Міністерство освіти на чолі з Лілією Гриневич оголосило офіційну дату проведення першого тестування у рамках зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідно до наказу Міністра, у 2021 році основна сесія стартує 20 травня.
Також у документі вказано повний список навчальних дисциплін, із яких у 2019 році можна буде скласти ЗНО. До переліку потрапили 11 предметів зі шкільної програми. Обов’язковим лишається тестування з української мови (мова та література), оцінювання з історії України (новітній період з ХХ до початку ХХІ ст.) та математики на вибір. Також для складання зовнішнього незалежного оцінювання можна обрати:
- Біологію;
- Фізику;
- Іноземну мову (англійська, німецька, іспанська та французька);
- Географію;
- Хімію.
Кожен учасник, який подав заявку на участь у ЗНО-2021, має право складати тестування не більше як із чотирьох перерахованих вище дисциплін. Разом з тим, для вступу у ВНЗ України потрібно подати результати трьох тестувань, тобто кожен учасник може складати три або чотири тестування з обраних предметів.
Також у Міністерстві повідомили, що отримані результати за три предмети можуть бути зараховані замість державної підсумкової атестації.
Точні дати проведення тестувань у рамках основної та додаткової сесій, згідно календарного плану проведення ЗНО-2021, будуть затверджені окремо, тому ще невідомі.
Більш детально дізнатися про наказ щодо ЗНО 2021 можна на офіційному сайті Міністерства https://mon.gov.ua/ua/npa/deyaki-pitannya-provedennya-v-2019-roci-zovnishnogo-nezalezhnogo-ocinyuvannya
Випускники загальноосвітніх шкіл, які у 2021 році готуються складати зовнішнє незалежне оцінювання, уже шукають підручники та книги, по яким можна готуватися до тестування. Як показала практика, не всі питання у минулорічних тестуваннях відповідали шкільній програмі, та не всі відповіді знаходились у шкільних підручниках. Ті школярі, які хочуть отримати хороші результати, змушені займатися додатково з вчителями та наймати репетиторів. У Міністерстві це пояснюють тим, що ті учні, які бажають мати найвищі результати, повинні займатися додатково і знати матеріал, який не входить до шкільної програми. Є, звісно, противники цієї методики, адже не всі школярі мають можливість наймати репетиторів та додатково займатися одразу з кількох предметів.
Проведення ЗНО в Україні підтримують випускники та майбутні студенти. Адже такий спосіб вступу допоміг подолати корупцію у ВНЗ та допомогти вступити на державну форму навчання тим, хто дійсно цього заслуговує та має відповідні схильності. Успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання дає можливість вступати в престижні вузи. Але для цього потрібно добряче постаратись.
Але існує і безліч «проти» ЗНО. Зокрема, дехто вважає, що такий тип оцінювання нещадно вбиває українську освіту. Адже вчителі у школах, замість того щоб давати якісні знання для своїх учнів, займаються «зазубрюванням» відповідей на питання тестів. Окремі вчителі вибудовують процес підготовки до тестування на основі завдань за минулі роки. І весь процес навчання перетворюється у підготовку до тесту.
Існує ще безліч прикладів, чому ЗНО є корисним, або що не так із таким типом оцінювання. Слідкуйте за нашими оновленнями у Facebook, та Instagram.