Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році

  1. Робота в Німеччині – що таке Germany ZAV
  2. Документи, терміни і особливості програми
  3. Фінансові питання
  4. Питання-відповідь

Літо – прекрасна пора року, яке з нетерпінням чекають всі студенти. Навчальний рік залишився позаду, всі іспити здані, заліковки підписані, а душа вимагає свободи. Студенти готуються до повноцінного відпочинку, хтось на дачі у бабусі, а хтось милить лижі в бік кордону. Але чи варто обмежуватися тільки відпочинком? Адже літо для студента, це не тільки час для релаксу, а й чудова можливість заробити та помандрувати.

У цій статті ми детально розповімо, як знайти роботу в Німеччині студенту, що таке програма ZAV, які документи потрібно підготувати, та що варто знати про роботу за кордоном. Пристібайте ремені, і повний вперед!

 

Робота в Німеччині – що таке Germany ZAV

Zentralstelle für Arbeitsvermittlung (ZAV) – дослівно Центральний офіс з працевлаштування – це офіційна програма Німеччини, яка надає можливість студентам з усього світу отримати роботу в Німеччині на час літніх або зимових канікул. Всі, кому виповнилося 18 років, можуть пройти реєстрацію на програми Germany ZAV і отримати легальну роботу в Німеччині.

Програма ZAV розроблена державним агентством зайнятості Німеччини, і передбачає, що будь-який учень вузу (університет, інститут, академія, консерваторія, технікум, коледж), на денній формі навчання, може протягом 90 днів (приблизно 3 місяці) працювати в Німеччині. Цей термін може бути розбитий на свій розсуд на літні та зимові канікули, або ж використовувати весь термін відразу. Можливість повторно поїхати на роботу до Німеччини з’явиться рівно через рік, з моменту першого виходу на робоче місце.

Програма ZAV – це безпека і прозорі умови праці. Компанія виступає посередником між німецьким роботодавцем та іноземним співробітником. До 2019 року Німеччина була зацікавлена ​​тільки в фахівцях з Європейського союзу, але сьогодні спробувати своє щастя може і наш студент. ZAV ретельно стежить за виконанням роботодавцями своїх обов’язків перед іноземними співробітниками, і контролює умови праці.

Переваги програми ZAV для студентів:

  • Новий досвід, прилучення до іноземної культури і менталітету, можливість пожити в розвиненій країні з процвітаючої економікою;
  • Можливість заробити за час канікул;
  • Подорожі – Німеччина межує з багатьма країнами ЄС, що дозволяє студентам відвідувати їх у вихідні дні;
  • Можливість підняти рівень німецької мови, спілкуючись з носіями і занурюючись в мовне середовище;
  • Багато нових цікавих знайомств.

Особливість програми в тому, що зареєструватися в Germany ZAV і отримати роботу в Німеччині можна абсолютно безкоштовно. Багато студентів навіть не знають, про її існування, і втрачають можливість отримати досвід життя і працевлаштування за кордоном.

Деякі студенти, які якось дізналися про програму ZAV, все ж не наважилися взяти в ній участь. Чому? Все просто – зазвичай претенденти бояться, що не зможуть самостійно зібрати всі необхідні документи, не знайдуть вакантне місце, або що їх знання німецької мови недостатнє.

Тож, які вимоги висувають до учасників ZAV, які документи потрібно мати і до чого бути готовим?

 Документи, терміни і особливості

Щоб взяти участь у програмі Germany ZAV кандидат повинен мати вік від 18 до 35 років, проходити навчання у вузі на денній формі навчання і мати біометричний паспорт. Важливо: взяти участь в програмі можуть тільки студенти не останнього року навчання.

Претендентові знадобляться такі документи:

  • Заповнена німецькою мовою анкета з особистим підписом – 2 шт;
  • Заповнена мовна анкета;
  • Актуальні фотографії 3,5 * 4,5 см – 2 шт;
  • Довідка з вузу, яка гарантує збереження місця студента по поверненню з Німеччини;
  • Водійське посвідчення + копії (при наявності);
  • Закордонний паспорт + копії;
  • Медичне страхування;
  • Копії мовних сертифікатів, які підтверджують рівень володіння німецькою мовою;
  • Квитанція про оплату реєстраційного збору.

Важливо: всі документи для реєстрації в Germany ZAV повинні бути перекладені на німецьку мову.

Роблячи фотографію для анкети варто звернути увагу на її якість, адже саме вона створить перше враження про претендента. Одяг на фото повинен бути охайним, бажано в офіційному стилі, насиченого відтінку. Не обов’язково робити серйозний вираз обличчя, як це прийнято на фотографіях для паспорта – посмішка безумовно прикрасить зовнішність і створить сприятливе враження.

Знання німецької мови не обов’язкове, для реєстрації в програмі ZAV, тому навіть якщо її рівень нижче А1, робота в Німеччині для студента знайдеться. Країна пропонує велику кількість вакантних місць на збір і сортування врожаю (фрукти, овочі, ягоди). Щоб отримати більш цікаве місце роботи, наприклад, у сфері обслуговування, рівень володіння німецькою повинен бути вище середнього (В1 і вище).

Якщо студент бажає отримати літню програму, то документи потрібно подавати з вересня по січень. Дані студента вносяться в єдину базу ZAV, в якій роботодавець може знайти співробітника, і вислати йому запрошення на роботу.

Але потрібно пам’ятати, що запрошення – це ще не трудовий контракт. Тільки по приїзду в країну студент підписує трудовий договір з роботодавцем.

Фінансові питання

Без знання німецької мови, студенту в програмі ZAV можуть запропонувати тільки роботу в сільськогосподарській галузі. На посаді збирача врожаю працівник може розраховувати на зарплату 1200-1800 €. Робота на полі – це завжди фізична праця. Тому, вибираючи дану вакансію, слід враховувати, що працювати доведеться від світанку і до заходу, по 12 годин на день. У тиждень працівник виробляє близько 50 робочих годин, і має всього один вихідний. Обідня перерва не оплачується, і триває від півгодини до години.

Зі знаннями німецької або англійської мов на середньому рівні, можна отримати посаду в сфері послуг і оплату від 1500 €. Графік роботи тут приємний, а загальне вироблення не більше 45 годин на тиждень зі стабільними двома вихідними днями. Приємним бонусом стане той факт, що деякі роботодавці в сфері послуг надають своїм працівникам безкоштовний обід. Проживання в Німеччині на час програми ZAV також забезпечується роботодавцем, і становить приблизно 250 євро в місяць.

Програма ZAV пропонує широкий перелік вакансій. Ось деякі з них:

  • Офіціант;
  • Бармен;
  • Хостес;
  • Покоївка;
  • Клінінг менеджери в клініках або готелях;
  • Складальник врожаю / сортувальник врожаю;
  • Робота на будівництві;
  • Проходження стажування на попередньо обумовленій базі.

Питання відповідь

Чи гарантує реєстрація в програмі ZAV 100% працевлаштування?

На жаль, навіть надані документи не дають 100% гарантію працевлаштування в Німеччині. Зазвичай відсоток схвалених заявок 70-75%.

Як я можу підвищити свої шанси на схвалення заявки?

Володіння німецькою мовою на середньому і вище рівні значно збільшують шанси працевлаштування. Також, роботодавець дивиться на наявність досвіду роботи в даній сфері, і період перебування в країні (чим більший строк – тим краще).

Як виглядає документ з університету?

Вуз видає довідку, що ви дійсно навчаєтеся на денній формі і після роботи в Німеччині повернетеся до навчання. Документ повинен мати фірмові печатку закладу, і підписи деканату або канцелярії.

Чи можуть в програмі ZAV зареєструватися студенти заочної форми навчання?

На жаль дана програма передбачає тільки навчання на стаціонарі.

Чи можна пройти реєстрацію на першому курсі?

Так, якщо студент повнолітній.

Чи потрібна віза, якщо є біометричний паспорт?

Наявність біометричного паспорта – основна умова участі в програмі, при його наявності візу відкривати не потрібно.

Скільки в місяць буде вимагатися грошей на харчування і проживання?

Проживання працівникові в 95% випадків надає роботодавець і віднімає цю суму із зарплати (200-250 євро). На їжу і розваги може піти до 200 євро, особливо в період облаштування на новому місці.

Як зареєструватися в програмі ZAV?

З усіма питаннями, починаючи від збору документів і закінчуючи трансфером до Німеччини, Вам допоможуть в Happy club . Фахівці даної компанії знають всі нюанси оформлення документів для ZAV і з радістю допоможуть знайти роботу в Німеччині. Процес реєстрації в ZAV за допомогою Happy club  вирішується протягом декількох тижнів, і зі 100% результатом. Детальніше з умовами співпраці можна ознайомитися тут.

Пробне ЗНО 2021 – коли відбудеться, та коли реєструватись
ЗНО
Пробне ЗНО 2021 – коли відбудеться, та коли реєструватись
Безкоштовний транспорт, зв’язок,  соціальні послуги
Навчальний процес в Польщі
Безкоштовний транспорт, зв’язок, соціальні послуги
ТОП жіночих професій у 2022 році
Блог
ТОП жіночих професій у 2022 році
Продовження навчання у  Польщі для українських біженців
Навчальний процес в Польщі
Продовження навчання у Польщі для українських біженців
Які одноразові і щомісячні компенсації і виплати чекають біженців з України в Польщі
Нове на сайті
Які одноразові і щомісячні компенсації і виплати чекають біженців з України в Польщі
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Без категории
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Професії майбутнього
Освіта в Україні
Професії майбутнього
ЗНО 2020 – в масках та з дистанцією
ЗНО
ЗНО 2020 – в масках та з дистанцією
Програма «Go4Poland. Вибери Польщу» – чудовий старт для кар’єри
Варто знати
Програма «Go4Poland. Вибери Польщу» – чудовий старт для кар’єри
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Варшава
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
12 причин обрати програму  “Польсько-українські студії” на факультеті міжнародних відносин Ягеллонського університету
Новини
12 причин обрати програму “Польсько-українські студії” на факультеті міжнародних відносин Ягеллонського університету
Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
Навчання за кордоном
Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
X
Send this to a friend