Майбутні студенти настільки сильно бажають розпочати вступну кампанію, що не звертають увагу на дрібниці, які можуть коштувати цілого року життя. Справа в тому, що такі дрібниці, як завантаження неякісного фото при реєстрації в електронному кабінеті, невірне значення середнього балу або і електронної адреси, яка не активна або не обслуговується в нашій країні, можуть призвести до плачевних наслідків. Портал Куда Поступать підготував ТОП 10 найпоширеніших помилок абітурієнтів при реєстрації в електронному кабінеті, якими нехтувати не можна.
- Не варто реєструвати електронний кабінет на електронну пошту, до якої втрачено доступ, або вона не створена взагалі. Так само не варто використовувати сервіси електронної пошти, які заборонені в Україні. Іноді, через хвилювання або неуважність, абітурієнти плутають букви, символи, шрифти. Тому, задля власного спокою та успішної реєстрації, варто використовувати електронні скриньки дозволених в Україні сервісів, таких як i.ua, ukr.net, gmail.com, із зрозумілими символами та підтвердженою реєстрацією адреси.
- При реєстрації варто не просто вказувати вірний пароль, а й записати його на аркуші паперу та зберегти. Адже, якщо пробувати відгадати пароль, сайт автоматично блокує такого користувача на три години. Якщо дійсно виникли труднощі з введенням паролю, то краще використати функцію «Забули пароль?» та відновити його через електронну пошту.
- Потрібно уважно звірити данні в документах вступника та сертифікаті з результатами ЗНО. Якщо не співпадають паспортні данні, дата народження або ж хоча б одна літера в ініціалах вступника – зареєструвати особистий кабінет не вдасться. Якщо в документах про освіту виявили помилку, або ж у сертифікаті ЗНО – потрібно терміново звернутись до шкільної дирекції або до регіонального центру оцінювання якості освіти, в залежності від того, в якому документі виявлено помилку.
- Абітурієнти, які проживають в сільській місцевості, мають можливість завантажити до особистого кабінету відповідну довідку, яка потрібна для отримання додаткового коефіцієнту. На сайті відсутня функція зміни/відміни/редагування такої довідки. Тому, перед завантаженням документу на сайт, потрібно перевірити, чи форма довідки відповідає необхідному зразку і лише тоді здійснити необхідні маніпуляції.
- За законом, студент має право подати на бюджетну форму навчання лише 7 заяв на 4 різвні спеціальності. Після подання заяв змінити пріоритет неможливо. Саме тому варто чітко розуміти, які саме навчальні заклади та спеціальності є більш бажаними. Зазначимо, що кількість заяв на платну форму навчання, є необмеженою.
- Неякісне фото формату «селфі» не підходить для реєстрації в особистому кабінеті. Фотографії повинні мати формат як для документів, мати розмір до 1 Мб та збережені у відповідному форматі, зазначеному на сайті.
- Вступники можуть допуститись помилки, здійснюючи підрахунок середнього балу документу про освіту. Тому рекомендуємо уважно ознайомитися з інструкцією по підрахунку середнього балу та проробити підрахунки кілька разів, щоб усе було дійсно вірно. І лише тоді вносити результат до особистого кабінету.
- Переможці міжнародних на Всеукраїнських олімпіад теж мають певні бонуси при вступі. Тому цю інформацію також варто подати до особистого кабінету ще до моменту подачі першої заяви.
- Перед подачею заяви на кожну спеціальність, потрібно переконатись, що вступник має результати ЗНО, які відповідають вимогам обраної навчальної спеціальності. Адже, якщо подавати заяву на спеціальність, яка вимагає оцінку за ЗНО з хімії, а її абітурієнт не писав – це пуста трата часу.
- Розділ «Обов’язкові данні» можна змінювати лише до моменту подання першої заяви. Як тільки перша заява буде відправлена, можливість редагування даних автоматично блокується.
Також спеціалісти не рекомендують здійснювати реєстрацію у перший та останній дні. Адже самі в ці періоди наплив абітурієнтів найбільший і система може працювати некоректно та з затримками. Відправляти заяви до ВНЗ у перший же день також не варто. Краще почекати 2-3 дні, як спаде основний ажіотаж і спокійно пройти реєстрацію та відправити заяви на вступ до обраних ВНЗ.
Читайте новини про вищу освіту та вступну кампанію на нашому порталі та підписуйтесь на нашу сторінку у Фейсбук.