Виявляється, у цивілізованому світі існують країни, які готові вкладати чималі інвестиції в навчання іноземних студентів. Це не піар-хід чи завуальована рекламна компанія – це реальність, яка доступна уже сьогодні для усіх бажаючих. Навчання закордоном не лише перспективне з точки зору отримання іноземного диплому, а й можливість навчатися безкоштовно, отримувати за це стипендію та безкоштовно проживати і харчуватись.
Існує ряд іноземних країн, які чітко розуміють, що інвестиції у вищу освіту, особливо для перспективних іноземців, у майбутньому принесуть користь для держави. Такі гранти та стипендії на навчання повертати не потрібно, що дозволяє дипломованим молодим спеціалістам одразу після закінчення ВНЗ починати заробляти самостійно собі на життя. Саме така політика дозволяє передовим країнам отримувати першокласних спеціалістів та перебувати на піку економічного на соціального розвитку.
Портал Куда Поступать підготував Топ 5 країн, які готові інвестувати майбутнє своєї держави, допомагаючи навчатися іноземним студентам. Пропонуємо ознайомитися із списком цих країн:
1. Німеччина
Одна із процвітаючих країн Європейського Союзу, яка готова навчати іноземців безкоштовно у державних ВНЗ. Головна умова для навчання – це хороші знання, підтверджені оцінками в атестаті та достатній рівень знання німецької мови. Ця країна дійсно має недостачу спеціалістів певних напрямків, які не користуються популярністю серед місцевих студентів. Ще один важливий плюс навчання в Німеччині – це отримання роботи по спеціальності одразу після закінчення університету.
2. Великобританія
Це одна з небагатьох країн, яка пропонує велику кількість грантів на навчання для іноземних студентів. І їх в Англії дійсно дуже багато. Рішення про надання грантів на навчання приймається на державному рівні, за сприяння Національної ради по питанням науки та техніки. У Великобританії найкраще цінять іноземних студентів, які готові, після отримання диплому, проводити наукові дослідження та сприяти технічному розвитку країни, розвитку інновацій.
Існують навіть такі гранти, які готові покривати витрати на навчання у певних університетах та окремих спеціальностях. Тобто країна готова інвестувати навчання саме тих спеціалістів, які найбільше потрібні для Англії.
3. Австралія
Влада цієї країни порахувала витрати на навчання своїх студентів у США та Британії. Потім порівняла ці суми з вартість навчання іноземних студентів у Австралії та зробила висновок, що краще інвестувати саме другий варіант.
Ця країна пропонує оплачувати іноземним студентам лише 10% від вартості навчання. Але молодим людям не доведеться додатково витрачатися на оплату житла, продукти, вступ та навіть канцелярські вироби – усе оплачує держава.
4. Данія
Всього за кілька років до вищих навчальних закладів Данії потік іноземних студентів збільшився вдвічі. Таких показників владі країни вдалося досягти завдяки тому, що іноземцям дозволили без перешкод вступати у ВНЗ цієї країни. Єдина вимога до абітурієнтів – це надання диплому про середню освіту, який відповідає стандартам Данії. Крім цього, у країні діє досить багато грантів, розрахованих на іноземних студентів з певних країн.
В Данії навіть почав функціонувати веб сайт Study in Denmark, на якому можна дізнатися інформацію для абітурієнтів, вартість навчання, доступні гранти та стипендійні програми, курси та інші важливі дані, які необхідні іноземним студентам для навчання в Данії.
5. Голландія
Чудовий варіант для студентів, які мріють навчатися закордоном. Крім безкоштовного навчання у державних вузах, іноземним студентам пропонують стипендії та гранти. Тобто вони і за навчання гроші не беруть, і готові ще доплачувати вам самі за навчання.
В Голландії функціонує спеціальна програма Holland Scholarship, яка допомагає іноземним студентам відшукати грант чи стипендійну програму відповідно до потреб молодої людини.
Все, що на даний момент може заважати дізнатися про навчання у цих країнах, це лише ваша власна лінь. Адже на нашому порталі Куда Поступать існує багато різноманітної інформації про навчання закордоном.
Читайте також про Топ 10 найстаріших університетів, які навчають і сьогодні.
Підписуйтесь на нашу сторінку у Фейсбук та слідкуйте за найсвіжішими новинами.