З початку начального року 2020/2021 литовські університети перейшли в онлайн формат навчання. Деякі студенти прийняли рішення проходити заняття дистанційно не виїжджаючи з України, але були бажаючі виїхати у Литву.
До приїзду у Литву студентам необхідно було заповнити анкету Міністерства охорони здоров’я Литовської Республіки і отримати Q-код, який треба було показати на кордоні. При перетині литовського кордону студенти повинні були надати органам прикордонної служби довідку ПЛР-тесту зробленого не пізніше, ніж за 72 год. до в’їзду в країну. Також необхідно було пройти 10-денну самоізоляцію по місцю проживання, яку можна було скоротити до п’яти днів, якщо повторний результат тесту був негативний. Самоізоляцію було неможливо проходити у студентських гуртожитках, але адміністрації ВУЗів допомагали з пошуками відповідних місць. Також, Міжнародна консалтингова компанія «NOVAR» допомагала своїм студентам з пошуком житла як для самоїзоляції, так і для постійного проживання.
У зв’язку із заходами які обмежували спілкування студентів між собою та викладачами, в деяких студентів виникав стрес. В результаті деякі литовські університети почали надавати студентам інструкції, як боротися зі стресом, а також надали контактну інформацію відповідних психологів.
Отримувати студентську візу не було необхідності, можна було зробити дозвіл на проживання по приїзду в країну.
Зараз навчання у литовських університетах також проходить переважно в онлайн режимі, але деякі активності проходять в традиційному форматі, такі як:
- лабораторні та практичні заняття, якщо їх неможливо провести в онлайн форматі,
- активності, необхідні для підготовки до захисту дипломних робіт студентів,
- стажування для студентів медичних напрямків.
Адміністрації університетів Литви вже готуються до початку нового навчального року в такому ж форматі, але, за умов покращення ситуації, навчання може повернутися у традиційний формат.
Питання щодо формату навчання у багатьох країнах Європи на навчальний рік 2021/2022 ще відкрито, але зважаючи на активну вакцинацію населення у європейських країнах, можна сподіватися на повернення студентів до аудиторій.
Як викладачі так і студенти сумують за звичайним режимом навчання оскільки їм не вистачає живого спілкування та роботи в командах.
Актуальну інформацію про правила в’їзду студентів з України в Литву можна знайти на сторінці https://ua.mfa.lt/ua/ua/