Медіаполіцейський – це фахівець, який займається пошуком та вистежуванням правопорушень в онлайн просторі. Якщо сьогодні цю функцію виконують тільки представники внутрішньої служби безпеки країни, то в майбутньому виникне потреба в розширенні кількості захисників медіасфери. Професія сподобається випускникам, які вивчають право, добре володіють рідною мовою та сильні в суспільствознавстві – саме ці предмети знадобляться для успішного вступу на цю спеціальність.
Професія юна та дуже затребувана. На інтернет просторі щодня відбуваються тисячі порушень прав та злочинів, і медіасфера давно потребує надійного захисту.
В обов’язки медіаполіцейського входить:
- Виявлення порушення прав та свобод людини в інтернет просторі;
- Пошук порушника/злочинця;
- Захист користувачів від дезінформації, поширення піратського контенту, заборонених товарів, послуг;
- Захист дітей від педофілів в медіа просторі;
- Робота з сучасними програмами;
- Складання звітів за результатами виконаної роботи.
Медіаполіцейські об’єднують в собі риси гуманітарних та технічних фахівців: вони розбираються законодавстві та досконало володіють знаннями інформаційної безпеки. Професія медіаполіцейського передбачає роботу в офісі, з ненормованим робочим графіком та нічними змінами – так само, як і звичайний поліцейський, фахівець повинен забезпечувати безпеку не тільки в денний час, а й вночі.
Професія буде цікава для мілленіалів, адже вона пов’язана з серфінгом в інтернеті, і молоде покоління буде працювати набагато ефективніше, ніж представники охорони порядку зі стажем. Потрібно бути готовим до того, що робота з людьми, тим більше зі злочинцями, це завжди стрес. До того ж, фахівець виступає у ролі органу правопорядку, відповідно і вимоги до кандидата будуть високими.
Здобувач на посаду медіаполіцейського повинен володіти такими якостями:
- Чесність;
- Спрямованість на результат;
- Уважність;
- Розвинуте логічне мислення;
- Відповідальність.
Щоб стати медіаполіцейським необхідно закінчити вуз за напрямом «медіакомунікації». Для вступу крім стандартних іспитів університет може зажадати проходження творчого конкурсу.
Після закінчення вузу випускник може знайти роботу в державних органах правопорядку, в приватних інтернет-агентствах, на телебаченні, тощо. Оскільки професія тільки з’явилася, однозначно говорити про рівень заробітної плати складно. В середньому ця цифра коливається від 400 до 1500 доларів за місяць роботи.