Театрознавець — це фахівець, діяльність якого пов’язана з наукою про сценічне мистецтво. Він відмінно розбирається в історії та теорії досліджуваного предмета, володіє знаннями в області всіх компонентів театру.
Професія театрознавця підійде людям творчим, уважним, вдумливим та бажаючим пов’язати своє життя з мистецтвом. Також важливо мати глибокі пізнання в історії й нових течіях на арт-просторах, щоб в результаті допомагати розвиватися театру й залучати до нього нову публіку.
В професійні обов’язки театрознавця входить дослідження театральних вистав та їх аналіз. На основі отриманих даних, він пише статті та рецензії. Це в свою чергу допомагає галузі залишатися актуальною, тримати увагу вже існуючої цільової аудиторії й залучати нову.
Щоб освоїти професію театрознавця, потрібно закінчити вищу профільну освіту за спеціальністю «Вільні науки і мистецтва», «Історія театру і кіно, театральна й кінокритика» й т. д.
Для вступу до ВНЗ потрібно скласти іспити з державної мови, літератури та історії. Іноді ще вимагають участь в творчому конкурсі, де будуть оцінювати здібності майбутнього студента.
Побудувати далі кар’єру в професії можна працевлаштувавшись як театрознавцем, так і театральним критиком. Також випускники можуть працювати мистецтвознавцями, арт-менеджерами і т. п.
Від потенційного працівника на співбесіді чекатимуть художній смак, всебічну розвиненість і вміння об’єктивно оцінювати вистави. Також важливо бути посидючим, уважним і спостережливим, так як більшість свого часу такі фахівці проводять за вивченням матеріалу і написанням статей / рецензій.
Середній заробіток театрознавця становить 600-1000 доларів. Але дохід залежить в основному від місця роботи. Так, досвідчений театрознавець, який зміг працевлаштуватися у великих містах, заробляє на місяць до 1800-1900 доларів.