Філолог – це не просто знавець мов, це спеціаліст, який професійно займається перекладом та знає іноземну мову навіть краще, ніж свою рідну. На хвилі глобалізації та шаленого темпу розвитку сучасних технологій англійська мова стрімко підкорила весь світ. Жодна мова у світі не має такого глобального поширення, як англійська. Ця мова стала універсальним способом комунікації між різними культурами та народами. 80% всієї інформації, яка міститься у мережі Internet, розміщена саме цією мовою. Англійський філолог – це саме той спеціаліст, який надзвичайно затребуваний у сучасному суспільстві, тому актуальність професії не викликає жодних заперечень.
Опис професії
Англійський філолог – це спеціаліст, який не лише досконало володіє іноземною мовою, граматикою та стилістикою використання, а й знає культуру, усне мовлення та літературну творчість. Крім традиційних варіантів «кар’єри» вчителя, викладача, науковця чи перекладача, можливість працевлаштування англійського філолога є набагато ширшою та цікавішою. Перспективи успішної діяльності є і у інших суміжних сферах:
- Англійський філолог–журналіст – спеціальність для тих, хто прекрасно володіє публіцистичним стилем та готовий багато писати. Філолог може вести власний блог, бути позаштатним кореспондентом іноземних друкованих та інтернет видань, займатися редагуванням текстів.
- Філолог-редактор – це практично той же журналіст, але з досвідом. Редактор підбирає статті для публікації, займається розробкою тем для журналістів. Для англійського філолога це прекрасна можливість співпрацювати з закордонними міжнародними виданнями та ЗМІ.
- Коректор-філолог – прекрасна можливість перевірити власні знання на грамотність, постійна робота з великими об’ємами текстів.
- Контент-менеджер – це той самий редактор, лише для веб-сайтів. Для інтернет-сайтів англійський філолог буде корисним для роботи з новинами, рекламою, у сфері продажів товарів та послуг.
- Англійський філолог-маркетолог – це спеціаліст, який знає іноземну мову та розуміється на економіці.
Для англійського філолога важливо мати гарну вимову, досконало знати іноземну мову. Такий спеціаліст багато часу проводить за перекладами, тому важливими якостями є хороша пам’ять, вміння зосереджуватись та правильно планувати свій час.
Перспективи працевлаштування
Випускник факультету англійської філології може успішно працевлаштуватись у таких напрямках:
- Міжнародні комерційні та державні установи в якості перекладача;
- ВНЗ України та світу викладачем;
- Посольства, міжнародні організації (ООН, НАТО та ін.);
- Топ-менеджмент;
- Приватні та державні школи та училища;
- Державні та приватні компанії, які мають міжнародних партнерів;
- Фінансові компанії наймають перекладачів-референтів;
- Асистенти та помічники в юридичних установах;
- Видавництва, рекламні агентства;
- ІТ-компанії.
Обов’язки
Професія філолога досить різноманітна і передбачає виконання різних посадових обов’язків. Основні види діяльності англійського філолога:
- Дослідницька робота, яка передбачає вивчення текстів різного походження з метою виявлення змін у мовленні;
- Пошук та збір фольклору різних регіонів;
- Проведення ретельного аналізу зібраних матеріалів та підготовка висновків;
- Викладання рідної та англійської мови, літератури у школах та ВНЗ;
- Редагування текстів, слідкування за дотриманням стилістики та відповідного рівня грамотності у друкованих матеріалах;
- Художній переклад та інтерпретація матеріалів різного походження;
- Упорядкування словників та довідників;
- Переклад документів;
- Ведення ділового листування;
- Участь у переговорах з міжнародними партнерами у якості перекладача.
Як стати англійським філологом
Вміти спілкуватися англійською не достатньо для того, щоб працювати по професії. Англійська філологія – це поглиблене вивчення мови, яке може надати лише якісний вищий навчальний заклад. Для навчання варто обирати напрямки «Філологія», «Англійська філологія» та суміжні, адже філологи, зазвичай, вивчають паралельно ще і літературу або другу іноземну мову (польську, французьку, німецьку, іспанську і т.д.).