Навчання у ВНЗ Польщі – це прекрасна можливість для українських студентів отримати якісну освіту європейського зразка. На сьогоднішній день в університетах, школах та коледжах РП навчаються тисячі українців і причиною такій ситуації є ряд вагомих причин. В першу чергу – це високий рівень надання освіти: сучасні методики, новітні технології, потужна наукова база, можливості для наукових досліджень у різних галузях і т.д. Також, до ВНЗ Польщі створена система вступу без ЗНО, на спрощених умовах та за доступними цінами на навчання. Проте існують навчальні заклади, які у найближчі роки підлягають ліквідації. Тому інформаційна платформа KudaPostupat (куда поступать) підготувала для абітурієнтів та майбутніх студентів рейтинг приватних навчальних закладів Польщі, які готуються до закриття.
Приватні ВНЗ Польщі
У реєстрі вищих навчальних закладів Польщі налічується більше 430 установ. З них – 304 заклади з приватною формою власності. На думку деяких фахівців, недержавні університети та коледжі надають освіту більш якісно за рахунок успішного поєднання інноваційних підходів до навчання та потужної наукової бази. Вартість здобування освіти у таких закладах Польщі у два-три рази нижче, ніж у європейських. Також існує можливість отримувати стипендії або оплачувати навчання за індивідуальною програмою. Але, незважаючи на усі переваги, далеко не всі університети та коледжі приватної форми власності мають достатню кількість студентів. Дізнатися перелік приватних ВНЗ Польщі можна на сайті KudaPostupat (куда поступать).
Чому необхідно ліквідовувати університети?
Починаючи з 2004 року, коли Республіка Польща стала повноцінною країною-членом Європейського Союзу, розпочався активний відтік польських студентів до сусідніх країн. Всього за декілька років чисельність поляків, які бажали навчатися у Англії, Франції, Німеччині, Швеції досягла критично високих показників. Відповідно, у різних ВНЗ Польщі спостерігався недобір студентів по різним напрямкам. Найбільше почали страждати від недостачі бажаючих отримувати якісну вищу освіту університети та коледжі приватної форми власності. Фінансування недержавних закладів різко скоротилося, як і кількість студентів. З одного боку, це дало можливість запрошувати на навчання більше іноземних студентів, в тому числі і українців. З іншого боку з’явилася необхідність ліквідовувати університети, школи та коледжі приватної форми власності, які стають нерентабельними. Це своєрідна гра на виживання серед приватних польських ВНЗ: хто запросить більше студентів, той і залишиться в освітній верхівці.
Докладно ознайомитися рейтингом найкращих навальних закладів Польщі може кожен бажаючий на освітньому порталі KudaPostupat (куда поступать). Інформуємо про важливі події у освітньому житті, висвітлюємо актуальні новини та працюємо без посередників.
Більш детально ознайомитися з переліком ліквідних недержавних навчальних закладів можна тут. Інформацію для публікації взято із урядового сайту Польщі
https://polon.nauka.gov.pl/opi/aa/listaOstrzezen/uczelnieNiepubliczneWLikwidacji?execution=e1s1.
Недержавні університети стають ліквідованими