Все про вищу освіту та навчання в Іспанії

Вища освіта в Іспанії

Іспанія – країна, розташована на Піренейському півострові, оточена Середземним морем і Атлантичним океаном.  Кількість сонячних днів в році зазвичай не менше 280, а берегова лінія простяглася на 5 000 кілометрів. Іспанія – гастрономічна країна, яка рясніє ресторанами, відзначеними зірками високої якості Мішлен.  Вона у багатьох асоціюється з сонячними пляжами, дорогими готелями, палким фламенко, літнім відпочинком. Але мало хто знає, що саме Іспанія була колискою науки в Європі, та до сих пір продовжує утримувати позиції однієї з найкращих країн для здобуття вищої освіти.  Університети Іспанії не поступаються престижністю та рівнем освіти знаменитим Кембриджу та Оксфорду, а вартість навчання у них в 2 рази нижча. Навчання в Іспанії вважається досить престижним, тому що ця країна входить в топ-50 країн з найкращою системою вищої освіти в світі.

Навчання за кордоном – мрія сучасної молоді.  Перед студентом іноземного вузу відкриваються нові горизонти, можливості, перспективи.

Здобути освіту в Іспанії стало реальністю і для українських абітурієнтів.

 

Переваги навчання в Іспанії

 

Крім того, що Іспанія неймовірно барвиста, соковита країна й кожен чув про її теплий клімат та добру вдачу, вона ще має ряд переваг для навчання українських студентів:

 

  • найстаріші університети, з культурними традиціями та знаннями, які передаються учням протягом десятків сотень років;
  • держава ретельно контролює навчальні курси державних університетів, тому кожен вуз підтримує високі стандарти якості наданих послуг, для збереження акредитації;
  • іспанські вузи дозволяють здавати Selectividad (вступні іспити) не тільки в червні, але й у вересні;
  • ціни на навчання в Іспанії значно нижчі, ніж в середньому по Європі;
  • вільний стиль викладання, який дозволяє розкрити всі сильні сторони студента й сформувати в ньому, не тільки висококваліфікованого фахівця, але й самодостатню особистість;
  • можливість навчатися англійською, чи іспанською мовою;
  • студентів не завантажують зайвими предметами, як в українських вузах.  Учні можуть сконцентруватися тільки на профільних предметах;
  • вища освіта, отримана в Іспанії, визнається всім світом і вважається дуже престижною;
  • під час навчання, студент має право підробляти до 4 годин день, що надає йому фінансову незалежність;
  • багато вузів мають кампуси розкидані по всьому світу, що дозволяє студенту провести семестр в іншій країні без шкоди навчальному процесу.

 

Разом, з освітнім порталом KudaPostupat, ми розберемося, як вибрати найкращий навчальний заклад, отримати стипендію й знайти житло, які документи зібрати і як їх правильно перевести.  Також, ми докладно ознайомимося з такими обов’язковими поняттями, як омологація, апостиль та дамо кілька порад для майбутніх студентів.

 

Особливості навчання в Іспанії

 

Іспанія вже не перший рік займає лідируюче місце в світі за рівнем попиту серед іноземних студентів.  З кожним роком отримати освіту в Іспанії хоче все більша кількість абітурієнтів з різних куточків світу.  Міністерство освіти Іспанії зацікавлене в залученні іноземних студентів і всіляко цьому сприяє. У 2014 році була введена “Стратегія Інтернаціоналізації” іспанської системи освіти.  Так, з 2009 по 2018 рік кількість іноземних студентів в Іспанії зросла до 43%, що наочно демонструє зацікавленість молоді в якісній європейській освіті.

Сама система викладання Іспанії значно відрізняється від нашої.  Вчителі такі ж вимогливі, як в англійських або німецьких вузах, але викладають навчальний матеріал більш вільно, доступно.  Студент завжди має можливість перепитати, висловити свою думку, навіть якщо вона буде нестандартною. Навчання в Іспанії направлено на розуміння матеріалу, а не на його зазубрювання.

Вищу освіту в Іспанії можна отримати в державному, або в приватному вузі.  Навчання складається з 3 ступенів:

 

  1. градо (4 роки) – отримання ступеня бакалавра;
  2. магістратура (1-2 роки) – спеціалізована поглиблена підготовка, по закінченню якої студент отримує ступінь магістра;
  3.  докторадо або аспірантура (3-6 років) – включає в себе захист дисертації, отримання ступеня доктора, право займатися дослідницькою роботою, працювати на кафедрі, можливість стати викладачем у вузі.

 

Академічний рік в Іспанії триває з жовтня по липень.  У вузах діє 10-бальна система оцінювання якості знань.  Від 1 до 4.9 – незадовільно, 5 – 6.9 – задовільно, 7 – 8.9 – дуже добре, 9 – 10 балів – відмінно.  Отримати 9 – 10 балів дуже складно, і з цим завданням справляється не більше 5% студентів.

Іспити в іспанських вузах частіше мають усний формат, ніж письмовий.  Особлива увага приділяється курсовим та випускним роботам.

Адміністративний поділ іспанських університетів складається з факультетів, вищих технічних училищ, університетських шкіл, університетських коледжів.  Досить часто при університетах додатково відкриваються професійні школи (бізнес-школа, школа мистецтв, дизайну та ін).

Для іноземних студентів вартість навчання в державному університеті, в залежності від обраного факультету, буде коштувати від 900 до 5000 € за рік, в той час, як в приватних вузах ця сума буде в 2 або 3 рази вища.  Наприклад, в одному з вузів Барселони вартість навчання за рік наближається до 30 000 €. Так як вища освіта в Іспанії має європейську якість, то особливої ​​різниці між державним і приватним університетами немає (за винятком можливості отримати подвійний диплом приватного вузу).

Для вступу в державний вуз Іспанії, іноземному студентові необхідно скласти обов’язковий іспит – Selectividad.  Це іспит, який за змістом нагадує український ЗНО, і його здають не лише іноземці але й місцеві жителі.

Підготовка до Selectividad повинна бути серйозною та ґрунтовною, адже без цього іспиту до вищого навчального закладу Іспанії просто не потрапити.  Деякі університети організовують курси підготовки до Selectividad, які можуть тривати до 9 місяців, і, звичайно, є платними. Обов’язкові предмети для здачі Selectividad: іспанська мова і на вибір додаткова іноземна мова.  Також необхідно здати історію Іспанії, або історію філософії та ще один додатковий профільний предмет. За кожен зданий предмет абітурієнт отримує від 1 до 10 балів. Далі, за спеціальною формулою, розраховується кінцевий бал, який повинен відповідати прохідному балу за бажаною спеціальністю.  У його суму також входить бал за омологований диплом або атестат (5-6 балів). При бажанні, під час так званої “спеціальної фази”, студент може здати ще додаткових 2 предмета, щоб підвищити свій загальний бал. Це не обов’язково, але важливо для таких факультетів як медичний, архітектурний та інженерний, тому що ці спеціальності мають високий конкурс.  Також, слід звернути увагу, що вуз має право обирати необхідні екзаменаційні предмети, тому, перш ніж починати готуватися, слід уточнити цю інформацію в обраному університеті. Більше інформації по Selectividad ви знайдете на сайті https://www.educaweb.com/contenidos/educativos/selectividad/.

Навчання в Іспанії здійснюється іспанською мовою, тому майбутньому студенту необхідно володіти нею на рівні не нижче В2.  Звичайно, можна пройти навчання в маленьких англомовних групах, але тоді ціна за курс виросте мінімум в 2 рази.

Величезним плюсом для всіх іноземних студентів є той факт, що навчальна віза дозволяє додатково підробляти до 20 годин на тиждень.

 

Необхідні документи для вступу

 

Якщо ви впевнено вирішили здобути вищу освіту в Іспанії, то вам потрібно знати не тільки перелік необхідних документів, а й особливості їх подачі.

Необхідні документи для вступу до вузу:

 

  •  Заява на вступ;
  •  Диплом або атестат після омологації;
  •  Копія паспорта;
  •  Результати зданого Selectividad;
  •  Диплом іспанського коледжу, якщо ви проходили там навчання.

 

Необхідні документи для вступу в коледж:

 

  •  Заява на вступ;
  •  Диплом або атестат після омологації;
  •  Копія паспорта.

 

В коледж Іспанії потрапити в декілька разів простіше, ніж до вузу, тому що під час вступу не потрібно здавати вступні іспити.  Документи для вступу в іспанський коледж подаються в липні та вересні на території Андалусії. Навчання надається абсолютно безкоштовно й триває протягом двох років.  Після закінчення коледжу, учень отримує ступінь спеціаліста і вже може шукати собі роботу за фахом. Якщо є бажання продовжити навчання в університеті, то приємним бонусом стане той факт, що після коледжу здавати вступні іспити до вузу вже не потрібно.

Для того, щоб подати документи в іспанський ВНЗ, попередньо їх потрібно перевести на іспанську мову та підтвердити дійсність університету, який їх видав.  Для цього, в Міністерстві освіти і науки України, диплом або атестат необхідно завірити апостилем. Апостиль – це один з правових режимів визнання українських документів, які будуть використовуватися за кордоном.  Документи з апостилем мають юридичну силу не тільки в Іспанії, але і в будь-якій європейській країні. Більше інформації про апостиль можна знайти на сайті https://apostille.in.ua/ua/

Після того, як ваш диплом / атестат отримав апостиль, його необхідно перевести на іспанську мову.  Зробити це можна в будь-якому бюро перекладів, але ми рекомендуємо перевести його в посольстві Іспанії, для уникнення небажаних труднощів з вірністю перекладу.  Слід врахувати, що вартість перекладу документів посольством значно вища, ніж звичайним бюро, і стартує від 700 грн за сторінку.

Коли документи завірені апостилем та перекладені на іспанську мову можна подавати заяву в Міністерство освіти Іспанії на омологацію (http://www.educacionyfp.gob.es/ministerio/direcciones-telefonos.html).

 

Особливості омологації документів

 

Омологація – це визнання іспанською стороною ваших документів як дійсних та відповідаючих європейським стандартам.  Заява подається іспанською мовою безпосередньо до Міністерства освіти Іспанії, або в його офіційне представництво. Подавати заяву потрібно особисто на території Іспанії, разом з оригіналами перекладених документів.  Якщо самостійно подати документи ви не можете, то зайнятися цим питанням може ваш юридично завірений представник (довіреність теж повинна бути переведена на іспанську мову). Вартість омологації стартує від 20 €, які потрібно заплатити відразу на місці.  Терміни омологації документів ніде не прописані, але зазвичай цей процес займає 6-7 місяців. Поки триває період очікування, студенти можуть підтягнути свою англійську мову або вивчити іспанську. Важливо: середній бал диплома / атестата буде переведений в 10 бальну систему та  врахований в суму балів разом з отриманими оцінками на вступних іспитах. Після того, як Міністерство освіти Іспанії надає вам омологований диплом або атестат ви маєте право здобувати вищу освіту в Іспанії. Деякі іспанські вузи приймають документи в електронному вигляді, але цю інформацію необхідно уточнювати в кожному конкретному випадку. Більш детально з інформацією можна ознайомитися на сайті http://www.educacionyfp.gob.es/servicios-al-ciudadano/catalogo/gestion-titulos/estudios-no-universitarios/titulos-extranjeros/homologacion-convalidacion-no-universitarios.html

 

Дистанційне навчання в Іспанії

 

Поки іспанська сторона займається розглядом документів, студент може вступити тільки в UNED (Universidad Nacional de Educacion a Distancia) – університет з дистанційною формою навчання.  Вуз був заснований в 1972 році і вже більше 46 років випускає фахівців різних напрямків. Головний корпус університету знаходиться в Мадриді, а кампуси розмістилися по всій Іспанії. Вуз налічує понад 260 000 студентів і підпорядковується Міністерству освіти Іспанії.  Після закінчення UNED студент отримує таку ж кваліфікацію або ступінь, як і в будь-якому стаціонарному вузі Іспанії. На сьогоднішній день даний університет налічує 9 факультетів і 2 технічних коледжу (промислової інженерії та обчислювальної техніки), а саме: факультети природничих наук (фізика, математика, хімія), економіка та бізнес, політика і соціологія, юриспруденція, філологія та філософія, географія та історія, а також психологічний факультет.

Заява в UNED можна подати дистанційно, через офіційний сайт даного університету. Сайт на якому можна отримати додаткову інформацію про UNED – https://www.uned.es/universidad/inicio.html. Основна перевага UNED – він надає 100% гарантію, що вас візьмуть на навчання.  Мінус же полягає в тому, що візу відкривають тільки на період сесії – в січні та червні (або в вересні, в разі необхідності перездачі предметів).

 

Кращі вузи Іспанії

 

Лідируюче місце серед іспанських вузів уже тривалий час займає Universitat de Barcelona.  Вуз протягом 500 років не втомлюється випускати найбільш висококваліфікованих фахівців різних галузей і кандидатів наук.  Universitat de Barcelona щорічно входить в топ-100 кращих університетів на думку міжнародних рейтингів.

Змагається з барселонським університетом, молодик серед іспанських вузів, Universidad Autónoma de Madrid.  Славиться він своїми сильними факультетами права, економіки, психології та медицини. Також, в цьому вузі знаходиться одне з найбільших наукових співтовариств Іспанії, чиї дослідження відповідають міжнародним стандартам.

Ще одним популярним іспанським вузом є Universitat Autònoma de Barcelona.  Це один з кращих університетів, який має понад 400 програм для навчання бакалаврів і магістрів, 21 дослідний відділ та 7 дослідних інститутів.  Готує фахівців в сфері економіки, бізнесу, біологічних наук, має сильні факультети права та медицини.

Не варто забувати й про самый древній університет Іспанії – Universidad Complutense, який знаходиться в Мадриді.  Цей вуз був заснований в 1293 і протягом століть накопичував та передавав свої знання. Університет має 21 факультет, 38 науково-дослідних інститутів, 107 студентських об’єднань.  Universidad Complutense має ряд угод і домовленостей, з приводу обміну та співпраці з університетами по всьому світу, що дозволяє студентам здобувати освіту в США, Японії, Європі, Азії.

Серед приватних вузів почесне місце займає Universidad de Navarra.  Заснований університет в 1952 році в місті Памплона. Вуз має сильну базу і якістю освіти входить в світовий топ-400.  Університет має сильні кафедри медицини, архітектури, точних наук, мистецтва і гуманітарних наук. Вуз оснащений новітнім мультимедійним обладнанням, має просторі аудиторії, бібліотеки та лабораторії.

Ще один знаменитий приватний вуз розташований в Барселоні – ESADE.  Він входить в двадцятку кращих університетів і бізнес-шкіл Європи. Вуз надає можливість навчатися іспанською або англійською мовами, має сильний економічний і юридичний факультет, відділення туризму і школу іноземних мов. Також при цьому університеті можна здати DELE – екзамен, який підтверджує ваше володіння іспанською мовою.

 

Як відкрити візу в Іспанії

 

Після того, як ви отримали офіційне підтвердження, що вас зарахували до вузу, необхідно підготувати документи для отримання довгострокової іспанської візи, а саме:

 

  • Заповнену заяву офіційного зразка на отримання візи;
  • Дійсний закордонний паспорт та копії всіх його сторінок;
  • Довідка з місця проживання;
  • Довідка з місця роботи або навчання;
  • Довідка з банку про стан вашого рахунку (на ньому має бути не менше 6 000 €) і нотаріально завірене особа, яка буде забезпечувати вас, при відсутності особистих доходів (600 € / місяць);
  • Страховий поліс;
  • Підтвердження від університету про зарахування;
  • Бронь на квитки та місце проживання майбутнього студента на час навчання;
  • Довідка про несудимість та медична довідка форми 0-82.  Ці довідки повинні бути завірені апостилем та перекладені на іспанську мову.

 

Термін розгляду заяви про отримання довгострокової візи становить один місяць з моменту подачі документів.  Вартість візи стартує від 1700 грн. Якщо по закінченню терміну консульство не дало відповіді, вважається, що заявнику було відмовлено у візі.  При позитивному рішенні в закордонний паспорт вклеюється віза типу D для перебування на території Іспанії. Сайт офіційного посольства Іспанії в Україні http://www.exteriores.gob.es/Embajadas/KIEV/uk/Embajada/ServiciosConsulares.

 

Резидентство Іспанії

Після того, як іноземець приїжджає в Іспанію на тривалий період часу, йому необхідно подати документи на отримання резидентства – Nacionalidad de Identidad Extranjera (N.I.E).  Це документ, що посвідчує особу, дозволяє відкривати банківські рахунки на території Європейського Союзу і вільно перетинати кордон європейських країн. По суті, (N.I.E) виконує роль паспорта.

 

Необхідні документи для N.I.E

 

  •  Заява на отримання N.I.E, заповнене іспанською мовою;
  •  Прописка на території Іспанії (при укладенні договору оренди ви маєте право вимагати прописати вас);
  •  Медичний страховий поліс;
  •  Копія та оригінал закордонного паспорта;
  •  Довідка з місця навчання.

 

При отриманні N.I.E потрібно буде сплатити державне мито – 18 -19 €.  Резидентство діє від півроку до року і вимагає поновлення, якщо ви плануєте продовжувати перебувати на території Іспанії.

У кожному місті Іспанії є державні органи представництва емігрантів – Extranjería.  За всіма питаннями можна звертатися туди самостійно, або через юридично довірену особу.  Після отримання резидентства, учень стає громадянином європейського союзу.

 

Стипендія в вузах Іспанії

 

Перш ніж обирати навчальну програму, щоб отримати вищу освіту в Іспанії, уточніть, які стипендіальні програми діють у вашому університеті.  Стипендію пропонують як державні, так і приватні вузи. Державні стипендії, зазвичай, покривають вартість навчання та проживання іноземного студента, а приватні – надають солідну знижку на оплату навчання.  І в першому і в другому випадку стипендія нематеріальна і не видається студентам на руки.

Зазвичай, стипендія нараховується на конкурсній основі за добру успішність, а це значить, що отримати її можна тільки з другого семестру.

Для того щоб претендувати на стипендію, слід при подачі документів вказати в заяві, що стипендія вам потрібна.  В цьому випадку, університет не зніматиме з вас плату за навчання відразу ж. Якщо протягом року студент здає 5 і більше предметів, йому нараховується стипендія.  Якщо учень здасть 8 предметів, то університет покриє вартість навчання і на наступний рік. У кожному вузі умови отримання стипендії можуть відрізнятися, тому обов’язково уточнюйте цю інформацію конкретно у вашому навчальному закладі. Більше інформації про стипендію в Іспанії за посиланням http://www.educacionyfp.gob.es/educacion/mc/becas-generales/2017-2018/estudios-universitarios.html

 

Вартість проживання і харчування в різних регіонах Іспанії

Перш за все, вступаючи до вузу, потрібно враховувати, що на відміну від нашої системи навчання, вища освіта в Іспанії практично не передбачає наявність гуртожитків.  Поодинокі вузи мають власні гуртожитки, а їх вартість стартує від 600 € за місяць. За ці ж гроші студент може зняти квартиру або кімнату в центрі міста, тому економічної вигоди в цьому варіанті немає.  Але, якщо бажання оселитися в гуртожитку є, то в адміністрації університету необхідно заздалегідь дізнатися про наявність вільних місць.

В Іспанії є як престижні, дорогі регіони, так і доступніші в ціновій політиці.

Якщо ви націлені на вступ до вузу Мадрида, Валенсії, Барселони, Більбао, Сарагоси або Саламанки, будьте готові до того, що вартість проживання і навчання в цих регіонах буде досить високою.  В цих регіонах Іспанії знаходяться дорогі та популярні вузи. Вступний бал в університети данного регіону починається з 7.5 балів з 10 можливих. Звичайно ж, все ще залежить і від обраного факультету.  Вартість навчання в державному вузі стартує від 900 € за рік та може досягати 4000-5000 €. У приватних вузах вартість навчання в декілька разів вища, та досягає 30 000 € за рік (деякі вузи Барселони).

Як в будь-якому місті, вартість житла буде залежати від зручностей і місця розташування квартири.  Оренда кімнати в квартирі, де проживає 4 людини (1 кімната на людину), починається від 300 € за місяць, без урахування комунальних послуг.  Оренда цілої квартири обійдеться не менше 600-700 € / місяць. Вартість проїзду в громадському транспорті може варіюватися, але в середньому разовий квиток коштує 1.40 €, а проїзний на місяць – 43 € (на 2019 рік). Актуальні ціни на транспорт в Іспанії знаходяться на сайті https://preciosmundi.com/espana/precio-transporte-servicios

Більш бюджетними, в питанні навчання і проживання, вважаються регіони Андалусії. 

В Андалусию входять такі міста, як Севілья, Малага, Марбелья, Аліканте, Кордоба, Альмерія, Уельва.  Вступний бал в місцеві університети починається з 5-ти балів, а вартість року навчання в державних вузах – до 900 € за рік.  У регіонах Андалусії орендувати кімнату можна за 150-170 €, вже з включеними комунальними послугами та інтернетом. Оренда квартири обійдеться теж відносно недорого – 350-400 € в місяць, правда, без включення вартості комунальних послуг.

Ціна продуктів харчування невисока по всій території Іспанії, і в середньому становить 150-250 € на місяць.  Для бюджетних покупок рекомендуємо відвідувати мережеві супермаркети, орієнтовані на місцевих жителів. Так, середня вартість кілограма картоплі – 0.98 €, цибулі – 1.05 €, помідорів – 1.50 €, телятини – 10.30 €, молока – 0.76 €, хліба – 0.45 €.  Пляшка вина, середньої якості, обійдеться в 5 €, а місцеве пиво – 0.75 € за 0.5 літра. Більш детальний список продуктів харчування першої необхідності та ціну на них ви зможете знайти за посиланням https://preciosmundi.com/espana/precios-supermercado

 

Освіта в Іспанії – поради від порталу KudaPostupat

 

Перш ніж обирати університет – ознайомтеся з усіма його особливостями в інтернеті або через адміністрацію вузу.  Дізнайтеся заздалегідь про вартість року навчання, необхідні іспити, наявність стипендії, гуртожитки.

Здобути вищу освіту в Іспанії можна тільки з 18 років, тому, якщо ви закінчили школу в 17, використайте час з розумом – підготуйте всі документи, підтягніть іспанську мову, підготуйтеся до вступних іспитів.

Щоб подолати мовний бар’єр – рекомендуємо відвідати інтенсивні курси іспанської мови, або мовні школи в Іспанії.  Це значно підвищить ваші шанси на вступ та полегшить майбутню освіту в Іспанії.

Якщо ви не впевнені, що самостійно впораєтеся з підготовкою до вступних іспитів – запишіться на курси підготовки при університеті.

При зніманні житла і підписанні договору оренди, просіть, щоб орендодавець прописав вас в квартирі – це необхідна умова для отримання резидентства Іспанії.

Сподіваємося, що портал KudaPostupat став корисним для вас і зробив питання про вищу освіту в Іспанії більш зрозумілим і доступним.

12 причин обрати програму  “Польсько-українські студії” на факультеті міжнародних відносин Ягеллонського університету
Новини
12 причин обрати програму “Польсько-українські студії” на факультеті міжнародних відносин Ягеллонського університету
Як евакуювати дитину в безпечні країни? Офіційні правила перетину кордону
Блог
Як евакуювати дитину в безпечні країни? Офіційні правила перетину кордону
50 чатів взаємодопомоги для біженців у Європі
Без категории
50 чатів взаємодопомоги для біженців у Європі
Освіта для любителів музики
Новини
Освіта для любителів музики
Освіта в Любліні
Люблін
Освіта в Любліні
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Освіта та навчання у Німеччині
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Які  реалії навчального року 2020/ 2021 в Польщі  в умовах пандемії COVID – 19 і чи варто вступати до Польщі в 2021 році ?
Навчальний процес в Польщі
Які реалії навчального року 2020/ 2021 в Польщі в умовах пандемії COVID – 19 і чи варто вступати до Польщі в 2021 році ?
DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ UDZIELIĆ POMOCY UKRAIŃIE
Без категории
DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ UDZIELIĆ POMOCY UKRAIŃIE
Евакуація в Польщу: що потрібно знати, корисні посилання
Варто знати
Евакуація в Польщу: що потрібно знати, корисні посилання
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Варшава
Польський уряд дозволив українцям навчатись безкоштовно: подробиці
Як проходить в умовах пандемії COVID – 19 навчальний  2020/2021 рік в литовських ВНЗ ?
Дізнайся де найкраще навчатись за кордоном
Як проходить в умовах пандемії COVID – 19 навчальний 2020/2021 рік в литовських ВНЗ ?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
Академмістечка Польщі
Куди поступати: ТОП-10 польських університетів, в яких навчаються українці
X
Send this to a friend