Logo

Як отримати стипендію або грант на навчання?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Зміст:


Багато студентів чули від своїх однолітків або викладачів, що можна безкоштовно поїхати на навчання за кордон і при цьому ще отримувати гроші, щоб забезпечувати життя під час навчання за межами батьківщини. Але для більшості і досі залишається загадкою, як отримати стипендію або грант на навчання. Освітній портал KudaPostupat.com пропонує вам розібратися в цьому питанні разом.

Грант і стипендія: в чому різниця?

Для початку студенту, який бажає виїхати на навчання в іншу країну, потрібно розуміти різницю між стипендією та грантом. Насправді, відмінність полягає лише в тому, що грант – це разова виплата всієї заявленої суми, а стипендія розбита на частини і студент отримує її щомісяця в період навчання.

Хто проводить стипендіальні та грантові програми

У більшості випадків стипендіальні та грантові програми фінансують:

 • Університети, які ініціюють наукові дослідження в певній галузі;
 • Правлячі органи влади країн або регіональні представництва;
 • Міністерства закордонних справ або Міністерства науки і освіти;
 • Приватні фірми, які зацікавлені в пошуку фахівців;
 • Благодійні фонди, які охоплюють своєю діяльністю освітню сферу.

Студенти часто при пошуку потрібної йому стипендії або гранту, не знають куди звернутися або де ознайомитися із стипендіальними пропозиціями. В цьому випадку можна поцікавитися в міжнародному відділі вашого внз, там, як правило, надають інформацію такого роду.
отримати стипендію або грант

Хто може отримати стипендію або грант

В першу чергу студенту необхідно розуміти, що вже минули ті часи, коли вчитися за кордоном могли тільки генії або діти з багатих сімей. Потрібно пам’ятати, що особисті знання та здібності в сукупності з бажанням і мотивацією дають можливість абсолютно всім студентам брати участь в освітніх програмах.

Навчання за кордоном поступово стає трендом всіх народів, а фінансування студентських програм стрімко збільшується.

Як показує практика, стипендіатами стають ті учасники, які входять в число 10% кращих студентів вітчизняного внз, беруть активну участь в конференціях і форумах, мають досвід роботи за фахом, пишуть наукові статті і публікують їх, а також володіють мовою, на якій проходить навчальний курс за кордоном.

Але варто відзначити, що гранти і стипендії можуть отримати не тільки відмінники, а й студенти зі складним фінансовим становищем або ті, які потрапили у важку життєву ситуацію. Саме цей сегмент суспільства охоплюють Фонди.

На прикладі стипендій, які видаються в Польщі, ви можете більш детально розібратися в тому, які вони бувають. Інформація про це тут.
Як отримати стипендію або грант

Як отримати стипендію або грант

Насамперед потрібно вирішити, в яку країну ви хочете відправитися на навчання. Далі дізнайтеся, які стипендії пропонують внз або інші ініціатори фінансування. Потім детально вивчіть вимоги і тверезо оцініть свої шанси на отримання стипендії.

Якщо ви вирішили взяти участь в тій чи іншій програмі, то почніть готувати пакет необхідних документів і встигніть подати їх до крайнього терміну прийому заявок.

Але врахуйте, що далеко не всі стипендії і гранти покривають повністю всі витрати на життя і навчання, тому звертайте увагу на граничний мінімум, який вимагає обрана країна для проживання в ній (в тому числі зі зніманням житла).

Універсальні вимоги до кандидата на стипендію або грант

Отримати стипендію або грант, який би покривав 100% витрати на навчання важко, але реально. Це вимагає серйозної підготовки студента до участі в програмі, а також високі академічні показники та активний позауніверситетський розвиток кандидата, наприклад, в спортивній сфері, волонтерстві, науковій діяльності або наявність досягнень в творчості.

Простіше отримати стипендію або грант, який покриває половину вартості навчання за кордоном. У цьому випадку вимоги менш високі, але і витрати за житло, харчування і переїзд в іншу країну не включені в розмір гранту або стипендії.

отримання стипендії або грантуНаприклад, кандидат з європейської країни може розраховувати на отримання стипендії або гранту якщо він відповідає таким базовим критеріям:

 • Високі академічні показники під час навчання у внз або школі;
 • Участь в олімпіадах і конкурсах;
 • Середній бал диплома/атестата не нижче рівня «добре» – сам бал відрізняється в різних країнах і за різними спеціальностями;
 • Високі досягнення в спорті, творчості тощо;
 • Володіння кількома мовами (рідною та англійською);
 • Наявність хороших характеристик від викладачів.

Це базові вимоги, щоб кандидат міг оцінити свій шанс отримати стипендію або грант. Як правило, перелік обов’язкових критеріїв до студента складає ініціатор фінансування.

Як отримати стипендію: необхідні документи

Збір документів – це дуже важливий і відповідальний етап в процесі подачі заявки на участь у стипендіальній програмі, до якого варто готуватися заздалегідь і ретельно перевіряючи всю інформацію. Від правильності подачі даних залежить чи приймуть вашу кандидатуру до розгляду члени комісії.

Отже, приблизний список необхідних документів на отримання стипендії або гранту виглядає наступним чином:

 • Заявка від кандидата на участь в програмі;
 • Сканкопія закордонного паспорта;
 • Автобіографія заявника та CV-анкета з повним описом досягнень кандидата;
 • Мотиваційний лист з відповіддю на питання, чому саме ви повинні стати володарем стипендії або гранту;
 • 2 або більше рекомендаційні листи від ваших наставників з їх контактами (викладачів / роботодавців);
 • Копії освітніх документів, завірені нотаріусом, і перекладені на робочу мову програми;
 • Документ, що підтверджує знання іноземної мови;
 • Інші документи, які вказані в описі програми.
  стипендія або грантВажливе зауваження! Під час опису своєї мотивації не розповідайте про особисті якості і досягнення, це ви зробите в CV-анкеті. А в ньому ви повинні продемонструвати комісії навички переконання і міркування.

Скільки діє стипендія або грант

Стипендія для іноземних студентів може бути розрахована на різні терміни: найменший – 2 тижні перебування за кордоном, найбільший – 3 роки. Потрібно розуміти, що грант або стипендію можна відстрочити, вони видаються на певний час і термін.

Ресурси для пошуку стипендіальних програм

Як отримати стипендію і де знайти інформацію про неї – найпопулярніші питання від студентів. При самостійному пошуку такого роду пропозицій досліджуйте офіційні сайти вузів, в яких ви хотіли б навчатися. У разі, якщо ви не знайдете там потрібну інформацію про стипендії та гранти, то зверніться в службу фінансової підтримки університету або в міжнародний відділ при навчальному закладі. Там вам нададуть детальну інформацію про програми, які пропонуються цим вузом.

Також під час пошуку гідних для вас пропозицій, відвідайте сайти органів правління країни, в яку бажаєте виїхати на навчання. Наприклад, на офіційних сторінках Міносвіти або МЗС можуть розміщуватися пропозиції про стипендії або гранти для іноземних студентів.

Крім цього ви можете періодично переглядати оновлення новин на нашому сайті KudaPostupat.ua або в нашій групі в Фейсбуці.
стипендія або грант відмова

Причини відмови в надані стипендії або гранта

Якщо ви отримали відмову від стипендіальної комісії, то причина може бути в наступному:

 • Ваша заявка не визнана достойною;
 • Ви допустили помилки в процесі подачі конкурсної заявки;
 • Ваша мотивація слабка для участі в програмі;
 • Пакет ваших документів не відповідає вимогам організаторів;
 • Кількість стипендій обмежена, ви не потрапили в коло стипендіатів.

Рекомендації від освітнього порталу KudaPostupat.com

Для того щоб збільшити ймовірність отримання стипендії або гранта на навчання за кордоном, починайте готуватися до програми заздалегідь. Покращуйте свої академічні показники, тренуйте навички володіння мовою, а також беріть активну участь в житті університету та за його межами.

Перевага віддається, як правило, тим кандидатам, які вже мають практичні навички в своїй спеціальності або працюють над реалізацією наукових проектів. Якщо ви прислухаєтеся до рекомендацій і відповідально поставитеся до виконання всіх пунктів, то ваша участь у стипендіальній програмі приречена на успіх.

comments powered by HyperComments
21/09/2018

Кіберсуспільство 2022: які спеціальності уже через чотири роки будуть непотрібні та замінені на автоматизовані машини

  Роботизовані системи, автоматичні машини та електронні обчислення, про які писали фантасти та знімали фільми у Голівуді вже практично стали реальністю. На найбільшому світовому форумі економічного розвитку, який нещодавно відбувся у китайсь
08/09/2018

Чому студенти з Болгарії більше не хочуть вчитися вдома та обирають закордонні ВНЗ ?

Для країн Заходу, арабських та азійських країн Болгарія є маловідомим, але досить привабливим місцем для отримання диплому у коледжі чи університеті. Хоча болгарські вищі навчальні заклади входять до числа 100 кращих університетів світу. Болгарські у
02/09/2018

Чи підтримуєте Ви відміну шкільних лінійок?

З приходом осені розпочався новий навчальний рік. У частині шкіл урочисті заходи з цього приводу уже були проведені 1 вересня, інша частина готується до «Лінійок» з початком нового тижня. Але чи насправді потрібен у школі такий захід, як проведення у
17/09/2018

Як студенту стати успішним фрілансером та заробляти без відриву від навчального процесу

План Варіанти підробітку для студентів Як шукати роботу та на що варто звернути увагу Хто такий копірайтер З чого розпочати заробляти? Вимоги до портфоліо Як обирати завдання та шукати замовника Як писати текст: інструкція
06/09/2018

8 причин, чому дитина не хоче ходити до школи, або очікування і сувора шкільна реальність

Зміст Причина: Конфлікти у сім’ї від невиконаного домашнього завдання Причина: Необхідність формування правильного бачення та сприйняття навчального процесу Причина: Дитина не знає імен вчителів та однокласників Причина: Школяру важко з
21/07/2018

Як поступити в чеський вуз без посередників. Навчання та вища освіта в Чехії – навчальні заклади Чехії. Освіта за кордоном

Доступна та якісна освіта за кордоном для українських студентів за останні роки стала не розкішшю, а необхідністю. Все більше нашої молоді відправляється до сусідніх держав отримувати знання та диплом, і чергові нововведення у закордонних ВНЗ цьому л

Підписатися на розсилку новин

Faceboock

Instagram

Logo

© 2017 «KudaPostupat»

При повному і частковому використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на ресурс обов'язкове.

Адміністрація не несе відповідальності за інформацію, що розміщується користувачами.

Фотографії, розміщені на сайті, не є прямими ілюстраціями до тексту.