Музейний педагог — це фахівець, що навчає як дітей, так і дорослих, в області всіх аспектів музею. Він готує методичний матеріал, розробляє програму уроків та продумує найкращі умови для включення учнів в музейне життя.
Професія музейного педагога підійде людям з талантом викладання, тим, хто володіє багатою фантазією й хорошими комунікативними навичками. Також важливо бути врівноваженим, вміти знаходити індивідуальний підхід в навчанні й відмінно розбиратися в діяльності всіх зон музею.
В професійні обов’язки музейного педагога входить:
- розробка та проведення занять;
- інструктаж інших працівників по їх ролям у викладанні;
- удосконалення вмінь учнів;
- забезпечення спільної роботи дітей та дорослих.
Опанувати професію музейного педагога можна шляхом здобуття вищої профільної освіти за спеціальністю «Культурологія» та з інших суміжних дисциплін. Для вступу до ВНЗ потрібно скласти іспити з державної мови та літератури, історії. Можливий творчий конкурс.
Далі побудувати кар’єру в професії можна на базі будь-якого з видів музеїв. Важливо при цьому постійно розвиватися в області мистецтва, моніторити нові дослідження в сфері, а також удосконалюватися по педагогічній частині.
Хороший музейний педагог — це людина ідейна, креативна, всебічно розвинена, комунікабельна та авторитарна. Вона вміє бачити в кожному зі своїх учнів особливий талант, спрямованість і зацікавленість, при цьому постійно підкріплюючи її та мотивуючи розвиватися далі. Тому на співбесіді звертають увагу не тільки на компетентність спеціаліста, а й на його харизматичність та чуйність.
Оплата праці такого фахівця в невеликих містах залишає бажати кращого — 350-500 доларів на місяць. Але за умови наявності досвіду роботи від п’яти років і працевлаштування у великих музеях країни або за кордоном, можна отримувати до 1900 доларів.