Топ-10 найбільш небезпечних професій

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (8 оценок, среднее: 3,63 из 5)
Loading...

«Всі професії потрібні, всі професії важливі» – цю істину знають всі ще зі шкільної лави.  Але чи замислювалися Ви, що професії є не тільки корисні, але і дуже небезпечні? Кожна професія має свої сильні і слабкі сторони, а також ризики.  У цій статті ми познайомимося з топ-10 найнебезпечніших професій на підставі соціологічних опитувань і статистичних даних.

 Топ-10 найбільш небезпечних професій

 Пілоти

 Наш топ відкриває професія пілота.  Стати пілотом мріє досить велика кількість молодих людей і дівчат.  Це не дивно, так як професія сама по собі престижна, високооплачувана і передбачає щоденні подорожі.  Отримати цю спеціалізацію дуже нелегко, адже існує строгий відбір бажаючих, та й надалі потрапити в рейси, особливо міжнародні, можуть не всі.  Пов’язано це з колосальною відповідальністю, яка лягає на плечі пілота.

 Робота пілота – це щоденний стрес, як для психічної системи, так і для організму в цілому.  Льотчик весь час знаходиться в емоційній напрузі, він повинен тримати в голові безліч важливих алгоритмів і комбінацій, бути готовим до будь-якої ситуації і управляти таким складним апаратом, як літак.  До того ж, часта зміна часових поясів вимотує організм і знижує концентрацію уваги, що може негативно позначитися на реакції пілота.

 Також, до професійних ризиків для здоров’я, можна віднести розвиток нейросенсорної приглухуватості – захворювання, яке розвивається у пілотів на тлі постійного знаходження в шумі від турбореактивних двигунів.

 Досить часто у пілотів розвиваються ознаки озонової небезпеки, у вигляді кашлю, задишки, відчуття тиску в грудині, головного болю і запаморочення.  Ці стани безпосередньо пов’язані з кількістю вдихуваного озону на значних висотах.

 Заробітна плата пілотів залежить від багатьох факторів, таких як авіакомпанія, яку він обслуговує техніку, кількість годин нальоту і займана посада.  В середньому, хоча робота пілота і вважається небезпечною та пов’язаною з ризиками для життя і здоров’я, в Україні пілот в середньому отримує від 32 000 грн, в Росії ця сума становить від 75 000 р.  до 350 000 р. в місяць. Звичайно ж суми зарплат іноземних пілотів в рази вищі.

 Військовослужбовці

 З огляду на нестабільний військовий стан останні кілька років, не дивно, що кількість військових в країні збільшилася, власне, як і ризики їх роботи.  Згідно з соціологічними опитуваннями, в 2019 році цю професію вважають небезпечною на 15 відсотків більше людей, ніж у 2008 році.

 В обов’язки військовослужбовця входить захист держави, техніки і людських ресурсів.  Залежно від звання обов’язки будуть змінюватися, адже чим вищий статус, тим більше відповідальності і розумової праці.  Чи варто говорити, що професія військового дуже небезпечна і безпосередньо пов’язана з ризиками для життя і здоров’я, особливо у воєнний час.

 В першу чергу, військовослужбовець піддається величезному психологічному тиску і постійним стресам.  Ці фактори з часом тягнуть за собою соматичні порушення в організмі. Найчастіші з них: гастрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, синдром хронічної втоми, порушення вегетативної нервової системи, підвищення артеріального тиску аж до інфарктів та інсультів.

 Контрактні військовослужбовці першого року в 2019 році в Україні отримують зарплату в розмірі 10 000, молодші офіцери – 15 000, військові на другій лінії оборони отримують всього 16 000, першої лінії – 27 000 грн.  Командир бригади може розраховувати на мінімальну зарплату в розмірі 42 000, батальйону – 35 000, взводу першої лінії оборони – 31 000, інших – 20 000 грн.

 У Росії ситуація виглядає таким чином: зарплата командира відділення – 33 000 руб, командира взводу – 55 000 руб, заступника командира взводу – 49 000 руб, солдати і матроси контрактної форми отримують від 10 000 руб, офіцери – 26 000 руб.

 Пожежники

 Ця професія не потребує представлення, адже всі ми знаємо, що вона пов’язана з ризиками.  Кожен день пожежні кидаються в саму гущу небезпеки, рятуючи наші життя і домівки. Пожежний входить в топ небезпечних професій тому, що виконуючи свою роботу фахівець має значний негативний вплив на своє здоров’я.

 По-перше, пожежні стикаються з низкою небезпек, пов’язаних з небезпечною ситуацією, перегріванням, ергономічними навантаженнями, хімічними впливами (отруйний дим).

 По-друге – психологічні навантаження.  Вогонь – це стихія, і як би добре не був підготовлений пожежний, не завжди все йде за планом, і досить часто виникають екстрені ситуації, які вимагають холодного розуму і зважених блискавичних рішень.

 Найчастіші порушення з боку здоров’я пожежників: травми опорно-рухового апарату, опіки, рак легенів і сечостатевої системи, порушення з боку серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця, аневризма аорти).

 Середній рівень зарплати пожежного в Україні становить 18 000 грн (з поправкою на регіон).  У Росії пожежні можуть розраховувати на оклад в розмірі 30 000 руб (також все залежить від регіону).

 Шахтарі

 Шахтар – одна з найнебезпечніших професій за ступенем негативного впливу на здоров’я і за загальним рівнем небезпеки робочого процесу.  Шахтарі працюють на величезній глибині – від 800 м до 4 км. Залежно від спеціалізації і розряду, працівник займається видобутком ресурсів, переміщенням вантажів, управляє обладнанням та стежить за показниками приладів.

 Фізична праця шахтарів дуже важка.  Перебуваючи на величезній глибині і в замкнутому просторі їм доводиться годинами працювати не тільки на сучасному обладнанні, а й вручну.  Ускладнюється ситуація тим, що чим більше глибина шахти, тим вища ймовірність раптового викиду вугілля і газу.

 Також, не варто забувати про психоемоційну складову роботи шахтаря.  Так як ця професія небезпечна і схильна до ризиків, психіка працівника повинна витримувати складні умови праці.  Від того, наскільки людина буде зібрана і не стане піддаватися паніці в екстремальній ситуації, залежить не тільки її життя, але й життя і здоров’я колег.

 Для людей з клаустрофобію (острахом замкнутого простору) дана професія категорично протипоказана.

 Бути шахтарем – значить усвідомлювати, що за роботу ти платиш здоров’ям.  Найбільш негативний вплив на собі відчуває легенева система. Найчастіші захворювання – специфічні хвороби легенів, такі як силікоз, антракоз, коніотуберкулез, емфізема легенів і легенева недостатність.  Слідом за собою легенева система «тягне» серцеву, і виникає недостатність її діяльності з переповненням правих відділів серця.

 Не менш часто серед шахтарів зустрічаються захворювання опорно-рухового апарату, бо фізичне навантаження солідне, а пози, в яких іноді доводиться працювати, дуже незручні.  Так само, з огляду на постійну спеку на робочому місці, шахтарі «застуджують» нерви (радикуліт), м’язи (міозит) і суглоби (бурсит).

 Зупиняючись на проблемах нервової системи, варто згадати, що при тривалій роботі з вібруючим устаткуванням у шахтарів розвивається «вібраційна хвороба» і полінейропатія.  А тривале перебування в приміщенні з підвищеним рівнем шуму неодмінно позначиться на гостроті слуху і може привести до нейросенсорної глухоти.

 Щодня шахтарі стикаються з вибухами, викидами отруйних газів, пожежами, травмами і завалами.  Стаж у працівників шахт йде рік за два, а на пенсію вони виходять в 50 років.

 Середня зарплата шахтаря в Україні на приватній шахті становить 25 000 грн, а в державній – від 7 000 грн / міс.  У Росії шахтарі в місяць отримують від 42 000 руб (в забої до 100 000 руб).

 Будівельники / промислові альпіністи

 Професія будівельника досить давня і сягає корінням до початку часів.  З часом рівень безпеки даної професії підвищився, а летальні випадки знизилися, але вона все одно залишається однією з найнебезпечніших.  Особливо високі ризики мають будівельники, які працюють на великих висотах (чистильники вікон в Дубаї).

 Робота будівельника передбачає важку фізичну працю і психоемоційне напруження.  З цими факторами пов’язані ризики виникнення серцево-судинних захворювань, можливі виробничі травми і нервові зриви.

 Потерпілих зі смертельним результатом в 2018 р – 190 осіб

 Будівельник в Росії отримує оклад в розмірі від 50 000 до 120 000 р., В залежності від спеціалізації і міста.  В Україні будівельникам запропонують від 14 000 до 27 000 грн на місяць. За кордоном заробітна плата будівельника значно вища.

 Журналісти

 Далеко не всі напрямки журналістики небезпечні.  Але сьогодні ми поговоримо про тих майстрів пера, які завжди рвуться в самий епіцентр подій і готові висвітлювати найбільш гострі і неоднозначні теми.

 Найчастіше страждають від своєї роботи військові журналісти, тому що вони завжди поруч з точкою бойових дій.  Ці фахівці супроводжують армію, авіацію і флот під час військових дій, для того, щоб прості громадяни отримували важливу інформацію з передової.  Військові журналісти можуть бути поранені, як і звичайні бійці або потрапити в полон.

 Також, небезпечною діяльністю для журналіста вважається розслідування.  Коли фахівець занадто близько докопується до істини, його життю можуть загрожувати люди, яким це не вигідно.  Згідно з соціологічними опитуваннями, 15% опитуваних вважають професію журналіста небезпечною.

 В Україні журналіст може претендувати на оплату праці в розмірі від 17 000 до 27 000 грн.  У Росії рівень зарплати журналіста – від 35 000 до 45 000 р.

 Сапери / мінери

 Ця професія безпосередньо пов’язана з військовою справою, а відповідно і з високим ризиком для життя.  Сапер – актуальна професія, так як до сих пір знаходять снаряди з часів Другої світової війни. Не варто забувати і про нестабільну політичну ситуацію, і досить часті заяви про мінування тих чи інших державних і приватних структур.  У таких моментах без саперів не обійтися.

 Ризик професії мінера / сапера пов’язаний з постійним нервовим напруженням і можливістю розриву снаряда / вибухівки.  Для знешкодження фахівець повинен знати всі види вибухових пристроїв і озброєння, які використовуються не тільки в нашій державі, а й у всьому світі.

 Безумовно, ця професія з кожним роком стає більш безпечною, адже захисні костюми вдосконалюються все більше і більше.  Але ніколи не можна бути на 100% впевненим, що він зможе захистити перед обличчям смерті.

 Професія сапера хоч і небезпечна, але престижна.  Ось тільки заробітна плата не зовсім виправдовує рівень небезпеки спеціальності: в Росії – від 30 до 40 тисяч рублів, в Україні від 9 до 10 тисяч гривень.  Для порівняння, в 2019 році заробіток мінера в Німеччині становить 4 000 євро.

 Далекобійники

 Здавалося б, що може бути небезпечного в роботі далекобійника?  Насправді ця професія небезпечна як для працівника, так і для оточуючих.  Графік роботи далекобійників ненормований, часто вони цілодобово безперервно перебувають в дорозі, і навіть почергова зміна напарника не рятує від втоми, що накопичилася.  Досить часто далекобійники нехтують сном і обмеженнями швидкості, так як перевозять швидкопсувний товар, і вибиватися з графіка значить понести великі фінансові втрати.

 Через такий напружений графік швидкість реакції і уважність знижується, іноді водії просто засинають за кермом, що приводить до різних дорожньо-транспортних пригод.

 Крім ризиків, пов’язаних з постійним стресом, далекобійники схильні до розвитку застійних явищ у венах нижніх кінцівок, і появі геморою.  Неправильне і незбалансоване харчування призводить до ожиріння, розвитку гастритів, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки.

 Оплата праці далекобійника в Україні – 15-36 тисяч гривень на місяць.  У Росії – від 41 до 73 тисяч рублів.

 Лісоруби

 Професія лісоруба не найпоширеніша в наших краях, але досить небезпечна.  Вона з’явилася багато століть назад і не втрачає свою актуальність сьогодні.  В обов’язки лісоруба входить не тільки вируб дерев, а й безліч інших робіт: корчування пнів, утилізація залишків після виконаних робіт шляхом спалювання, колка дров, спил гілок і сучків, виконання робіт на висоті.  При цьому робота вимагає хорошої фізичної підготовки і реакції.

 Лісоруб має високий ризик травматизації, так як повалене дерево може падати в різні боки, відскакувати від землі, створюючи так званий «аперкот», або взагалі покотитися по похилій поверхні, змітаючи все на своєму шляху.  До того ж, виконуючи роботи на висоті, лісоруби мають лише невелику страховку, і від точності їх рухів залежить дуже багато.

 Найбільша небезпека чекає лісорубів, які працюють в гірській місцевості, так як ухил поверхні становить 70-80 градусів.  Працювати на такому схилі дуже незручно і небезпечно – грунт може обвалюватися, йдучи з-під ніг.

 Дана професія вважається однією з найнебезпечніших.  Згідно зі статистикою в 2018 році було 20 потерпілих зі смертельним результатом серед лісорубів.  З огляду на те, що кількість робітників невелика, коефіцієнт смертності становить 17% на 100 000 працівників.

 Середня зарплата лісоруба в Україні – 20 000 гривень, з коливанням від 12 000 до 24 000. У Росії ця сума становить 43 000 р.  Для порівняння, середній рівень оплати праці лісоруба в США – 33 000 американських доларів, в Канаді ця сума сягає 80 000.

 Глибоководні рибалки

 Рейтинг найнебезпечніших професій закривають глибоководні рибалки.  Вони також відносяться до розряду найдавніших професій людства. І хоч сучасні технології не стоять на місці, і рибалки оснащені новим обладнанням, професія продовжує залишатися небезпечною й забирати щорічно сотні життів

 Небезпека роботи полягає в тому, що глибоководні рибалки тривалий час зобов’язані знаходиться у відкритому морі, і найчастіше в холодних умовах.  Наприклад, рибалки на Алясці, які займаються ловом крабів, тижнями знаходяться на робочому місці в крижаній воді і складних погодних умовах. Ні про які режим робочого дня і трьохразове харчуванні мова не йде.  Тому рибалки схильні до захворювань шлунково-кишкового тракту, і до переохолодження з подальшим розвитком запального процесу м’язів, нервів, нирок, суглобів.

 Найчастіші фактори ризику роботи рибалкою – падіння за борт, травми під час роботи на льодяній палубі.  Завжди є ризик заразитись смертельними інфекціями при обробленні риби, в тому числі правцем. І ніхто не застрахований від шторму та бурі.

 Рибалки в Україні, які йдуть в морське плавання, отримують ставку + відсоток від вилову.  Мінімальна ставка – 300 у.о, максимальна – 1000 у.о.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (8 оценок, среднее: 3,63 из 5)
Loading...
Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
Навчання за кордоном
Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
50 чатів взаємодопомоги для біженців у Європі
Без категории
50 чатів взаємодопомоги для біженців у Європі
Вартість навчання в Польщі
Новини
Вартість навчання в Польщі
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Без категории
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Які  реалії навчального року 2020/ 2021 в Польщі  в умовах пандемії COVID – 19 і чи варто вступати до Польщі в 2021 році ?
Навчальний процес в Польщі
Які реалії навчального року 2020/ 2021 в Польщі в умовах пандемії COVID – 19 і чи варто вступати до Польщі в 2021 році ?
Куди вступати після 9 класу
Варто знати
Куди вступати після 9 класу
Дякуємо, Польща: спеціальні пропозиції для українців при вступі в польські університети
Варшава
Дякуємо, Польща: спеціальні пропозиції для українців при вступі в польські університети
Захист прав українських біженців в Чехії і умови в’їзду до країни. Корисні посилання
Без категории
Захист прав українських біженців в Чехії і умови в’їзду до країни. Корисні посилання
Академмістечка Варшави
Академмістечка Польщі
Академмістечка Варшави
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Перетин кордону України чоловікам віком від 18 до 60 років – нові зміни після 19.03.2022
Варто знати
Перетин кордону України чоловікам віком від 18 до 60 років – нові зміни після 19.03.2022
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Академмістечка Польщі
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Робота під час навчання: привабливо, але не для всіх
Варто знати
Робота під час навчання: привабливо, але не для всіх
Грантова програма «Обрій Європа»: ЄС виділить молодим вченим понад 80 мільярдів євро на розвиток науки та інновацій
Варто знати
Грантова програма «Обрій Європа»: ЄС виділить молодим вченим понад 80 мільярдів євро на розвиток науки та інновацій
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Без категории
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Варшава
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Офіційна релокація: в якій країні можна жити після закінчення навчання
Навчальний процес в Польщі
Офіційна релокація: в якій країні можна жити після закінчення навчання
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Варшава
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Якщо ви покинули Україну під час війни чи може роботодавець звільнити ?
Нове на сайті
Якщо ви покинули Україну під час війни чи може роботодавець звільнити ?
Send this to a friend