Український центр оцінювання якості освіти проводить активну підготовку до ЗНО 2018. На сьогоднішній день вже затверджено основні характеристики до тестових завдань на наступний рік, призначені дати проведення ЗНО з усіх предметів, а також у всіх містах України для випускників організовані підготовчі курси.
У новій програмі ЗНО 2018 описані основні умови проведення тестування, встановлені вимоги до завдань, вказано час для проведення іспитів, а також схематично зображено шкалу оцінювання роботи учасника ЗНО.
Незначні зміни торкнулися практично всіх предметів, але суттєво змінилась система проведення ЗНО з іноземних мов. Згідно із затвердженими змінами, у завданнях до них з’явиться новий розділ “Сприйняття мовлення на слух”. Тепер під час іспиту учасники будуть слухати аудіо текст і робити вправи до нього. У зв’язку з цим, час на виконання всіх завдань ЗНО з іноземної мови буде збільшено до 150 хвилин.
Критерії оцінювання
Крім цього, у відкритому доступі з’явилися оновлені критерії оцінювання завдань, які вимагають розгорнутої відповіді. При виставленні балів буде враховуватися: зміст відповіді, структура і зв’язність тексту, логічне викладення думок, вживання лексики і граматика. Якщо випускник отримає 0 балів за критерій “Зміст відповіді”, то розгорнуте завдання автоматично не зараховується. За розгорнуту відповідь, яка вимагає викладу власної думки і її аргументації, максимально можна отримати 20 балів.
Також, в прямому доступі можна ознайомитися і зі схемою нарахування балів учасникам ЗНО. Згідно з указом УЦОЯО, за одну правильну відповідь в тестовому завданні до результату плюсуется 1 бал. У завданнях на встановлення відповідності можна заробити від 0 до 4 балів. Підрахунок загальної суми набраних балів проводиться екзаменаційною комісією по спеціальних бланках відповіді учасника ЗНО.
Граничний бал з предметів
Найближчим часом Центр оцінювання встановить “мінімальний прохідний бал” по кожному з предметів ЗНО. Варто відзначити, що якщо учасник зовнішнього тестування не набере мінімальну суму балів з будь-якої дисципліни, то він не зможе використовувати свій результат ЗНО з цього предмету при вступі до вузу. Як і раніше підрахунок результатів буде проводитися за шкалою від 100 до 200.
Наступного року УЦОЯО проведе ЗНО з 11 дисциплін. Кожен учасник зможе вибрати максимум 4 предмети для здачі тестування. Всі іспити пройдуть в період з 22 травня по 13 червня.
Дати проведення ЗНО 2018:
- 22 травня – математика;
- 24 травня – українська мова та література;
- 29 травня – іноземні мови;
- 4 червня – біологія;
- 6 червня – історія України;
- 8 червня – географія;
- 11 червня – фізика;
- 13 червня – хімія.
У 2018 році ЗНО з російської мови проводиться не буде.
Як і в минулому році, випускникам старшої школи результати ЗНО з 3 предметів зараховуватимуть як оцінку за державний іспит, яка буде відображена в додатку з оцінками до атестата. Всі без винятку школярі будуть здавати тестування з дисципліни “українська мова і література”, обов’язково один з двох предметів: математика або історія, а третій предмет буде вибиратися, безпосередньо, випускником.
Процес реєстрації стартує 6 лютого і триватиме до 19 березня. Бажаючі взяти участь в ЗНО 2018 зможуть внести поправки в реєстраційну інформацію до 2 квітня. До кінця квітня всі, хто зареєструвався на участь, отримають запрошення від УЦОЯО із зазначенням місця і часу проведення ЗНО. Результати ЗНО з усіх дисциплін учасники дізнаються до 21 червня.
Варто зазначити, що для тих, хто з яких-небудь причин не зможе взяти участь у першій сесії ЗНО, буде проведена додаткова. На даний момент графік проведення та інформація про реєстрацію на другу сесію не оприлюднена.