ТОП 10 популярних питань про навчання за кордоном

 

За останні роки великий відсоток студентів від’їжджає на навчання за кордон. Немаленька кількість школярів ще навчаючись у школі планують отримати освіту в інших країнах. Одержати якісну освіту, диплом європейського значення, ознайомитися з традиціями та менталітетом країн – це мрія багатьох студентів. Перед тим, як розпланувати свою поїздку та вступ до вищого навчального закладу у будь-якій країні світу, у випускника школи є безліч питань, відповіді на які досить важко отримати. Разом з нашим інформаційним освітнім порталом Куда Поступать розглянемо, які важливі питання цікавлять студентів, що планують навчатися за кордоном.

 Чи варто їхати в іншу країну для отримання вищої освіти?

Студенти України мріють про європейську освіту. Багато хто без сумнівів від’їжджає в Європу за реалізацією своїх мрій. А багато молоді не наважується на такий крок, бо має ряд питань:

  • Адаптація. Наскільки швидко адаптується людина до життя у незнайомому середовищі, звичайно залежить від її характеру, темпераменту, звичок, уподобань. Якщо поїхати на навчання до країни, схожої за менталітетом з Україною (Польщі, Чехії), то звісно там можливо швидше знайти знайомих, однодумців, друзів. Схожість мови, культури, звичаїв, традицій між країнами відіграє важливу роль в адаптації студента до нового місця проживання. Перед тим, як вирушати до незнайомої країни є сенс зібрати якомога більше інформації про дану країну. Вивчити інформацію про культуру, звичаї. Якщо при вищому навчальному закладі буде створюватися угрупування серед студентів зі спільними інтересами, то потрібно обов’язково до нього приєднатися. Спілкування, спільні уподобання, заняття колективною справою зближують людей різної національності;
  • Знання мови. Більшість ВНЗ усього світу, при вступі абітурієнта, разом з потрібним переліком документів вимагає мовний сертифікат. Тобто, майбутньому студентові потрібно скласти іспит з мови. Знання мови тієї країни, де буде проживати та навчатися людина, це великий плюс для неї. Від цього залежить як швидко вона адаптується до життя в іншій країні. Успішність теж буде залежати від рівня знання мови. Тож, готуватися до вступу до вищого навчального закладу за кордоном потрібно заздалегідь. Як варіант можна закінчити мовну школу, навчання в якій дасть знання гідного рівня.
  • Навантаження в навчанні. Момент, який бентежить велику кількість вступників це академічне навантаження. В багатьох європейських країнах, США, Канаді освіта знаходиться на високому рівні, колосальні знання та досвід від практичних занять отримують випускники університетів. Не варто боятися навантаження та складнощів, адже саме за знаннями студенти вирушають на навчання за кордон. І потрібно пам’ятати, що дипломи, отриманні у країнах Європи визнаються в усьому світі.

Які переваги навчання за кордоном?

Навчання за кордоном – це чудова перспектива побудувати кар’єру. Мати диплом, який визнається в усіх країнах світу, це престижно. Але, крім цього є ще ряд важливих переваг:

  • Вищі навчальні заклади випускають студентів з високим рівнем знань;
  • Отриманий досвід від навчання та проживання за кордоном це великий плюс для майбутньої кар’єри;
  • Нагода познайомитися з людьми з багатьох країн світу, знайти однодумців та друзів-іноземців;
  • Можливість працевлаштуватися в любій країні світу.

Яку країну обрати?

На що звернути увагу при виборі країни для подальшого навчання та отримання вищої освіти? Разом з нашим інформаційним порталом Куда Поступать зупинимося на деяких моментах:

  • Особисті уподобання. Насамперед потрібно відштовхуватися від особистих уподобань. Адже, довгий час в країні, яку вибере студент, потрібно буде не тільки навчатися, а і жити та проводити свій час. Українці дуже полюбляють Німеччину, Францію, Великобританію;
  • Вибір спеціальності. Звернути увагу на те, вищі навчальні заклади якої країни випускають висококласних спеціалістів тієї професії на яку збирається вступати абітурієнт. Адже, за кордон потрібно їхати за знаннями, досвідом та уміннями. І тому, слід обирати країну, в навчальних закладах якої, звичайного студента, перетворять на професіонала та спеціаліста. Вищі навчальні заклади Франції, Великобританії, Німеччини, Іспанії, Італії випускають професіоналів, які з легкістю можуть працевлаштуватися в будь-якій країні світу;
  • Територіальне розташування. Звичайно, відстань між країнами відіграє немаленьку роль в виборі місця для отримання вищої освіти. Чим ближче будуть навчатися діти, чим більше буде можливостей приїздити на батьківщину, тим спокійніші будуть батьки. Українці досить часто вибирають країни-сусідів Польщу та Чехію.
  • Вартість проживання. Досить актуальне питання у виборі країни для навчання. Невисока вартість проживання в таких країнах:
  • У Чехії студенту прийдеться віддавати в місяць за кімнату, харчування та інші потреби близько 300 євро;
  • У Польщі студент може прожити на 500 євро в місяць;
  • За харчування, страховку, житло у Німеччині студент буде витрачати близько 700 євро в місяць. Беручи до уваги значно вищий прожитковий мінімум в цій країні у порівнянні з Україною, це невелика сума. Але, є нюанс, на рахунку студента, який приїжджає до Німеччини навчатися, має бути сума, якої вистачить, щоб прожити рік у країні. Це близько 8000 євро.

Як обрати вищий навчальний заклад?

Після того, як майбутній студент визначився з країною, потрібно знайти вищий навчальний заклад. Перш за все, потрібно визначитися зі спеціальністю та відштовхуватися від цього. Також ознайомитися з рейтингами університетів. З порталом Куда Поступать розглянемо деякі моменти, на які слід звернути увагу при виборі ВНЗ:

  • Зрозуміла система вступу. Перш за все потрібно дізнатися, чи можливо вступати до обраного вузу після 11 класу, чи потрібно ще отримувати ступінь бакалавр перед тим, як відправлятися за кордон. В таких країнах як Польща, Чехія, Німеччина, Франція система вступу до вищих навчальних закладів досить проста – це надання потрібного пакету документів. Але, у кожного ВНЗ є свої нюанси, на які обов’язково потрібно звернути увагу. Наприклад, в Чехії студенти мають скласти іспити з деяких предметів, у Франції та Німеччині скласти іспит на мовний сертифікат TOEFL/IELTS (знання мови);
  • Надання стипендій. Можливість брати участь у стипендіальних програмах, отримувати гранти – це дуже гарний бонус до навчання. Майже кожен ВНЗ в будь-якій країні має свою систему надання стипендій студентам, які мають змогу змагатися за гранти і в разі їх отримання, покривати витрати на навчання чи проживання. Наведемо один з прикладів, як це відбувається у вищих навчальних закладах Великобританії. Навчання в Англії досить недешеве, але є деякі приємні моменти. Студенти магістратури Вестмінстерського університету можуть отримати грант, завдяки якому перекриються всі витрати на навчання та переліт. Студенти, які навчаються в Mary Orr Paterson Scholarship, мають змогу отримати грант в розмірі 4000 фунтів. А у Франції студенти мають пільги на проїзд, харчування тощо. Ці всі нюанси залежать від обраного вищого навчального закладу;
  • Можливість підробляти паралельно з навчанням. Чудовим варіантом є змога отримати підробіток на кафедрі при своєму вузі. Це дає не лише матеріальні здобутки, а й чималий досвід та практику. Наприклад, в Польщі, є бонус для студентів, які працюють. Якщо учень отримує заробітну плату менше ніж 150 євро, то він звільняється від сплати податків. Але, студент-іноземець в цій країні має право працювати лише на канікулах.

Чи можливо за кордоном навчатися безкоштовно або за невеликі гроші?

Це питання турбує студентів-іноземців та їх батьків. Якщо в абітурієнтів є намір вступати до державних вищих навчальних закладів у іншій країні, то є можливість навчатися безкоштовно. Розглянемо декілька країн, ВНЗ яких, з радістю відкривають двері перед іноземцями та надають змогу отримати освіту безкоштовно чи за невеликі кошти:

  • Німеччина. У державних німецьких вузах студенти мають можливість навчатися безкоштовно;
  • Польща. Якщо навчальна програма висвітлюється польською і студент-іноземець має бажання навчатися цією мовою, то для такого студента є можливість здобувати освіту безкоштовно. Такий абітурієнт повинен пройти конкурсний відбір. Для інших студентів навчання обійдеться в невисоку суму – 1000-3000 євро. Іноземець з легкістю зможе вибрати вищий навчальний заклад Польщі, беручи до уваги свої уподобання та спеціальність;
  • Чехія. Якщо навчальна програма у вищому закладі освіти подається чеською мовою, то студент згідно з конкурсом може вступити на безкоштовне навчання;
  • Франція. У державних вищих навчальних французьких закладах можна здобути освіту безкоштовно.

 Чи потрібна віза та як її отримати?

Для того, щоб навчатися за кордоном, потрібно відкрити візу, яка є правом на довгострокове знаходження людини на території іншої країни. Візу отримують у візових центрах, посольстві чи консульстві. Для того, щоб отримати візу слід виконати такі дії:

  1. Зареєструватися на подання документів для отримання візи. Насправді, це питання потрібно ретельно вивчити на сайтах консульства країни, оскільки цей процес у кожної з країн виглядає по різному. Загалом, потрібно зарезервувати для себе дату і час подання документів;
  2. Зібрати пакет документів. Будь-яка помилка в документах призведе до відмови у наданні візи. Тому потрібно бути вкрай уважними.
  3. Подати документи. У призначений день та час особисто принести зібраний пакет документів до посольства.
  4. Забрати закордонний паспорт з візою.

Кожна країна при відкритті студентської візи має ряд своїх нюансів, наведений вище список – це узагальнений алгоритм дій. Точну інформацію про отримання візи в будь-яку країну світу можна отримати у консульствах.

В якій країні краще вчити англійську мову?

Звичайно вивчити мову серед англомовного населення набагато легше та швидше. Тому, коли людина приймає рішення їхати вчитися за кордон, це чудова можливість в короткі терміни опанувати англійську мову. Країни, в який краще вчити англійську:

  • Великобританія. Батьківщина англійської мови, тому не дивно, що багато молоді їде на навчання в цю країну;
  • Канада. Ця країна славиться якісною освітою, викладачі високого рівня допоможуть з легкістю освоїти незнайому мову;
  • США. Поїхавши до Америки вивчати англійську мову, можливо навчитися різним діалектам та вимові.

 

Як обрати мовну школу?

Для того, щоб навчатися та проживати за кордоном, потрібно знати мову тієї країни, куди збирається від’їжджати майбутній студент. В багатьох країнах навчання ведеться англійською мовою. Але, якщо знання мови знаходиться на низькому рівні, то слід звернутися по допомогу в мовну школу. Отже, перш за все є сенс закінчити в іншій країні мовну школу, вивчити мову та далі в цій же країні продовжити навчання у вищому навчальному закладі.

Вивчення саме англійської мови зараз актуальне для багатьох людей. Якщо вивчати її у Великобританії чи США, то можна досить швидко досягти бажаних результатів. Адже, навчаюсь в мовній школі студент постійно оточений англомовними людьми, повністю занурюється в потрібну атмосферу та середовище. Майже в кожному місті цієї країни є мовні курси, тому знайти потрібну школу не буде важко. Варто звернути увагу на:

  • Програми, за якими ведеться навчання;
  • Рівень підготовки учнів;
  • Плату за навчання (додаткова популярність мовної школи може коштувати більше).

Чи можливо отримати освіту за кордоном після 9-го класу?

Багато країн приймають на навчання до своїх навчальних закладів випускників 9-го класу. Популярними країнами, куди їдуть отримувати освіту неповнолітні українці є:

  • Польща. Перевагами цієї країни є невелика відстань до України, схожість мови та менталітету. По закінченню 9-го класу учні можуть навчатися у Польщі в технікумах та ліцеях;
  • Словаччина. У цій країні учень може отримати спеціальність, закінчивши технікум. При вступі необхідне знання словацької мови;
  • Чехія. Щоб потрапити в Чехію на навчання, потрібно відкрити візу. Також важливим нюансом є знання чеської або англійської мови;
  • Іспанія. Отримати диплом європейського значення може випускник 9-го класу в Іспанії, закінчивши старшу школу, а потім вищий навчальний заклад.

Чи безпечно відправляти дитину на навчання за кордон?

За дитиною, яка вступила на навчання до закладу освіти за кордоном, несуть відповідальність:

  • Опікун – людина, яка буде проживати разом зі студентом на протязі періоду навчання, поки учень не досягне повноліття;
  • Представник страхової компанії;
  • Адміністрація школи;
  • Представник освітнього агентства.

 

Отже, зробимо висновок, що дипломи країн Європи, США, Канади є затребувані в усьому світі. Випускники вищих навчальних закладів цих країн легко працевлаштовуються та будують прекрасну кар’єру. Якщо є бажання та мета навчатися за кордоном, то обов’язково потрібно втілити все задумане у життя. З нашим освітнім порталом Куда Поступать усі складні питання, які виникають у майбутніх абітурієнтів здаються не такими ж незрозумілими.

Читайте більше новин про вищу освіту в Україні та закордоном і підписуйтесь на нашу сторінку у Фейсбук.

 

Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Академмістечка Познані
Академмістечка Польщі
Академмістечка Познані
Куди вступати після 9 класу
Варто знати
Куди вступати після 9 класу
Продовжити навчання у Польщі: запущено 01.04.22 р .спеціальну програму для студентів та аспірантів з України
Варто знати
Продовжити навчання у Польщі: запущено 01.04.22 р .спеціальну програму для студентів та аспірантів з України
Іноземні стипендії у Європі: хто може навчатися безкоштовно?
Навчання за кордоном
Іноземні стипендії у Європі: хто може навчатися безкоштовно?
Вартість навчання в Польщі
Новини
Вартість навчання в Польщі
Продовження навчання у  Польщі для українських біженців
Навчальний процес в Польщі
Продовження навчання у Польщі для українських біженців
Назвали топ-5 IT-спеціальностей, на які буде максимальний попит у 2022 році
Варто знати
Назвали топ-5 IT-спеціальностей, на які буде максимальний попит у 2022 році
Робота для студента в Польщі – особливості працевлаштування
Варто знати
Робота для студента в Польщі – особливості працевлаштування
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
ЗНО 2020 не відміняється – нові правила та умови проведення тестування
ЗНО
ЗНО 2020 не відміняється – нові правила та умови проведення тестування
ТОП жіночих професій у 2022 році
Блог
ТОП жіночих професій у 2022 році
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
X
Send this to a friend