Здобути освіту у Франції – мрія, яка не так недосяжна, як здається. Навчання в Парижі – можливість отримати безкоштовно диплом міжнародного зразка, так як безкоштовна освіта є навіть для іноземців. До переваг можна записати і саме місто Париж: високий рівень життя, море вражень і яскравих емоцій, без яких важко уявити студентське життя. Але доведеться не забувати і про саме навчання, так як французька система освіти складена таким чином, щоб зобов’язати студента багато працювати.
Знамениті ВНЗ Парижа
Якщо при виборі університету в Парижі перевага за закладами з гучними ім’ям – не упустіть з поля зору Сорбонну. Починаючи з 1215 року тут збираються студенти з усього світу з метою стати фахівцем високого рівня. Сорбонна зараз – це 30 університетів, де надається навчання за різними напрямками. Найбільшою популярністю користуються такі:
- Пантеон-Сорбонна (Paris I);
- Нова Сорбонна (Paris III);
- Париж-Сорбонна (Paris IV);
- Університет імені Декарта (Paris V);
- Університет Нантер (Paris X).
Всі університети об’єднані інфраструктурою, загальною бібліотекою і адміністративними установами. Всі виші навчають фахівців по різних напрямах підготовки. Наприклад, Paris IV розвиває філологічну та лінгвістичну сферу, а Paris I готує висококваліфікованих економістів і фахівців в області права.
Навчання в Парижі, а саме в одному з університетів Сорбонни, це класична модель, де акцент роблять на самостійне вивчення студентом навчальних матеріалів. Париж-Дофін дає можливість пройти навчання по шістнадцяти спеціальностями в галузі управління та економічних наук. Університет включає в себе Центр математичних досліджень і Інститут Фінансів, де посилена увага приділяється навчанню студентів інформатиці, управлінським процесам і прикладній математиці.
Париж – світова столиця моди, і було б дивно, якби в цьому місті не було б можливості пройти навчання по цій сфері. Istituto Marangoni, відома європейська школа моди і дизайну, відкрила в Парижі своє представництво для бажаючих реалізувати себе в цьому напрямку. Різноманітні програми навчання терміном до 3 років розраховані на тих, хто тільки починає свій шлях. Якщо під час вступу у абітурієнта є вища освіта в галузі дизайну, маркетингу, економіки, то в Парижі можна отримати ступінь магістра за скороченою програмою навчання (менш ніж за рік).
Освіта в Парижі для іноземців – що необхідно для вступу
Навчання в Парижі починається з вивчення французької мови. Перша вимога до абітурієнта – пройти тест DALF/DELF або TCF-U. Тут немає такого поняття як вступні іспити, натомість – вивчення досьє і індивідуальні інтерв’ю з відібраними кандидатами. Абітурієнт з іншої країни для початку просто повинен викласти в супровідному листі, чому йому важливо пройти навчання саме в цьому університеті. У деяких же навчальних закладах необхідно надати лист-рекомендацію. Початковий досвід роботи в обраній області буде плюсом, а для підтвердження рівня компетенції досить пройти процедуру оцінки професійних навичок.
Український атестат про повну загальну середню освіту у Франції дорівнює диплому бакалавра, на його основі можна вступати до вузу в Парижі. Але краще пройти попереднє навчання в ліцеї у Франції. Плюс, кожен університет перед початком навчального року пропонує абітурієнтам записатися на курси підготовки, що підвищує шанси на отримання можливості навчання в Парижі.
Особливості навчання в Парижі
Французька система освіти представлена наступними ступенями: ліцензіат – магістр – доктор. Навчання на першій становить 3 роки і по 2 роки на двох інших.
Ще однією особливістю вважається система навчання BI-DEUG – вивчення двох суміжних спеціальностей. У кожного вишу в Парижі вона розроблена індивідуально, щоб знайти установу з відповідним професійним ухилом потрібно витратити чимало часу. Переважно курс навчання складається з вивчення дисциплін, обов’язкових позакласних занять і модулів.
У Парижі таких сесій як в українських вузах немає, відразу після завершення курсу лекцій студенти здають іспити, найчастіше письмові. Система оцінювання в університетах 20-бальна.
Вартість проживання і навчання в Парижі
Щороку з нашої країни в Париж на навчання виїжджають більше 4 тисяч студентів. Французьким урядом їм виплачується близько 1 млн євро на рік. Але незважаючи на це, навчання в Парижі доступно не кожному (в плані фінансових витрат) – жити в столиці дорого. В середньому, студент столичного вузу витрачає близько півтори тисячі євро, не рахуючи витрат на навчання. До цих витрат варто додати університетський внесок в розмірі від 150 до 700 євро, який необхідно робити щорічно. Звичайно, в державних університетах Парижа діє система виплат стипендій, але становлять вони від 180 до 500 євро.
Програма навчання в навчальних закладах Парижа насичена і не залишає часу на підробіток. Так що всі витрати лягають на плечі батьків, і велика їх частина йде на оплату житла.
В цілому у студентів є кілька варіантів проживання:
- поселення в державному гуртожитку (150-400 євро на місяць);
- кімната в приватному гуртожитку (400-800 євро на місяць);
- якщо є відповідне право – отримання “соц. житла “(750 євро в місяць);
- оренда кімнати в приватній квартирі (800 – 1100 євро).
Крім оплати житла в Парижі частина витрат, само собою, йде на харчування. В середньому вистачає від 150 до 300 євро. Додаткова графа видатків – медичне страхування студента. Це ще плюс 200 євро щорічно.
При всіх умовах і правилах, Париж – це місто-свято. Якщо ви вважаєте, що гідні цього – вперед! Навчання в Парижі дає шанс отримати престижну освіту в європейській столиці. На порталі КудиПоступати (KudaPostupat.ua) ви зможете знайти інформацію про вузи Парижа, яка допоможе зорієнтуватися з напрямком і не помилитися з вибором закладу.