Біолог-дослідник – це вчений, який організовує науково-дослідницьку діяльність в сфері біології. Даний фахівець займається вивченням живих організмів, від одноклітинного рівня до масштабних процесів, що протікають в біосфері. Професія підійде випускникам, які бачать своє майбутнє в науці, мають схильність до вивчення біології та хімії, а також добре розвинене логічне мислення.
Діяльність біолога-дослідника спрямована на систематизацію та раціональне використання природних ресурсів – як ніколи актуальна тема сьогоднішнього дня.
Обов’язки біолога-дослідника:
- Організація та проведення наукових досліджень, експериментів, експедицій для вирішення актуальних проблем та завдань;
- Оцінка проведених експертиз та біомоніторингу;
- Контроль та управління процесами біологічного виробництва;
- Заповнення звітної документації;
- Планування бюджету досліджень;
- Контроль за дотриманням техніки безпеки експериментів та досліджень;
- Організації семінарів, симпозіумів, конференцій.
Робота біолога-дослідника зазвичай має стандартний п’ятиденний графік, з нормованими годинами праці. Від здобувача роботодавець на цю посаду буде очікувати глибоких знань у досліджуваній темі, цілеспрямованості, гнучкості розуму та креативності мислення. Велике значення також має швидкість реакцій, працьовитість, відповідальність та здатність швидко концентруватися.
Щоб стати біологом-дослідником випускнику необхідно отримати вищу освіту за спеціальністю «біологія», звання «бакалавр» або «магістр».
Вибираючи цю спеціальність потрібно врахувати, що іноді досліднику доводиться перебувати в польових умовах, для проведення різних експериментів, що відображається на комфорті й якості життя. Також, ця професія не потерпить халатності або неуважності – біологи-дослідники мають високий рівень відповідальності (особливо при роботі з небезпечними мікроорганізмами). Та й зарплата вчених в нашій країні залишає бажати кращого – від 300 до 1000 доларів за місяць роботи.
Спеціаліст затребуваний в науково-дослідних інститутах, фармацевтичних компаніях, біотехнологічних та генно-інженерних лабораторіях.