Освіта в Кракові

  1. Ягеллонський університет
  2. Економічний університет в Кракові
  3. Політехнічний університет ім. Т. Костюшка
  4. Громадська академія наук в Кракові
  5. Краківська Академія ім. А. Ф. Моджевського
  6. Гірничо-металургійна академія ім. Станіслава Сташица в Кракові
  7. Педагогічний Університет ім. Комісії Національної Освіти
  8. Академія фізичного виховання ім. Б. Чеха
  9. Сільськогосподарський університет ім. Гуго Коллантая
  10. Інститут Туризму і Екології в Суха-Бескидзькій

Навчання в університетах Кракова – все що потрібно знати студенту

Краків – культурна столиця Польщі, з великою кількістю історичних пам’яток і розвиненою інфраструктурою. Краків – це не тільки королівське місто, що зберегло давні пам’ятки мистецтва і присмак античності, але і сучасний мегаполіс, студентське містечко і центр високотехнологічних розробок. Давайте ближче познайомимося з цим багатоликим містом, його транспортною розв’язкою, а також з цінами на харчування і проживання.

Транспортна інфраструктура Кракова

Як і у всій Польщі, транспорт в Кракові по праву можна назвати європейським – все нове, чисте і ходить за розкладом, з точністю до хвилини. У місті є 120 автобусних напрямків і 23 трамвайних маршрутів. Крім них, курсують приміські поїзди, які зв’язують Краків з сусідніми містами, і міжнародні – з’єднують місто з Європою. До слова, в інше місто з Кракова можна потрапити на міжміських автобусах, які відправляються зі спеціальних станцій.

Особливість місцевих проїзних квитків в тому, що вони розраховані не на кількість поїздок, а на час використання – від 20 хвилин до 90. Також є квитки на цілий день, на 2-3 дня і на тиждень. Вартість проїзду буде залежати від тривалості поїздки і зони (місто або передмістя). Наприклад, добовий квиток в зоні 1 коштує 15 PLN, а він же в зоні 1 + 2 – 20 PLN. Всі пільгові категорії громадян мають знижку в 50% на вартість квитка.

Таксі в Кракові не надто дороге, і ціна стартує з 11 PLN (якщо дальність поїздки до кілометра) Кожен додатковий кілометр коштує 3 злотих до 22:00 і 4.5 злотих в нічний час і на свята. Всі машини оснащені лічильниками і касовими апаратами. У місті представлені вже відомі нам сервіси таксі, такі як Uber і Taxify, і місцеві MyTaxi і Ekotaxi.

Також в місті можна орендувати велосипед або мотоцикл – в Кракові відмінні велосипедні доріжки і є міська система байків Wavelo. Орендувати байк або велосипед можна на 12 годин.

Проживання в Кракові для студента

Студенти, на період навчання в університеті, можуть проживати як в гуртожитку, так і на орендованій квартирі. Ті, хто не боїться ділити власний простір з іншими людьми, по достоїнству оцінять студентські гуртожитки в Кракові. Кімнати в гуртожитках мають все необхідне для комфортного життя: нові меблі, холодильники, мікрохвильові печі, пральні машинки і звичайно ж – доступ до wi-fi. Кухня знаходиться на поверсі, в коридорній і блоковій системі. Вартість проживання, у 2-3 місній кімнаті, в місяць складе приблизно 80-100 злотих.

Досить часто, місця в гуртожитку надають державні університети, але якщо студент вступив у приватний вуз, то житло доведеться пошукати. Можна знайти приватний гуртожиток, яких, до слова, більш ніж достатньо, або орендувати квартиру. Оренда однокімнатної квартири в Кракові стартує з 1500 PLN на місяць, без урахування комунальних послуг. Вигідно орендувати 2-3-х кімнатні квартири на кілька людей – їх вартість стартує от 2000 PLN. Чим ближче до центру міста, тим вартість оренди буде вище, це варто враховувати для пошуку бюджетних варіантів.

Харчування в Кракові – що може дозволити собі студент

Ціни на продути харчування в місті мало чим відрізняються від столичних цін. Зокрема, харчуватися вдома, займаючись приготуванням їжі самостійно, може кожен студент. При цьому в його раціоні будуть і молочні і м’ясні продукти. Краків має велику кількість мережевих гіпермаркетів, в яких більш ніж демократичні ціни на продукти – всім відомий Ашан, менш знайомі нам Теско і Лідл, і популярні в Польщі Бедронка і Нетто. В місяць на продукти харчування студенту доведеться витратити приблизно 550 злотих.

Вартість стандартних продуктів харчування:

  • Молоко (1 л) – від 1.9 до 2.50 PLN
  • Твердий сир (1 кг) – від 24 до 30 PLN
  • Ковбаса або холодні порізи (1 кг) – 34-37 PLN
  • Хліб білий (1шт) – від 0.7 до 1.3 PLN
  • Вода (5 л) – 1.5 PLN
  • Пельмені напівфабрикати (1уп) – 7 – 10 PLN
  • Вершкове масло (200 гр) – 8 PLN
  • Куряче філе (1кг) – 6 – 9 PLN
  • Свинина (1кг) – 15 – 18 PLN
  • Яловичина (1 кг) – 17 – 20 PLN
  • Яйця курячі (10 шт) – 6 – 12 PLN
  • Яблука (1кг) – 4 – 5 PLN
  • Картопля (1кг) – 3-3.5 PLN
  • Лук (1кг) – 1.9-2 PLN

Якщо віддавати перевагу закладам громадського харчування, то один прийом їжі затягне на 9-10 злотих за сніданок і 11-14 злотих за обід. За місяць такого харчування в їдальнях і кафетеріях необхідно буде віддати не менше 900 злотих.

Університети Кракова

Краків – колиска науки в Польщі, ще з часів становлення держави. У місті є велика кількість навчальних закладів, які є надбанням Польщі, і випустили видатних вчених.

Краківські університети з задоволенням приймуть до своїх лав іноземних абітурієнтів, в тому числі з України, Білорусі та Росії. Щорічно в місто приїжджають десятки тисяч студентів з інших країн, і Краків по праву може називатися студентським містом.

Після закінчення університету, випускники можуть залишатися працювати в Кракові, адже місто за останні роки наростило кількість робочих місць, і більшість університетів мають укладені контракти з міжнародними компаніями, для проходження практик і стажувань.

Ягеллонський університет

Ягеллонський університет – найдавніший університет Європи, який протягом багатьох років поспіль займає лідируючі позиції в світових рейтингах.

Університет був заснований в 1364 році і в 2020 йому виповнюється 656 років. Спочатку Ягеллонський університет називався Studium Generale і складався всього з трьох факультетів. На сьогоднішній день університет налічує 52 тисячне академічне співтовариство і з них 45 тисяч студентів, 540 професорів, 740 докторів наук і 2 600 наукових співробітників.

Ягеллонський університет об’єднує в собі стародавні традиції і сучасні тенденції. Уже сам факт того що фахівець закінчив даний університет відкриває перед ними безліч дверей.

Сьогодні отримати освіту в Ягеллонському університеті можна на 16 факультетах:

  • Права і адміністрації;
  • Медичний;
  • Фармацевтичний;
  • Наук про здоров’я;
  • Філософії;
  • Історії;
  • Філологічний;
  • Полоністики;
  • Фізики, астрономії та прикладної інформатики;
  • Математики та інформатики;
  • Хімічний;
  • Біологічний;
  • Управління та соціальної комунікації;
  • Міжнародних і політичних досліджень;
  • Біохімії, біофізики та біотехнології;
  • Географії і геології.

Вартість навчання в Ягеллонському університеті стартує з 7 000 злотих за рік (в залежності від обраного факультету). У навчальному закладі передбачені стипендії для видатних студентів – Фонду ім. Королеви Ядвіги, фонду ім. Богдана Лисяка та фонду Ad Polonos. Розмір повної стипендії становить 1500 PLN на місяць і на період її отримання студенту надається безкоштовне місце в гуртожитку і медичне обслуговування.

Економічний університет в Кракові

Краківський Економічний університет – один з найбільших економічних вузів Польщі. Заснований більше 90 років тому, і в 2025 році святкуватиме своє сторіччя. Вуз славиться своїми традиціями і високим рівнем підготовки фахівців. Університет має державний тип власності і в 2020 році налічує 18 000 студентів з різних країн. Економічний університет має понад 200 партнерів по всьому світу, і є членом таких організацій як European University Association, Network of International Business and Economic Schools. Такі тісні міжнародні зв’язки дозволяють університету брати участь в програмах по обміну студентами, в конференціях і наукових дослідженнях.

Краківський економічний університет був одним з перших, хто ввів навчання англійською мовою, ще в далекі 90-ті роки. Сьогодні ж, університет має величезну кількість англомовних програм які роблять навчання більш доступним для всіх іноземних абітурієнтів.

Університет економіки має 5 факультетів:

  • Факультет економіки і міжнародних відносин;
  • Факультет громадської економіки і управління;
  • Факультет фінансів і права;
  • Факультет товарознавства та управління продукцією;
  • Факультет менеджменту.

Мінімальна вартість навчання в економічному університеті Кракова складає 9 600 PLN за рік. Університет має свій гуртожиток, в який можна заселитися іноземним студентам, а також вуз надає стипендіальні програми для кращих учнів.

Політехнічний Краківський університет ім. Т. Костюшка

Політехнічний університет імені Тадеуша Костюшка був заснований більше 75 років тому, і з кожним роком розвивався і ріс. Багато його факультетів були оцінені світовою спільнотою, а такі як факультет «Архітектури», «Сухопутної інженерії» і «Механіки» визнані кращими в Польщі. Багато факультетів акредитовані International Federation of Landscape Architects (IFLA) і Royal Institute of British Architects (RIBA). Університет займає почесне місце в рейтингу Webometrics Ranking of World, що підтверджує його високий статус і науково-освітні можливості.

Сьогодні у вузі навчається понад 14 000 студентів, а викладають їм 1100 кращих вчителів. Політехнічний університет контролює якість наданої освіти, і прагне, щоб всі випускники показували високі стандарти знань і умінь. Цю тезу доводить той факт, що понад 80% випускників знаходять собі майбутню роботу вже на останніх курсах вузу.

Міжнародне співробітництво з іншими навчальними закладами і науковими організаціями, дозволяє студентам політехнічного університету не тільки мати спільні наукові роботи та публікації, а й можливість брати участь в програмах обміну та отримати подвійний диплом по завершенню навчання.

Політехнічний університет ім. Т. Костюшка має 7 факультетів:

  • Архітектури;
  • Комп’ютерної та електронної інженерії;
  • Будівництва;
  • Інженерії довкілля;
  • Механіки;
  • Хімічної технології;
  • Фізики, математики та інформатики.

Вуз має безліч унікальних лабораторій і освітніх центрів, в яких учні можуть займатися дослідженнями. Також, навчальний заклад має у своєму розпорядженні 5 гуртожитків, тому іноземні студенти можуть не переживати про питання проживання. Ціна місяця в гуртожитку становить близько 380 злотих, а навчання обійдеться в 9 100 злотих за рік.

Громадська академія наук в Кракові

Громадська академія наук – це найбільший приватний вищий навчальний заклад Польщі, який було засновано більше 25 років тому. Академія має такі акредитації:

  • Акредитація PKA (Державна акредитаційна комісія);
  • Акредитація NECHE (New England Commission of Higher Education);

Університет багато років поспіль займає топові місця в рейтингу «Perspektywy» і має безліч нагород, наприклад, звання «Кращий Вищий Навчальний Заклад Року» від Центрального Бюро Державної Сертифікації, статус Лідера ВНЗ від Фонду Розвитку Освіти і сертифікат «Гарне Навчання-Хороша Робота» від академічного інформаційного центру в Познані.

В академії можна пройти навчання на бакалавра або магістра.

Кількість напрямків у Громадській Академії наук – 7:

  • Інформатика;
  • Менеджмент;
  • Педагогіка;
  • Англійська філологія;
  • Логістика;
  • Національна безпека;
  • Міжнародні відносини.

Академія має 2 власних гуртожитки, в які може заселити іноземних студентів. Найкраще заздалегідь подавати документи, адже кількість житлових місць обмежена. За проживання в місяць потрібно буде віддати десь 460 PLN, а за навчання – від 5 300 PLN на рік.

Краківська Академія ім. А. Ф. Моджевського

Краківська Академія ім. А. Ф. Моджевського – недержавний вуз, заснований відносно недавно. Уже понад 20 років Академія навчає молодих фахівців з різних напрямків, і займає 8е місце серед всіх приватних вузів Польщі.

В академії можна вивчати понад дев’ять іноземних мов, які студент обирає самостійно. Вуз бере участь в програмах обміну та має велику кількість партнерів в ЄС, Марокко і Тайвані.

Академія має 7 факультетів і 22 освітніх курсі. Сьогодні вищу освіту у ВНЗ отримують понад 8 000 студентів, більшість з яких іноземці. У розпорядженні учнів знаходиться велика бібліотека з доступом до інтернету, тренажерний і комп’ютерний зали, кафе та їдальні, безліч студентських організацій і гуртків.

Факультети Академії ім А. Ф. Моджевського:

  • Юриспруденції, адміністрування та міжнародних відносин;
  • Театральний;
  • Психологічний і гуманітарний;
  • Управління та громадських зв’язків;
  • Наук про безпеку;
  • Архітектурний;
  • Медичний факультет.

За рік навчання потрібно заплатити близько 5 200 польських злотих.

Гірничо-металургійна академія ім. Станіслава Сташица в Кракові

Гірничо-металургійна академія була заснована в 1913 році і являє собою один з найсильніших технологічних університетів Польщі. Академія підтримує Болонський формат навчання, з можливістю студенту самостійно обирати частину предметів.

Академія позиціонує себе, як вуз, який спрямований на розвиток у студентів логічного конструктивного і перспективного мислення, здатності приймати критично важливі рішення і робити правильні висновки. Вуз має велику кількість наукових досліджень, в тому числі за участю міжнародних колег.

Краківська Гірничо-металургійна академія надає можливість здобувати освіту як на очній, так і на заочній формі. Також у вузі є можливість отримати післядипломну освіту.

Навчання першого і другого рівня здійснюватиметься на 16-ти факультетах по 200 спеціальностям, третього рівня – на 12 факультетах з 19 дисциплінами. Проходити навчання можна на зручній мові.

Факультети Гірничо-металургійної академії:

  • Гірничої справи і геологічної інженерії;
  • Металургійний;
  • Електронної техніки, інформатики та біомедичного інжинірингу;
  • Комп’ютерних наук;
  • Сучасного машинобудування і робототехніки;
  • Геології і геологічної фізики;
  • Геодезії та інженерної екології;
  • Матеріалів і кераміки;
  • Ливарної майстерності;
  • Кольорових металів;
  • Буріння нафти і газу;
  • Менеджменту;
  • Енергетики і палива;
  • Фізики та інформатики;
  • Прикладної математики;
  • Гуманітарних наук.

Рік навчання в даному вузі обійдеться від 9 000 PLN.

Педагогічний Університет ім. Комісії Національної Освіти в Кракові

Педагогічний Університет вже більше 70 років готує найкращих педагогів та фахівців по різних спеціальностях. Вуз займає топові позиції серед всіх університетів Польщі та є одним з найдавніших за своїм напрямом.

Навчальний заклад дає студентам можливість близько познайомитися з останніми досягнення науки і техніки, активно вдосконалюючи освітню програму.

Університет має сильну професорсько-педагогічну базу, з особливою ретельністю відбираючи тільки кращих кандидатів на ці посади.

Факультети Педагогічного університету в Кракові:

  • Гуманітарних наук;
  • Філології;
  • Політології;
  • Педагогічний факультет;
  • Географії та біології;
  • Математики, фізики та техніки;
  • Художній факультет.

Вуз має державну форму власності і може забезпечити студентів місцями в гуртожитку – їх у нього цілих 4. Вартість навчання на рік складає 4 600 злотих, незалежно від факультету.

Академія фізичного виховання ім. Б. Чеха в Кракові

Якщо абітурієнт має намір знайти кращий вуз фізичного виховання – йому однозначно в Академію ім. Броніслава Чеха в Кракові. Вуз має історію, тривалістю 93 роки, і спочатку з’явився як кафедра при Ягеллонському університеті. Але з часом успіх кафедри був настільки великий, що вона перетворилася в окрему незалежну академію.

Університет має Болонську систему освіти і навчає студентів у 8 напрямках. Всі факультети мають програми бакалавриата та магістратури, а факультет фізичного виховання і спорту додатково докторантуру.

В рамках проекту Erasmus студенти можуть навчатися англійською мовою за всіма спеціальностями. Сьогодні навчальний заклад дає можливість отримати вищу освіту понад 4 тисячам студентам з усього світу.

Факультети академії фізичного виховання:

  • Фізичного виховання і спорту;
  • Реабілітації;
  • Відділ туризму і відпочинку.

Ціна за рік в даному університеті стартує з 11 400 злотих.

Сільськогосподарський університет ім. Гуго Коллантая

Прийнято вважати, що сучасна молодь не зацікавлена ​​в сільському господарстві, і розраховувати на те, що буде багато бажаючих вступити в сільськогосподарський університет, не варто. Але це всього лише міф, далекий від реальності. Згідно з соціологічними опитуваннями в 2019 році, Сільськогосподарський університет увійшов до десятки найбільш часто обраних ВНЗ для здобуття вищої освіти.

Університет ім. Г. Коллантая почав свою роботу в 1953 році, і є єдиним сільськогосподарським вузом в Польщі. Сьогодні він має понад 9 тисяч студентів, 7 факультетів і 750 наукових співробітників. Вуз бере участь в міжнародних програмах ERASMUS, CEEPUS, DAAD та COST, що відкриває перед учнями нові горизонти з обміну досвідом.

Вуз має велику кількість наукових секцій, спортивних і творчих об’єднань.

Факультети сільськогосподарського університету:

  • Сільського господарства та економіки;
  • Лісового господарства;
  • Тваринництва і біології;
  • Інженерії довкілля та геодезії;
  • Біотехнологій і садівництва;
  • Інженерії виробництва та енергетики;
  • Технології виробництва продуктів харчування.

Університет має 4 сучасних гуртожитки, вартість проживання в яких починається від 1600 злотих на місяць. Ціна навчання в вузі – мінімум 5000 злотих за рік.

Інститут Туризму та Екології в Суха-Бескидзькій

Найпрестижніший вуз в туристичному напрямку – Інститут Туризму і Екології. Відносно молодий (відкритий в 2001 році) вуз зарекомендував себе не тільки в Польщі, а й у всій Європі. Навчальна програма постійно адаптується під сучасні умови ринку праці і завжди йде в ногу з часом.

Вуз організовує виїзди своїх студентів за кордон, для практики та стажування. Випускники можуть отримати роботу в будь-якому куточку Європи або США, так як отримані практичні навички високо цінуються роботодавцями. Під час проходження практики за кордоном, студент отримує не тільки досвід, але і фінансову підтримку від вузу.

Інститут розташувався в унікальному місці – в замку Малий Вавель. Студенти зможуть по достоїнству оцінити гармонійний симбіоз історичного початку і сучасного віяння. Всі аудиторії вузу оснащені новим обладнанням, з комп’ютерною технікою і всією необхідною апаратурою.

Факультети Інституту Туризму і Екології

  • Туризму і Рекреації;
  • Інформаційні технології.

Вартість навчання в вузі починається з 3 800 злотих за рік. Інститут має комфортний гуртожиток для іноземних студентів, але кількість місць в ньому обмежена. Учні можуть користуватися бібліотекою, тренажерним залом і безперебійним інтернетом. За особливі досягнення у навчанні студенти можуть претендувати на стипендіальні програми.

Чим зайнятися поза навчанням

Краків дуже привабливе місто для студентів не тільки з причини найдостойніших університетів, а й тому що в ньому завжди можна знайти чим себе зайняти у вільний час. Навіть якщо в кишені не залишилося вільної копійки, в Кракові кожний знайде собі розвагу. Одна з них – екскурсія по старому місту. Вона абсолютно безкоштовна, але дуже цікава. Під час екскурсії можна відвідати Вавель – один з найкрасивіших замків Речі Посполитої, кафедральний собор, бастіон Барбакан і Rynek Glowny. Особливо рекомендуємо це зробити по приїзду в місто, для ближчого знайомства з його історичною та культурною складової.

Вже самостійно можна відвідати площу Героїв гетто – історичне місце, де колись чекали своєї долі тисячі євреїв. На площі знаходяться бронзові стільці, які не дають забути про жахливі події того часу. Також бюджетний студент може навідатися до костелу Paulinów na Skałce, поруч з яким є джерело з цілющою мінеральною водою.

Якщо все-таки трохи коштів є, то за 20-30 злотих можна придбати квитки в популярні музеї та виставки: Podziemia Rynku, в Професорський сад, на фабрику Оскара Шиндлера, в Музей сучасного мистецтва Mocak, в Музей історії фотографії та Національний музей у Кракові.

ТОП професій в Україні у 2022 році
Блог
ТОП професій в Україні у 2022 році
Вступна кампанія 2020 – що нам підготувало МОН
ЗНО
Вступна кампанія 2020 – що нам підготувало МОН
Куди вступати після 9 класу
Варто знати
Куди вступати після 9 класу
Освіта для любителів музики
Новини
Освіта для любителів музики
Освіта у Вроцлаві
Вроцлав
Освіта у Вроцлаві
Академмістечка Любліна
Академмістечка Польщі
Академмістечка Любліна
Назвали топ-5 IT-спеціальностей, на які буде максимальний попит у 2022 році
Варто знати
Назвали топ-5 IT-спеціальностей, на які буде максимальний попит у 2022 році
Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
Навчання за кордоном
Менеджер відеоігор – нова перспективна спеціальність
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Новини
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Навчання за кордоном
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
X
Send this to a friend