- Що потрібно для вступу в Академію бізнесу і фінансів Вістула
- Адаптація
- Навчання в Академії бізнесу і фінансів Вістула
Навчання за кордоном. Здавалося б, це так далеко і складно. На жаль для середньостатистичної людини нашої країни виїхати за кордон навіть просто на відпочинок здається чимось захмарним, а навчання в іншій країні – це взагалі щось з ряду надприродного. Як би там не було, нам давно вже пора відкинути таке радянське світосприйняття та усвідомити, що отримати освіту не в межах нашої держави не тільки можливо, але і навіть вигідніше внутрішнього. Не варто забувати, що Україна – це європейська країна, а після отримання безвiзу ще й важлива частка механізму роботи Європейського Союзу. Тому Європейська освіта для українця доступна майже на відстані витягнутої руки, достатньо лише докласти невеликих зусиль для вступу. Решта піде “як по маслу”.
Що потрібно для вступу в Академію бізнесу і фінансів Вістула
Для того, щоб стати студентом Академії фінансів і бізнесу Вістула прикладати багато зусиль не потрібно. Головне бажання вчитися, подача онлайн заявки, яка можлива вже в січні і, ще не закінчивши навчання в школі, не виїжджаючи за межі нашого краю, вступ до польського університету. Звучить як казка. Але в нових реаліях глобалізації ця одна з небагатьох можливостей, які абітурієнт може реалізувати для досягнення своїх цілей в освіті. До речі, шанс бути прийнятим на навчання до закінчення попереднього є не тільки у школярів – майбутні магістри можуть стати студентом Вістули ще до отримання звання бакалавра.
Адаптація
Всіх цікавить проблема освоєння нової мови й адаптації. Навчання проходить англійською або польською (за вибором), яку кандидати можуть з легкістю вивчити в літній період або ж на семестрально-річному мовному курсі. Як правило всі студенти Вістула вільно володіють ними двома, не залежно від мови викладання. А так, як це міжнародний університет, де навчаються представники 86 країн світу, то майже кожен з них знає ще по кілька мов своєї країни – гідна конкуренція на ринку праці. Для подання атмосфери університету колишній президент самоврядування – студентка з Папуа нової гвінеї Ребекка Тобена, вирішила поділитися думками на тему студентського життя Вістула: “Зараз я на останньому – третьому курсі факультету міжнародних відносин у нашому чудовому університеті. Активність майже всіх студентів колосальна – ми проводимо конференції, диспути, семінари і поряд з цим майже кожний день організовуємо благодійні ярмарки, фестивалі з танцями, кухнею, традиціями різних народів, представлених тут. У нас багато клубів за інтересами, наприклад Клуб льотчиків, де студенти навчаються підкорювати небо за допомогою величезних екранів і симулятора, заняття проводяться професійним пілотом. Є кілька музичних груп, планується створення свого театру. Тут я проживаю своє студентське життя в повному розумінні цього слова”.
Адаптація – теж не проблема. В університеті активно діє система “Менторинг”. В ході якої до бажаючих викладачів і адміністративних працівників прикріплюються студенти-волонтери з 2-3 курсів, у яких, у свою чергу, є кілька новоприбуваючих студентів. Контакт з “новачком” починається аж з його підготовки до приїзду в країну – ментор може порадити які речі необхідно брати, де заселитися і який вид транспорту вибрати. Далі волонтер може зустріти в аеропорту, показати Варшаву і університет, розповісти про предмети і познайомити зі своїми друзями. Таким чином, у новоприбулого студента з’являється коло спілкування і шанс влитися в життя Вістули з найперших днів. Студент Комп’ютерної інжинериї з Узбекистану Вохидджон Іскандаров підійшов до питання рекрутування та адаптації кандидатів ще більш професійно: “Я приїхав сюди за допомогою освітньої агенції, тоді ще не знав, що ця діяльність стане і моїм сферою. На другому курсі навчання я зрозумів, що сам хочу займатися чимось подібним. Незабаром, разом з другом ми відкрили фірму і стали партнерами нашої Альма матер. Зараз я маю можливість навчання і роботи в одному і тому ж місці – наша фірма допомогла десяткам студентів з Центральної Азії приїзду на навчання. Разом з тим ми професійно допомагаємо і після того, як вони переступлять поріг аеропорту – проводимо екскурсії в місті та університеті; даємо поради у легалізації виду на проживання, відкриття рахунку в банку; знаходженні роботи. Вістула дала мені шанс мислити ширше і повірити в свої сили”.
Навчання в Академії бізнесу і фінансів Вістула
Академія фінансів і бізнесу Вістула – приватний університет, що теж може лякати людину з радянським складом розуму. Але не варто впадати в паніку. В наш час такі вузи мають ті ж самі права і акредитацію, як і державні. Навіть часто перевершують їх в сервісі і активності. Для збільшення попиту та якості освіти Вістула проводить щорічний стипендіальний іспит для школярів, в якому кожен фіналіст, отримує можливість навчання з колосальними знижками. Кращі – вчаться безкоштовно, а, ті, хто здобув призові місця, крім цього ще й отримують стипендію. Хто ж з яких-небудь причин не зміг взяти участі в іспиті, вчаться платно, що дає можливість мислити ширше і планувати свій графік більш прагматичніше, працюючи і допомагаючи батькам фінансово. Склад викладачів підібраний так, щоб студенти могли отримувати не тільки теоретичні, а й практичні знання, тому що у більшості академіків цього вищого навчального закладу за плечима величезний стаж роботи за профілем, а деякі поєднують і те й інше – пропонуючи студентам практику і повний заробіток в їх сфері діяльності. Студент цього університету ніколи не залишиться без роботи, що підтверджує офіційний рейтиг Міністерства науки і освіти Польщі, в якому випускники Вістули значаться першими за висотою заробітної плати. Вже починаючи з другого курсу студенти мають можливість працювати у великих міжнародних компаніях на повній основі. Щороку університет сам приймає на оплачуване стажування або роботу десятки своїх студентів. “У 2017 році я вступив до нашого прекрасного університету як переможець стипендіального конкурсу. Ось вже третій рік я отримую щомісячну стипендію в розмірі 150 євро. Другий курс навчання я провів в Іспанії в місті Севілья, куди я поїхав на обмін в рамках програми “Ерасмус”, де теж отримував стипендію в 500 євро на місяць. Наприкінці минулого навчального року я влаштувався на роботу в компанію Procter and Gamble. Викладачі не тільки дозволяють нам гнучко відвідувати заняття, а й підтримують наші профісійні починання. Дякую долі за можливість бути одним з “Вістульців”, зазначає студент факультету економіки, українець Юрій Блажевич.
Завжди навчання за кордоном була престижно, а зараз ми з легкістю маємо можливість здійснення подібної мрії – навчання новим технологіям, пізнання різних культур, придбання практичних навичок з подальшими досягненнями в професійній галузі. Важливо не упустити свій шанс. Вперед до нових горизонтів в освіті!
Читайте також, про те як зареєструватися на навчання і отримати безкоштовний літній курс іноземної мови в університетах групи Вістула, Польща
Підписуйтесь на нашу сторінку у Фейсбук, та слідкуйте за актуальними новинами у сфері вищої освіти.