Як вибрати агенцію для вступу до закордонного ВНЗ?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (8 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

З кожним роком все більше випускників їде на навчання за кордон. За даними Центру за 2019 рік в іноземних ВНЗ навчалося понад 32 тисячі студентів з України. Збираючись на навчання за кордон виникає ряд важливих питань, які потребують серйозного підходу та часу. Багато хто може розгубитися, коли постають такі задачі як: як правильно зареєструватись н сайті ВНЗ, зібрати необхідні документи для отримання візи, як зробити апостиль, сертифікати на знання мови,  тощо ? Яку обрати страховку та знайти житло ?

Разом з освітнім інформаційним порталом Куди Поступати розглянемо,  як вибрати агенцію та не помилитися у виборі.

При виборі фірми-помічника радимо звернути увагу на:

 • Офісне приміщення. Варто, якщо є можливість, вести справи не через телефон, а відвідати офіс особисто. Дізнатись як давно агенція працює;

В більшості досвідчених агенцій в офісі є велика кількість сертифікатів визнання, чи представництва від ВНЗ, які вони представляють.

Якщо це представництво великої агенції, але вона вікрилась недавно у вашому місці це не підстава сумніватись у компетенції.

Не зайвим буде дізнатись, чи агенція спілкується безпосередньо з відділом рекрутації обраного вами ВНЗ і в якийц спосіб ? Чи бували представники агенції у даному ВНЗ ? Чи наявна підписана умова на представництво даного ВНЗ і рекрутацію ? Відповіді на дані питання пожуть компетенцію представників агенції.

 • Чи легальна фірма? Корисно подивитися на документи, які дозволяють агенції надавати послуги у вступі на навчання за кордоном. Справжнє, «прозоре» освітнє агентство не виникає «вчора». Проглянути сторінку Fb, Instagram. Якщо там багато підписників, значить агенція знана і досвідчена в своїй галузі.
 • Досвід діяльності агенції. Якщо агенція має принаймні 3-5 років, то це підвищує вірогідність того, що всі послуги будуть надані якісно. Працівники агенції проводять велику роботу, перш ніж почати співпрацювати з охочими навчатися за кордоном. Вони ретельно підбирають університети, школи, з якими мають намір працювати. Відвідують закордонні ВНЗ, спілкуються з викладачами, студентами, дізнаються про всі «підводні камені», які можуть виникнути на етапі вступу студента до університету. Менеджери компаній мають завжди бути інформаційно озброєні, знати всі новини та події з життя навчальних закладів.
 • Розгорнуті консультації. Агентство має бездоганно володіти інформацією щодо навчання в університетах інших країн. Спілкуючись з менеджером, сміло озвучуйте питання, які цікавлять. Відповіді мають бути точними та розгорнутими. Якщо з якоїсь причини відмовляють у наданні інформації чи недостатньо консультують, то варто замислитися про компетенцію агенції.
 • Порада від порталу – якщо у вас не 40 власних дітей, то поїдьте в ознайомчий тур по ВНЗ відповідної країни і переконайтесь чи даний навчальний заклад вам підходить. Побачивши відповідні ВНЗ у вас зявиться реальна картина де буде навчатись ваша дитина. Лише тоді підписуйте договір про послуги агенції.
 • Надання допомоги при виборі ВНЗ. Зазвичай серйозні агенції пропонують своїм клієнтам багато варіантів вищих навчальних закладів – від бюджетних до елітних. Але це зовсім не означає, що вони зможуть компетентно надати вам послуги.
 • І це характеризує агенцію, як таку, яка відповідально відноситься до своїх обов’язків, прагне догодити та допомогти зробити майбутньому студентові правильний вибір. Деякі компанії навіть розробили підготовчі курси для вступу на бюджетне відділення вибраного університету. Але і тут ви повинні бути уважними, оскільки вимоги ВНЗ змінюються, як правило щороку. І не кожна агенція слідкує за змінами, тим більше якщо ВНЗ партнерів багато. Порада від порталу, щоб агнеція показала, що пройдені курси гарантують поступлення до ВНЗ. Запитайте який документ видається після закінчення підготовчих курсів ? І чи він є вимаганий ВНЗ для вступу. І які у вас будуть переваги з ним при вступі. А от недобросовісні фірми можуть приховувати можливість вступу на бюджет, а схиляти до вступу у ВНЗ на платній основі або рекламувати тільки один навчальний заклад. Так не має бути, варто на такі моменти звернути увагу.
 • Якщо у ВНЗ передбачена реєстрація на сайті – переконайтесь, що вашу дитину зареєстрували на відповідно сайті ВНЗ. І ви отримали на електронну пошту підтвердження відповідної реєстрації.
 • Поцікавтесь про графіки і дати можливих екзаменів. Теми і обов’язкові вимоги для участі в даних екзаменах.

Плюси співпраці з агенцією:

 • Інформаційна підтримка абітурієнта професійними менеджерами в продовж вступного періоду до університету;
 • Можливість підбору навчальної програми, яка максимально підходить вимогам майбутнього студента з великої бази навчальних закладів;
 • Надання консультацій, як правильно вибрати країну, університет, спеціальність для отримання вищої освіти за кордоном;
 • Підготовка та подача всіх необхідних документів для вступу. Допомога в написанні мотиваційного листа та резюме;
 • Агенції, як правило, надають повну інформацію про дати, терміни, умови вступу на навчання, вартість навчання, можливості оплати;
 • Агенції зазвичай надають візову підтримку (отримують запрошення від ВНЗ), допомагаючи підготувати документи, необхідні для виїзду за кордон;
 • Бронювання квитків та пошук житла за кордоном теж беруть на себе агенції;
 • Консультація щодо перспектив, які відкриваються після закінчення ВНЗ за кордоном.
 • Документи, які підписуєте: договір, заяви на обробку персональних даних, тощо. Радимо уважно вивчити паперові документи, вони містять багато інформації про агенцію та про послуги, які вона надає. Переконайтесь чи є відповідні етапи оплати. Якщо у вас є хоча б 1 % сумнівів, тоді наш портал рекомендує – здійснюйте оплату за послуги частинами, за вже виконані певні етапи. Оскільки в процесі підготовки документів досить моментів і вимог, які потрібно буде виконати агенції.
 • Перечитайте в договорі що є предметом (Це інформаційно – консультаційні послуги ? і чи наявний відповідний перелік видів послуг, які вам будуть надані ? Це повинно бути розписано по пунктах. Приклад переліку послуг тут.
 • Поцікавтесь, яким чином Вашу дитину завезуть у відповідну країну, і яким чином і хто її зустріне. Поцікавтесь, що це за людина, і наскільки вона компетентна у відповідній країні. І чи наявні у ВНЗ гуртожитки. Перевірте цю інформацію в інтернеті.
 • Якщо заселення буде здійснюватись на квартири, також дуже важливо, щоб вам вказали адреси квартир. Хоча на момент підписання агенцією договору з вами, даних конкретних квартир може ще не бути для бронювання. Перевірте по картах Google, наскільки далеко дане житло від ВНЗ. Визначте для себе і дитини маршрути доїзду до ВНЗ. Поцікавтесь вартість доізду громадським транспортом.
 • Поцікавтесь на якому етапі закінчується ваша співпраця з агентством. Радимо акцентувати на цьому свою увагу.
 • Офіційний рахунок. Досвідчена агенція користуються послугами банків та приймають оплату через банківські рахунки. Солідна агенція прозоро та чітко вкаже скільки коштують послуги. В договорі повинно бути вказано, що сума за надані послуги, є остаточною і не підлягає підвищенню до моменту повного виконання договору. Досвідченні і авторитетні агенції, мають чіткий бюджет вартості послуг, який сформований роками. Якщо після оформлення договору з вас затребують додатково кошти, то варто замислитися про шахрайські наміри фірми;
 • Надання допомоги в оформленні візи. Одна з головних причин, чому люди звертаються до освітніх агенцій. Іноді клопітно розв’язати візові питання самостійно, тому що в основному у майбутніх студентів чи їх батьків немає достатньо досвіду та часу. Тому співробітники освітніх компаній мають допомогти у підготовці пакету документів для отримання візи, надати консультацію в усіх візових питаннях. Ідеально, якщо фірма допомагає у продовженні навчальної візи під час навчання. Якщо агенція відмовляє в допомозі в оформленні дозволу на навчання в іншій країні, чи знімає з себе багато обов’язків, то варто задуматися чи потрібно звертатися до такої фірми взагалі; Хоча агенція лише на підставі документів про зарахування дитини до ВНЗ готує лише анкету для подачі на візу.
 • Оформлення документів для навчання у ВНЗ. До професійних обов’язків співробітників агентства відноситься допомога у зборі потрібних документів для вступу до вищого навчального закладу. Але, в першу чергу працівники фірми мають детально проконсультувати абітурієнта. При цьому описавши всю процедуру вступу. Маючи вже зібраний комплект документів, агенція має перевірити правильність їх оформлення.
 • Пошук житла. На це питання варто звернути особливу увагу, адже приїхати жити в чужу країну та не мати постійного житла – це не лише незручності, а й проблема. Тож, агенція має допомогти студентові у пошуках житла за кордоном. Момент з пошуком квартири чи кімнати у гуртожитку потрібно обговорити з менеджерами агентства не відкладаючи. Особливо приділити увагу фінансовому питанню. Адже, деякі агентства беруть плату за житло самостійно, інші – нараховують чималенький відсоток за допомогу ріелтора. А треті – бронюють житло для студента, даючи право йому самому розраховуватися з власниками квартири чи кімнати. При цьому сама агенція не прибавляє собі відсотків за знайдене житло. Третій варіант фірми є оптимальним та зручним. Ще перевірити порядність освітньої агенції можна відмовившись від запропонованого ним житла. Як правило, хороша компанія не буде нав’язувати свої пропозиції, а дасть студентові право власного вибору. А от працівники агенції, які мають намір нажитися на своєму клієнтові, будуть таким розвитком подій не задоволені.

Приклад договору оренди житла

 • В договорі також повинно бути вказано, чи в дані послуги входить заселення (відповідно без оплати житла). Якщо мова йде про квартиру, то згідно законодавства, будь-якої країни з неповнолітніми не можуть безпосередньо підписувати умову найму квартири. Ризикованим, є наприклад ситуація заселення 5-6 дітей в одну трикімнатну квартиру. Оскільки  місячна оплата за помешкання є як правило незмінною. (це оплата за найм, окремо комунальні послуги, інтернет). Також «кауція» – завдаток, в розмірі одного місяця. (що збільшує вартість найму) квартири.  У випадку, якщо одна чи дві особи змінять бажання навчатись чи проживати, фінансове навантаження вартості оплати за квартиру ляже на решта хто залишився там проживати і хто підписав договір. Рекомендація від порталу- при заселенні в квартиру зробити якісні фото стану квартири. Це для того, щоб вас з часом не звинуватив власник у погіршенні стану квартири і обовязковій компенсації. Перевірте при заселенні технічний стан електроприладів, запишіть покази лічильників, тощо. Дана інформація може вам знадобиться.
 • Порада від порталу – більшість державних ВНЗ мають свої гуртожитки, обладані і адаптовані до студентського життя.
 • Надання допомоги в оформлені медичного страхування. Цей пункт теж входить в обов’язки хорошого агентства. Зазвичай страхування є вимогою для отримання студентської візи. Тут потрібно теж і вам слідкувати за змінами візової політики на сайті відповідного консульства. І робити це з періодичністю 1-2 міс.
 • Варто знайти якомога більше відгуків про агенцію. Довіритися лише перевіреній фірмі, яка зарекомендувала себе як відповідальна та надійна. Інформацію можна черпати з інтернет-ресурсів, форумів та сайтів, а також з особистих розмов зі знайомими студентами.
 • Хорошою альтернативою освітнім агенціям є наш інформаційний портал Куди Поступати. На інтернет порталі Куди Поступати легко та безкоштовно будь-який користувач зможе:
 • Ознайомитися з переліком вищих навчальних закладів України та зарубіжжя;
 • Без посередників встановити контакт з вибраним університетом;
 • Знайти інформацію про навчання та проживання за кордоном: оформлення візи, пошук житла, фінансові питання.

Пріоритетами сайту є:

 • Безкоштовне користування;
 • Зручна система пошуку;
 • Можливість користуватися сайтом в будь-який час;
 • Постійне оновлення бази даних ВНЗ та іншої корисної інформації для студентів та абітурієнтів.

Якщо ви вирішили отримати європейську освіту, то намагайтеся детально та ретельно вивчати питання щодо поступлення, отримання студентської візи та переїзду за кордон. Обравши надійне джерело надання правильної, прозорої, корисної інформації, можна зекономити свій час та нерви. Для цього радимо скористатися порадами та матеріалом нашого інформаційного порталу Куди Поступати.

Читайте більше новин про освіту в Україні та закордоном та підписуйтеся на нашу сторінку у Фейсбук.

Якщо вам сподобалась стаття поділись нею з друзями.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (8 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Топ-10 професій без вищої освіти
Новини
Топ-10 професій без вищої освіти
Академмістечка Кракова
Академмістечка Польщі
Академмістечка Кракова
Куди вступати після 9 класу
Варто знати
Куди вступати після 9 класу
Пробне ЗНО 2021 – коли відбудеться, та коли реєструватись
ЗНО
Пробне ЗНО 2021 – коли відбудеться, та коли реєструватись
Освіта в Варшаві
Варшава
Освіта в Варшаві
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Новини
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Освіта в Любліні
Люблін
Освіта в Любліні
Робота для студента в Польщі – особливості працевлаштування
Варто знати
Робота для студента в Польщі – особливості працевлаштування
Вартість навчання в Польщі
Новини
Вартість навчання в Польщі
Популярні професії
Популярні
Популярні професії
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Освіта та навчання у Німеччині
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
Навчання за кордоном
Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
Без категории
Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
Вся правда про навчання в Чехії в умовах пандемії COVID – 19
Варто знати
Вся правда про навчання в Чехії в умовах пандемії COVID – 19
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Новини
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Професії майбутнього
Освіта в Україні
Професії майбутнього
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Освіта та навчання у Німеччині
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
ЗНО
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Освіта та навчання у Німеччині
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Популярні професії
Популярні
Популярні професії
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Новини України
Як університети можуть швидко адаптуватися до нового середовища?
Освіта в Кракові
Краків
Освіта в Кракові
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Освіта та навчання у Польщі
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Освіта та навчання у Польщі
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Send this to a friend