Головна / Новини / Освіта в Україні /

Списати на ЗНО: гарна ідея чи невиправданий ризик?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (6 оценок, среднее: 4,50 из 5)
Loading...

 

Зовсім скоро в житті випускників станеться важлива подія – день здачі зовнішнього незалежного оцінювання. Кожен з них по особливому ставиться до здачі цього екзамену. Деякі сильно хвилюються та не знаходять собі місця, інші щодуху підганяють свої знання, а деякі вибудовують у своїй голові план списання відповідей на ЗНО зі шпаргалок.  Спробуємо на нашому порталі КудаПоступать розібратися, списання на ЗНО це дійсно шанс успішно скласти іспит чи це підписання «смертельного вироку» для майбутнього студента.

Чи можливо пронести шпаргалку до аудиторії?

Останнім часом на просторах інтернету з’явилося досить багато розповідей від випускників шкіл, в яких вони переконують, що мали смогу списувати на ЗНО і вдало цим користувалися. Якщо розібратися наскільки правдиві ці розповіді, то виходить така картина:

 • Об’єм матеріалу, який охоплює дисципліна, по якій відбувається оцінювання, досить великий – це декілька років шкільного матеріалу. Шпаргалок повинно бути дуже багато і можливо не одна книга. Пронести таку кількість матеріалу непомітно зовсім не вдасться.
 • Якщо все ж таки шпаргалки вдалося пронести до аудиторії, то є лише маленький шанс, що можливо з них списати. Адже інструктор пильнує за кожним учасником оцінювання.
 • Розробляючи в голові план, як дістати шпаргалку та з неї списати, можна втратити дорогоцінний час. Все ж таки, краще свої думки та час направити в потрібне русло та сконцентруватися на своїх знаннях.

Отже, не варто всі розповіді про успішне списання на ЗНО, сприймати за чисту монету. Не все так просто і легко, як це може бути описано.

Наслідки списування

Інструктори, які знаходяться в аудиторії під час ЗНО, добросовісно виконують свою роботу і спостерігають за перебігом процедури. Тому, є великий ризик бути пійманим під час списування. Варто розібратися до яких наслідків може привести списування на ЗНО:

 • По-перше, це втрачений рік. Учня, який списував, виженуть з аудиторії. Це буде вважатися, що оцінювання не пройдено. Змоги подати документу до вищого навчального закладу вже не буде.
 • По-друге, принижена гідність учня. Виходить, що не вистачило сил та знань, щоб скласти іспит самостійно, це досить прикро.
 • Відношення оточення. Списування на ЗНО – це нечесна гра. Навіть якщо вдалося непомітно списати зі шпаргалки, буде соромно та неприємно про це розповідати своїм однокласникам та батькам. Адже, по факту, набрані бали в такому випадку – це обман.

 

 

Міфи про ЗНО

А чи потрібно взагалі списувати на ЗНО? Невже не можливо своїми силами та розумом скласти іспит? На жаль, учні досить налякано сприймають процедуру незалежного оцінювання. Розберемо деякі міфи, якими залякують майбутніх студентів:

 • Якщо не здати ЗНО, то вже більше в житті не буде такої змоги. Ні, це не так, змога буде здати ще і не раз, та покращити свій бал.
 • Дуже злі інструктори на екзамені. Насправді, ці люди не мають на меті зробити так, щоб хтось не пройшов оцінювання. Вони просто виконують свою роботу, підтримуючи порядок під час складання ЗНО.
 • Камери, металошукачі, поліція з собаками. Так, все вище перераховане може бути присутнім під час проходження контролю перед навчальною аудиторією. Але цього не потрібно боятися, ніхто не буде робити зайвих дій щодо будь-кого з учнів. А якщо відбулися неправомірні дії з боку інструкторів, то учасник має право не покидаючи приміщення складання ЗНО, написати заяву про порушення проведення оцінювання.

Як успішно скласти ЗНО?

 • Звичайно, в першу чергу, готуватися не в останній місяць перед здачею, а протягом років навчання в школі.
 • Не потрібно приймати перед іспитом велику кількість заспокійливих засобів. Вони можуть спровокувати порушення уваги, оцінки дійсності, негативно вплинути на самопочуття.
 • В останній день, перед здачею ЗНО, не потрібно себе виснажувати інформацією. Це може призвести до проблем зі сном, втоми, болів голови, зниження енергії.

Що потрібно принести з собою на ЗНО?

 • Документ, що засвідчує особу – паспорт, свідоцтво про народження, ID- картка.
 • Сертифікат про проходження ЗНО (з голограмою та фото). Це важливий документ. Якщо сертифіката не буде в учасника, то його не допустять до здачі іспитів. А також, по закінченню оцінювання, в сертифікаті буде поставлена печатка, яка засвідчить, що особою пройдено зовнішнє незалежне оцінювання.
 • Запрошення на проходження незалежного оцінювання. В ньому вказано де саме буде відбуватися ЗНО.
 • Ручки для письма чорного кольору. Бажано декілька.
 • Пляшка води, без етикетки.

Отже, для успішного складання ЗНО, зовсім не потрібно писати шпори або придумувати як пронести в аудиторію книгу. Списування – це не виправданий ризик, це не шанс на успішну здачу оцінювання, це лотерея, під час якої може не пощастити. Краще надіятися на свої знання, свіжу та ясну голову. А також бути впевненим у собі та своїх силах.

comments powered by HyperComments
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (6 оценок, среднее: 4,50 из 5)
Loading...
Send this to a friend