфері дошкільної освіти. Тому в наступні роки необхідно не тільки збільшувати кількість місць в садах, але і працювати над підготовкою кадрових співробітників. Питанням стимуляції створення нових приватних і комунальних установ найближчим часом займеться Кабінет міністрів України.
Експерти пояснюють проблему дефіциту місць у дитячих дошкільних установах кризою 90-х років. Не секрет, що в той час різко знизився рівень народжуваності і майже половину такого роду навчальних закладів було закрито і продано комерційним підприємствам. На жаль, в нашій країні питання відновлення не вирішується так швидко, як ліквідації. Зараз рівень народжуваності поступово збільшується, а ось кількість навчальних закладів для дітей ні.
Кабмін прийняв до читання законопроект, який має на увазі створення корпоративних дошкільних закладів, володіти ними будуть місцева влада і представники бізнесу. На думку депутатів, це має поліпшити становище.
Як показує практика, місцева влада не поспішає бити в дзвони, оскільки вони навчилися непогано спекулювати на цій проблемі. А батьки тим часом змушені сподіватися на конкретні дії уряду або ж викуповувати «золоте» місце в садку для своєї дитини.