ТОП професій 2020 року

Вибір професії – важливий етап в житті кожної людини. Це питання, до якого потрібно підійти максимально відповідально, адже важливо знайти не тільки цікаву і добре плачувану професію, а й затребувану на ринку праці.

Ні для кого не секрет, що сьогодні ринок праці переживає період глобальних змін. Ті професії та спеціальності, що були затребувані кілька років тому, можуть повністю канути в Лету в майбутньому. На їх зміну приходять нові професії, до сих пір не відомі людству, і багато школярів, які тільки вступають до навчальних закладів, будуть освоювати нові спеціальності. Сучасний ринок праці має тенденцію до заміни фізичної роботи людини машинами і роботами. Такі масштабні зміни безпосередньо пов’язані з технологічним проривом нашого століття. Комп’ютерні технології, штучний інтелект, нанотехнології, розвиток віртуальної реальності та генної інженерії диктують нам нові затребувані професії. Багато спеціальностей витісняються сучасними технологіями, праця людини максимально автоматизується. Саме тому, тема затребуваних професій у 2020 році не перестає бути актуальною і хвилюючою.

У цій статті ми розкрили тему, які затребувані професії в 2020 році будуть на ринку праці.

Системні аналітики

Системний аналітик – це фахівець, який займається аналізом даних певної сфери діяльності компанії, і на підставі розрахунків створює прогнози та рекомендації щодо розвитку цієї галузі. На підставі аналітичних оцінок, зроблених в 2019 році, системні аналітики будуть широко затребувані в IT-сфері та промисловості.

Системний аналітик досліджує і моделює бізнес-процеси компанії, пропонує варіанти оптимізації. Ці фахівці створюють архітектуру програмного забезпечення і досліджують його в роботі.

Для того, щоб отримати професію системного аналітика, потрібно закінчити IT, технічний або математичний вуз. Багато компаній з радістю беруть успішних випускників, навіть без досвіду роботи, якщо вони володіють знаннями ПК, розбираються в побудові інформаційних систем, знають принципи системного аналізу, володіють технічною англійською мовою. Якщо ж у фахівця є досвід роботи від 1 року, він автоматично стає дуже затребуваним працівником і рівень його заробітної плати збільшується вдвічі.

Робота системним аналітиком передбачає 5-ти денну офісну роботу з повним соціальним пакетом.

IT-спеціальності

У зв’язку з глобальною комп’ютеризацією нашого життя, все більше компаній потребують фахівців в сфері IT-технологій. Список найбільш затребуваних IT-спеціальностей 2020 року включає такі професії:

  • Програміст;
  •  Системний архітектор;
  • Розробники ПЗ;
  • Спеціаліст кібербезпеки;
  • Web-інженер;
  • Системний інженер;
  • Системний адміністратор;

Також, з’являться професії, пов’язані з нанотехнологіями та робототехнікою.

Професія IT-фахівця безпосередньо пов’язана з сидячим способом життя і монотонною роботою. Цей факт важливо враховувати, при виборі спеціальності, тому що даний вид діяльності вимагає не тільки посидючості, але й здатності швидко концентруватися, навчатися, аналізувати і знаходити вирішення виникаючих проблем, володіти технічною англійською мовою. Ця спеціальність ідеально підійде людям з математичним або аналітичним складом розуму.

Хорошим стартом кар’єри, після закінчення вузу або спеціалізованих курсів, стане приєднання до розробки проекту спільно з іншими фахівцями. Професія IT-фахівця добре оплачується, тому вибираючи для своєї діяльності сферу інформаційних технологій можна бути впевненим в майбутньому.

Менеджер з продажу

Менеджер з продажу – це фахівець, який займається продажем товарів і послуг компанії, забезпечує збільшення кількості клієнтів. Дана спеціальність займає лідируючі позиції по затребуваності на ринку праці.

В обов’язки менеджера з продажу входить:

  • Спілкування з клієнтами. Телефонні і особисті розмови з покупцем, інформування замовника по продукції, узгодження всіх нюансів та ведення справи до самого кінця (отримання оплати). Також, фахівець займається вирішенням спірних питань і поверненням товару.
  • Збільшення продажів в своєму секторі.
  • Контроль ринку. Хороший менеджер з продажу завжди стежить за ринком послуг і адаптується під його тенденції.
  • Оформлення документації. Спеціаліст в сфері продажів має справу з великим об’ємом документації: договори, накладні, сертифікації і т.д.

Професія менеджера з продажу затребувана зараз і залишиться такою в 2020 році. Але вибираючи цю спеціалізацію, необхідно враховувати, що 90% часу співробітник відділу продажів займається переговорами. Тому ця вакансія підійде комунікабельним і соціально активним людям.

Роботодавці, зазвичай, пред’являють до претендентів стандартні вимоги: наявність вищої освіти (іноді досить незакінченої вищої), професійне знання ПК та базових програм, наявність досвіду продажів. Залежно від специфіки організації, можуть вимагатися знання іноземних мов, водійські права і т.д. З особистих якостей виділяють переконливість, цілеспрямованість, стресостійкість, здатність швидко навчатися і обробляти велику кількість інформації, красива і правильна мова.

Заробітна плата менеджера з продажу залежить від багатьох факторів, головний з яких – вміння фахівця продавати товар і послуги. Зазвичай, фахівці цієї сфери мають невисоку ставку і певний відсоток від продажів. Додатково, кожна компанія має свою систему премій, бонусів і заохочень.

Менеджер вищої ланки

Менеджер вищої ланки – топ-менеджер, в обов’язки якого входить керівництво персоналом, прийняття важливих стратегічних рішень для розвитку компанії. Типові посади в цій сфері: генеральний директор, керуючий банком, ректор університету, голова ради директорів і т.д. У порівняння з менеджерами середньої та низової ланки, менеджери вищої ланки – найменш чисельна група управлінців. Навіть у найбільших організаціях цих фахівців можна перерахувати по пальцях. Однак, незважаючи на це, менеджер вищої ланки буде затребуваною професією в 2020 році.

В обов’язки менеджера вищої ланки входить:

  • Управління діяльністю підприємства, підтримка репутації компанії на світовій арені, отримання і збільшення прибутку організації і т.д.
  • Планування підприємницької і комерційної діяльності підприємства.
  • Контроль виконання бізнес-планів, угод і договорів.
  • Вирішення кадрових, організаційно-технічних і економічних питань підприємства.
  • Набір співробітників, мотиваційні заходи, оцінка і контроль їх праці.
  • Укладання договорів з партнерами, підтримка стабільних відносин.
  • Залучення до вирішення питань вузьких експертів і фахівців.

Менеджер вищої ланки – затребувана професія, так як претендент повинен володіти рядом унікальних якостей. Він повинен бути лідером, з красиво поставленою мовою, аналітичними здібностями, знаннями в сфері управління та роботи з персоналом. Спеціаліст в цій сфері відмінно орієнтується в ринковій економіці, знає основи діловодства, володіє кількома іноземними мовами.

Напружений темп і величезний обсяг роботи, з лишком компенсується високим рівнем заробітної плати даного фахівця.

Креативний дизайнер

Креативний дизайнер – професія, яку не зможе замінити жодна машина. Люди з творчим поглядом на життя і креативним підходом до поставлених завдань, завжди високо цінувалися на будь-яких підприємствах, і 2020 рік не стане винятком.

Так хто ж такий креативний дизайнер? Це фахівець, який генерує нові унікальні ідеї і реалізує їх в поліграфічній продукції, зовнішній, внутрішній і інтернет рекламі, оригінальних логотипах, брендингу і т.д. Ця професія підходить нестандартним людям, які мають розвинену фантазію і здатних працювати в режимі багатозадачності.

У 2020 році, креативні дизайнери особливо будуть затребувані в розробці нових девайсів, побутової техніки, сучасного обладнання. Ринок має вдосталь різних товарів, тому привернути увагу до свого бренду можна лише за допомогою яскравого зовнішнього вигляду і рекламою, що запам’ятовується. Саме в цьому полягає сенс роботи креативного дизайнера.

Для того, щоб стати креативним дизайнером необхідно закінчити профільний університет або пройти спеціалізовані курси. Здобувач повинен в ідеалі володіти такими програмами, як CoreLDRAW, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator і т.д.

В обов’язки креативного дизайнера входить:

  • Створення креативних ідей і втілення їх в життя, для просування продукту і
    його популяризації серед населення;
  • Створення графічного дизайну у вигляді макетів, графіків, презентацій і
    колажів;
  • Створення брендингу та айдентики разом з командою маркетологів;
  • Створення шаблонів для розсилки електронною поштою.

Професія креативного дизайнер дозволяє працювати віддалено, якщо це не суперечить принципам компанії, що дозволяє мати гнучкий графік і роботу на дому.

Креативний дизайнер не тільки затребувана професія, а й добре оплачувана. Обираючи цю спеціалізацію, можна отримати швидкий кар’єрний ріст і стабільний дохід, бо ця ринкова ніша дуже популярна сьогодні. Але, потрібно враховувати, що серед креативних дизайнерів є дуже серйозна конкуренція, і кожен початківець повинен мати солідне портфоліо, щоб зацікавити роботодавця.

Менеджер по персоналу (HR-менеджер)

Менеджер по персоналу – фахівець, який прийшов на заміну всім відомим «кадровикам». Його основний обов’язок – формувати кадровий ресурс організації. HR-менеджер розробляє стратегію роботи з персоналом, кадрову політику, аналізує кадровий потенціал, визначає потребу в нових кадрах і фахівцях, допомагає новим співробітникам швидко адаптуватися і налагодити відносини з колективом. Це керівна посада, яка вимагає від здобувача високі лідерські якості і відповідальний підхід до виконуваної роботи.

Щоб отримати професію менеджера з персоналу, необхідно закінчити вуз за курсом «Менеджмент», або пройти курси.

Обов’язки менеджера по персоналу:

  • Організація роботи співробітників;
  • Формування кадрової політики компанії;
  • Пошук необхідних кадрів, проведення співбесіди з претендентами, оформлення трудових договорів;
  • Організація навчання персоналу і підвищення рівня їх кваліфікації (тренінги, семінари, конференції, курси);
  • Розробка системи бонусів і штрафних санкцій;
  • Інформування співробітників по всікадрових питань і рішень організації;

Консультація керівників організації по всіх кадрових питань;

Спостереження за ринком праці, рівнем заробітної плати та інформування керівників про ситуації, що склалася.

Хороший менеджер по персоналу повинен професійно володіти комунікативними навичками. Він повинен уміти викликати прихильність до себе співрозмовника, дохідливо донести інформацію, створити правильну робочу атмосферу в колективі. Обов’язковою вимогою до HR-менеджеру є знання законодавчої бази і діловодства.

Менеджер по персоналу буде затребуваною професією в 2020 році, так як керівники компаній націлені на підвищення кваліфікації співробітників і їх перепрофілювання, що неможливо зробити без HR-фахівця.

Викладачі та коучі

Професія викладача здавна вважається шанованою і затребуваною у всіх куточках земної кулі. У сучасному світі вона не втрачає свою актуальність і набуває нового відгалуження – коучинг.

Коучинг – це різновид консалтингу та тренінгу, в процесі якого навчається отримує нові навички. Коучі – це, свого роду, вчителі, які допомагають людині досягти чітко поставлених цілей. Ці професіонали дуже затребувані на ринку праці серед великих корпорацій для менеджерів середньої та вищої ланки. Коучинг буває двох видів: бізнес-коучинг і лайф-коучинг. У першому варіанті коуч працює з топовими менеджерами і орієнтовані на цілі і завдання компанії. Другий варіант передбачає роботу з різними життєвими сферами, розкриттям талантів і здібностей клієнта, використанням його внутрішніх ресурсів.

Коуч допомагає людині правильно розставити акценти, для досягнення своєї мети. Він не дає прямі поради, як діяти в тій чи іншій ситуації, але за допомогою бесіди, допомагає людині усвідомити життєву ситуацію і все що з ним відбувається. Основна мета коуча – виробити усвідомлення клієнта, яким саме чином він може досягти поставленої мети, стимулювати його самостійний розвиток. На отримання результату, зазвичай, йти від 1 до 3 місяців інтенсивної роботи, іноді цей період розтягується до півроку.

Хороший коуч – це відмінний психолог. У ньому повинні поєднуватися знання тонкощів людської душі, життєвий досвід, хороші комунікативні здібності і глибокі знання в певній галузі. Тільки людина, яка сама пройшла шлях успіху, може бути коучем і вести за собою клієнта. Щоб стати коучем не потрібно закінчувати вуз, адже ця професія набувається в спеціальних школах і шляхом придбання життєвого досвіду.

Ринок коуч-послуг тільки розвивається, тому конкуренція не висока. Це затребувана професія в сучасному світі, вона добре оплачується і високо цінується.

У цій статті ми розібрали найбільш затребувані професії в 2020 році, і маємо надію, що вона стала корисною для вас.

Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Освіта та навчання у Німеччині
Освіта в Німеччині без грошей та іспитів в 2020
Продовження навчання у  Польщі для українських біженців
Навчальний процес в Польщі
Продовження навчання у Польщі для українських біженців
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Як евакуювати дитину в безпечні країни? Офіційні правила перетину кордону
Блог
Як евакуювати дитину в безпечні країни? Офіційні правила перетину кордону
Осінній та весняний набори у системі вищої освіти Польщі. Що робити українцям до жовтня 2022?
Варто знати
Осінній та весняний набори у системі вищої освіти Польщі. Що робити українцям до жовтня 2022?
Освіта у Польщі: правила вступу без посередників у 2022 році
Блог
Освіта у Польщі: правила вступу без посередників у 2022 році
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
Навчання за кордоном
Кохання та навчання в одному вузі – це добре чи погано
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Новини
IELTS та TOEFL – тести на знання англійської мови
Топ-10 професій без вищої освіти
Новини
Топ-10 професій без вищої освіти
Іноземні стипендії у Європі: хто може навчатися безкоштовно?
Навчання за кордоном
Іноземні стипендії у Європі: хто може навчатися безкоштовно?
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Варто знати
ТОП-24 професії у 2024 році. Чому вчитися, щоб бути на гребні успіху?
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Варто знати
Куди поступати після 11 класу: варіанти продовження освіти в Україні та безкоштовне навчання за кордоном
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
Варто знати
Усе, що потрібно знати про особливості водіння в Польщі
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
IT і нові технології
ТОП-25 найбільш затребуваних професій у Європі: вибираємо спеціальність, з якою ви точно не залишитесь без грошей
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
Варто знати
ТОП-25 прибуткових жіночих професій: де дівчата можуть заробляти більше за чоловіків?
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
IT і нові технології
ТОП-25 затребуваних професій 2023: де шукати цікаву роботу з високими зарплатами?
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Варто знати
Як вибрати свій ідеальний університет на сайті «Куди вступати»
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Варто знати
Польща чекає на українських студентів: знижки та бонуси для абітурієнтів з України від найбільшого комерційного університету Варшави
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Варто знати
Перспективні професії 2023: які спеціалісти в Україні можуть розраховувати на підвищення зарплат навіть під час війни?
Головні ризики  і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
IT і нові технології
Головні ризики і переваги ChatGPT (штучного інтелекту) і чи корисний ChatGPT помічник?
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Варто знати
Як влаштуватись на роботу під час навчання: варіанти активності та алгоритм дій
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
Erasmus
Erasmus+: стажування для студентів в Європі. Почни будувати кар’єру вже сьогодні!
X
Send this to a friend