Затребувані професії в Китаї

Китайська народна республіка – велична країна, з давньою історією, чудовою культурою і традиціями.  Китай з кожним роком покращує своє економічне благополуччя, а рівень безробіття, в останні роки, знизився до 4%.  В країні підвищується рівень життя, розвивається інфраструктура.  Середня заробітна плата в Китаї знаходиться нарівні з зарплатами країн Євросоюзу, що робить Китай настільки привабливим для іноземців, які шукають роботу за кордоном.  Мінімальна зарплата в Китаї станом на 2019 рік становить 250 $, в залежності від регіону роботи, а середня коливається від 900 $ до 1000 $ в місяць.

У зв’язку з активним економічним зростанням, перелік затребуваних професій розширився і Китай став зацікавленим у залученні висококласних зарубіжних фахівців.  У 2019 році тисячі іноземців не тільки ведуть професійну діяльність в Китаї, але й мають власний бізнес.  У цій статті ми дізнаємося, які професії користуються попитом в Китаї, і як отримати роботу іноземцю.

 Ринок праці в Китаї

Ринок праці в Китаї відкритий для всіх бажаючих працювати.  У будь-якій галузі знайдеться вакансія для хорошого фахівця, але висока конкуренція спостерігається в області інноваційних технологій і технічної промисловості.  У той же час, в сфері IT, будівництва, страхування, маркетингу та освіти знаходиться найбільша кількість вакансій.  У зв’язку з розширенням ринку збуту продукції, Китай зацікавлений в залученні економістів, менеджерів і маркетологів, які знають кілька мов.

Основа вдалого працевлаштування в Китаї для іноземця – це вибір затребуваної професії, знання китайської мови, висока кваліфікація і практичні вміння.  Без знання китайської мови перелік затребуваних професій в Китаї значно звужується, і основне спрямування пошуку роботи зводиться до міжнародних компаній.  Іноземцю без кваліфікації знайти роботу буде складно, так як основні вакансії вже зайняті китайцями.

Для працевлаштування в Китаї необхідно отримати робочу візу і дозвіл на роботу.  Для цього, іноземцю необхідно заздалегідь знайти роботодавця, який не тільки надасть робоче місце, але й оформить необхідні документи на нового співробітника. Після підписання трудового договору з китайською компанією роботодавець надсилає запрошення на роботу.  Дозвіл на роботу оформляє наймач, а претендент повинен надати закордонний паспорт, диплом (з перекладом на англійську мову), резюме, фотографії 3х4, трудову та медичну книжки.  Робоча віза відкривається на рік, після чого вимагає продовження.

Питання пошуку роботодавця вирішується набагато легше, якщо іноземець отримав вищу освіту в Китаї.  Якщо такої можливості не було, завжди можна знайти цікаві вакансії в соціальних мережах, сайтах з пошуку роботи, газетах або з особистих рекомендацій.  Найбільш популярні сайти з пошуку роботи серед емігрантів: Chinajob, eChinacities, ForeignerCN, Monster.

 Затребувані професії в Китаї

Затребувані професії в Китаї знаходяться не тільки в сфері IT-технологій і маркетингу, а й у багатьох інших галузях, наприклад, в медіа-сфері (телеведучі, моделі, танцівниці) і в гуманітарних науках (перекладачі, репетитори, дублери).  Давайте більш детально ознайомимося з найбільш затребуваними професіями в Китаї.

 Учитель / перекладач англійської мови

Станом на 2019 рік,  професія вчителя англійської мови очолює список найбільш затребуваних в Китаї.  Вона не втрачає свою актуальність з роками, хоча велика частина освіченого населення Китаю чудово володіє англійською мовою.  Китайські батьки віддають дітей на курси англійської мови з самого юного віку, щоб вони мали розмовну англійську і могли розраховувати на освіту за кордоном.

Учитель англійської мови – затребувана професія в державних і приватних школах, а також в дошкільних установах.  При наявності педагогічної та мовної освіти іноземний фахівець може працювати в державних або приватних вузах.  Також, вчителі англійської завжди матимуть додатковий заробіток¸ у вигляді приватних уроків з дітьми (репетиторство).

Учитель англійської мови в державній школі має зарплату 800 $ -900 $, а в приватній – 1300 $ -1500 $.

Щоб отримати робочу візу необхідно надати сертифікат TESOL або TEFL, який підтверджує володіння іноземною мовою на рівні носія.  На жаль, не всі можуть здати цей тест на рівні і отримати легальну роботу.  Але, існує варіант, як вирішити цю ситуацію з мінімальними втратами.  Можна оформити бізнес-візу і спробувати удачу вже в самій країні.  Якщо на співбесіді (вона проходить у форматі відкритого пробного уроку) здобувач показує високий рівень володіння англійською мовою та вміння викладати – його візьмуть на роботу і без сертифікату TESOL.  Роботу можна шукати через китайський месенджер WeChat або на сайті http://www.eslcafe.com/jobs/china/

Навчання англійській мові в початкових класах проходить в ігровій формі, з картками, малюнками, іграшками.  При цьому знання китайської мови може бути базовим, або мінімальним, так як зазвичай у викладача є асистент, що розмовляє на китайській.

Графік роботи в школах з вивчення англійської мови відрізняється від звичного нам.  Понеділок і вівторок у них вихідні дні, а субота і неділя робочі. В будні робочий день починається в 3 години дня, а закінчується о 9 годині вечора.  На вихідних графік роботи з 9 до 6. Приємним бонусом стане китайська традиція спати протягом години під час робочого дня.

Перекладач англійської мови – незамінна професія в багатьох міжнародних компаніях.  Спеціаліст буде більш затребуваним, якщо крім англійської володіє додатковими іноземними мовами.  Перекладач англійської мови завжди знайде себе в ролі консультанта, координатора переговорів, гіда, синхронного перекладача і т.д.  Середній дохід в цій галузі становить 2000 $ -3000 $.

 Маркетолог

Китай зміцнює свої економічні позиції з неймовірною швидкістю і потребує залучення досвідчених іноземних маркетологів і співробітників в сфері продажів.  Піднебесна має потребу в підвищенні рівня товарообігу і виході на нові ринки збуту, тому маркетолог буде актуальною і затребуваною професією ще довгі роки.  Вибираючи цю спеціальність, важливо враховувати, що китайські медіа мають свої особливості і правила.  Наприклад, в рекламі не можна вживати алкоголь, є заборона на рекламу дорогих подарунків і на просування неякісних продуктів або послуг.

Також, свята в Китаї разюче відрізняються від наших, відповідно і основна напружена діяльність маркетологів доводиться не на Чорну п’ятницю і Різдво, а на День самотніх і Місячний Новий рік.  Основна платформа для просування товарів в Китаї – соціальні мережі, так як ЗМІ строго контролюються урядом.  Маркетолог, який планує працювати в Китаї, повинен вивчити китайські соціальні мережі, оцінити специфіку аудиторії, щоб мати можливість успішно просувати продукцію.  Основні соціальні платформи в Китаї це WeChat, QQ і Sina Weibo.  Маркетологу із західним типом мислення знадобиться час, щоб адаптуватися до ринку Китаю і зрозуміти, як в ньому все влаштовано.

Китайські споживачі скептично ставляться до офіційної реклами, але дуже довіряють думці знаменитих блогерів, публічних особистостей і навіть незнайомих користувачів.

Важливо знати, що в Китаї існує безліч мобільних додатків, таких як App Store и Play маркет, які конкурують між собою і для успішної реклами потрібно враховувати популярність обраної платформи.  У Китаї немає пошукача Google, наших соціальних мереж і месенджерів.  Цей момент також важливо враховувати при опрацюванні маркетингової компанії.

Цікавий факт: в Китаї немає такого явища, як білборди.  Основна зовнішня реклама у них розміщується в метрополітені.

Як аналітичні, так і креативні маркетологи зможуть з легкістю знайти собі роботу в Піднебесній і розраховувати на пристойну заробітну плату.

 IT-фахівці

Китайська сфера інформаційних технологій одна з передових у світі. Веб-розробники, програмісти, розробники комп’ютерних ігор і додатків – затребувані професії в Китаї. Також, затребувані фахівці з кібербезпеки, так як рівень інтернет шахрайства в Китаї досить високий.  Початківець IT-фахівець може розраховувати на зарплату від 2 000 $, і з підвищенням рівня кваліфікації і придбанням нового досвіду ця цифра може збільшиться до 10 разів.  Не дарма в Китаї «програміст» – синонім слова «успішний».

Робота, в сфері IT-технологій в Китаї, значно відрізняється від нашої, хоча б обсягом роботи.  Для китайського офісного співробітника зовсім не дивно залишитися ночувати на роботі, тому що наближається «дедлайн».  Багато компаній спеціально встановлюють ліжка в офісах, щоб співробітники мали можливість заночувати на роботі.  До слова, спати дозволяється не тільки після 9 вечора, а й протягом дня.

Цікавий факт: в Китаї деякі компанії, для програмістів, наймають спеціальних дівчат, посада яких звучить як «мотиватор програмістів».  В їх обов’язки входить спілкування з працівниками, роздача чаю і частувань, іноді навіть масаж шийно-комірцевої зони.  Дівчата повинні нагадувати програмістам про обов’язкові перерву і відпочинок.  Вакансія створена з метою підвищити соціальне спілкування співробітників, зняти трудове напруження і таким чином підвищити загальну продуктивність працівників.

 Шоу бізнес

Робота моделлю, телеведучим, музикантом, танцюристом, актором або артистом – мрія багатьох.  І в Китаї реалізуватися в цій сфері простіше простого, якщо у претендента європейська зовнішність.

Китайці дуже люблять європейський тип зовнішності, і багато популярних товарів в Китаї рекламують наші співвітчизники.  Модель – затребувана професія в Китаї як серед хлопців, так і серед дівчат.  Для того, щоб бути затребуваною на модельній арені, необхідно мати приблизно такі параметри: 175/86/60/88, і розмір ноги не більше 39. Починати модельну кар’єру в Китаї можна з 16 років, але тільки в супроводі батьків.  Китайські модельні агентства з радістю приймуть на роботу дівчат худорлявої статури, зі світлим волоссям і дитячим миловидним личком.

Для агентства важлива універсальність моделі, її здатність швидко вживатися в роль.  Так як основна спрямованість фотомоделей – це зйомки каталогів одягу, китайці дуже цінують моделей здатних швидко і різноманітно міняти пози.

Щоб отримати роботу в Китаї в якості моделі потрібно надати модельному агентству потужне портфоліо з достатньою кількістю різнопланових фотографій.  Популярні китайські модельні агенції: Gfi, Dolls, FMI, Md, DD, MNG, Freshlook, Soul, Lamode, You look me, Ace Models, ESEE Model Management, Lemo Models, iDNA Model Management, Model Genesis.  Мінімальний термін модельного контракту – 3 місяці.  Для роботи моделлю також потрібно відкривати робочу візу.

Важливо: завжди уточнюйте інформацію про модельне агентство, в якому плануєте працювати, добре, що вільної інформації в інтернеті досить.  Також, ретельно вивчайте умови контракту, особливо питання оплати праці, перельоту, проживання і термінів роботи.

У Китаї є окрема вакансія «іноземець на заході».  В обов’язок входить розважатися на вечірці, спілкуватися і фотографуватися з гостями, бути в центрі уваги.  Іноземний гість надає будь-якому заходу статусність і додатковий авторитет, так що багато клубів готові пристойно платити за вашу присутність на вечірці.

Також, в шоу-бізнесі Китаю можна спробувати свої сили музичним групам або сольним виконавцям.  Для цього необхідно якісне резюме, яке можна буде надати продюсеру.  Музиканти, в середньому, отримують від 1500 $ до 2000 $ в місяць, в залежності від контракту і популярності виконавця.

Дівчат до 30 років раді будуть бачити в якості Go-Go танцівниць – це теж затребувана професія в Китаї.  У нічних клубах красиві і пластичні дівчата з європейською зовнішністю отримують за роботу мінімум 1000 $.

 Домробітниця / няня

Рівень життя в Китаї досить високий, і сучасна молодь вважає за краще наймати європейських нянь, для своїх дітей і доглядальниць для літніх батьків.  Бути нянею в Китаї дуже відповідально, тому що в країні високий рівень викрадення дітей, і це важливо враховувати, влаштовуючись на роботу.

Отримати роботу няні, домробітниці або доглядальниці можна через спеціальні агентства, які займаються офіційним працевлаштуванням іноземних співробітників, або самостійно знайти вакансії на сайтах з пошуку роботи.  Звичайно, довіри до таких співробітників буде менше, ніж до працівників з агентства.  Всі вакансії в цій сфері мають пристойну оплату – від 1000 $ місяць.

В обов’язки домробітниці входить прибирання будинку, прання, приготування їжі, миття посуду.  У няні список обов’язків менший, але відповідальність набагато більша.  Для працевлаштування нянею в Китаї необхідно знати китайську та англійську мову хоча б на базовому рівні.

Стандартні умови роботи няні в Китаї – це проживання з сім’єю, 4 вихідних на місяць, відпустка один раз на рік.  Зазвичай, господиня складає розклад на день, якому няня повинна слідувати: де прибрати, що і коли приготувати, куди йти гуляти з дитиною і т.д.

 Лікар

Всім відомо, що Китай шанує народну медицину, але і традиційна медицина залишається важливою сферою економіки країни.  Хороший лікар вузького і широкого профілю високо цінується як в приватних, так і в державних клініках.  Лікарі в Китаї користуються величезною повагою, адже доктор – це затребувана професія, яка вважається дуже престижною.

Медицина в Китаї платна.  Пацієнт платить за консультацію лікаря, проведення обстеження та забір аналізів.  Навіть невідкладна медична допомога не буде надана, якщо за неї не заплатять – це перша специфічна особливість професії лікаря в Китаї.  Саме тому пацієнта завжди супроводжує кілька родичів – якщо лікар призначить здати аналізи або провести діагностичне дослідження, родичі, насамперед, побіжать оплачувати послугу.

Друга особливість – величезний потік пацієнтів, іноді до 100 чоловік в день.  На одного хворого лікарю виділяється 5-7 хвилин, за які, доктор фізично не встигає детально розібрати кожен клінічний випадок.  Рано чи пізно цей фактор призводить до професійного вигорання фахівця і його небажання продовжувати лікарську практику.

Цікавий факт: в Китаї лікар має право призначати нетрадиційні методи лікування, такі як масаж, рефлексотерапія, акупунктура і т.д.

Величезний плюс роботи доктором в Китаї – наявність всієї сучасної техніки для обстежень.  Погодьтеся, цим може похвалитися далеко не кожна державна клініка батьківщини.  Також, працюючи лікарем у Китаї, іноземець буде опановувати традиційні методи китайської медицини, які зможе в подальшому використовувати в своїй практиці.  Лікарська практика в Китаї принесе безцінний досвід спілкування з іноземними колегами, дасть можливість бути в курсі сучасних тенденцій в медицині і передових технологій.

Отримати місце доктора в приватній або державній клініці Китаю для іноземця з європейською зовнішністю досить просто.  У місцевого населення іноземці не викликають побоювання, і навіть навпаки, такі фахівці цінуються досить високо і їх намагаються дістати знамениті клініки.  Звичайно ж, багато що залежить і від знань фахівця, його практичних навичок.

Для працевлаштування доктором в КНР спочатку потрібно знайти медичний заклад, який потребує фахівця.  Після проходження співбесіди та підписання трудового контракту оформляється віза типу Z. Медичний диплом визнається в Китаї, тому іноземним лікарям не потрібно проходити додаткове тестування. Всі дипломи, атестати і сертифікати про підвищення кваліфікації необхідно перевести на китайську та англійську мову і завірити у нотаріуса.

Мінімальна зарплата доктора в Китаї на 2019 рік становить 480 $ місяць, а середня 960 $.

 Інші вакансії

Крім перерахованих вакансій, затребувані професії в Китаї включають в себе фінансових аналітиків, брокерів, професійних спортсменів, операторів-механіків, інженерів і біотехнологів.

Також, в Китаї завжди є можливість відкрити приватний бізнес.  Широкий ринок збуту, лояльні умови реєстрації бізнесу і помірне оподаткування дозволяє успішно розвивати свою справу за кордоном.

Яку б затребувану професію в Китаї Ви не обрали, головне – правильно скласти резюме і пройти співбесіду.  Резюме повинно бути написано на 3 мовах: китайською, англійською та російською.  Всі документи, що додаються, про освіту і кваліфікацію, повинні бути переведені на китайську мову і нотаріально завірені.  По можливості, заздалегідь здайте тест HSK на знання китайської мови.

На співбесіді важливо добре виглядати і посміхатися.  Китайці велике значення надають саме зовнішньому вигляду і першому враженню, яке створює кандидат.  Важливо проявити себе, як позитивного співробітника, який сповнений енергії та ентузіазму для роботи – і бажана посада вже Ваша.

Сподіваємося, що ця стаття стала корисною для вас, і ми зробили питання затребуваних професій в Китаї більш зрозумілим і ясним.

Популярні професії
Популярні
Популярні професії
Професії майбутнього 2020/2030
Навчання за кордоном
Професії майбутнього 2020/2030
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Варшава
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Вид на проживання в Польщі
Новини
Вид на проживання в Польщі
Вступна кампанія 2020 – що нам підготувало МОН
ЗНО
Вступна кампанія 2020 – що нам підготувало МОН
Професії майбутнього
Освіта в Україні
Професії майбутнього
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Без категории
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Втілюємо мрії разом – вища освіта у Франції
Варто знати
Втілюємо мрії разом – вища освіта у Франції
Грантова програма «Обрій Європа»: ЄС виділить молодим вченим понад 80 мільярдів євро на розвиток науки та інновацій
Варто знати
Грантова програма «Обрій Європа»: ЄС виділить молодим вченим понад 80 мільярдів євро на розвиток науки та інновацій
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Новини
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Освіта у Вроцлаві
Вроцлав
Освіта у Вроцлаві
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
X
Send this to a friend