Професії майбутнього 2020/2030

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (11 оценок, среднее: 4,09 из 5)
Loading...

Затребувані професії майбутнього і які навички варто розвивати

Разом з експертною агенцією Trenkwalder ми пропонуємо нашим читачам рейтинг професій, які будуть затребувані роботодавцями, та гарантують хороший заробіток з перспективним кар’єрним ростом.

Медична сфера

Петро Матан, менеджер з розвитку національних ключових клієнтів та бізнес-процесів Trenkwalder, стверджує, що з точки зору демографічних змін в Європі (старіння суспільства), серед цікавих професій, з великою кількістю вакантних місць та високою заробітною платою, буде широко підніматися медична промисловість. На підставі наявних досліджень та прогнозів попит на персонал зросте як мінімум на 10% протягом наступного десятиліття та на 25% в наступні 30 років, якщо дивитися тільки через призму європейських країн. Це стосується всього спектра посад: лікарів, медсестер, фізіотерапевтів, тренерів, парамедиків, осіб, які здійснюють догляд за літніми людьми, дієтологів.

Також варто зазначити, що в медичній сфері стануть затребуваними фахівці, яких зараз немає. Сьогодні існує велика кількість компаній, пов’язаних з відстеженням фізичного стану людини за допомогою спеціальних чіпів та датчиків. Все більшої популярності набувають таблетки FitBit, або особливі татуювання, такі як VivaLNK – наночіпи, які імплантуються в шкіру. Ці датчики можуть контролювати всі життєво важливі показники здоров’я в режимі онлайн та створювати повноцінну медичну карту в хмарі, до якої має доступ лікуючий лікар. З майбутнім розвитком даної технології, фахівці, які будуть займатися розробкою та впровадженням даних датчиків стануть затребуваними по всьому світу.

 Інженери з відновлюваної енергії

Внаслідок негативного впливу людини на навколишнє середовище, все більше проявляються побічні ефекти: теплове, хімічне, радіоактивне забруднення середовища в поєднанні зі швидким зменшенням легкодоступних запасів палива, особливо нафти, газу та вугілля. На жаль, варіантів видобутку енергії у людства стає все менше, і до найбільш безпечних і перспективних можна віднести відновлювану енергетику. Людство зіткнулося з необхідністю створення енергетичних установок, що використовують енергію Сонця, вітру, води для вирішення енергетичного питання. Даний напрямок дуже перспективний, адже ця енергія безперервно відновлюється та практично невичерпна. Згідно зі статистикою в США, в 2016-2026 роках потреба в інженерах, що спеціалізуються на фотогальваніці, збільшиться на 115%, а на вітроенергетиці – на 95%. Ці зміни торкнуться більшості країн, оскільки ще більше уваги буде приділятися екологічному виробленню енергії.

 Кваліфіковані та некваліфіковані робітники

Серед 10 посад, на які найважче набирати співробітників в Європі роботодавці вказали таких, як: механізатор, електрик та електромеханік, оператор навантажувача, робочий на виробництві, працівник складу. На пострадянському просторі можна спостерігати явний дефіцит таких спеціальностей, як кухар, касир, педагог, слюсар, зварювальник, токар, монтажник, бетонщик, тесля. В основному це професії, які в останні двадцять років ігнорувалися сучасною системою освіти та були нецікаві молодому поколінню, чим викликали поточний дефіцит.

Незважаючи на автоматизацію та використання нових технологій у великій кількості областей, завжди будуть вимагатися кваліфіковані робітники.

Професії, що гарантують економічний успіх

IT та програмування

Протягом багатьох років доходи в ІТ-індустрії будуть значно вище середнього. Це пов’язано як з постійною нестачею фахівців, так і з високою вартістю цієї галузі. Однак варто стежити за тим, які мови набирають популярність, та завжди тримати руку на пульсі. До недавнього часу одними з найбільш високооплачуваних мов були Java, Ruby, Python і C. Тепер на їх місце прийшли Go, Clojure, F # і Scala. Java все ж залишається однією з найбільш високооплачуваних мов, особливо при високому рівні навичок.

Варто відзначити, що в сфері IT з’являться нові професії, наприклад, фахівець з інтерфейсного програмування, експерт по open source, програміст-педагог і т.д.

BPO / SSC (Shared Service Center)

Сектор BPO дуже динамічно розвивається та буде продовжувати працювати в 2020 році. Буде рости попит на людей з хорошим знанням іноземних мов, фахівців з бухгалтерського обліку та фінансів.

Заробіток в сучасному секторі послуг також привабливий для людей, які починають свою професійну кар’єру. У міру того, як зростають компетенції співробітника, і як він піднімається по кар’єрних сходах, він буде отримувати безліч додаткових послуг у вигляді пільг, можливостей для підвищення кваліфікації та поїздок за кордон.

Бізнес-аналітика

Згідно StackOverflow, інженер з обробки даних та фахівець з Data Science – одні з найприбутковіших та бажаних вакансій в 2019 році. Попит на цих фахівців буде рости, тому що потенціал даних для кожної області бізнесу величезний. Саме завдяки аналізу великих обсягів інформації, до якої ми тепер маємо доступ, можна більше продавати, прогнозувати тенденції та навіть впливати на вибір і рішення користувачів Інтернету.

Професії, яких ще немає

Люди, які тільки починають вчитися, мають право відчувати себе невпевнено. Багатьох професій, які будуть затребувані через кілька років, поки немає. Рекрутери вже стикаються з такою ситуацією на ринку.

Фактично, є набір на посади, для яких ще не підготовлені школи або курси. Найчастіше вони пов’язані з використанням передових технологій або експлуатацією сучасних машин та пристроїв.

В яких галузях потрібно бути в курсі останніх подій, щоб швидко освоїти сучасну спеціальність? Прогнозують багато нових професій в області техніки. Ще кілька років тому ніхто не знав, що може зробити 3D-принтер, або що з’явиться зарядка для електросамокатів, а сьогодні виявляється, що це цілком можливо, і для роботи з сучасною технікою потрібні фахівці.

Ще одна ніша – це електронний бізнес та світ реклами і маркетингу. Зрештою, навіть водій Uber – це робота, що виникла в результаті зростаючої популярності спільної економіки.

Нарешті, варто згадати індустрію розваг – особливо ту, яка орієнтована на людей середнього та похилого віку. Ми стаємо все більш старим та нудьгуючим суспільством, і це збільшує попит на альтернативні способи проведення часу (наприклад, створення віртуальної реальності).

Професії, яких ще немає:

 • Консультант по продуктивності;
 • Особистий цифровий куратор;
 • Спеціаліст по мікрофлорі;
 • Архітектор VR;
 • Вихователь допитливості;
 • Молекулярний дієтолог;
 • Інженер медичної робототехніки;
 • Майстер-друкар;
 • Цифровий посмертний керуючий;
 • Особистий літописець;
 • Спеціаліст з лікування цифрової залежності;
 • Оператор дронів.

Більш детально з професіями майбутнього можна ознайомитися тут.

Цифрові навички в майбутньому

Сьогодні бути програмістом (особливо хорошим та досвідченим) – гарантія відмінної роботи у всьому світі. Попит на програмістів зростає, і навряд чи що-небудь перешкодить цій тенденції. Тому в багатьох країнах цифрові навички та програмування вводяться в освітню програму з раннього віку, навіть в дошкільних установах.

Для дітей навички програмування не будуть тією областю, в якій вони набувають знання в коледжі, а стануть чимось таким же базовим, як для сучасної молоді – набір тексту. Те, що сьогодні є рідкістю та гарантує успіх, може стати звичайним явищем в майбутньому, і ніхто навіть не буде розглядати наявність цих навичок як особливе досягнення – точно так само, як сьогодні ніхто не пише в резюме, що вміє читати та писати.

У майбутньому варто зробити особливий удар на вивчення основ кібербезпеки, адже з повним перенесенням нашого життя в площину онлайн, варто звертати особливу увагу на те, кому і куди потрапляє та чи інша інформація. Наприклад, соціальна мережа Facebook заплатила штраф в 5 мільярдів доларів за витік персональних даних 87 мільйонів користувачів. І це приклад величезної корпорації, яка має широкий штаб фахівців, але одна помилка їм коштувала надто дорого.

Компетенції, на які варто робити ставку

За даними Всесвітнього економічного форуму, до 65% сьогоднішніх учнів початкової школи будуть працювати за професією, якій ще не існує. Якщо ви не знаєте, чому навчитися, щоб мати відповідні знання в майбутньому, ми підкажемо, які навички варто розвивати.

На додаток до цифрових та технічних навичок, пов’язаних з розвитком сучасних технологій, надзвичайно важливими стануть soft skills. Це те, в чому роботи не можуть замінити людей. Кілька років тому Всесвітній економічний форум визначив список цих навичок і вирішив, що вони будуть мати вирішальне значення на ринку праці в найближчі роки. До них відносяться: комплексне рішення проблем, критичне мислення, творчість, управління людьми, співробітництво, емоційний інтелект, міркування та прийняття рішень, переговори і когнітивна гнучкість.

Ми рекомендуємо нинішнім учням та студентам розвивати ці компетенції прямо зараз, беручи участь в діяльності студентських організацій, в стажуваннях, обмінах або соціальних кампаніях.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (11 оценок, среднее: 4,09 из 5)
Loading...
12 причин обрати програму “Польсько-українські студії” на факультеті міжнародних відносин Ягеллонського університету
Новини
12 причин обрати програму “Польсько-українські студії” на факультеті міжнародних відносин Ягеллонського університету
Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
Навчання за кордоном
Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
Освіта в Любліні
Люблін
Освіта в Любліні
Проведення онлайн презентацій польських вузів
Освіта та навчання у Польщі
Проведення онлайн презентацій польських вузів
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Освіта та навчання у Німеччині
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Навчання за кордоном
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Освіта в Кракові
Краків
Освіта в Кракові
Академмістечка Познані
Академмістечка Польщі
Академмістечка Познані
Вартість навчання в Польщі
Новини
Вартість навчання в Польщі
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Новини України
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Освіта у Вроцлаві
Вроцлав
Освіта у Вроцлаві
Професії майбутнього 2020/2030
Навчання за кордоном
Професії майбутнього 2020/2030
Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
Без категории
Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
Вся правда про навчання в Чехії в умовах пандемії COVID – 19
Варто знати
Вся правда про навчання в Чехії в умовах пандемії COVID – 19
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Новини
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Професії майбутнього
Освіта в Україні
Професії майбутнього
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Освіта та навчання у Німеччині
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
ЗНО
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Освіта та навчання у Німеччині
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Популярні професії
Популярні
Популярні професії
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Новини України
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Освіта в Кракові
Краків
Освіта в Кракові
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Освіта та навчання у Польщі
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Освіта та навчання у Польщі
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Send this to a friend