У Кембриджському університеті, як зазначено на офіційному сайті, міжнародна команда вчених створила мікроскопічні аналоги коконів за прикладом тих, що плетуть шовкопряди. Це значуща подія для медицини, фармацевтики та сфери харчування, так як дозволяє захищати надчутливі до середовища матеріали розміру молекул.
За допомогою цих мікрококонів можна вирішити проблеми введення корисних і поживних молекул в різні склади, в тому числі косметичні або харчові, не боячись їх руйнування або деградації.
Величина створених коконів настільки мала, що неозброєним оком їх просто не виявити, а також не визначити їх наявність на дотик, що дійсно заслуговує захоплення винаходом.
Ця ж технологія, на думку вчених, знайде своє місце і в фармацевтиці, так як дозволяє збільшити життєвий цикл антитіл і забезпечити їх стабільність. У свою чергу це відкриває нові перспективи в лікуванні безлічі важких захворювань, в тому числі й нейродегенеративних.
Дослідження проводилися під керівництвом професора Туомаса Ноулсома. Брали в ньому участь вчені Великобританії з Кембриджа, Оксфорда і Шеффілда, Швейцарії з технологічного інституту в Цюріху і ізраїльського інституту науки ім. Вейцмана.