ТОП-10 порад, як вибрати країну для навчання за кордоном

 

В родині прийнято рішення — майбутній студент вирушає отримувати освіту за кордон. Наступним важливим питанням є вибір країни для навчання. Куди їхати? За якими критеріями вибирати країну? Разом з інформаційним порталом Куда Поступать дамо відповіді на ці питання.

Наведемо 10-ть основних факторів, на які варто звернути увагу при виборі країни для навчання:

  1. Власні уподобання

Як банально це не звучало б, але в першу чергу потрібно визначитися з власними уподобаннями, інтересами, смаками. І вирішити, в якій саме країні хотілося б не тільки навчатися, а і проживати. Якщо людині цікаво пізнавати все нове, само реалізовуватися, подорожувати, то є сенс обирати країну протилежну батьківщині. Або можливо, людині по душі країни, які схожі за менталітетом та традиціями з рідною країною. Отже, для початку варто виділити для себе країни, які приваблюють, та країни, які не має бажання відвідувати.

  1. Визначитися з метою поїздки за кордон

На вибір країни впливає наявність мети у студентів:

  • Еміграція за кордон. Якщо в планах у молодих людей не тільки навчання, а ціль залишитися жити за кордоном, то є сенс їхати, наприклад, до Канади. У цій країні, студент, який навчається у закладі освіти два роки, має право отримати візу на три роки для пошуку роботи. А пропрацювавши рік чи два в залежності від спеціальності, іноземець отримує дозвіл на постійне місце проживання на п’ять років. Для людини, яка мріє емігрувати за кордон, поїздка на навчання до Канади є чудовим шансом залишитися там проживати. В США та Великобританії набагато складніше залишитися на постійне проживання, але теж можливо.
  • Побудова успішної кар’єри. Якщо мета студента — це блискавична кар’єра по закінченню навчання, то радимо поміж усіх країн світу вибирати Сполучені Штати Америки. В цій країні розвинені напрямки бізнесу, ІТ-систем, менеджменту, журналістики, маркетингу. Якщо мета студента – стати чудовим лікарем, тоді варто для навчання вибрати Велику Британію, одна з небагатьох країн, яка випускає професіоналів в цій сфері.
  1. Що планує вивчати студент

В залежності від історії, культури, економіки країн, кожна з них відома великими досягненнями в навчанні в певних сферах. Наприклад:

  • На весь світ відома англійська система правосуддя. Тому, іноземні студенти відправляються до Англії, вивчати юриспруденцію, бо багато країн взяли в приклад знамениту британську судову систему. Також до Великобританії їдуть навчатися в областях архітектури та будівництва.
  • Італія славиться відомими будинками мод, модельєрами, дизайнерами. Тому, вивчати дизайн, мистецтво краще в Італії.
  • Для тих студентів, які планують в майбутньому стати бізнесменами, управлінцями, менеджерами чи маркетологами потрібно за знаннями їхати до Сполучених Штатів Америки.
  • В Австрії популярні направлення: медицина, економіка, фінанси, готельна справа, журналістика.

 

  1. Варто звернути увагу на рейтинги університетів

В залежності від спеціальності, яку вибрав студент, потрібно вивчити рейтинги університетів. Це теж має значення, якщо ціль – вибрати найкращий навчальний заклад. Проте, це зовсім не означає, що потрібно їхати до США чи Канади, якщо в планах було отримати освіту у Польщі. Це лише один з критеріїв вибору країни для навчання.

  1. Вартість навчання та проживання

 

Одне із найважливіших питань у виборі країни – це фінансова сторона питання. Оскільки, в більшості випадків, саме від цього критерію залежить, на яку країну для навчання впаде вибір студента. Варто дізнатися скільки коштує навчання та проживання у вибраній країні. Не дуже дорогими являються:

  • Польща. Навчання в цій країні студентам обійдеться від 800 євро на рік, проживання від 500 євро в місяць;
  • Чехія. Прожити в країні студент може на 300 євро в місяць;
  • Франція. Навчатися в Франції можна безкоштовно, а от за проживання прийдеться віддавати в місяць від 700 євро;
  • Німеччина. Отримати освіту можливо за 500 євро на рік, а витрати на життя можуть становити від 700 євро.

Дорогі країни це:

  • США. Навчання в Америці обходитиметься від 15 тисяч доларів на рік. І десь така ж сума буде витрачена на інші потреби людини;
  • Канада. Витрати на навчання будуть становити від 14 тисяч канадських доларів, а на харчування, житло, транспорт від 13 тисяч. В плані витрат плюс Канади в тому, що навчатися студентам потрібно лише два роки на відміну від інших країн;
  • Великобританія. Вартість навчання коливається від 12 до 40 тисяч доларів, в залежності від вибраної спеціальності. В загальному на освіту та проживання студент може витратити близько 30 тисяч доларів.

Цікавим нюансом є те, що в країнах, де навчання в університетах безкоштовне, можуть бути високі ціни на житло, продукти та інші потреби. Так відбувається у Фінляндії, або Норвегії. Іноземні студенти вибирають ці країни для навчання через те, що все одно відбувається економія на оплаті навчання. Країни активно конкурують з рейтинговими дорогими країнами.

Якщо є змога отримати в університеті стипендію чи гранти, то обов’язково такою можливістю потрібно користуватися, адже цими коштами можна перекрити витрати на навчання чи проживання. Наприклад, в Британії магістри можуть за спеціальною британською програмою отримати грант, який покриє витрати близько двох років навчання. А бакалаврати в університетах Англії отримують стипендії, які покривають до 50-ти відсотків витрат.

У Канаді та США у деяких рейтингових навчальних закладах теж можливо отримувати стипендії.

  1. Умови вступу до університетів та вимоги для вступників

Потрібно звернути увагу на умови вступу до вищих навчальних закладів. Зазвичай вони не складні. Але, кожен університет має свої нюанси, тому до цього потрібно серйозно поставитися та вдатися у всі деталі. Основні умови вступу:

  • Високі бали в атестаті. У багатьох вищих навчальних закладах немає додаткових іспитів, тому середній бал в атестаті чи дипломі відіграє велику роль у вступі до університету чи коледжу;
  • Наявність сертифікатів IELTS або TOEFL. Вони підтверджують хороший рівень знання англійської мови;
  • Грамотно написаний мотиваційний лист (есе). Думка про абітурієнта починається з розглядання його документів. Мотиваційний лист має велике значення, адже саме він рекламує вступника. Тому, есе потрібно написати зрозуміло, чітко, без лишньої інформації, без граматичних та пунктуаційних помилок.

 

  1. Один з важливих факторів при вступі – сертифікати IELTS і TOEFL?

Існує два види сертифікатів на знання англійської мови, це IELTS і TOEFL.

Чим же відрізняються ці два тести? TOEFL – це тест американський, а IELTS – британський.  Сертифікат TOEFL приймають не у всіх вищих навчальних закладах Англії. Сертифікат IELTS приймають:

  • Країни Європи;
  • Канада;
  • Австралія;
  • Сполучені Штати Америки;
  • Нова Зеландія.

IELTS тести можна скласти в Україні. Існують центри в багатьох містах:

  • Києві;
  • Одесі;
  • Львові;
  • Дніпрі;
  • Харкові;
  • Чернівцях;
  • Ужгороді.

Спочатку потрібно зареєструватися та визначитися з датою складання іспиту. Ціна від 3500 гривень.

TOEFL тести можна скласти у центрі Anyway Plus, оплативши 180 доларів.

Наприклад, щоб вступити до канадського коледжу чи американського навчального закладу потрібно набрати не менше 6,5 балів IELTS.

  1. Чи буде можливість поєднувати навчання і роботу

Варто звернути увагу на такий момент при вступі до ВНЗ за кордоном. Адже, працюючи під час навчання та отримуючи кошти, можливо перекривати витрати зв’язані з навчальним процесом та витрати на проживання.

В Польщі дозволено легально працювати лише аспірантам. В Чехії студент може працювати 30 діб на рік. В США іноземець зі студентською візою не має права поєднувати навчання та роботу. Країни, які дозволяють студентам працювати під час навчання:

  • Іспанія;
  • Великобританія;
  • Франція.
  • Канада.

 

  1. Віза для поїздки на навчання за кордон

На сайтах посольств є інформація щодо відкриття студентської візи до різних країн світу. Вимоги у кожної країни різні, тож інформацію варто ретельно вивчити. На що звернути увагу:

  • Строки подання студентської візи різні у кожної з країн;
  • Зібрані документи повинні бути без помилок;
  • Чи відповідає вибрана спеціальність тій, на яку навчалися на батьківщині (для студентів, які вже мають диплом);
  • Фінансове питання. Чи достатньо коштів має іноземець, щоб прожити за кордоном і після навчання повернутися у свою країну.

 

  1. Де проживати під час навчання у ВНЗ?

 

Питання на яке варто звернути увагу заздалегідь. Дуже зручно буде в перший рік навчання проживати в гуртожитку при університеті чи коледжі. Для людини, яка вперше потрапила на нове місце проживання, це ідеальний варіант. Поруч начальний заклад, не потрібно витрачатися на транспорт. Легше знаходитися в оточені одногрупників, які допоможуть у незрозумілих ситуаціях. Коли адаптація завершилася, то можна підшукати орендовану квартиру. В основному, це стається з другого року навчання. Квартиру можна орендувати недорого, тому витрати від переїзду з гуртожитку сильно не зростуть.

При виборі країни для навчання варто звернути увагу на багато факторів. Кожна країна має свої нюанси, потрібно заздалегідь бути готовими до різних ситуацій. Життя в кожній з країн світу відрізняється, тому перед поїздкою, потрібно визначитися з цілями та уподобаннями. Варто почитати відгуки людей, які вже мають диплом, отриманий за кордоном, які мають досвіт і готові ним поділитися з іншими. Але, кожна людина індивідуальна. Не для кожного студента найкращим варіантом буде навчання у найпрестижніших навчальних закладах світу. Тож, не завжди варто брати до уваги думку інших людей, а більше прислуховуватися до себе.

Читайте більше новин про вищу освіту в Україні та закордоном та підписуйтеся на нашу сторінку у Фейсбук.

Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Академмістечка Польщі
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Вступна кампанія 2020 – що нам підготувало МОН
ЗНО
Вступна кампанія 2020 – що нам підготувало МОН
Проведення онлайн презентацій польських вузів
Освіта та навчання у Польщі
Проведення онлайн презентацій польських вузів
Професії майбутнього
Освіта в Україні
Професії майбутнього
Дякуємо, Польща: спеціальні пропозиції для українців при вступі в польські університети
Варшава
Дякуємо, Польща: спеціальні пропозиції для українців при вступі в польські університети
Втілюємо мрії разом – вища освіта у Франції
Варто знати
Втілюємо мрії разом – вища освіта у Франції
20 порталів та інтернет-ресурсів з пошуку роботи у Польщі
Варто знати
20 порталів та інтернет-ресурсів з пошуку роботи у Польщі
Освіта у Вроцлаві
Вроцлав
Освіта у Вроцлаві
Безкоштовний транспорт, зв’язок,  соціальні послуги
Навчальний процес в Польщі
Безкоштовний транспорт, зв’язок, соціальні послуги
Продовжити навчання у Польщі: запущено 01.04.22 р .спеціальну програму для студентів та аспірантів з України
Варто знати
Продовжити навчання у Польщі: запущено 01.04.22 р .спеціальну програму для студентів та аспірантів з України
Академмістечка Варшави
Академмістечка Польщі
Академмістечка Варшави
Дізнайся інформацію про вступ “на живо”!
Новини
Дізнайся інформацію про вступ “на живо”!
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
X
Send this to a friend