Аніматор – шалено творча та яскрава професія. Основний обов’язок аніматора – піднімати настрій гостям, розважати їх та не давати нудьгувати. Діяльність аніматора завжди пов’язана з роботою в колективах, з великою кількістю людей, як дітей, так і дорослих. Ця професія для творчих людей, яким подобається активний спосіб життя, музика і танці. Для вступу до вузу абітурієнт повинен володіти іноземною мовою, добре знати світову художню культуру та історію.
Аніматор – це і актор, і співак, і танцюрист і ведучий – все в одному. Це не тільки професія тамади або робочого турецького готелю, як вважали раніше. Сьогодні аніматор – повноцінний шоумен, який може вести корпоративи, весілля, дні народження, та будь-які інші святкові заходи. Спеціальність підходе тільки комунікабельним, відкритим людям, які прагнуть постійно перебувати в центрі уваги.
Обов’язки аніматора:
- Створення плану заходу, на підставі побажань замовника та цільової аудиторії;
- Створення докладного сценарію;
- Підготовка всього необхідного для проведення заходу;
- Спілкування з аудиторією, розвага її танцями, піснями, конкурсами та т.д .;
- Підтримка веселої та безтурботної атмосфери свята протягом усього часу проведення.
Вибираючи роботу аніматора, необхідно враховувати, що це велике фізичне і емоційне навантаження. Проведення урочистостей – це завжди ризик виникнення конфліктних ситуацій або появи обурених клієнтів, з якими потрібно вміти справлятися. У цій професії дуже важлива стресостійкість, та вміння швидко знаходити рішення будь-яких складних ситуацій. Звичайно, без хорошого артистизму та харизми тут не обійтися.
Безумовним плюсом професії аніматора є факт того, що для отримання спеціальності не потрібно витрачати роки в університеті, досить просто пройти навчальні курси. Звичайно, стати аніматором можна і закінчивши театральний вуз – багато студентів підробляють аніматорами в період здобуття вищої освіти. Навчання на бакалавра стандартно триває 4 роки, а на магістра – 5.
Аніматор може працювати як на агентство з організації урочистих заходів, так і сам на себе, відкривши приватну практику. Такі працівники затребувані у великих готелях, при ресторанах, в парках атракціонів та у великих молах.
Початківець аніматор без досвіду роботи спочатку буде отримувати не дуже великі гроші – від 200 до 400 доларів за місяць роботи. Але при наявності досвіду та «вдалої» компанії роботодавця ці суми стають в десятки разів більше.