Головна / Новини / Освіта в Україні /

Як правильно розрахувати конкурсний бал у 2019 році

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Наказом Міністерства освіти та науки України затверджено умови прийняття на навчання до закладів вищої освіти України у 2019 році. На нашому інформаційному порталі Куда Поступать ми надамо інформацію, як розрахувати конкурсний бал.

 

Розрахунок конкурсного бала

Що мається на увазі під поняттям конкурсний бал?  Це загальна оцінка досягнень випускника. Щоб обрахувати конкурсний бал, потрібно мати результати вступних іспитів, а також інші показники, про які йдеться мова нижче.

Існує формула, за допомогою якої кожен вступник може розрахувати свій конкурсний бал. Не потрібно плутати два поняття – конкурсний бал і прохідний. Адже, прохідний бал – це мінімальна кількість набраних балів, яка допускається для вступу у вищий навчальний заклад. А конкурсний бал – це максимальна оцінка, яка обраховується за формулою:

Конкурсний бал = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*А + К5*ОУ

Розберемо детальніше, що означають показники формули:

  • П1- результат ЗНО по першому предмету;
  • П2 – оцінка ЗНО з другого предмету;
  • П3 – підсумкова оцінка ЗНО по третьому предмету або творчого конкурсу;
  • К1- К5 – коефіцієнти, які встановлює кожен вищий навчальний заклад. В сукупності вони дорівнюють 1. Коефіцієнти К1,К2, К3 – не повинні перевищувати значення 0,2. К4 – не повинен бути менше ніж 0,1. К5 – не перевищувати 0,05.
  • А- це середній бал атестата. Щоб правильно ввести дане значення у формулу, потрібно перевести його у шкалу, яка буде відповідати 100-200 балам. У додатку 5 до Умов прийняття на навчання до закладів вищої освіти України є таблиця переведення у шкалу середнього бала атестату, який розрахований по 12-ти бальній системі.
  • ОУ – це бал, який отримав учень по закінченню підготовчих курсів у вищому навчальному закладі. При вступі на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Ознайомитися з переліком таких спеціальностей можна в додатку 2 Умов прийняття на навчання до вузів України.

 

Додаткові коефіцієнти

Коли обрахується конкурсний бал, то його результат слід помножити на коефіцієнти. Розберемо детальніше які існують коефіцієнти:

  • Регіональний
  • Галузевий
  • Сільський
  • Першочерговий

 

Регіональний коефіцієнт дорівнює 1,00 для заяв на навчання у вищі навчальні заклади Києва. 1,04- для областей: Донецька, Житомирська, Кропивницька, Луганська, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька, Чернігівська, Черкаська. 1,02 – для усіх інших областей.

Галузевий коефіцієнт дорівнює 1,02 для заяв, які мають пріоритетність 1 та 2 для спеціальностей, передбачених в додатку 2 Умов прийняття на навчання до ВНЗ України у 2019 році. 1,00 – для інших спеціальностей.

Сільський коефіцієнт – 1,02 для вступників, які навчалися в селі, закінчили там навчальний заклад та отримали атестат. Особлива умова даного коефіцієнта –  особи повинні мати реєстрацію у селі. 1,05- для спеціальностей, яким надається підтримка. 1,00- для інших випадків. Сільський коефіцієнт не застосовується для вступників, які проживають в сільській місцевості, але не зареєстровані там. За потребою учні надають довідку про місце реєстрації до вибраного навчального закладу. Ознайомитися з формою довідки можна в додатку 13 Правил реєстрації місця проживання. У випадку надання довідки вступником, приймальна комісія перевіряє документ, затверджує та вносить до єдиного реєстру дані.

Першочерговий коефіцієнт. Згідно зі статтею 44 Закону України « Про вищу освіту» першочергово мають бути зараховані вступники медичних та педагогічних вузів, для цих осіб першочерговий коефіцієнт дорівнює 1,05. Для усіх інших – 1,00.

 

Отже, конкурсний бал має бути порахований згідно з наведеною вище формулою, а потім помножений на додатковий коефіцієнт. Якщо учень набрав кількість балів вище 200, то в такому випадку конкурсний бал буде дорівнювати 200.

 

Бали для учнів, які являються призерами змагань у спорті

Якщо вступник являється спортсменом та зайняв призові місця у спортивних заходах, він повинен надати підтверджувальний документ, виданий організаторами змагань. Таким документом може служити грамота, диплом, сертифікат. Обов’язково в зазначеному документі має бути прописано прізвище учасника, ім’я, назва змагання, дата, зайняте місце. Якщо конкурсний бал призерів перевищує 200, то встановлюється таким, що дорівнює 200.

 

Бали призерам олімпіад

Конкурсний бал збільшується на 10-ть для учнів, які являються переможцями Всеукраїнських олімпіад. Якщо конкурсний бал даних вступників перевищує 200, то встановлюється як 200.

 

 

comments powered by HyperComments
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Send this to a friend