Як живуть студенти в українських та європейських гуртожитках

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5 оценок, среднее: 4,20 из 5)
Loading...

Як живуть студенти в українських та європейських гуртожитках

Один з яскравих спогадів про навчання в університеті – життя в гуртожитку. Саме в стінах цього закладу проходить бурхливе життя більшості студентів. Звичайно, позитивні та веселі моменти студентства затьмарюють негативні та некомфортні умови проживання в гуртожитках українських вузів. Разом з освітнім інформаційним порталом Куда Поступать розберемося, чи відповідає ціна якості наданих умов проживання. Та що відбувається у гуртожитках європейських університетів.

Студентський гуртожиток – це місце, де проживають студенти в період навчання. Згідно з законом України «Про вищу освіту» адміністрація освітнього закладу має організувати побут студентів. При цьому дотримуючись санітарних, протипожежних норм. Керівництво вузів зобов’язане:

 • Підтримувати гуртожитки у порядку;
 • Забезпечити приміщення меблями та іншим потрібним інвентарем;
 • Проводити ремонтні роботи по мірі необхідності;
 • Покращувати умови проживання.

Мешканці гуртожитків мають право:

 • Ставити до відома керівництво, коли потрібен ремонт меблів та обладнання;
 • При нагоді, поліпшувати житлові умови приміщення;
 • Скаржитися на працівників, якщо їхні дії не відповідають вимогам Положення про студентський гуртожиток. 

Кожен студент вибирає гуртожиток, спираючись на свої особисті побажання. Хтось в першу чергу хоче комфортні умови проживання – ремонт у кімнаті, зручні душові кабіни, укомплектовану кухню. Для інших головна умова це невисока ціна. Для третіх – невелика відстань до університету. Чи в змозі українські вузи задовольнити побажання студентів та запропонувати гуртожитки, що будуть відповідати вимогам більшості? Щоб розібратися у цьому питанні розглянемо ситуацію у декількох студентських гуртожитках популярних ВНЗ України. 

Київський національний університет культури та мистецтв (КНУКіМ)

Вищий навчальний заклад має кілька будівель гуртожитків. Один з них знаходиться близько до університету, чим радує тих студентів, які не мали намір довго добиратися до вузу. Кожна секція має спільний сан вузол, душову кімнату та кухню. Невеликі кімнати містять 6-8 чоловік. Для любителів простору, така тіснота виявиться випробуванням. 

Інша будівля гуртожитку має більші кімнати та меншу кількість мешканців, а також спільний душ на першому поверсі. Добиратися до університету студентові, що проживає у цьому гуртожитку, доведеться не одну годину. На такі подвиги здатен не кожен студент.

Ціна за кімнату в середньому 500 гривень за місяць. Умови проживання досить стандартні. Не обходиться без невідремонтованих меблів, не оздобленої кухні, відсутності ремонту та облізлих стін.  

Київський національний університет імені Тараса Шевченка (КНУ)

КНУ здобув чималу славу серед вищих навчальних закладів країни. Близько 38 тисяч заяв від абітурієнтів приймає вуз під час вступної компанії. Щоб забезпечити житлом більшу кількість студентів, університет пропонує 23 гуртожитки. Студенти мають вибір жити в гуртожитку блокового типу, де туалет та душова кабіна одні на пару кімнат, чи коридорного типу (кімнати гігієни розраховані на багато кімнат). Мешканцям дозволяється користуватися електроприборами:

 • чайник;
 • холодильник;
 • ноутбук;
 • мікрохвильова піч.

Це плюс для гуртожитку, адже без цих побутових речей важко обійтися у повсякденному житі. 

Щодо фінансового питання, то ціни за кімнату в межах 400-500 грн.

В загальному, вивчаючи відгуки студентів, які проживають в КНУ, можна зробити висновки, що критичних мінусів в гуртожитках вуза немає. 

Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського (КПІ)

Звання головного технічного вищого навчального закладу країни гордо носить КПІ. Близько 33 тисяч абітурієнтів мають намір вступити щороку до інституту. ВНЗ налічує 20 гуртожитків. Умови проживання різні, як і ціна. За проживання в одномісній кімнаті студенти мають викласти близько 2000 грн., двомісній – близько 1000, в кімнаті, розрахованій на чотири людини – 569 грн.Часто студенти скаржаться, що ціни за кімнату з року в рік зростають та не відповідають належним умовам проживання. З мінусів можна виділити:

 • недостатню кількість меблів, наприклад, один стіл на чотирьох; 
 • маленьку площу кімнат;
 • заборону використовувати електроприлади;
 • дерев’яні вікна;
 • відсутність гарячої води;
 • відсутність ремонту в більшості кімнат.

А от плюсом є близьке розташування до інституту. Маємо надію, що згодом це буде не єдиний плюс гуртожитків КПІ. 

Національний транспортний університет (НТУ)

НТУ налічує п’ять гуртожитків. Похизуватися просторими кімнатами не вдасться, зате серед позитивних моментів проживання у гуртожитку, можна виділити невисоку ціну – 350 гривень на місяць. Плюси:

 • Чистота на секціях та кухнях;
 • Косметичний ремонт в санвузлах.

Мінуси:

 • В кімнатах в основному заселено 5- 6 осіб;
 • Заборона використовувати електроприлади: чайники, мікрохвильові печі обігрівачі. 

Студенти позитивно відгукуються за умови проживання в гуртожитку та підтримують там чистоту і порядок.

Національний авіаційний університет (НАУ)

НАУ пропонує студентам для проживання 11 гуртожитків. Серед цікавого в гуртожитках – велика кількість негативних моментів:

 • Відсутність гарячої води;
 • Наявність тарганів, щурів;
 • Занедбаний стан санвузлів та душових кабін;
 • Маленька кількість кімнат гігієни на гуртожиток (один душ та туалет);
 • Недостатня кількість меблів у кімнатах. 

Ціна за ліжко-місце коливається в межах 500-600 грн.

Прикро, але гуртожитки НАУ мають ряд проблем та недоліків. Навіть затребуваність вузу студентами (24 тисячі заяв на вступ) не впливає на умови, які створені в студентських гуртожитках. 

Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

КНТЕУ є одним з популярних вузів України. Приймає близько 28 тисяч заяв від абітурієнтів. Ціна за кімнату в гуртожитку КНТЕУ 550 гривень на місяць з людини, ще до цієї суми плюсується вартість за використану електроенергію – 250 грн. з кімнати. Університет пропонує студентам кімнати стандартних розмірів з недостатньою кількістю меблів, спільний душ на першому поверсі, необлаштовану необхідними речами кухню. 

Національний університет харчових технологій (НУХТ)

Не оминули проблеми з умовами проживання і гуртожитки НУХТу. Не критичними, але все ж таки мінусами є:

 • Відсутність сучасного обладнання та меблів;
 • Спільний душ.

А от туалети розташовані зручно – на дві кімнати, та й самі кімнати не перенаселені мешканцями. Ціна за ліжко-місце 520 грн. на місяць.

 Як бачимо, майже всі вище перелічені студентські гуртожитки мають спільні проблеми:

 • Недостатня кількість квадратних метрів на особу;
 • Відсутність достатньої кількості меблів;
 • Старий інвентар, обладнання;
 • Не робочі кухонні поверхні;
 • Спільний душ;
 • Наявність тарганів, клопів.

Приємно, коли дані проблеми вирішуються адміністрацією вузів. Як приклад, щоб позбутися перенаселення, у гуртожитках НТУУ “КПІ” ім. Ігоря Сікорського переробили перші поверхи під кімнати для студентів. Таким чином звільнилося ще багато ліжко-місць. Але у більшої кількості керівників не знаходиться ідей, щоб зробити життя студентів у гуртожитках комфортним. Нарікають на недостатнє фінансування з боку держави та невелику плату мешканців за студентське житло. Звичайно це так, але хотілося б знайти вихід, беручи приклад з європейських студентських гуртожитків. На нашому інформаційному порталі Куда Поступать зупинимося на гуртожитках вищих навчальних закладів Європи.

Польща

Ця країна може похизуватися комфортним житлом для студентів. Кімнати у гуртожитках одно, двох або тримісні. Вони оснащені усіма необхідними речами: ліжка, письмові столи, шафи для одягу, полки для підручників тощо. Приємний бонус – це доступ до інтернету. Рідко можна зустріти душову кімнату та туалет в коридорі, частіше вони знаходяться в середині блоку, який містить дві-три кімнати. На поверхах також є кухня, кімната для прання білизни, навіть, тренажерний зал. Приватні польські гуртожитки це комфортні, відремонтовані, просторі кімнати. Зустрічаються квартири-студії з окремою ванною кімнатою. Бонусом такого приватного житла є високошвидкісний інтернет, тренажерний зал, підземний паркінг.

В середньому ціна за кімнату в гуртожитку 350-500 злотих на місяць. Приватні гуртожитки дорожчі мінімум на 100 злотих. Вартість коливається в залежності від міста, ВНЗ, кількості чоловік у кімнаті. Наприклад:

 • Студенти Варшавського технічного університету мають оплатити за місяць проживання у двомісній кімнаті гуртожитку 470 злотих, одномісній – 770;
 • У гуртожитку технологічного університету у Вроцлаві ціна за кімнату з людини – 380-750 злотих.

Чехія

Гуртожитки чеських вищих навчальних закладів мають невеликі кімнати з кухнею. Необхідні меблі є в наявності, це ліжка, шафи, столи,  стільці, полки для підручників. На кухні є холодильник. На поверсі знаходиться душова кабіна та туалет. Ціна за двомісну кімнату в районі 200 євро. В приміщені є кімната для прання білизни. Вартість користування пральною машиною в середньому 70 крон за одне прання.

Німеччина

У німецьких гуртожитках жити не тільки весело, а ще й дешево. Кімнати коштують близько 250 євро на місяць. Це не дорого в порівнянні з іншими видати житла. Студенти німецьких вищих навчальних закладів мають вмебльовану, відремонтовану, комфортну кімнату з постільною білизною та безкоштовним інтернетом. Площа кімнати в межах 25-32 квадратних метри. В таких умовах готова жити велика кількість студентів. Іноді, проблемою стає, що охочих набагато більше, ніж вільних місць. 

Франція

Навіть кімнати з маленькою квадратурою у французьких гуртожитках мають душ та туалет. Кухня знаходиться на поверсі. Взагалі, Франція відрізняється креативом та винахідливістю. На території країни є нестандартні студентські гуртожитки. Ось деякі з них:

 • Cité A Docks знаходиться у місті Гавр. Особливість будівлі у тому, що старі вантажні контейнери перетворили у чотириповерхову будівлю. Таким чином, утворилося 100 комфортних, просторих кімнат, які мають вихід у сад. Кімната має розмір 24 квадратних метри та містить душ і туалет. А ще квартири мають скляні стіни, що допомагає потраплянню природного світла до приміщення;
 • Ще один приклад гуртожитку, який знаходиться в Парижі, в районі La Chapelle. Має 150 квартир з ванною кімнатою та туалетом. Всередині будівлі міститься власний парк, який надає чисте повітря та світло для кожної з кімнат. У гуртожитку є навіть квартири для людей з обмеженою рухливістю. Затишне подвір’я, комфортна будівля – чудова атмосфера для якісного навчання. 

Англія

Ця країна теж може похизуватися студентськими гуртожитками. Один з популярних університетів Великобританії – Нотінгемський, має систему гуртожитків. Їх налічується близько 30. Всі вони мають індивідуальну форму, стиль, парк чи двір навкруги кожної з будівель. Студенти з комфортом розташовуються у просторих кімнатах гуртожитків, кожен з яких має своє ім’я. 

В Лондоні знаходиться найвищий у світі гуртожиток висотою 112 метрів. В стінах гуртожитку розмістилося понад 1000 студентів. Кімнати мають все необхідне для проживання: комфортні меблі, інтернет, кондиціонер. В приміщенні є кімнати для прання білизни, а на вулиці – стоянка для велосипедів. Потрапивши в такі сучасні комфортабельні умови, можна не зразу зрозуміти, що це просто студентський гуртожиток. 

Отже, реалії проживання в українських гуртожитках часом змушують забути про зручності: відсутність гарячої води та ремонту, старі меблі, таргани. Рівень студентських гуртожитків у Європі набагато вищий. Європа дивує нестандартним підходом до розв’язання проблем, таких як нестача вільних місць для студентів, мало простору. Європейці навчилися втілювати креативні ідеї в життя, створюючи такі гуртожитки, які мало схожі на студентські, а більше – на комфортабельні готелі. 

Читайте більше новин про освіту в Україні та закордоном та підписуйтеся на нашу сторінку у Фейсбук.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5 оценок, среднее: 4,20 из 5)
Loading...
ТОП жіночих професій у 2022 році
Блог
ТОП жіночих професій у 2022 році
Втілюємо мрії разом – вища освіта у Франції
Варто знати
Втілюємо мрії разом – вища освіта у Франції
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Освіта та навчання у Німеччині
Програма Німеччини ZAV – як знайти роботу в Germany в 2020 році
Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
Без категории
Вступ до Німеччини під час Covid-19. Як вступити до Німецького університету  в 2021 році ?
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Без категории
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Як проходить в умовах пандемії COVID – 19 навчальний 2020/2021 рік в литовських ВНЗ ?
Дізнайся де найкраще навчатись за кордоном
Як проходить в умовах пандемії COVID – 19 навчальний 2020/2021 рік в литовських ВНЗ ?
Дізнайся інформацію про вступ “на живо”!
Новини
Дізнайся інформацію про вступ “на живо”!
Вся правда про навчання в Чехії в умовах пандемії COVID – 19
Варто знати
Вся правда про навчання в Чехії в умовах пандемії COVID – 19
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Освіта та навчання у Польщі
W jaki sposób uniwersytety mogą szybko dostosować się do nowego środowiska ?
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
ЗНО
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
Вартість освіти за кордоном – найпопулярніші країни
Навчання за кордоном
Вартість освіти за кордоном – найпопулярніші країни
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Академмістечка Польщі
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Робота під час навчання: привабливо, але не для всіх
Варто знати
Робота під час навчання: привабливо, але не для всіх
Грантова програма «Обрій Європа»: ЄС виділить молодим вченим понад 80 мільярдів євро на розвиток науки та інновацій
Варто знати
Грантова програма «Обрій Європа»: ЄС виділить молодим вченим понад 80 мільярдів євро на розвиток науки та інновацій
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Без категории
Стажування у Європейському Союзі: плюси без мінусів
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Варшава
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Офіційна релокація: в якій країні можна жити після закінчення навчання
Навчальний процес в Польщі
Офіційна релокація: в якій країні можна жити після закінчення навчання
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Варшава
Скільки коштує освіта у Польщі та на які пільги можуть розраховувати українські студенти?
Якщо ви покинули Україну під час війни чи може роботодавець звільнити ?
Нове на сайті
Якщо ви покинули Україну під час війни чи може роботодавець звільнити ?
Send this to a friend