Головна / Новини / ТОП 60 професій /

Професія – ветеринар

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (7 оценок, среднее: 3,86 из 5)
Loading...

Ветеринар – це лікар для тварин. Він, як і неонатолог чи педіатр, працює з пацієнтами, які не можуть самі розказати що і як болить. До того ж, тварини, як і маленькі діти, досить часто ведуть себе під час відвідин лікаря вередливо та непосидюче. Тому ця професія, крім фахових навичок, вимагає великого терпіння від фахівця.

Опис професії

Головне завдання ветеринара – це лікування та догляд за хворими тваринами. Чотириногий пацієнт може потрапити на прийом до лікаря у лікарні, або ж сам ветеринар приходить на виклик. І в першому і в другому випадку, лікар повинен чітко розуміти, як діагностувати стан тварини та надати кваліфіковану допомогу. Огляд тварин вимагає знань та умінь, які можна отримати тільки під час навчання у відповідних навчальних закладах. Тому ветеринар повинен добре володіти усіма знаннями, отриманими у ВНЗ, особливо важливі анатомія та фармакологія. 

Ветеринар повинен вміти виконувати великий спектр процедур, починаючи від простого щеплення чи стерилізації. Такий фахівець знає, як прийняти пологи у тварин, а також, при необхідності, займається присиплянням. Як і звичайний лікар, ветеринар веде картки своїх пацієнтів, куди вносить усі необхідні записи, анамнези.

Так як чотирилапі пацієнти не в змозі скаржитись на свого лікаря, а також ветеринар не проголошує клятву Гіппократа – виконання професійних обов’язків, якісне надання послуг та дотримання етичних норм повністю лягає лише на плечі такого спеціаліста. 

Ветеринар повинен стійко переносити стресові ситуації, не боятися вигляду крові, травм чи ран та інших не дуже приємних картин, пов’язаних із професійною діяльністю. Варто також бути готовим до ненормованого робочого графіку, адже тваринам не можна випити таблетку і почекати до ранку. 

На сьогоднішній день ветеринар відповідає не тільки за стан здоров’я тварин, а й за якість молока та м’яса, які відправляються на продаж. 

Професія ветеринар, нажаль, не відноситься до списку найпопулярніших. Але вона завжди буде у переліку найбільш важливих та затребуваних. Саме тому ветеринари дуже рідко зустрічаються з проблемою безробіття. 

Перспективи працевлаштування

Напрямки роботи ветеринара не закінчуються державними та приватними ветеринарними клініками, як може здатися необізнаним людям. Ветеринар необхідний і у таких установах, як зоопарки, циркові трупи, які виступають з тваринами. Також високо цінуються спеціалісти з приватної практики. 

Існують інші напрямки працевлаштування, які мають інший профіль, але теж заслуговують уваги:

 • Агрономія;
 • Розведення тварин у сільському та фермерському господарстві;
 • Кінологія;
 • Рибоводство;
 • Наглядові органи, які здійснюють контроль за реалізацією продуктів тваринництва;
 • Клуби службового собаківництва;
 • Спеціалізовані ветеринарні клініки та аптеки;
 • Служби ветеринарно-санітарного контролю при виробництвах та реалізації продукції тваринництва;
 • Зооінженерія та ін.

Приміром, диплом ветеринара дозволяє додатково отримати спеціалізацію по догляду за домашніми тваринами. Такий напрям дозволяє займатися розведенням породистих домашніх тварин та їх подальшим продажем, лікуванням. Якщо додатково ще закінчити курси кінолога, то можна професійно займатися доглядом за собаками, або навіть відкрити власний кінологічний центр. 

Обов’язки

Ветеринар повинен вміти виконувати наступні функції:

 • Профілактика та лікування захворювань різного типу складності у тварин;
 • Виконання різних медичних та косметичних процедур;
 • Проведення операцій;
 • Контроль ветеринарних норм на виробництві та під час реалізації продукції тваринницької галузі;
 • Вміння користуватись медичними препаратами, інструментами та хімічними реактивами;
 • Знання лікарських препаратів під час роботи у спеціалізованих ветаптеках та клініках;
 • Проведення ветеринарно-санітарного контролю в організаціях, що займаються продукцією тваринництва.

Як стати ветеринаром

Щоб отримати диплом ветеринара, потрібно обов’язково закінчити ВНЗ. Але такий диплом буде спрямований лише на сільське господарство, тобто догляд свиней, корів, кіз чи коней. Практику потрібно проходити також за цим напрямом. Щоб мати можливість займатися з домашніми тваринами, чи працювати у галузі виробництва тваринницької продукції, варто продовжити навчання.

Як і звичайний лікар, ветеринар повинен пройти дворічну практику у ветлікарні або в якості асистента лікаря у відповідному центрі. По закінченню практики потрібно скласти іспит, лише після успішного результату такий працівник має право займати посаду ветеринара.   

 

comments powered by HyperComments
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (7 оценок, среднее: 3,86 из 5)
Loading...
Send this to a friend