Освіта в Любліні

 1. Життя студента в Любліні – ціни на житло
 2. Транспорт в Любліні – європейська якість за адекватні гроші
 3. Їжа для студента в Любліні
 4. Навчання в Любліні – університети

Освіта в Любліні – для тих, хто цінує затишок

Люблін – чудове польське місто, не тільки для мандрівників, але й для студентів. Воно закохує в себе з першого погляду, своєю гармонією, старими архітектурними пам’ятками та модерними будівлями. Побувавши там одного разу, місто назавжди залишиться у Вашому серці.

Люблін – дуже розмірене місто, життя в ньому тече неспішно, і навкруги не снують натовпи туристів. Місто вважається здебільшого, студентським, адже в рік сюди за навчанням приїжджає більше 80 000 випускників з усього світу. По великому рахунку це студенти з України, Білорусії та Росії, але є, і студенти з усіх куточків Європи. Тож давайте дізнаємося, чим так приваблює місто, що воно може запропонувати студенту і які вузи варто розглянути для вступу.

Життя студента в Любліні – ціни на житло

Люблін – європейська країна, в якій місцевою валютою є польський злотий (zł). 1 польський злотий ділиться на 100 грош (gr). Є 9 видів монет: 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, zł1, zł2, zł5, і 5 видів банкнот: 10zł, 20zł, 50zł, 100zł, 200zł. В цілому, цінова політика вища ніж в пострадянських країнах, але значно нижча, ніж в інших європейських країнах.

Отже, скільки коштує життя в Любліні?

Жити студент в Любліні може як в гуртожитку від університету, так і на приватній квартирі. Все залежить від ситуації та бажань. Якщо розглядати варіант гуртожитку, то середня вартість в 2-3х-місній кімнаті за місяць обійдеться в 300-600 zł, включаючи комунальні послуги. Якщо жити в кімнаті одному, ціна зростає до 800-1000 zł.

Оренда житла в Любліні не надто дорога. Кімната в багатокімнатної квартирі затягне на 1200 zł + 30-50 zł на оплату комунальних послуг. Повноцінна однокімнатна квартира, не в центрі міста, стартує від 1500 zł за місяць, а в центрі – 2000 zł.

Транспорт в Любліні – європейська якість за адекватні гроші

Переміщатися по місту можна на громадському транспорті – він в Любліні у відмінному стані. Містом курсують автобуси і тролейбуси, трамваїв в ньому немає. Все нове, чисте і, так би мовити, європейське. У частині транспорту є безкоштовна мережа вай-фай, всюди електронні табло з назвою зупинок і планом маршруту, а також робочі! кондиціонери. І до речі, весь транспорт інклюзивний.

Автобуси і тролейбуси ходять строго за розкладом, який є на кожній зупинці. Також маршрут транспорту можна подивитися в режимі реального часу в програмі для телефону Jakdojade. Курсує транспорт не тільки вдень, але і вночі, з інтервалом в 30 хвилин на вихідні і свята, і 1 годину по буднях. Так, і кількість нічних маршрутів обмежено – їх всього 3.

Придбати проїзні квитки можна в автоматах на зупинці, в кіосках з газетами, або у водія (обійдеться значно дорожче). Сучасні технології дозволяють оплатити поїздку онлайн – потрібно завантажити додаток, в якому буде відбуватися оплата. Для цієї процедури знадобитися номер транспорту (він вказаний у вигляді чотиризначного числа безпосередньо в салоні).

Настільки висока якість пояснюється легко – кожні 2 роки Люблін проводить дослідження пасажиропотоків і визначає рівень вдоволення населення місцевим транспортом. З персоналом часто проводять тематичні зустрічі, моделюють екстрені ситуації для визначення їх реакції, компетенції та стресостійкості. Також існує система контролю: контролюється дотримання охайності, ПДР, робота валідаторів та інше. За невиконання правил працівників штрафують.

Ціна на квиток формується від тривалості разової поїздки, від зони (місто, передмістя або змішана зона) або від кількості поїздок. Студенти і пенсіонери мають знижку в 50%.

Відомий нам Uber в Любліні не працює, але, якщо дуже потрібно таксі, то є Radio Taxi 919 Lublin або Ale Taxi Lublin.

Їжа для студента в Любліні

Чим харчуються студенти в Любліні? Так само, як і всі – їжею з супермаркетів, фаст-фудом і іноді дозволяють собі заклади громадського харчування.

Відносно цін на продукти – в великих мережевих магазинах ціни на основні продукти харчування не набагато вищі, ніж на батьківщині, а іноді й нижчі.

 1. Пляшка або пак молока (1 літр) – 2.00 – 2.50 zł;
 2. Твердий жовтий сир (1 кг): 18 – 20 zł;
 3. Яйця (12шт) – 5.40 – 9.00 zł;
 4. Вода (1.5л) – 1.50 – 3.00 zł;
 5. Куряча грудка (1кг) – 14 – 17 zł;
 6. Свинина (1кг) – 18 – 40 zł;
 7. Яблука (1кг) – 2.00 – 5.00 zł;
 8. Картопля (1кг) – 1.30 – 5.00 zł;
 9. Рис (1кг) – 2.00 – 4.00 zł;
 10. Цибуля (1кг) – 1.40 – 5.00 zł;
 11. Ковбаса або холодні порізи (1 кг): 30 – 34 zł;

У Любліні, джанк-фуд не особливо відрізняється в ціні від звичного цінника: 17 zł вартість комплексного меню в McDonalds або BurgerKing, або 5.10 zł за чізбургер. Латте і капучіно з собою – 7.50 zł, еспресо – 5.30 zł.

Комплексний обід в закладі середньої цінової категорії обійдеться від 30 до 50 zł з людини, або 8 – 20 zł в недорогому ресторані.

Підводячи підсумки – харчуватися вдома буде не тільки корисніше, але й дешевше.

Навчання в Любліні – університети

Здобути вищу освіту в Любліні – одне задоволення. Місто ідеально підходить для студентського життя – воно щорічно проводить сучасні фестивалі і концерти. Університети Любліна йдуть в ногу з часом, співпрацюють з міжнародними організаціями, і мають іноземних партнерів, що відкриває перед студентами небувалі горизонти для навчання за обміном, і отримання досвіду закордонних колег.

У місті велика кількість роботи для студентів, починаючи від звичних підробітків офіціантами, і закінчуючи вузькопрофільними спеціальностями. А організація учбового процесу дозволяє учням поєднувати навчання з роботою, стаючи фінансово незалежними.

Навчання в університетах Любліна платне, але є деякі корисні виключення. Якщо у випускника є Карта поляка чи Карта сталого побуту, а рівень його польської мови не нижче С1 і це підтверджено документально – абітурієнт може претендувати на безкоштовне навчання в деяких вузах.

Політехнічний університет Любліна – Politechnika Lubelska

Люблінська політехніка – університет з древньою історією і традиціями, який був заснований ще 1953 році. Першим факультетом, на той момент, став факультет машинобудування. З кожним роком навчальний заклад ріс і розвивався, і невдовзі в ньому з’явилася можливість отримати освіту на факультеті промислової електротехніки.

Сьогодні Політехнічний університет налічує 6 факультетів і навчає фахівців з 23 напрямів. Здобути вищу освіту в даному університеті можна як польською, так і англійською мовами. Вуз має більше 30 лабораторій та науково-дослідний центр.

Університет має укладені договори з іноземними партнерами, і активно бере участь в таких програмах, як Erasmus +, Leonardo da Vinci, CEEPUS, Program Bałtycki, ACRU, Program Polonium, Compostela. Тому, вибираючи даний вуз, студент гарантовано отримує не тільки якісно освіту в Польщі, а й шанс отримати досвід в одній з країн ЄС.

Сьогодні в університеті здобувають вищу освіту близько 12 000 студентів не тільки з Польщі, але і з інших країн. Університет може запропонувати іноземним студентам місце в гуртожитку – їх у ВНЗ 4. Також, в розпорядженні учня знаходиться велика бібліотека, комп’ютерні класи з доступом в інтернет, і спортивні майданчики.

Факультети Політехніки Любліна:

 • Архітектури і будівництва;
 • Електронної техніки та інформатики;
 • Інженерії довкілля;
 • Механіки і машинобудування;
 • Технологій;
 • Менеджменту.

Польська Політехніка випустила багатьох знаменитих інженерів: будівельника найвищої естакади в Перу – Ернеста Малиновського; засновника Технологічного університету в Чилі – Ігнація Домейко; планувальника китайського міста Харбіна – Адама Шидловська; і інженера, який був майстром висячих мостів, побудувавши 40 з них в США – Ральфа Моджеска.

Вартість навчання – від 2 800 до 4 600 польських злотих в семестр.

Університет Підприємництва та Адміністрації – Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie (WSPA)

Університет Підприємництва та Адміністрації, він же вища школа підприємництва в Любліні – один з найбільш шанованих приватних вузів Польщі. Він входить в топ 10 кращих навчальних закладів свого типу і щорічно доводить свою профпридатність.

Вища школа підприємництва була відкрита не так давно – в 1998 році. У перший рік навчання кількість учнів не досягло позначки в 500 осіб, а сьогодні в ньому здобувають вищу освіту близько 4 000 студентів з усього світу.

Вуз робить акцент в своєму навчанні саме на сучасному підході та інноваційній системі викладання, що робить його дуже унікальним у своєму роді. Щорічно університет проводить дослідженні ринку праці, щоб не відставати від сучасних тенденцій і йти в ногу з часом, готуючи тільки затребуваних висококласних фахівців.

Рівень освіти, в даній приватній вищій школі, на рівні з державними вузами, що підтверджено сертифікатом «Чесна Школа». Викладацький склад підібраний таким чином, щоб вчителі могли передавати майбутнім фахівцям не тільки суху теорію, а й особистий досвід і практичні навички.

Завдяки міжнародним зв’язкам і співпраці з країнами ЄС, вуз може запропонувати безкоштовне навчання на деяких факультетах. Більш детальну інформацію Ви можете дізнатись у адміністрації вузу.

Факультети:

 • Адміністрація;
 • Архітектура;
 • Журналістика;
 • Інформатика;
 • Міжнародні відносини;
 • Менеджмент;
 • Прикладна лінгвістика;
 • Просторова економіка;
 • Соціальна робота;
 • Соціологія;
 • Фінанси і бух. облік;
 • Транспорт;
 • Дизайн інтер’єру;
 • Педагогіка дошкільної та початкової освіти.

Студенти ВНЗ можуть користуватися комп’ютерними класами, бібліотекою з доступом до всіх освітніх матеріалів, кафетеріями і зонами відпочинку. Гуртожитків немає, але є можливість претендувати на стипендію.

Вартість навчання, в залежності від спеціальності, від 3 300 до 4 600 злотих на рік.

Університет Марії Кюрі-Склодовської – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS)

Всі, хто цікавився освітою в Любліні, напевно чув про Університет Марії Кюрі-Склодовської. Вуз йде корінням в далекий 1944 рік, і більше 75 років готує зразкових фахівців, кандидатів наук і відомих вчених.

Університет отримав престижні нагороди: «Вуз доброзичливий роботодавцям» і «Кузня лідерів». Навчальний заклад має міжнародну інтеграцію з іншими університетами, відправляє студентів на стажування за кордон і бере участь в програмах ERASMUS +, «Study in Poland» i «Study in Lublin.

Університет Марії Кюрі-Склодовської недарма називають найкращим у своїй специфіці, адже він має потужну науково-дослідну базу, аналітико-програмний центр, аудиторії оснащені радіо- і телевізійним обладнанням, художньої сценою і медіальними кабінетами для проведення дидактичних занять.

Студенти даного вузу не будуть нудьгувати – університет надає широке поле для досліджень, масу різних художніх і спортивних організацій.

Сьогодні в університеті навчається понад 24 000 студентів на 11 факультетах.

Факультети:

 • Мистецтва;
 • Біології і біотехнологій;
 • Хімії;
 • Економіки;
 • Філософії і соціології;
 • Гуманітарних наук;
 • Математики, інформатики та фізики;
 • Землезнавства та інженерного благоустрою;
 • Журналістики та політології;
 • Педагогіки і психології;
 • Юриспруденції і адміністрації.

Університет надає своїм учням не тільки місце в гуртожитку (всього 9 будівель), а й кімнати в приватних будинках на території студентського міста.

Вартість навчання від 5 700 до 9 100 польських злотих, залежно від обраної спеціальності.

Університет економіки та інновацій – Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji (WSEI)

WSEI – приватний вуз в Любліні, який готує фахівців у сфері економіки. Порівняно молодий університет, заснований в 2020 році, підкорив Польщу рівнем викладання і сьогодні входить в топ 20 кращих приватних навчальних закладів країни.

Університет стежить за актуальною інформацією щодо ринку праці та відстежує економічну ситуацію в регіоні, що дозволяє динамічно змінювати навчальні програми, вводячи в них сучасні тенденції. WSEI бере участь в програмі ERASMUS + і активно відправляє студентів на стажування і проходження практики в іноземних компаніях.

Сьогодні чисельність студентів вузу близько 7 000, і вони проходять навчання за 13 напрямами.

Факультети:

 • Економіки та управління;
 • Психології і педагогіки;
 • Наук про здоров’я;
 • Транспорту та інформатики.

Учні можуть користуватися столовими при університеті, великою бібліотекою, інтернет-кафе, і спеціальними аудиторіями для наукових досліджень. Також, вуз має комп’ютерні класи з безкоштовним Wi-Fi. WSEI дає можливість підтримувати себе у відмінній формі – студенти безкоштовно ходять в спортивний зал при університеті.

Студенти WSEI можуть претендувати на місце в сучасному гуртожитку зі всім необхідним для комфортного життя.

Вартість навчання від 3 400 до 4 400 zł в рік.

Медичний університет в Любліні – Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Державний медичний університет в Любліні займається навчанням молодих докторів і науковою діяльністю вже більше 70 років. Зберігаючи давні традиції вуз впроваджує сучасні методи навчання в стандартні освітні програми.

Навчання проходить в невеликих студентських групах до 10 осіб, що дозволяє якісно опрацьовувати новий матеріал з кожним студентом. Університет оснащений сучасним обладнанням, необхідними макетами і матеріалами для всебічного вивчення всіх предметів.

Крім програми ERASMUS + вуз має загальні медичні програми з Медичним університетом Затоки в ОАЕ і з медичним університетом Веньчжоу в Китаї.

У рейтингу Perspektywy 2018 року університет посів 7 місце, серед усіх медичних вузів.

Факультети:

 • Медичної Стоматології;
 • Медичний;
 • Фармацевтики і Лабораторної Медицини;
 • Наук про Здоров’я;
 • Лікувальний.

Студенти медичного університету в Любліні забезпечені місцями в гуртожитку і можуть не переживати щодо розміщення на період навчання.

Вартість навчання від 9 100 до 29 000 злотих на рік.

Університет природних наук – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublini

Університет був заснований 65 років тому, і за цей час випустив у світ більше 60 000 відмінних фахівців. Вуз має сучасну освітню програму, що відповідає європейським стандартам, і досвідчений викладацький склад. Ці складові гарантують високий рівень освіти, який неодноразово був підтверджений сертифікатами, такими як “Uczelnia Liderów 2017”, “Dobra Uczelnia Dobra Praca 2016”, і EAEVE.

Понад 95% випускників даного вузу отримують роботу за фахом відразу по закінченню університету. Вуз спрямований на розвиток логічного мислення і практичних навичок учнів, щоб зробити їх конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.

Навчальний заклад має 6 факультетів і 39 напрямків для навчання студентів.

Факультети:

 • Агробіоінженеріі;
 • Біології і тваринництва;
 • Садівництва і ландшафтної архітектури;
 • Продуктової інженерії;
 • Продовольства і біотехнології;
 • Сільськогосподарської науки.

Вартість освіти в Університеті природничих наук стартує від 9 100 злотих за рік.

Люблінський католицький університет Івана Павла II – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (KUL)

Унікальний в своєму роді католицький університет в Любліні був заснований в 1918 році, і в 2018 відсвяткував своє сторіччя. Має приватну форму власності, але фінансується Польщею як державний. Вуз має сильні католицькі традиції, але це не заважає йому створювати сучасні умови для здобуття вищої освіти.

KUL співпрацює з багатьма організаціями, зокрема з Infosys BPO Poland, Sollers Consulting, PwC Polska. Студент може пройти навчання польською або англійською мовами і отримати ступінь бакалавра, інженера, магістра.

У католицькому університеті можуть навчатися студенти з будь-яким віросповіданням, адже вуз має не тільки теологічний факультет.

Факультети:

 • Теології;
 • Права та юриспруденції;
 • Філософії;
 • Гуманітарних наук;
 • Соціології;
 • Біотехнології та екології;
 • Математики, інформатики.

Студенти KUL з інших країн можуть поселитись в місцевий гуртожиток – їх у вузі 4, окремо жіночий і чоловічий. Вуз має безліч студентських організацій, дискусійних клубів та спортивних секцій.

Вартість освіти в католицькому університеті від 2 700 злотих на рік.

Університет Суспільно-Природничих Наук ім. Вінсента Поля – Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola (WSSP)

Університет ім. Вінсента Поля почав свою роботу 20 років тому. Вуз приватний, вчитися в ньому можна польською та англійською мовою. Університет з радістю приймає іноземних абітурієнтів і дає їм можливість отримати високоякісну вищу освіту.

У навчальному закладі передбачені програми, що дозволяють 2 роки вчитися в даному вузі і 1 рік в університетах Англії. По закінченню навчання випускники отримують подвійний диплом. Також, університет бере участь у програмі ERASMUS +, що дозволяє студентам університету проходити стажування у всіх країнах ЄС і не тільки.

Основний напрямок вузу – фізіотерапія і косметологія. Саме на ці спеціальності намагаються потрапити більшість студентів. Університет забезпечив учнів усім необхідним – безліч кабінетів, в яких можна відпрацьовувати практичні навички, такі як кінезіотерапія, фізіотерапія, косметологія, масаж і т.д. Також, у вузі присутні хімічні лабораторії, спортивні зали і басейн.

Педагоги високого класу допомагають студентам зануритись в світ знань і розібратися в будь-яких, навіть найскладніших темах.

Факультети:

 • Англійської філології;
 • Фізичного виховання;
 • Туризму і рекреації;
 • Економіки;
 • Косметології;
 • Сестринської справи;
 • Фізіотерапії.

Студенти даного вузу можуть поселятися в гуртожиток (від 600 zł за місяць). Вартість навчання стартує від 4 000 zł в рік.

Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Освіта та навчання у Німеччині
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Варшава
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Освіта у Вроцлаві
Вроцлав
Освіта у Вроцлаві
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Навчання за кордоном
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Дякуємо, Польща: спеціальні пропозиції для українців при вступі в польські університети
Варшава
Дякуємо, Польща: спеціальні пропозиції для українців при вступі в польські університети
Вартість навчання в Польщі
Новини
Вартість навчання в Польщі
Захист прав українських біженців в Чехії і умови в’їзду до країни. Корисні посилання
Без категории
Захист прав українських біженців в Чехії і умови в’їзду до країни. Корисні посилання
Якщо ви покинули Україну під час війни чи може роботодавець звільнити ?
Нове на сайті
Якщо ви покинули Україну під час війни чи може роботодавець звільнити ?
Як евакуювати дитину в безпечні країни? Офіційні правила перетину кордону
Блог
Як евакуювати дитину в безпечні країни? Офіційні правила перетину кордону
12 причин обрати програму “Польсько-українські студії” на факультеті міжнародних відносин Ягеллонського університету
Новини
12 причин обрати програму “Польсько-українські студії” на факультеті міжнародних відносин Ягеллонського університету
Освіта в Варшаві
Варшава
Освіта в Варшаві
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Академмістечка Польщі
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
X
Send this to a friend