Програма «Go4Poland. Вибери Польщу» – чудовий старт для кар’єри

Go4Poland – це одна з найпотужніших у Польщі програм стажування та пошуку першої роботи для студентів та випускників вищих навчальних закладів. Її мета – мотивувати молодих людей будувати свою кар’єру та досягати успіху на польських підприємствах чи в органах влади, громадських організаціях та комунальних структурах. Взяти в ній участь можуть, зокрема, й українці – за певних умов. Але про все по порядку.

 

Цілі фонду GPW: допомогти молодим талантам та розвивати економіку Польщі

Програму ініційовано та реалізовує фонд GPW (Gielda Papierow Wartosciowych w Warszawie SA). Це венчурний фонд, основна його діяльність – це інвестиції та робота з цінними паперами. Однак у рамках політики соціальної відповідальності GPW займається пошуком талановитих студентів, їх навчанням, розвитком та залученням до роботи в польських компаніях державної та приватної форми власності. Його основні завдання – це:

– пошук талановитої молоді з польським корінням. Тому до участі допускають лише громадяни Польщі або ті, хто має Карта Побуту, з вільним володінням польською мовою;

– мотивація молодих кадрів залишитися працювати в Польщі. Багато поляків після отримання диплому про освіту прагнуть влаштуватися у велику французьку, німецьку, американську, британську компанії. Через це польська економіка зазнає величезного дефіциту кадрів, який вже дійшов до критичного рівня. Одне з головних завдань програми – показати, що й у Польщі можна побудувати чудову кар’єру та заробляти гідні гроші;

– залучення великих роботодавців до виховання та навчання молодих спеціалістів. У чому вигоди роботодавців, великого та середнього бізнесу, приватного сектору в реалізації програми Go4Poland. Вибери Польщу», детальніше розглянемо трохи далі.

Головна мета фонду – розвиток конкурентоспроможності Польщі та її економіки, адже трудові ресурси відіграють у цьому ключову роль.

Програма Go4Poland. Обери Польщу» реалізується цього року вже всьоме, а перший набір провели 9 років тому. На два роки ініціатори брали вимушену перерву – через карантинні обмеження, викликані пандемією коронавірусу.

 

Для кого ця програма?

Участь у програмі можуть взяти студенти старших курсів або ті, хто вже закінчив вищий навчальний заклад. Університет може бути польським або розташованим в іншій країні ЄС, це вагомої ролі не відіграє. Але є умови, яким мають відповідати бажаючі пройти стажування:

– кандидат має бути громадянином Польщі або мати польське коріння. Довести їх можна, наприклад, через отримання Карти поляка. Для українських студентів, які навчалися у Польщі чи в Україні, Карта поляка буде найпростішим варіантом стати учасником програми;

– навчання в університеті має тривати не менше ніж півроку. Але на практиці на стажування беруть студентів вже старших курсів або випускників, інакше поєднувати стажування та роботу дуже складно;

– вільне володіння польською мовою;

– вік – не більше 26 років.

Також є певні вимоги до університетів, в яких ви навчаєтесь чи закінчували. Він повинен мати ліцензію на провадження професійної освітньої діяльності та мати право надавати наукові ступені BA, MA, MBA та інші.

Щоб стати учасником програми стажування Go4Poland. Вибери Польщу», потрібно зайти на її офіційний сайт та заповнити на ньому заявку. Ви легко розберетеся в її заповненні – поля йдуть один за одним, а портал підказує. Також потрібно надіслати аплікації.

Потім за справу береться конкурсна комісія. Вона розглядає кожну із заявок та обирає найбільш підходящих кандидатів. Тих, хто пройде у програму, поділяють на два сегменти. Потім буде поділ на категорії, але його проводять уже в період навчання. При відборі кандидатів враховують наявність професійного досвіду, участь у громадському житті, нагороди та наукові публікації.

Перед заповненням заявки рекомендуємо ознайомитись із регламентом програми. Там ви знайдете ще більше корисної інформації і точно зрозумієте, а чи підходить вам ініціатива «Go4Poland. Вибери Польщу» і що ви отримаєте від її проходження.

 

Що це дає партнерам програми?

Будь-який бізнесмен, який націлений на гру в довгу, зацікавлений у підготовці професійних кадрів. Однак у Польщі є серйозні демографічні проблеми, а молоді люди часто одразу після закінчення університету намагаються знайти роботу за кордоном – у компаніях Німеччини, Франції, Італії заробітні плати вищі, а для працевлаштування не потрібно отримувати візу чи посвідку на проживання. У цьому питанні громадяни ЄС мають повну свободу пересування та вибору місця роботи. Польські компанії відчувають гострий дефіцит кадрів. Його активно намагаються замістити українськими фахівцями, але є складнощі у знанні мови.

Тому компанії та органи державної влади максимально зацікавлені у реалізації програми «Go4Poland. Обери Польщу» та активно беруть у ній участь. Для них це шанс не просто знайти перспективних фахівців і виховати їх, щоб майбутній співробітник на 100% поділяв цінності, принципи та політику компанії.

 

Вигоди для студентів

Але найбільше від програми виграють, звісно, ​​самі студенти. Для них це можливість:

– отримати нові знання та навички у своїй спеціалізації. Причому йдеться насамперед про практичні знання, які не дають в університеті;

– знайти місце для стажування або повноцінної роботи у великих польських компаніях. З боку бізнесу учасники програми – це найбільші польські корпорації та органи державної влади;

– підзаробити. Будь-яка робота – включаючи стажування – у Польщі оплачується. При цьому заробітна плата на рівні, недоплачувати студентам заборонено на законодавчому рівні;

– заявити про себе та бути поміченим роботодавцем. Студенту в будь-якому випадку доведеться це робити – на етапі навчання чи пізніше, після отримання диплома. То чому б не розпочати раніше?

– зав’язати корисні контакти. Ви ознайомитеся з лекторами, наставниками та іншими учасниками програми. Кожен з них може стати вашим другом або добрим знайомим. А це – люди, які вже досягли успіху або мотивовані на нього. Такі знайомства слід цінувати!

– зрозуміти, чи буде вам цікавим майбутнє з обраною професією. Можливо і таке, що після проходження стажування ви зрозумієте, що ця робота не для вас і ви зможете змінити спеціальність під час навчання. Це також корисно. Не потрібно все життя займатися нецікавою справою, тільки тому що ви отримали диплом. Варто йти якомога раніше і знайти себе у своїй ніші.

А ще такі програми – це джерело мотивації. Потрапивши на неї в період студентства або одразу після закінчення університету, молоді люди отримують потужний поштовх розвиватися та добиватися успіху, як ментори та лектори, з якими вони знайомляться в рамках програми.

 

Наставництво – можливість вчитися у найкращих

Один із напрямків програми – це наставництво, або менторство. Це дуже популярна сьогодні практика, за якої ментор – наставник – індивідуально працює з підопічним, передає йому свої знання та допомагає знайти свій шлях у побудові кар’єри.

Для наставника (або ментора) програма Go4Poland. Обери Польщу» – це можливість передати новому поколінню спеціалістів свій досвід та знання. Причому формат навчання вибирає сам наставник.

Щоб стати наставником у програмі, необхідно просто зареєструватися на офіційному сайті Go4Poland. Вибери Польщу». Ментором може стати спеціаліст у сфері фінансів, економіки, енергетичного ринку та дипломатії. Умов лише дві: бути успішним експертом і працювати у польській компанії (не важливо, державній чи приватній). Кількість наставників щорічно варіюється, залежно від кількості партнерів у конкретний рік. Кожен наставник обирає 1-3 підопічних, з якими працюватиме індивідуально. Робота може відбуватися у формі зустрічей, телефонних або відеодзвінків з використанням онлайн-інструментів.

Наставника одержують переможці відбіркових конкурсів програми. Для того щоб взяти в ньому участь, необхідно подати заявку. Це можна зробити на офіційному сайті Go4Poland. Вибери Польщу».

 

Пропозиції про стажування та роботу

Серед компаній, у які може влаштуватися студент чи випускник, такі «монстри» ринку, як:

  • Giełda Papierów Wartościowych SA;
  • BondSpot SA, PZU SA;
  • Citibank Europe plc;
  • Національний інститут свободи та багато інших.

Ознайомитись із пропозиціями, які є в конкретний момент, ви можете на офіційному сайті програми, у розділі «Пропозиції про стажування та роботу». Вони постійно змінюються, з заміщенням вакантних посад, тому докладно зупинятися на цьому питанні не будемо.

 

Літня школа «Go4Poland. Вибери Польщу»

Щорічно у рамках програми «Go4Poland. Обери Польщу» організовується літня школа. Цього року вона проводилася вже втретє. Упродовж 7 днів її слухачі беруть участь у майстер-класах, дискусійних панелях, спілкуються з експертами та відвідують найбільших роботодавців країни. Це дозволяє їм здобути унікальні, практичні знання у сфері державних та корпоративних фінансів, банківської справи, інвестицій, енергетики, соціальної політики корпорацій, економічної дипломатії, геоекономіки. «Цвях» програми – конференція, яка відбулася у штаб-квартирі фондової біржі у Варшаві.

Дуже важлива перевага літньої школи програми Go4Poland. Обери Польщу» – робота у малих групах. До неї набирають лише 25 студентів з усієї кількості бажаючих, на основі оцінки заявок конкурсною комісією. За рахунок такого обмеження достатня увага надається кожному слухачеві.

 

Як стати учасником програми Go4Poland. Вибери Польщу»?

Щоб стати повноправним учасником програми Go4Poland. Вибери Польщу», потрібно відповідати всім критеріям, які ми представили вище, та заповнити заявку на офіційному сайті ініціативи. Ви легко розберетеся, як це зробити – на сайті є дуже докладні інструкції.

 

Інші програми для студентів та випускників університетів у Польщі

Якщо програма «Go4Poland. Вибери Польщу вам не підходить з певних причин (наприклад, у вас немає польського походження), ви можете скористатися іншими пропозиціями. Їх у ЄС та Польщі зокрема проводиться безліч.

Наприклад, в Університеті екології та управління у Варшаві є спеціальний відділ – Бюро Кар’єри. У нього одне завдання – організувати стажування чи працевлаштування своїх студентів за фахом, і робота продовжується протягом усього року. Бюро Кар’єри при Варшавському Університеті екології та управління організовує свою діяльність у таких форматах:

– консультування студентів. Тобто ви завжди можете звернутися за порадою, і фахівець відповість на всі ваші запитання і навіть може підтримувати вас на постійній основі, доки ви навчаєтесь та проходите стажування;

– організація зустрічей з роботодавцями, ярмарків вакансій. Там студенти можуть особисто ознайомитися з кращими роботодавцями країни (великими компаніями, державними органами) та їх пропозиціями ринку праці;

– ведення бази стажувань та вакансій. Це цілком конкретні пропозиції від роботодавців, які спочатку готові взяти на роботу студента без досвіду, навчати його та лояльно ставиться до відпусток на час сесій;

– профорієнтація. Консультанти підготують вам психологічні тести, які допоможуть зрозуміти, в якій спеціалізації вам варто спробувати працювати;

– постійна підтримка контакту з роботодавцями. Вони зацікавлені у пошуку студентів, які зможуть обійняти вакантні посади після закінчення навчання у їхніх компаніях, і ви зможете знайти свою першу роботу саме таким способом;

– розробка рекомендацій для студентів, як поєднувати роботу та навчання.

Університет екології та управління у Варшаві (Польща) – найбільший приватний ВНЗ у країні, тому до програм працевлаштування, стажування та побудови кар’єри своїх студентів у ньому ставляться дуже серйозно. Не соромтеся запитувати про допомогу та співпрацю. Повірте – вищий навчальний заклад зацікавлений у вашому успіху так само, як і ви.

Знайти стажування та навіть постійну роботу під час навчання можна. Більше про це ви можете прочитати в іншій нашій статті – «Робота під час навчання: приваблива, але не для всіх». Рекомендуємо ознайомитись з нею перед пошуком своєї першої роботи!

Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
Без категории
Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Безкоштовний транспорт, зв’язок,  соціальні послуги
Навчальний процес в Польщі
Безкоштовний транспорт, зв’язок, соціальні послуги
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Освіта та навчання у Польщі
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Академмістечка Польщі
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Освіта у Вроцлаві
Вроцлав
Освіта у Вроцлаві
Вартість навчання в Польщі
Новини
Вартість навчання в Польщі
Освіта для любителів музики
Новини
Освіта для любителів музики
Як скласти резюме для пошуку роботи в Польщі
Новини
Як скласти резюме для пошуку роботи в Польщі
Дізнайся інформацію про вступ “на живо”!
Новини
Дізнайся інформацію про вступ “на живо”!
Безкоштовне проживання для українців в 43 країнах світу – це реальність про яку мало хто знає
Відкрий для себе
Безкоштовне проживання для українців в 43 країнах світу – це реальність про яку мало хто знає
Професії майбутнього 2020/2030
Навчання за кордоном
Професії майбутнього 2020/2030
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
X
Send this to a friend