Професії майбутнього 2020/2030

Затребувані професії майбутнього і які навички варто розвивати

Разом з експертною агенцією Trenkwalder ми пропонуємо нашим читачам рейтинг професій, які будуть затребувані роботодавцями, та гарантують хороший заробіток з перспективним кар’єрним ростом.

Медична сфера

Петро Матан, менеджер з розвитку національних ключових клієнтів та бізнес-процесів Trenkwalder, стверджує, що з точки зору демографічних змін в Європі (старіння суспільства), серед цікавих професій, з великою кількістю вакантних місць та високою заробітною платою, буде широко підніматися медична промисловість. На підставі наявних досліджень та прогнозів попит на персонал зросте як мінімум на 10% протягом наступного десятиліття та на 25% в наступні 30 років, якщо дивитися тільки через призму європейських країн. Це стосується всього спектра посад: лікарів, медсестер, фізіотерапевтів, тренерів, парамедиків, осіб, які здійснюють догляд за літніми людьми, дієтологів.

Також варто зазначити, що в медичній сфері стануть затребуваними фахівці, яких зараз немає. Сьогодні існує велика кількість компаній, пов’язаних з відстеженням фізичного стану людини за допомогою спеціальних чіпів та датчиків. Все більшої популярності набувають таблетки FitBit, або особливі татуювання, такі як VivaLNK – наночіпи, які імплантуються в шкіру. Ці датчики можуть контролювати всі життєво важливі показники здоров’я в режимі онлайн та створювати повноцінну медичну карту в хмарі, до якої має доступ лікуючий лікар. З майбутнім розвитком даної технології, фахівці, які будуть займатися розробкою та впровадженням даних датчиків стануть затребуваними по всьому світу.

 Інженери з відновлюваної енергії

Внаслідок негативного впливу людини на навколишнє середовище, все більше проявляються побічні ефекти: теплове, хімічне, радіоактивне забруднення середовища в поєднанні зі швидким зменшенням легкодоступних запасів палива, особливо нафти, газу та вугілля. На жаль, варіантів видобутку енергії у людства стає все менше, і до найбільш безпечних і перспективних можна віднести відновлювану енергетику. Людство зіткнулося з необхідністю створення енергетичних установок, що використовують енергію Сонця, вітру, води для вирішення енергетичного питання. Даний напрямок дуже перспективний, адже ця енергія безперервно відновлюється та практично невичерпна. Згідно зі статистикою в США, в 2016-2026 роках потреба в інженерах, що спеціалізуються на фотогальваніці, збільшиться на 115%, а на вітроенергетиці – на 95%. Ці зміни торкнуться більшості країн, оскільки ще більше уваги буде приділятися екологічному виробленню енергії.

 Кваліфіковані та некваліфіковані робітники

Серед 10 посад, на які найважче набирати співробітників в Європі роботодавці вказали таких, як: механізатор, електрик та електромеханік, оператор навантажувача, робочий на виробництві, працівник складу. На пострадянському просторі можна спостерігати явний дефіцит таких спеціальностей, як кухар, касир, педагог, слюсар, зварювальник, токар, монтажник, бетонщик, тесля. В основному це професії, які в останні двадцять років ігнорувалися сучасною системою освіти та були нецікаві молодому поколінню, чим викликали поточний дефіцит.

Незважаючи на автоматизацію та використання нових технологій у великій кількості областей, завжди будуть вимагатися кваліфіковані робітники.

Професії, що гарантують економічний успіх

IT та програмування

Протягом багатьох років доходи в ІТ-індустрії будуть значно вище середнього. Це пов’язано як з постійною нестачею фахівців, так і з високою вартістю цієї галузі. Однак варто стежити за тим, які мови набирають популярність, та завжди тримати руку на пульсі. До недавнього часу одними з найбільш високооплачуваних мов були Java, Ruby, Python і C. Тепер на їх місце прийшли Go, Clojure, F # і Scala. Java все ж залишається однією з найбільш високооплачуваних мов, особливо при високому рівні навичок.

Варто відзначити, що в сфері IT з’являться нові професії, наприклад, фахівець з інтерфейсного програмування, експерт по open source, програміст-педагог і т.д.

BPO / SSC (Shared Service Center)

Сектор BPO дуже динамічно розвивається та буде продовжувати працювати в 2020 році. Буде рости попит на людей з хорошим знанням іноземних мов, фахівців з бухгалтерського обліку та фінансів.

Заробіток в сучасному секторі послуг також привабливий для людей, які починають свою професійну кар’єру. У міру того, як зростають компетенції співробітника, і як він піднімається по кар’єрних сходах, він буде отримувати безліч додаткових послуг у вигляді пільг, можливостей для підвищення кваліфікації та поїздок за кордон.

Бізнес-аналітика

Згідно StackOverflow, інженер з обробки даних та фахівець з Data Science – одні з найприбутковіших та бажаних вакансій в 2019 році. Попит на цих фахівців буде рости, тому що потенціал даних для кожної області бізнесу величезний. Саме завдяки аналізу великих обсягів інформації, до якої ми тепер маємо доступ, можна більше продавати, прогнозувати тенденції та навіть впливати на вибір і рішення користувачів Інтернету.

Професії, яких ще немає

Люди, які тільки починають вчитися, мають право відчувати себе невпевнено. Багатьох професій, які будуть затребувані через кілька років, поки немає. Рекрутери вже стикаються з такою ситуацією на ринку.

Фактично, є набір на посади, для яких ще не підготовлені школи або курси. Найчастіше вони пов’язані з використанням передових технологій або експлуатацією сучасних машин та пристроїв.

В яких галузях потрібно бути в курсі останніх подій, щоб швидко освоїти сучасну спеціальність? Прогнозують багато нових професій в області техніки. Ще кілька років тому ніхто не знав, що може зробити 3D-принтер, або що з’явиться зарядка для електросамокатів, а сьогодні виявляється, що це цілком можливо, і для роботи з сучасною технікою потрібні фахівці.

Ще одна ніша – це електронний бізнес та світ реклами і маркетингу. Зрештою, навіть водій Uber – це робота, що виникла в результаті зростаючої популярності спільної економіки.

Нарешті, варто згадати індустрію розваг – особливо ту, яка орієнтована на людей середнього та похилого віку. Ми стаємо все більш старим та нудьгуючим суспільством, і це збільшує попит на альтернативні способи проведення часу (наприклад, створення віртуальної реальності).

Професії, яких ще немає:

  • Консультант по продуктивності;
  • Особистий цифровий куратор;
  • Спеціаліст по мікрофлорі;
  • Архітектор VR;
  • Вихователь допитливості;
  • Молекулярний дієтолог;
  • Інженер медичної робототехніки;
  • Майстер-друкар;
  • Цифровий посмертний керуючий;
  • Особистий літописець;
  • Спеціаліст з лікування цифрової залежності;
  • Оператор дронів.

Більш детально з професіями майбутнього можна ознайомитися тут.

Цифрові навички в майбутньому

Сьогодні бути програмістом (особливо хорошим та досвідченим) – гарантія відмінної роботи у всьому світі. Попит на програмістів зростає, і навряд чи що-небудь перешкодить цій тенденції. Тому в багатьох країнах цифрові навички та програмування вводяться в освітню програму з раннього віку, навіть в дошкільних установах.

Для дітей навички програмування не будуть тією областю, в якій вони набувають знання в коледжі, а стануть чимось таким же базовим, як для сучасної молоді – набір тексту. Те, що сьогодні є рідкістю та гарантує успіх, може стати звичайним явищем в майбутньому, і ніхто навіть не буде розглядати наявність цих навичок як особливе досягнення – точно так само, як сьогодні ніхто не пише в резюме, що вміє читати та писати.

У майбутньому варто зробити особливий удар на вивчення основ кібербезпеки, адже з повним перенесенням нашого життя в площину онлайн, варто звертати особливу увагу на те, кому і куди потрапляє та чи інша інформація. Наприклад, соціальна мережа Facebook заплатила штраф в 5 мільярдів доларів за витік персональних даних 87 мільйонів користувачів. І це приклад величезної корпорації, яка має широкий штаб фахівців, але одна помилка їм коштувала надто дорого.

Компетенції, на які варто робити ставку

За даними Всесвітнього економічного форуму, до 65% сьогоднішніх учнів початкової школи будуть працювати за професією, якій ще не існує. Якщо ви не знаєте, чому навчитися, щоб мати відповідні знання в майбутньому, ми підкажемо, які навички варто розвивати.

На додаток до цифрових та технічних навичок, пов’язаних з розвитком сучасних технологій, надзвичайно важливими стануть soft skills. Це те, в чому роботи не можуть замінити людей. Кілька років тому Всесвітній економічний форум визначив список цих навичок і вирішив, що вони будуть мати вирішальне значення на ринку праці в найближчі роки. До них відносяться: комплексне рішення проблем, критичне мислення, творчість, управління людьми, співробітництво, емоційний інтелект, міркування та прийняття рішень, переговори і когнітивна гнучкість.

Ми рекомендуємо нинішнім учням та студентам розвивати ці компетенції прямо зараз, беручи участь в діяльності студентських організацій, в стажуваннях, обмінах або соціальних кампаніях.

Як скласти резюме для пошуку роботи в Польщі
Новини
Як скласти резюме для пошуку роботи в Польщі
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Варшава
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Навчання за кордоном
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
ТОП професій в Україні у 2022 році
Блог
ТОП професій в Україні у 2022 році
Іноземні стипендії у Європі: хто може навчатися безкоштовно?
Навчання за кордоном
Іноземні стипендії у Європі: хто може навчатися безкоштовно?
Безкоштовне проживання для українців в 43 країнах світу – це реальність про яку мало хто знає
Відкрий для себе
Безкоштовне проживання для українців в 43 країнах світу – це реальність про яку мало хто знає
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Евакуація в Польщу: що потрібно знати, корисні посилання
Варто знати
Евакуація в Польщу: що потрібно знати, корисні посилання
Продовження навчання у  Польщі для українських біженців
Навчальний процес в Польщі
Продовження навчання у Польщі для українських біженців
Що чекало  студентів  в Словаччині в умовах пандемії COVID – 19 ?
Варто знати
Що чекало студентів в Словаччині в умовах пандемії COVID – 19 ?
Освіта в Варшаві
Варшава
Освіта в Варшаві
Офіційна релокація: в якій країні можна жити після закінчення навчання
Навчальний процес в Польщі
Офіційна релокація: в якій країні можна жити після закінчення навчання
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
X
Send this to a friend