Лікар – одна з найдавніших та найшановніших професій. Спеціальність ідеально підходить людям, які мають велике серце та хочуть присвятити своє життя допомозі нужденним. Професія зацікавить випускників, схильних до вивчення хімії, фізики та біології. Лікар повинен бути інтелектуалом та інтелігентом, тож професія підійде далеко не кожному учневі.
Лікар – збірне поняття, яке об’єднує фахівців різноманітних спеціальностей. Залежно від профілю діяльності їх можна поділити на кілька великих блоків: терапія, хірургія, психіатрія, патологоанатомія, стоматологія. Кожен з напрямків містить в собі величезну кількість різноманітних спеціальностей, як вузького, так і широкого профілю.
Основні лікарські спеціальності:
- Терапевт / педіатр;
- Хірург;
- Акушер-гінеколог;
- Психіатр;
- Патологоанатом;
- Стоматолог;
- Фармацевт;
- Клініцист;
- Ветеринар;
- Лікар функціональної діагностики;
- Ендокринолог;
- Кардіолог;
- Травматолог;
- Невропатолог;
- Сімейний лікар;
- Офтальмолог;
- Генетик;
- Репродуктолог;
- Інфекціоніст;
- Реаніматолог;
- Анестезіолог;
- Гастроентеролог.
Лікарі терапевтичного напрямку лікують пацієнтів у поліклініках та стаціонарах використовуючи медикаментозну терапію та фізіотерапію. Вони не проводять втручання в порожнини тіла, як це роблять хірургічні спеціальності.
Щоб отримати лікарську спеціальність необхідно отримати вищу медичну освіту, яка триває добрі 6 років у вузі. По закінченню університету лікар проходить інтернатуру – базову спеціалізацію за обраним профілем, яка триває від 1,5 до 3 років.
Конкурс на медичні спеціальності зазвичай високий – нехай дана професія високо не оплачується в пострадянських країнах, але сучасна молодь готова працювати в приватних клініках, та по можливості – виїжджати за кордон. До того ж престижність професії лікаря ніхто не скасовував.
Якщо випускник вирішить відправитись в тривалу подорож у світ медицини, він повинен бути готовий, до постійних стресів, ненормованого графіка, відповідальності за людські життя і до безперервного навчання. Освіта медика не закінчується випуском з вузу, а тільки починається. Адже професія вимагає постійного професійного розвитку, підвищення кваліфікації та самовдосконалення. Кожні 5 років лікарі повинні підтверджувати свої знання, проходячи обов’язкову акредитацію – інакше їх ліцензія буде недійсна. Та й потрапити на акредитацію можна лише набравши певну кількість балів за 5 років практики (вони зараховуються за відвідування конференцій, семінарів, за участь у науково-дослідній роботі і т.д.)
Професія лікаря затребувана та перспективна – хороший фахівець зможе реалізувати себе на керівній посаді завідувача відділення.
Зарплата лікаря залежить від спеціальності та типу медичної організації. У державних лікарнях зарплата дуже смішна, й становить від 200 до 500 доларів за місяць. У приватних клініках ця сума може досягати значень в 1000-1500 доларів за місяць роботи.