Навчання закордоном: скільки коштує отримати диплом у найпрестижніших вузах світу

Якщо у ваших планах, або у планах вашої дитини є намір здобувати вищу освіту закордоном, обов’язково потрібно подумати про такий важливий момент, як вартість навчання. Під час підрахунків варто звертати увагу не лише на бюджет на саме навчання, а й на витрати на проживання, проїзд, харчування і дрібні покупки. Приміром, коли будете рахувати вартість навчання в Польщі, то не забувайте про витрати на поїздки додому.

З чого починати рахувати вартість навчання закордоном?

Найперше, що потрібно зробити при підрахунку вартості отримання вищої освіти, це визначитися із навчальним закладом. Адже на остаточну суму впливають такі критерії, як тип навчальної програми, спеціальність, тип навчального закладу та країна в якій він знаходиться. Не варто забувати і про інтенсивність навчального плану, необхідність використання додаткових сервісів.

Обравши країну, заклад і напрям навчання, варто поцікавитись чи є у цьому ВНЗ додаткові платежі за навчання, які можуть бути обов’язковими, або ні. До того ж, такі пункти, як медичне страхування, харчування, студентські збори, поїздки (в тому числі закордон), побутові витрати, проживання в одних закладах можуть входити у плату за навчання, а у інших ні. Тому варто докладно дізнатися не лише про вартість навчання, а й що входить у цей перелік.

В Європі існують і такі навчальні заклади, які готові навчати іноземних студентів безкоштовно за умови високого рівня знання їх національної мови. Так, в Чехії та Німеччині усі бажаючі іноземні студенти можуть вступити на безкоштовну форму навчання, якщо зможуть скласти іспит на знання мови країни навчання на рівні не менше В2.

Варто зазначити, що на вартість проживання будуть впливати і такі фактори:

  • Місцезнаходження – велике місто чи маленьке містечко;
  • Розміщення навчальних корпусів і гуртожитків;
  • Необхідність користуватися громадським транспортом;
  • Гастрономічні вподобання студента;
  • Побутові витрати;
  • Стиль життя та ін.

Вартість навчання в популярних країнах

Статистичні дані стверджують, що найбільше іноземців їдуть вчитися у ВНЗ Канади, Великобританії та США. Так, за весь період навчання в Америці (4 роки), проживання коштує в середньому $ 8350. Вартість навчання за рік у державному навчальному закладі складає $ 10210, у приватному – дорожче більш як вдвічі: $ 23940. Таким чином, за 4 роки навчання у державному виші доведеться оплатити орієнтовно $ 80870, у приватному – $ 137010.

Вартість навчання у Канаді за 4 роки складає практично таку ж суму, як у Великобританії, тільки за 3 роки: $ 55090. і $ 56960 відповідно. Вартість проживання у Канаді складає $ 6910, у Англії – $ 8780. Вартість одного року навчання у Великобританії складає $ 10210 у Канаді – 6100 американських доларів.

Вартість освіти у «недорогих» країнах

Ціни на навчання у європейських ВНЗ розраховані на середню зарплату європейця і є більш доступними для українців.

  • Вартість навчання в Австрії за рік складає 800 євро, а от за харчування і проживання доведеться віддати більше 10000 євро щороку. Стільки ж необхідно витратити на проживання від час навчання в Німеччині. Але тут можна вчитися безкоштовно у державних університетах за умови знання мови. Єдиний вид доплат – це обов’язкові студентські збори.
  • Бажаючі отримати вищу освіту у Греції повинні бути готові сплачувати щороку за навчання в середньому 1000 євро. Хоча для різних ВНЗ і спеціальностей ця цифра може змінюватися. Приємним є те, що вартість проживання та харчування значно нижча, ніж в інших європейських країнах.
  • Ще одна країна Європи, яка готова навчати надавати безкоштовне навчання для іноземних студентів – це Ісландія. За отримання вищої освіти в державних вишах платити не потрібно. Єдине, що існує обов’язковий студентський збір у розмірі 200 євро в рік. А от витрати на продукти на житло практично такі ж, як і у інших країнах Європи.
  • Люксембург також пропонує безкоштовне навчання у державних університетах. Лише за окремі програми доведеться заплатити від 1200 євро за один рік навчання. Також тут існує реєстраційний збір для студентів, він становить 200 євро в рік. Витрати на їжу та житло не відрізняються від європейських.
  • Норвегію також можна віднести до списку країн, де існує безкоштовне навчання для іноземних студентів. Студентський збір становить 100 євро в рік. А от за проживання та харчування доведеться заплатити більше 15000 євро в рік.
  • Навчання в Польщі в приватному навчальному закладі в рік обійдеться 1250 євро, у  державному – 900. На проживання варто відкладати від 300 євро в місяць.
  • Хоч у Португалії значно нижча вартість продуктів та житла, та за навчання потрібно віддавати в рік не менше 1500 євро.
  • Для бажаючих навчатися у Фінляндії є кілька варіантів. Можна безкоштовно навчатися у державних університетах з фінською та шведською мовою викладання. Якщо відвідувати англомовні курси, їх вартість буде складати щорічно від 2000 євро. На їжу та житло доведеться відкласти таку ж суму, як для інших європейських країн.
  • Вартість навчання у Франції залежить від наукового ступеня: за бакалаврат доведеться сплачувати 500 євро щороку, за магістратуру – 900. Розцінки на житло та продукти для кожного міста різні.

Що вважається економним навчанням та скільки воно коштує?

В Європі також є ряд країн, які готові приймати на навчання іноземних студентів, не вимагаючи при цьому захмарні суми. Перевагою таких ВНЗ є також те, що вартість харчування та проживання у таких країнах значно нижча.

  • Від 2000 євро щорічно доведеться сплачувати за навчання в Угорщині.
  • Вдвічі дорожче обійдеться навчання в Іспанії – 4000 євро за рік.
  • В Італії за навчання в державних ВНЗ щорічно потрібно сплачувати 500 євро.
  • У Чехії іноземні студенти можуть навчатися безкоштовно, якщо виберуть курси з чеською мовою викладання. За англомовні спеціальності доведеться сплачувати 2000 євро.

Винятком буде лише Швейцарія, де при вартості навчання від 1500 до 6000 євро в рік, за їжу та кімнату доведеться викладати немаленькі суми, бо жити в цій країні дійсно дуже дорого.

«Дорогі» для навчання країни

До переліку найдорожчих країн відносяться Англія, Данія, Нідерланди, Швеція, Данія та Ірландія. Лише на проживання та продукти у цих країнах доведеться витрачати в місяць від 8 до 15 тисяч євро. За навчання потрібно буде платити від 8 до 15 тисяч євро щороку.

Вартість диплому на Сході

Останнім часом особливою популярністю користуються ВНЗ Китаю та Південної Кореї. Так, за рік навчання у Китаї доведеться заплатити за сам процес здобування освіти від 8 до 12 тисяч євро. На проживання та продукти у цій країні доведеться витрачати щомісяця 500-800 доларів.

Досить схожі розцінки на навчання у Пд. Кореї. Там за рік навчання у престижному вузі доведеться заплатити від 6 до 12 тисяч доларів. Житло та харчування обійдеться в середньому у 700 доларів в місяць.

Витрати студента під час навчання закордоном

Крім оплати навчання, у бідь-якій країні необхідно витрачатися ще й на власні потреби. Враховуючи те, що навчатися студент буде закордоном, то і витрати будуть досить великі. Спробуємо порахувати, скільки студенту потрібно фінансів на власні потреби.

Розмір витрат звичайно буде відрізнятися для кожної країни. Ми вже зазначали, що найдорожчими для навчання та проживання вважаються США та Великобританія. Тому, на прикладі цих країн, а також Канади та Німеччини, спробуємо порахувати витрати студентів під час навчання.

США

Найпрестижнішими, а отже і найдорожчими у штатах вважаються університети у Гарварді та Массачусетсі. Студенти тут оплачують вартість навчання, страхування, продукти та комунальні послуги. Саме ці пункти відносяться до основних витрат університетської молоді.

Також на кінцевий рахунок впливає стиль життя студента. Адже проживати у кампусі набагато дешевше, ніж окремо.

Найдорожчими містами у США є Сан-Франциско, де лише на проживання потрібно витратити більше 43 тисяч в рік. На другому місці Нью-Йорк, там на рік на власні потреби потрібно витрачати більше 40000 доларів.

Орієнтовні витрати на житло, їжу та особисті потреби в місяць

Оренда житла: $ 500-15000.

Комунальні послуги: $ 1000-15000.

Транспорт: вартість проїзного квитка – $ 75.

Продукти: $ 20-40.

Похід в кафе: $50.

Харчування: відвідування фаст-фудів – $ 12.

Англія

Найдорожчими ВНЗ Великобританії вважаються Кембридж та Імперський коледж у Лондоні. Встановлено, що жити у Англії дуже дорого. Але для іноземних студентів на державному рівні існують різні знижки, наприклад на громадський транспорт чи оренду квартири.

Улюбленим містом студентів є Белфаст. Тут жити набагато дешевше, ніж у столиці. На продукти та житло в тиждень орієнтовно потрібно $ 370.

Витрати на продукти, проживання та інші потреби в місяць:

Оренда житла: $ 850-1000.

Комунальні послуги: $ 80.

Транспорт: вартість проїзного квитка – $ 60.

Продукти: $ 70.

Похід в кафе: $16.

Харчування: відвідування фаст-фудів – $ 8.

В середньому, за семестр навчання доведеться витратити до 7 тисяч доларів.

Канада

На відміну від США та Англії, вартість проживання у Канаді набагато нижча. Звісно, є і дорогі міста, такі як Монреаль чи Торонто, де на один тиждень життя потрібно 1 000 доларів.

Орієнтовні трати на житло, їжу та потреби в місяць:

Оренда житла: $ 400.

Комунальні послуги: $ 300.

Транспорт: вартість проїзного квитка – $ 90.

Похід в кафе: $7.

Харчування: вечеря – $ 13.

На один рік проживання у Канаді потрібно відкладати в середньому від 7500 до 11500 доларів.

Німеччина

В цій країні щороку навчається близько 11% іноземних студентів від загальної кількості. Вартість навчання в Німеччині набагато нижча, ніж у всіх вище перерахованих країнах. Для студентів існує обов’язкова плата, яка в семестр становить 500 євро.

Хоча жити у Німеччині порівняно недорого, та у великих містах все ж мешкати дорожче, як у містечках. Досить велика кількість жителів та гостей країни користуються велосипедами, щоб економити на проїзді.

Скільки коштує проживання, продукти та витрати на незначні потреби в місяць?

Оренда житла: $ 260-630.

Комунальні послуги: $ 240.

Транспорт: вартість проїзного квитка – $ 72.

Продукти: $ 45 щотижня.

Похід в кафе: $45

Харчування: відвідування фаст-фудів – $ 9.

Один семестр проживання у Німеччині може обійтися в середньому у $ 4000.

 

Наведені суми допоможуть краще орієнтуватися у вартості навчання та проживання у різних країнах. Але опускати руки, якщо ці суми занадто великі, не варто. Адже існує ціла низка грантів та стипендійних програм практично у кожній країні.

Також читайте про безкоштовне навчання за кордоном та ТОП 288 найкращих ВНЗ Німеччини, Франції, Чехії Греції.

Слідкуйте за нашими новинами та підписуйтеся на нашу групу у Фейсбук, щоб не пропустити нічого цікавого.

Безкоштовний транспорт, зв’язок,  соціальні послуги
Навчальний процес в Польщі
Безкоштовний транспорт, зв’язок, соціальні послуги
Що чекало  студентів  в Словаччині в умовах пандемії COVID – 19 ?
Варто знати
Що чекало студентів в Словаччині в умовах пандемії COVID – 19 ?
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Освіта та навчання у Німеччині
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Освіта та навчання у Польщі
Чому я вибрала вищу освіту і життя в Польщі?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Продовження навчання у  Польщі для українських біженців
Навчальний процес в Польщі
Продовження навчання у Польщі для українських біженців
Дякуємо, Польща: спеціальні пропозиції для українців при вступі в польські університети
Варшава
Дякуємо, Польща: спеціальні пропозиції для українців при вступі в польські університети
Популярні професії
Популярні
Популярні професії
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
ЗНО
Чи потрібне ЗНО, ДПА для вступу за кордон
Професії майбутнього
Освіта в Україні
Професії майбутнього
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Навчання за кордоном
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
X
Send this to a friend