Освіта в Варшаві

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Освіта в Варшаві

Університети Варшави – вища освіта в польській столиці

Варшава – стародавнє місто, столиця Польщі і значуще туристичне місце. Згідно зі статистичними даними, в 2019 році кількість населення склало 1,7 мільйона чоловік. Значну частину всіх жителів становлять приїжджі з Росії, України та Білорусі. Хтось у пошуках кращої долі і роботи, хтось в гонитві за знаннями. Головне, що абітурієнтові не доведеться нудьгувати або відчути себе самотнім у великому місті – то тут, то там буде чутися рідна мова.

Чому Варшава

Варшава – привабливе, для іноземних студентів, місто, з багатьох причин.

По-перше, – престижність. Безумовно, навчатися в польському столичному вузі статусно і престижно. Приємно знати, що вчишся в місті, який випустив лауреатів нобелівської премії, прем’єр-міністрів Польщі, знаменитих математиків, фізиків і біологів.

По-друге, – культурна колиска. Варшава має старе місто, багате архітектурними пам’ятками і занесене в список ЮНЕСКО. Крім атмосфери старовини, яка витає в місті, можна насолодитися і більш сучасними розвагами: відвідати театри, музеї, галереї або концерти. До слова, в Варшаву часто приїжджають світові знаменитості, а квитки на такі заходи розкуповуються, як гарячі пиріжки.

По-третє, – розвинена інфраструктура. Варшава має відмінну транспортну розв’язку, адже знаходиться в центрі Європи. Місто може похвалитися повітряним, автодорожнім та залізничним сполученням з багатьма європейськими столицями. Давайте поговоримо про нього детальніше.

Транспортна інфраструктура Варшави – від велосипеда до таксі

У Варшаві весь громадський транспорт ходить за розкладом, з точністю до хвилини. Купити разовий або багаторазовий проїзний квиток можна в касах вокзалів, метро, ​​кіосках, деяких продовольчих магазинах і безпосередньо у водія. Ціни на квитки залежать від того, чи планується поїздка по місту або по передмістю. Також на ціну впливає час, проведений в дорозі, або кількість днів, яку буде діяти квиток. Студентам вигідно купувати абонементи на місяць і їздити в трамваях, автобусах і метро за більш лояльною ціною, ніж звичайний житель.

Добиратися в сусідні міста, такі як Міхаловіце, Прушкув, Брвінув, Підкова Лесна, Мілановек і Гродзізк Мазовецький зручно на приміському поїзді. При необхідності більш далекої подорожі, в місті можна скористатися будь-яким з 3-х міжнародних залізничних вокзалів.

Для більш забезпечених студентів, які не рахують гроші, є можливість пересуватися по місту на таксі. Особливість польського таксі в тому, що всі машини мають лічильник і касовий апарат. Тарифи на поїздку будуть залежати від часу доби (після 10 години вечора тариф вище), кілометражу і дальності поїздки (по місту або в передмістя).

Для тих, хто веде здоровий і активний спосіб життя, Варшава підготувала сюрприз – прокат велосипедів. У місті існує понад 50 пунктів оренди велосипедів, правда скористатися послугами можна з весни по осінь, так як взимку прокати не працюють. Максимальний час оренди – 12 годин, більш тривале використання транспорту необхідно обговорювати з операторами.

Проживання студентів у Варшаві – гуртожиток чи квартира

Слово «студент» безпосередньо асоціюється зі словом «гуртожиток». Це не дивно, адже в тих реаліях, в яких навчалося і жило старше покоління про власне житло не могло бути й мови. Але сучасні умови дозволяють нинішньому студенту самостійно вибирати де він буде жити в період навчання.

Більшість Варшавських вузів можуть надати своїм студентам місця в гуртожитках. На захист останніх варто сказати, що вони мають більш ніж пристойний вигляд, з євроремонтами і всіма необхідними для комфортного життя умовами: пральними машинами, душовими кабінками і мікрохвильовими пічками. Гуртожитки можуть бути як коридорного типу, так і блочного, а кімнати вміщають від 2 до 4 осіб. Звичайно, можна і «викупити» все місця в кімнаті і жити в ній самому, але ціна буде достатньо високою, і за ці ж гроші можна вже спокійно шукати квартиру-студію або кімнату в квартирі. В середньому, вартість місяця проживання в гуртожитку Варшави становить 100 доларів; кімната в квартирі обійдеться 185 доларів, а в квартирі-студії – 360 доларів. Додатково 7-10 доларів коштуватимуть комунальні послуги.

Орендуючи квартиру або кімнату необхідно заплатити заставну суму, в розмірі 1 місяця проживання. А якщо самостійно житло знайти не виходить – вартість ріелтора складе від 50 до 100% суми за місяць.

Харчування студента в Варшаві

Продукти харчування, в місцевих супермаркетах і гіпермаркетах по кишені, будь-кому. Якщо готувати собі самостійно, то загальні витрати на харчування складуть не більше 120-130 доларів на місяць, з урахуванням споживання м’ясних і молочних продуктів.

Вартість базового продуктового набору в Варшаві:

 • Молоко – 1.9 – 2.5 PLN за 1 л.
 • Хліб – 2.2 – 3 PLN за шт.
 • Вода – 1.5 PLN за 5 л.
 • Пельмені напівфабрикати – 7 – 10 PLN за уп.
 • Вершкове масло – 8 PLN за 200 гр.
 • М’ясо курки – 6 – 9 PLN за кг.
 • Свинина – 15 – 18 PLN за кг.
 • Яловичина – 17 – 20 PLN за кг.
 • Яйця курячі – 6 – 12 PLN за 10 шт.
 • Яблука – 4 – 5 PLN за кг.
 • Картопля – 3 PLN за кг.
 • Цибуля – 2 PLN за кг.
 • Твердий сир – 20 – 30 PLN за кг.

Якщо готувати немає часу, або бажання – завжди можна скористатися місцевими їдальнями або кафетеріями. За один прийом їжі потрібно буде заплатити 10 PLN за сніданок, 12-15 PLN за обід, і трохи менше за вечерю. Якщо харчуватися в закладах кожен день, то на їжу студент витратить практично в два рази більше, ніж якби він харчувався вдома – 230-240 доларів.

З тим, як живуть і харчуються студенти в Варшаві ми трохи розібралися, давайте тепер ознайомимося з найкращими місцевими вузами. Ми склали топ 10 університетів Варшави, які мають високий рейтинг, і гідні того, щоб їх розглянули для поступлення.

Топ 10 університетів Варшави

Наш топ не просто так відкриває саме Варшавський університет, адже він – це гордість Польщі.

Варшавський університет (Uniwersytet Warszawski)

Варшавський університет – один з найдавніших навчальних закладів Польщі. Він є колискою таких нобелівських лауреатів, як Генрик Сенкевич, Чеслав Мілош, Менахем Бегін, Джозеф Ротблат, Ольга Токарчук і багатьох політичних діячів Польщі.

Про Варшавський університет в цифрах

Рік заснування1816
Кількість студентівБільше 45 000
Мінімальна вартість навчанняВід 9 000 PLN
Кількість факультетів21
Кількість наукових досліджень в рік3 250
Тривалість навчанняБакалавр – 6 семестрів


Магістр – 4 семестри


 

Варшавський університет має державний тип власності і входить до списків кращих навчальних закладів не лише Польщі, а й усього світу. Починаючи з 2010 року він був 5 разів визнаний топовим вузом країни в рейтингу «Perspektywy», а в світовому рейтингу належить до 3% кращих університетів (Times Higher Education World University Ranking (THE), Quaquarelli Symmonds World University Ranking (QS), Academic Ranking of World Universities (ARWU)). Також, вуз належить до Європейського університетського альянсу 4EU +, що дозволяє йому мати додаткове фінансування в рамках програми Erasmus + (з 2019 року).

Варшавський університет приваблює своїми програмами обміну студентами і можливістю здобувати освіту англійською мовою. Вуз має договори більш ніж з 800 зарубіжними організаціями і є учасником 100 міжнародних асоціацій.

Факультети:

 1. Історичний;
 2. Журналістики;
 3. Економічних наук;
 4. Юриспруденції і адміністрування;
 5. Менеджменту;
 6. Географії та краєзнавства;
 7. Геології;
 8. Біології;
 9. Хімії;
 10. Фізики;
 11. Математики, інформатики та механіки;
 12. Філософії і соціології;
 13. Політичних наук та міжнародних відносин;
 14. Вільних мистецтв;
 15. Прикладної лінгвістики;
 16. Сучасних мов;
 17. Східних країн;
 18. Педагогіки;
 19. Польської філології;
 20. Психології;
 21. Прикладних соціальних наук і ресоціалізації.

Варшавський університет має стипендіальні програми і з кожним роком покращує умови навчання студентів.

Варшавський Політехнічний університет (Politechnika Warszawska)

Політехнічний університет Варшави був відкритий в 1915 році і невпинно продовжує зростати і розвиватися. Щорічно вуз випускає тисячі фахівців і нарощує науково-технічну потужність. Протягом 9 років Політехнічний університет Варшави посідав перше місце серед вузів своєї категорії, підтверджуючи свій почесний статус.

Про Політехнічний університет Варшави в цифрах

Рік заснування1915
Кількість студентівБільше 26 000
Кількість факультетів19
Мінімальна вартість навчанняВід 9 000 PLN
Тривалість навчанняБакалавр – 6 семестрів


Магістр – 4 семестри


 

Станом на 2019 рік вуз має більше 180 студентських дослідницьких груп, організацій і асоціацій. У 2017 році він зайняв 3 місце серед усіх вузів Польщі згідно з рейтингом «Perspektywy».

Факультети:

 1. Менеджменту та Соціальних Наук;
 2. Архітектури;
 3. Хімії;
 4. Факультет Електроніки та інформаційних технологій;
 5. Електричний факультет;
 6. Фізики;
 7. Геодезії і картографії;
 8. Хімічної технології і технологічних процесів;
 9. Інженерно-Будівельний;
 10. Матеріалознавства;
 11. Інженерії Виробництва;
 12. Інженерії Навколишнього Середовища;
 13. Математики та Інформатики;
 14. Механіки, Енергетики і Авіації;
 15. Мехатроніки;
 16. Факультет Автомобілів і Робочих Машин;
 17. Транспортний факультет;
 18. Управління;
 19. Факультет Будівництва, Механіки і Нафтохімії (в Плоцьку).

В університеті є 1% безкоштовних місць для іноземців, які можна отримати успішно склавши вступні іспити. Звичайно, для всіх у кого є Карта Поляка навчання також буде безкоштовним.

Варшавський медичний університет (Warszawski Uniwersytet Medyczny)

Якщо абітурієнт вирішив пов’язати своє життя з медициною – йому треба в Варшавський медичний університет. Даний вуз є представником найстаріших медичних шкіл Польщі. Вже понад 200 років на його базі здобувають вищу медичну освіту тисячі студентів, і підвищують свою кваліфікацію медичні працівники.

Про Варшавський медичний університет в цифрах

Рік заснування1809
Кількість студентівБільше 9 000
Кількість факультетів4
Мінімальна вартість навчанняВід 15 000 PLN
Кількість наукових досліджень в рікБільше 400
Тривалість навчанняМагістр фармацевтичний факультет – 5 років


Магістр лікувально-медичний факультет – 6 років


Магістр стоматологічний факультет – 5 років


 

Медичний університет у Варшаві дотримується MUW стандартів, які регламентують належний рівень клінічної та фармацевтичної практики. Викладачі вузу визнані не тільки в Польщі, а й на міжнародному рівні, за внесок в розвиток медицини. Студенти мають можливість проходити навчання на шести клінічних базах, де вивчається не тільки теоретична частина, але й здобуваються практичні навички. Також, всі учні мають можливість брати участь в наукових і клінічних дослідженнях, разом зі співробітниками вузу.

Факультети:

 1. Лікувально-медичний;
 2. Лікувально-стоматологічний;
 3. Фармацевтичний;
 4. Охорони здоров’я.

Варшавський медичний університет співпрацює з багатьма європейськими країнами, і активно бере участь в таких програмах, як Erasmus + і CEEPUS.

Варшавська школа економіки (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)

Варшавська школа економіки – один з найбільших економічних навчальних закладів Польщі. Хоча вуз і називається «школа», це університет, в якому можна здобути вищу і післядипломну освіту. Навчальний заклад отримав сертифікат IQA від організації CEEMAN в 2011 році, що підтверджує якість його освітньої системи.

Про Варшавську школу економіки в цифрах:

Рік заснування1906
Кількість студентівБільше 14 000
Кількість факультетів (колегій)5
Мінімальна вартість навчанняВід 9 000 PLN
Тривалість навчанняБакалавр – 6 семестрів


Магістр – 4 семестри

Варшавська школа економіки – це провідний економічний заклад, який щорічно доводить свою спроможність і статусність. Вуз бере участь в програмах обміну студентами і в програмі подвійного диплому. Крім того, школа економіки співпрацює більш ніж з 250 світовими навчальними закладами. Учні мають можливість вступати в студентські організації та гуртки.

Колегії:

 1. Економічного аналізу;
 2. Соціальної економіки;
 3. Світової економіки;
 4. Бізнес-адміністрування;
 5. Управління і фінансів.

Університет Лазарського (Uczelnia Łazarskiego)

Університет Лазарського – приватний, відносно молодий вуз, який користується повагою в своїй сфері. Основний напрямок навчального закладу – економіка і право. Щорічно вуз займає високі позиції в рейтингу «Perspektywy», і 4 роки поспіль знаходився на першому місці в рейтингу кращих економіко-правових вузів Польщі. 90% випускників Лазарського університету отримують роботу за фахом відразу по закінченню навчання, так як освітній процес побудований, здебільшого, на відпрацюванні практичних навичок. Інтернаціональний викладацький склад дозволяє отримати міжнародний досвід і вузькоспеціалізовані знання.

Про університет Лазарського в цифрах

Рік заснування1993
Кількість студентівБільше 6 000
Кількість факультетів5
Мінімальна вартість навчанняВід 8 000 PLN
Тривалість навчанняБакалавр – 6 семестрів


Магістр – 4 семестри

Студенти Лазарського університету мають доступ до бібліотеки (звичайної і онлайн), безкоштовний доступ в інтернет, басейн і тренажерний зал. Випускники ВНЗ отримують додатково диплом від британського вузу «Coventry University».

Факультети:

 1. Економічний;
 2. Управління;
 3. Фінансів і обліку;
 4. Міжнародних відносин;
 5. Адміністрування.

Навчання можна проходити на польській або англійській мові, і крім стандартних занять, студент має право обирати додаткові предмети на свій розсуд.

Університет Сівітас (Collegium Civitas)

Університет Сівітас – приватний польський вуз, розташований в серці Варшави. Має безліч сертифікатів якості. Освіта проходить згідно унікальним програмам польською та англійською мовою. Викладачі в вуз відбираються дуже суворо, тому навчальний заклад може похвалитися професійним викладацьким складом, велика частина якого члени Польської Академії Наук. Основний напрямок діяльності університету – соціологія і міжнародні відносини.

Про університет Сівітас в цифрах:

Рік заснування1997
Кількість студентівБільше 1 800
Кількість факультетів4
Мінімальна вартість навчанняВід 14 000 PLN
Тривалість навчанняБакалавр – 6 семестрів


Магістр – 4 семестри

Університет Сівітас має безліч міжнародних зв’язків, і, як і багато інших топових вузів, бере участь в програмі Erasmus +. Додаткова привілея для студентів університету Сівітас – можливість безкоштовно вивчати іноземну мову – це може бути французька, іспанська або польська.

Факультети:

 1. Соціологічний;
 2. Міжнародних відносин;
 3. Журналістики та медіа;
 4. Менеджменту.

Згідно з міжнародними угодами, учні в університеті Сівітас можуть проходити навчання в Америці, Кореї та Канаді.

Польсько-японська академія комп’ютерних технологій (Polsko-Japońska Akademiia Technik Komputerowych)

Академія заснована завдяки співпраці Польщі і Японії, які прийшли до угоди в 1994 році, і спільно відкрили приватний навчальний заклад, з технічним профілем. Крім освітньої роботи, академія активно займається науково-дослідницькою діяльністю і сприяє розвитку сучасних розробок.

Про Польсько-японську академію комп’ютерних технологій в цифрах:

Рік заснування1994
Кількість студентівПонад 5 000
Кількість факультетів5
Мінімальна вартість навчанняВід 4 000 PLN
Тривалість навчанняБакалавр – 6 семестрів


Інженер – 7 семестрів

Академія велику увагу приділяє відпрацюванню практичних навичок, має курси післядипломної освіти, і навіть може привласнити ступінь доктора наук. Академія має приватну форму власності і надає ряд стипендіальних програм, в тому числі для іноземців.

Факультети:

 1. Інформатики;
 2. Медіа-мистецтва;
 3. Інформаційного менеджменту;
 4. Дизайн інтер’єру;
 5. Культурології.

Студенти академії можуть стажуватися в провідних польських компаніях, що дозволяє заздалегідь зарекомендувати себе і створити фундамент для майбутньої роботи.

Академія Леона Козьмінського (Akademia Leona Kożmińskiego)

Академія приватного характеру з широким академічним і бізнес профілем. Вона визнана однією з найпрофесійніших бізнес-шкіл Європи. Вуз має міжнародні програми, згідно з якими його студенти мають право здобувати освіту в Англії, Німеччині, Франції чи Португалії. Академія надає можливість вивчитися на бакалавра, магістра, доктора наук, а також здобути післядипломну освіту.

Про Академію Леона Козьмінського в цифрах

Рік заснування1993
Кількість студентівПонад 8 000
Кількість факультетів2
Мінімальна вартість навчанняВід 6 000 PLN
Тривалість навчанняБакалавр – 6 семестрів


Магістр – 4 семестри

Викладацький склад вузу включає лауреатів Нобелівської премії і відомих вчених, що дозволяє говорити про висококласну підготовку майбутніх фахівців.

Факультети:

 1. Колегіум управління і фінансів;
 2. Факультет права.

Університет Козьмінського кращий, для вивчення права і фінансів, що неодноразово підтверджувалося такими міжнародними акредитаціями, як EQUS, AMBA, CEEMAN. Всі студенти мають право брати участь в програмах по обміну і отримати по закінченню навчання 2 міжнародних диплома.

Університет суспільної психології і гуманітарних наук (Uniwersytet SWPS)

SWPS – один з кращих польських вузів по правовому напрямку. Університет приватної форми власності, має сильний викладацький склад, який щорічно бере участь в науково-дослідній діяльності, фінансованій фондами Європейського Союзу. Програма навчання ретельно складена, згідно актуальному аналізу ринку праці та сучасним тенденціям. Велика частина студентів залучена в наукові проекти, що додатково розвиває практичні навички майбутніх фахівців.

Про SWPS в цифрах

Рік заснування1996
Кількість студентівПонад 16 000
Кількість факультетів2
Мінімальна вартість навчанняВід 10 000 PLN
Тривалість навчанняБакалавр – 6 семестрів

Починаючи з 2007 року SWPS має безліч нагород і перших місць в польських і міжнародних рейтингах. Студенти даного вузу можуть отримати міжнародний досвід навчання, завдяки програмам обміну, не тільки в Європі, а й по всьому світу.

Факультети:

 1. Психології;
 2. Гуманітарних і соціальних наук.

Академія фінансів та бізнесу Вістула (Akademia Finansów i Biznesu Vistula)

Академія заснована в 1996 році і спочатку була названа Вищою Школою Економіки та Інформатики, і тільки в 2014 перейменована. Навчальний заклад посів шосте місце в рейтингу «Perspektywy» в 2013 році, а через 2 роки – вже друге.

Про Академію фінансів і бізнесу Вістула в цифрах

Рік заснування1996
Кількість студентівПонад 5 000
Кількість факультетів9
Мінімальна вартість навчанняВід 6 000 PLN
Тривалість навчанняБакалавр – 6 семестрів


Інженер – 7 семестрів


Магістр – 4 семестри

Половина з усіх учнів в академії – іноземці. Найбільш успішні студенти можуть претендувати на стипендіальні програми від академії.

Факультети:

 1. Економічний;
 2. Англійської філології;
 3. Іспанської філології;
 4. Фінансів і бухгалтерського обліку;
 5. Менеджменту;
 6. Журналістики та соціальної комунікації;
 7. Дієтології;
 8. Графіки;
 9. Архітектури.

Студенти академії мають широкий вибір спеціалізації, сучасну бібліотеку, безперебійний доступ в інтернет і до всіх необхідних навчальних матеріалів. Щорічно вуз влаштовує різні конкурси та акції, завдяки яким студенти отримують ще більше можливостей. Крім іншого, в академії є тренажерні зали, безліч гуртків і студентських організацій.

Підбиваючи підсумки

Варшава – чудова країна, яка радо прийме іноземного абітурієнта, і створить всі умови для його комфортного перебування в незнайомому середовищі. Столиця має величезну кількість університетів, академій та бізнес-шкіл, і ще більшу кількість можливих спеціалізацій, тому будь-який абітурієнт зможе знайти щось, що підходить саме для нього. Не відкладайте майбутнє на завтра – знайдіть свій вуз прямо зараз!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Як скласти резюме для пошуку роботи в Польщі
Новини
Як скласти резюме для пошуку роботи в Польщі
Академмістечка Варшави
Академмістечка Польщі
Академмістечка Варшави
Вид на проживання в Польщі
Новини
Вид на проживання в Польщі
Пробне ЗНО 2021 – коли відбудеться, та коли реєструватись
ЗНО
Пробне ЗНО 2021 – коли відбудеться, та коли реєструватись
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Освіта та навчання у Німеччині
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Академмістечка Кракова
Академмістечка Польщі
Академмістечка Кракова
ЗНО 2020 не відміняється – нові правила та умови проведення тестування
ЗНО
ЗНО 2020 не відміняється – нові правила та умови проведення тестування
Топ-10 професій без вищої освіти
Новини
Топ-10 професій без вищої освіти
Популярні професії
Популярні
Популярні професії
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Новини України
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Вартість освіти за кордоном – найпопулярніші країни
Навчання за кордоном
Вартість освіти за кордоном – найпопулярніші країни
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
ЗНО
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Новини
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Професії майбутнього
Освіта в Україні
Професії майбутнього
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Освіта та навчання у Німеччині
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
ЗНО
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Освіта та навчання у Німеччині
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Популярні професії
Популярні
Популярні професії
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Новини України
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Освіта в Кракові
Краків
Освіта в Кракові
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Освіта та навчання у Польщі
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Освіта та навчання у Польщі
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Університети Польщі – як знайти університет мрії
Навчання за кордоном
Університети Польщі – як знайти університет мрії
ТОП-10 найбільш затребуваних професій в Україні
Варто знати
ТОП-10 найбільш затребуваних професій в Україні
X
Send this to a friend