11 жовтня в Посольстві Республіки Болгарії відбувся круглий стіл з питань виконання ст.7 ЗУ «Про Освіту». Під час переговорів представники болгарської меншини, які проживають на території України, повністю підтримали нововведення в законі. При цьому вони акцентували увагу на проблемі відсутності кваліфікованих викладачів болгарської мови і якісних підручників. Про це повідомляє МОН України на офіційному сайті.
За круглим столом зібралися представники нацменшини з різних областей України. Всі вони підкреслили, що система навчання, закладена в Закон “Про освіту”, є більш ефективною для оволодіння відразу двома мовами. Ключова зміна в тому, що в початковій школі діти вивчають національну мову, а в середній і старшій – державну.
Також на зустрічі обговорили проблемні аспекти, такі як: нестача підготовлених вчителів і дефіцит підручників для вивчення болгарської.
Заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей зазначив, що підготовка кваліфікованих кадрів – одне з головних завдань МОН. За його словами, в бюджеті 2018 роки вже закладена сума в розмірі 500 млн гривень на перекваліфікацію викладацького складу.
У свою чергу, Радник Міносвіти Болгарії Ліліана Друмев повідомила, що болгарська сторона з повагою ставиться до представників своєї меншини, які проживають в Україні, і готова надати їм підтримку, у вигляді поліпшення знань вчителів з України на базі інститутів підвищення кваліфікації в Болгарії.
Раніше Лілія Гриневич вже зустрічалася з Послом Республіки Болгарії Красиміром Мінчевим. Під час переговорів він заявив, що Закон «Про освіту» дає великі можливості, щоб добре вивчити українську і болгарську.