Далекобійник – це професія справжніх чоловіків. Далекобійниками прийнято називати водіїв, які доставляють на вантажних автомобілях вантажі на великі відстані.
Якщо говорити про роботу далекобійника, то професія не потребує постійного підвищення кваліфікації чи додаткових навчань. Головне для далекобійника – вміти вправно водити автомобіль, слідкувати за дорожньою обстановкою, знати нормативи вантажних перевезень та слідкувати за змінами до правил дорожнього руху. Ще один величезний плюс роботи далекобійника в тому, що професійні обов’язки не вимагають фізичних навантажень. Також далекобійник – це людина, яка постійно подорожує. Ця професія дозволяє відвідувати багато різних та цікавих місць, багато подорожувати і отримувати за це заробітну плату одночасно. Професія не вимагає спеціальної освіти, достатньо отримати водійське посвідчення відповідної категорії, мати досвід перевезень та базові знання автослюсаря.
Опис професії
Далекобійник – це водій вантажного автомобіля, який займається перевезеннями вантажів на різні відстані всередині країни та за кордоном. Далекобійники доставляють вантажі з точки «А» у точку «Б», при цьому працюють вахтовим методом та відправляються у рейс по два водії. Поки один водій відпочиває, інший керує автомобілем – такий прийом дозволяє доставити вантаж у найкоротші терміни, що особливо актуально для продуктів, які швидко псуються.
Професія далекобійника користується популярністю серед чоловіків завдяки тому, що досить високо оплачується. Такі заробітні плати зумовлені тим, що далекобійник змушений дуже багато часу перебувати в дорозі, відповідно не має всіх благ для зручного життя. А постійно перебувати у кабіні автомобіля не так і легко.
Прийнято виділяти два види далекобійників:
- Водії, які працюють на компанію-роботодавця;
- Самозайнята особа, яка сама займається пошуком вантажів та працює на власному транспорті.
Для далекобійника важливо бути уважним і вміти швидко прийняти правильне рішення в залежності від ситуації на дорозі. Міцність нервової системи далекобійника постійно перевіряється нестандартними ситуаціями та непередбачуваними випадками. Адже під час подорожі може статися що завгодно.
Перспективи працевлаштування
Далекобійник може працювати на організацію, або перевозити вантажі як самозайнята особа – підприємець. У другому випадку далекобійник самостійно шукає вантажі, які потрібно перевозити та повинен мати власний транспортний засіб, який відповідає вимогам автоперевезень. Працевлаштуватись далекобійник може як на підприємство, склад чи компанію, так і на агентство, яке займається вантажними перевезеннями.
Обов’язки
Далекобійник – це людина, яка практично живе в дорозі. Тому досить часто робочі обов’язки доводиться виконувати постійно. До них відноситься:
- Доставити в належному вигляді та у зазначений термін вантаж;
- Слідкування за станом автомобіля;
- Ремонт транспортного засобу, заміна шин (за необхідності);
- Керування автомобілем;
- Робота з тахографом та ін.
Як стати водієм-далекобійником?
Головна вимога для того, щоб працювати далекобійником – це наявність водійського посвідчення категорії D. Але лише наявності водійських прав недостатньо. Задля успішності в професії також потрібно знати нормативно-правові акти, за якими регулюються вантажоперевезення в середині країни та закордоном. Ще одна важлива умова для успішної роботи за професією далекобійника – знання слюсарської справи. Таку освіту можна отримати в середньому спеціальному навчальному закладі за напрямом підготовки «Автослюсар», або на курсах перепідготовки.
Якщо далекобійник планує працювати за межами своєї країни, важливе знання міжнародного права, наявність відповідних дозволів, знання однієї або і кількох іноземних мов.