Дозиметрист – це фахівець, який вимірює ступінь забруднення радіацією довкілля, включаючи приміщення та навколишні предмети. Робота сподобається випускникам зі схильністю до вивчення фізики та хімії.
Професія дозиметриста цікава та небезпечна. Кожен день людина, що працює з радіацією, піддається іонному випромінюванню, що може негативно позначитися на стані її здоров’я не тільки на момент роботи, але й в довгостроковій перспективі. Діяльність дозиметриста спрямована на захист людей і навколишнього середовища від забруднень радіоактивними речовинами.
Основні обов’язки дозиметриста:
- контроль технічної безпеки всіх видів робіт, пов’язаних з радіоактивним випромінюванням;
- перевірка обладнання на відповідність стандартам та нормам безпеки;
- перевірка рівня радіації за допомогою спеціальних приладів;
- робота з нормативними документами;
- підготовка звітів на підставі отриманих, під час аналізу, даних;
- ліквідація аварійних ситуацій на об’єктах з підвищеним рівнем радіаційного фону;
- проведення тренінгів про особливості радіоактивної безпеки на виробництві.
Дозиметрист повинен знати правила безпечної взаємодії з радіацією та дотримуватися їх під час роботи з особливо небезпечними речовинами (особливо при проведенні проб). Співробітник повинен володіти такими якостями, як відповідальність, акуратність, педантичність та розвинене логічне мислення.
Щоб стати дозиметристом необхідно здобути профільну освіту в середньому або вищому навчальному закладі. Без профільної освіти стати дозиметристом неможливо, оскільки фахівець повинен розбиратися в основах ядерної фізики, знати закони радіоактивності та мати певні практичні навички. Чим вище буде вчений ступінь – тим вище буде посада та заробітна плата. Найнижча посада – співробітник 2 розряду, найвища – 7. Підвищити свою кваліфікацію можна на специфічних курсах.
Дозиметрист з легкістю знайде собі роботу на атомних електростанціях, в хімічній промисловості, різних лабораторіях.
Оплачується робота дозиметриста не дуже високо – від 145 до 700 доларів за місяць роботи. І це з урахуванням складності та небезпечності професії. Тому, перш ніж вибрати даний напрямок діяльності, варто однозначно переконатися, що ця робота саме для Вас.