Практичний психолог — це фахівець, який надає психологічні послуги, спрямовані на виявлення закономірностей та причин форм поведінки. Він аналізує психологічний стан клієнта та допомагає в ситуаціях, що вимагають втручання. Дана професія передбачає, що людина йде в неї, не тільки компетентна, але й маюча досвід особистої терапії, з метою закриття власних психологічних проблем.
Даний фахівець являє собою сукупність великих знань в області «людина-людина» й розвинених особистісних якостей. Професія практичного психолога легко буде даватися людям емпатичним, врівноваженим, сильним в біології й розуміючим природу людини.
В обов’язки даного фахівця входить:
- дослідження та аналіз психологічного стану клієнта;
- виявлення особистісних характеристик, типу темпераменту, проведення діагностики пізнавальної сфери;
- проведення особистих або групових консультацій з метою вирішення запиту клієнта;
- складання психологічного портрета;
- проведення корекційної роботи з метою нормалізації психологічного розвитку;
- проведення консультацій та заходів, спрямованих на поліпшення психологічного клімату в компаніях і організаціях, підбір кандидатів на роботу;
- надання допомоги людям із залежностями, жертвам насильства, термінальним хворим в тандемі з медиками та соціальними службами;
- дослідницька та наукова діяльність.
Щоб стати практичним психологом, потрібно отримати вищу освіту за спеціальністю «Практична психологія». Для вступу на відповідний факультет, необхідно буде скласти іспити з біології та державної мови. Також на вибір представлені такі дисципліни як історія та англійська мова.
Однак, щоб практика приносила достатньо заробітку, потрібно також отримати додаткову освіту в одному з напрямків психотерапії (гештальт, КПТ, психоаналіз, тощо).
Простого закінчення університету, без отримання додаткових знань і проходження курсів, буде досить для працевлаштування в дитячі сади, школи та ліцеї. Ще практичний психолог може працювати в комерційних організаціях, медичних або наукових центрах. Також такий фахівець може вести особисту практику.
У претендентах роботодавці шукають компетентність, доброзичливість, правильно поставлену мову, всебічну розвиненість, бажання допомагати й працювати з людьми, розвинену емпатію.
Стартовий заробіток практичного психолога не великий — 350-400 доларів. Однак, за умови підвищення кваліфікації, великого досвіду роботи й працевлаштування на хорошій посаді, є можливість заробляти 1500- 2000 доларів за місяць і вище.