Чергові вивчення Червоної планети довели, що в складі її атмосфери 96% займає вуглекислий газ. Португальські вчені придумали як за допомогою плазмових технологій від нього відокремити кисень для дихання і окис вуглецю як сировину для палива.
Вчені-теоретики запропонували спосіб видобутку хімічних елементів за допомогою технології використання плазми низької температури. Згідно з їхньою теорією експеримент потрібно проводити в кліматичних умовах Марса, оскільки температура Червоної планети приблизно -60 °, а атмосферний тиск нижче земного більш ніж в 150 разів. При такому кліматі реакції окислення будуть проходити неквапливо, що дасть можливість відокремити кисень і окис вуглецю, помістивши їх різні ємності.
Вчені Лісабонського університету заявили, що якщо цій технології судилося бути, то вона послужить стабільним джерелом кисню і сировиною для створення ракетного палива.
На сьогоднішній день Міжнародна космічна станція споживає майже 5 кілограмів кисню щодня. Життєво необхідної речовини, виробленого за новою системою, вистачило б на ці потреби, вважають дослідники.